Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#51 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:39, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#52 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by skafiskafsnjak »

Eevo da aktueliziram temu , da ne otvaram novu :)

Dosta vremena provedem pred racunarom, kao i vecina nas. I cesto me glava boli.
Pa sam odlucio otici kod ocnog da vidim sta i kako. Rekao da je sve uredu. Dioptrija kao mala da cak i ne trebaju naocale. MIslim da je bilo 0,5 .

E sad, rekao je ako bas zelim, da mogu kupiti neke naocale da koristim dok citam ili sam za racunarom/tv-om.

Pa rekoh da vidim gdje u Sarajevu ima i koliko bi me kostalo. Ne treba mi nista specijalno ....
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#53 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by manekenka u penziji »

Zavisi kakav kvalitet želiš. Ima na Otoci, pored Rajfajzen banke, radnja gdje su naočale 35KM sa staklima. Ima i skupljih.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#54 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by skafiskafsnjak »

Ma necu nesto ekstra kvalitetno jer cu ih uglavnom koristiti kada sam za racunarom ili pred tv-om ....
Znaci do 100km se moze naci lijepih :)
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#55 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by manekenka u penziji »

Vjerujem da možeš, samo ih ne traži kod Barosa jer tu takvih nema :) Obidji vise optika pa vidi sta ti odgovara. Obzirom da ti je mala dioptrija stakla te neće izaći vise od 30 KM ako budeš radio mimo ove tete za koju sam ti rekla. Moja preporuka ti je da obavezno staviš i zaštitnu foliju na stakla koja ima onaj zelenkasto rozi odjsaj. Ona bi trebala da šititi oči prilikom rada na računaru ili kod gledanja TV-a, a i na fotografijama ljepše ispadnes :D.
Još ako imaš fin oblik glave neces imati problema sa odabirom okvira, kao npr.ja. ja sam uzela jedan okvir prije 8 godina, debelo ga platila ali mi oblik bas pristaje, i samo mijenjam stakla. Sad je već dotrajao pa imam brigu sta i kako naci nešto odgovarajuće.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#56 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Skeptic604 »

Pozdrav

Evo nedavno sam dobio nalaz da trebam nositi naocale..

Uglavnom hocu da pitam jer na ovoj temi nisam nasao odgovor,koliki je opseg cijena stakla za recimo -1.75 dioptriju..

A vidim nijedna optika nema web stranicu na kojoj pisu cijene okvira,nego za svaki okvir ili moras nazvati ili moras doci,i tako 250 puta :lol:
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#57 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by starii »

kod barosa i optika okulto one malo kvalitetnije plasticne su od 100KM pa nadalje..staklo je jeftinije..
ja sam sebi sad narucio sa ebay naocale sa plasticnim staklima..vidjecemo kad dode kako ce biti :)
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#58 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:31, edited 1 time in total.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#59 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Skeptic604 »

Ehhh vakoooooo 8-)

Ja sam kupio svoje posto sam tek dobio dijagnozu da trebam nosati modni detalj..

Eh sta je sad poenta 8-) :lol:

Kupio sam u Optic Center kod katedrale,kupio ray bay od 290 KM,a gratis dobio jos jedne po izboru do te cijene sa staklima,imao sam opciju da dodam jos 40 KM da dobijem antirefleksni sloj na tim gratis naocalama,ali nisam prihvatio,tako da sam za 290 KM dobio dvoje naocala sa staklima,jedne sa antirefleksnim slojem a druge bez..

Besplatan servis i one krpice mogu besplatno zamijeniti kad za to bude potreba..

Vala ja zadovoljan :licka: :igrac:
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#60 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Klitemnestraaa »

Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu:

Mnogo citam i vecinom su knjige u elektronskom formatu, eh sad kontam se da kupim te za citanje naocale, gdje bi to mogla naci? Dioptriju zadnji put kad sam mjerila (prije 2 god) imala -0.25 na oba, kaze dr. to normala, ne trebaju djozle, a sad u septembru sam ona slova citala i mogla sve redove, cak i zadnji pa kontam da ne treba dioptrija, samo te prevencije radi, jer sam ko vampir od citanja. -.-
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#61 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Truba »

ja imam jedne iz 1999 i druge iz 2008
kontam mijenjat one starije ali necu dioptriju...u sari na ilidzi ima dobra optika
nisam je mijenjao od 2008...trebao bih ali dokle mogu bez promjene dobro je
User avatar
ortodont
Posts: 1808
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#62 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by ortodont »

Vjerujem da je glupo pitanje, ali hajde da probam, ima li neko da otkupljuje okvire u SA, kupih naočale prije godinu, Ray-Ban i zeznuh se, neznanje, nisam prije nosio, prodavačica nedovoljno poznavala materiju evidentno da bi iskomentarisala šta valja ili ne fizionomiji lica, od toga da mi ne odgovaraju do kratkih uški za moju glavu?! :D

Preko 300 ih platih :|, ako ima zainteresiranih da kupe neka se jave :cry:, dat ću ih za 150, kutija, krpica, sve tu, rijetko nošene, neka sa stakala radi šta hoće, manja dioptrija je na njima. :-)
Image
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#63 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by zippoo87 »

Questio wrote:Da li je moguće iskoristiti stakla na dioptrijskim naočalama koje su mi pukle po sredini, da uzmem isti taj okvir, da ne plaćam opet i za stakla !? Hvala
moguce ih je iskoristiti u slucaju da nadjes IDENTICAN okvir tom prethodnom...onda se stakla samo preugrade

druga opcija,koja prolazi u nekih 10-20 % i kod jednostavnijih vrsta sociva je da okvir u koji ces preugraditi stakla MORA biti barem 1-2 mm manji u cijelom obimu sociva...da se moze obrusiti i prilagoditi tom novom okviru

recimo u optici 1 mm je velika greska prilikom brusenja sociva (stakla,lece) i moguce je da se nece moci dobro ugraditi u okvir a u nekim slucajevima ce i ispadati staklo

savjet je da odneses u optiku,pogledas ima li identican ili manji okvir (manji okulari) i da se moze preugraditi
e sada,da li to sve optike rade,to ne znam...neki nece ni da ugrade nova stakla u stari okvir a ovo je opravdano samo kod progresivnih ili bifokalnih naocara a kada su specificne dioptrije
ovo iz iskustva govorim...progresivna je najbolje ugradjivati u nov i neiskrivljen okvir,inace cesto dolazi do problema
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#64 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by zippoo87 »

ortodont wrote:Vjerujem da je glupo pitanje, ali hajde da probam, ima li neko da otkupljuje okvire u SA, kupih naočale prije godinu, Ray-Ban i zeznuh se, neznanje, nisam prije nosio, prodavačica nedovoljno poznavala materiju evidentno da bi iskomentarisala šta valja ili ne fizionomiji lica, od toga da mi ne odgovaraju do kratkih uški za moju glavu?! :D

Preko 300 ih platih :|, ako ima zainteresiranih da kupe neka se jave :cry:, dat ću ih za 150, kutija, krpica, sve tu, rijetko nošene, neka sa stakala radi šta hoće, manja dioptrija je na njima. :-)
Image
da ce ti neka optika otkupiti ,to tesko...ali ovako neki saner,to mozda :D
u optike sve ulazi sa fakturama :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#65 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Rockefeller »

Ima li iko prijedlog neki?

:)
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#66 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Ljakan »

Rockefeller wrote:Ima li iko prijedlog neki?

:)
u radnji
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#67 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Rockefeller »

Ljakan wrote:
Rockefeller wrote:Ima li iko prijedlog neki?

:)
u radnji
Nemoj.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#68 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Pirija »

naocale je pametnije probat prije kupovine...
Deda Kurcoje
Posts: 427
Joined: 05/06/2013 08:59

#69 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Deda Kurcoje »

Optika ADO na Dolac Malti. Jesu skupi, ali valjaju. Okvir i progresivna stakla HMC 340. Okvir je zaista cool, stakla prva liga. Zadovoljan. U cijenu je uracunato mjerenje dioptrije od strane doktora okuliste, a ne od prodavaca.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#70 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by medjutim »

Deda Kurcoje wrote:Optika ADO na Dolac Malti. Jesu skupi, ali valjaju. Okvir i progresivna stakla HMC 340. Okvir je zaista cool, stakla prva liga. Zadovoljan. U cijenu je uracunato mjerenje dioptrije od strane doktora okuliste, a ne od prodavaca.
U kojoj to radnji prodavci mjere dioptriju?
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#71 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Aoida »

Imate trenutno na ekuponu ponudu za dioptrijske naočale sa antirefleksnim slojem, 75 KM umjesto 150 u optici Ninooptika.
reha123456
Posts: 11
Joined: 16/09/2016 19:56

#73 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by reha123456 »

pozdrav, da li neko zna gdje kupiti djecije naocare sa onim gumicama na ruckicama???
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#74 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by BIONA »

Probajte optiku INfokus na socijalnom, u onom redu radnji gdje je azel, banka, primus balkan itd. Necete se pokajati, jako su usluzni sa prihvatljivim cijenama , doktorica koja tamo radi jako kvalitetno odredi dioptriju. Uglavnom, vas dzep ce biti zahvalan :thumbup:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#75 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by ciza_bliza »

Izmjerio bih dioptriju pa onda gledao gdje mi je najpovoljnije, ali ne znam gdje?
Post Reply