Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

reha123456
Posts: 11
Joined: 16/09/2016 19:56

#76 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by reha123456 »

Pozdrav. Poklanjam Poklon bon u vrijednosti 30 KM, za kupovinu u optici APOLO KIDS, pa ako ima neko zainteresovan, nek se javi.
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#77 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by shalla »

ciza_bliza wrote:Izmjerio bih dioptriju pa onda gledao gdje mi je najpovoljnije, ali ne znam gdje?
Optika Apolo na Dobrinji, mislim da utorkom i četvrtkom od 17-18h imaju doktoricu koja ti uradi pregled i mjerenje dioptrije i odmah možeš i odabrati naočale, cijene su sasvim prihvatljive ;-)
reha123456
Posts: 11
Joined: 16/09/2016 19:56

#78 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by reha123456 »

Ja bio u optici APOLO KIDS na Dobrinji, za malog gledali,i kupili naocale, mislim da je to isto, ali ova optika je samo za djecu, imaju dobar izbor, a dobio i ovaj poklon bon. Nisam znao da ima optika samo za djecu, jer sam trazio ove naocare sa gumicama, mali mi ima 3 godine. Dok sakupim para, moram i sebi traziti kakav okvir, pa cu otici u taj Apolo :D :D
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#79 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by shalla »

reha123456 wrote:Ja bio u optici APOLO KIDS na Dobrinji, za malog gledali,i kupili naocale, mislim da je to isto, ali ova optika je samo za djecu, imaju dobar izbor, a dobio i ovaj poklon bon. Nisam znao da ima optika samo za djecu, jer sam trazio ove naocare sa gumicama, mali mi ima 3 godine. Dok sakupim para, moram i sebi traziti kakav okvir, pa cu otici u taj Apolo :D :D
Isti vlasnik, ovaj Apolo je preko puta tamo gdje je Konzum, 20 metara od tog KIDS :mrgreen:

Image
reha123456
Posts: 11
Joined: 16/09/2016 19:56

#80 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by reha123456 »

Hvallllla :-D :-D :-D :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#81 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by van Basten »

Izgleda da podforum zdravlje niko ne cita pa da probam ovdje...
Gdje ima finih okvira za dijete... Ono da su "cool" da ih lakse prihvati a da su kvalitetna?
I kako ide procedura refundiranja para od zzo... Uzmem racun pa trazim pare nazad ili samo onu potvrdu iz zavoda ostavim u optici pa oni onda ganjaju?
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#82 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Company85 »

van Basten wrote:Izgleda da podforum zdravlje niko ne cita pa da probam ovdje...
Gdje ima finih okvira za dijete... Ono da su "cool" da ih lakse prihvati a da su kvalitetna?
I kako ide procedura refundiranja para od zzo... Uzmem racun pa trazim pare nazad ili samo onu potvrdu iz zavoda ostavim u optici pa oni onda ganjaju?
Imas ovaj vec spomenuti Apolo kids a ima fin izbor i u optici Salihbegovic. Potvrdu iz zavoda ostavis optici pa oni ganjaju parr od zavoda (ovako je nekad bilo ako se sta nije promijenilo).
ucenik1234
Posts: 922
Joined: 06/11/2012 22:10

#83 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by ucenik1234 »

Pozdrav, kako radim mnogo za racunarom, primijetio sam naprezanje ociju i to mi posebno smeta u posljednje vrijeme. Vid mi je hvala Bogu dobar, nemam dioptriju. Gdje se mogu kupiti zastitne naocale za kompjuter i koliko kostaju? da li su sve genericke ili se mogu customizirati s lijepim okvirom?
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#84 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by nivla »

ucenik1234 wrote:Pozdrav, kako radim mnogo za racunarom, primijetio sam naprezanje ociju i to mi posebno smeta u posljednje vrijeme. Vid mi je hvala Bogu dobar, nemam dioptriju. Gdje se mogu kupiti zastitne naocale za kompjuter i koliko kostaju? da li su sve genericke ili se mogu customizirati s lijepim okvirom?
nema tu zastite, najbolja je zastita da pravis pauze na 1,5-2h da nr buljis u isti, sad je to jos dobro, ne znaju danas ITovci sta znaci sjediti 10h za jeftinim CRTom na 50hz, eventualno da kupis aebi vjestacke suze ili se tjeras da sam trepces
neko je u banjaluci prodavao gunnar cvike ali nije dokazano kao i za antirefleks da ima ikakve koristi
Post Reply