Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#26 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kokuz_sa »

sve je to apsolutno isto kao i kod nas ovamo samo sto su ljudi kud i kamo bili jeftiniji
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#27 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by uglavnomja »

ima onaj opticar u robotu hrasno neko ekstra snizenje, za 40 km okviri (jeftiniji, naravno) i skatla. i jos masa okvira je snizeno.
pise na vratima samo za penzionere, ali vazi za sve.
i jos dzabni pregled 3 dana sedmicno, e sad ne znam koja 3 dana :-?
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#28 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Better Man »

Nisam mislio na situaciju gdje se ista roba prodaje na jednom mjestu skuplje, a na drugom je jeftinija, već o pravim kvalitetnim dioptrijskim staklima, aona nisu nimalo jeftina i zna im cijena ići jako visoko i do par stotina maraka. Naravno što je dioptrija veća i stakla su skuplja. Moju su prijateljicu dioptrijske naoćale koštale 900 KM. Stakla su bila užasno skupa (ima veću dioptriju) i čekala je jedno 2 sedmice da joj dođu i da naprave naoćale.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#29 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kokuz_sa »

ma dobro..al eto kod meneono sa nalaza sto se dobilo od doktora
-0.25
je bilo te cijene
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#30 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by uglavnomja »

Better Man wrote:Nisam mislio na situaciju gdje se ista roba prodaje na jednom mjestu skuplje, a na drugom je jeftinija, već o pravim kvalitetnim dioptrijskim staklima, aona nisu nimalo jeftina i zna im cijena ići jako visoko i do par stotina maraka. Naravno što je dioptrija veća i stakla su skuplja. Moju su prijateljicu dioptrijske naoćale koštale 900 KM. Stakla su bila užasno skupa (ima veću dioptriju) i čekala je jedno 2 sedmice da joj dođu i da naprave naoćale.

za tu cifru je garant dobila fotosenzibilna stakla, i to tanka.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#31 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Better Man »

kokuz_sa wrote:ma dobro..al eto kod meneono sa nalaza sto se dobilo od doktora
-0.25
je bilo te cijene
To je pravo mala dioptrija i stakla su jeftinija! Kod nje je velika i zato su i skupa!
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#32 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Better Man »

uglavnomja wrote:
Better Man wrote:Nisam mislio na situaciju gdje se ista roba prodaje na jednom mjestu skuplje, a na drugom je jeftinija, već o pravim kvalitetnim dioptrijskim staklima, aona nisu nimalo jeftina i zna im cijena ići jako visoko i do par stotina maraka. Naravno što je dioptrija veća i stakla su skuplja. Moju su prijateljicu dioptrijske naoćale koštale 900 KM. Stakla su bila užasno skupa (ima veću dioptriju) i čekala je jedno 2 sedmice da joj dođu i da naprave naoćale.

za tu cifru je garant dobila fotosenzibilna stakla, i to tanka.
Ako misliš pod fotosenzibilnim stakima, stakla koja na suncu, odnosno jakoj vanjskoj svjetlosti potamne kao da su sunčana, a kad je slaba svjetlost budu normalna,tj. providna, onda kod nje nisu fotosenzibilna, jer ne mjenjaju boju u zavisnosti od jačine vanjske svjetlosti, već su uvijek providna. Ono što znam je da imaju antirefleksnu zaštitu.
Sedo88
Posts: 2
Joined: 27/11/2009 10:13

#33 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Sedo88 »

uglavnomja wrote:ima onaj opticar u robotu hrasno neko ekstra snizenje, za 40 km okviri (jeftiniji, naravno) i skatla. i jos masa okvira je snizeno.
pise na vratima samo za penzionere, ali vazi za sve.
i jos dzabni pregled 3 dana sedmicno, e sad ne znam koja 3 dana :-?
Nezvuci lose mozda cak i danas odem da vidim.

hvala :thumbup:
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#34 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by mali_balon »

Better Man wrote:Nisam mislio na situaciju gdje se ista roba prodaje na jednom mjestu skuplje, a na drugom je jeftinija, već o pravim kvalitetnim dioptrijskim staklima, aona nisu nimalo jeftina i zna im cijena ići jako visoko i do par stotina maraka. Naravno što je dioptrija veća i stakla su skuplja. Moju su prijateljicu dioptrijske naoćale koštale 900 KM. Stakla su bila užasno skupa (ima veću dioptriju) i čekala je jedno 2 sedmice da joj dođu i da naprave naoćale.
Pa naravno mene kod Barosa no name stakala dosla 90KM cilidnri a da sam uzeo Carl Zeiss stakla dosla bi me oko 500KM. Sve zavisi koliki ti je jorgan.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#35 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by rudy81 »

gdje u gradu ima najveci izbor rayban okvira? pretpostavljam Oculto, Ghetaldus, Baros.... jos negdje?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#36 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Hemera »

uglavnomja wrote:ima onaj opticar u robotu hrasno neko ekstra snizenje, za 40 km okviri (jeftiniji, naravno) i skatla. i jos masa okvira je snizeno.
pise na vratima samo za penzionere, ali vazi za sve.
i jos dzabni pregled 3 dana sedmicno, e sad ne znam koja 3 dana :-?
ako mislimo na istog ja kupila prije 5 godina prvi put kod njih islo je nesto i preko zzo popust
druge sam uzela pocetokm prosle godine isto kod njih
jako su dobre ljudi su ljubazni i pogodili su mi dioptriju,nije se nista rasklimalo i riknulo dosad i nisu me zuljale kao u lorisu prokletom ko da sam solnu kiselinu nasula u oci a ne stavila naocale ,i to 3 puta nosila na korekciju :-)
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#37 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Better Man »

rudy81 wrote:gdje u gradu ima najveci izbor rayban okvira? pretpostavljam Oculto, Ghetaldus, Baros.... jos negdje?
Imaš kod Maunagića u Kralja Tomislava!
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#38 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by rudy81 »

Better Man wrote:
rudy81 wrote:gdje u gradu ima najveci izbor rayban okvira? pretpostavljam Oculto, Ghetaldus, Baros.... jos negdje?
Imaš kod Maunagića u Kralja Tomislava!
:thumbup:
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#39 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:40, edited 1 time in total.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#40 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Zox »

necu bas PREPORUCITI baros, jer sam dobra iskustva imao i u drugim radnjama, ali moram napomenuti da je baros skup, ali u cijenu okvira ulazi i pregled kod ODLICNOG doktora, tako da na cijenu okvira (koji su super) skinite jedno 50 KM.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Qler »

Ja dok sam nosio naocale, uvijek su bila plasticna, anti reflexna foto senzitivna stakla. Meni su foto senzitivna super stvar. I zbog njih sada nosam suncane cim malo sunca izadje jer sam se navikao. :)

Ali kada sam sabrao koliko sam davao na naocale, skontao sam da mi se isplati laserska operacija, i to mi je najpametnija stvar koju sam uradio mislim u zivotu :)
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#42 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by mali_balon »

Lud i ponosan wrote:Draga i stovana forumska maso,

Kako uskoro planiram uzeti dioptrijske naocale, interesuje me gdje su najpovoljnije cijene u Sarajevu, tj. na koja vrata da zakucam? :-D Nije u pitanju velika dioptrija (jedno oko 0,5, a drugo 0), no oci su mi nakon pola sata rada na racunaru (ili citanja, bilo kakvog naprezanja) poprilicno crvene i peku me. Elem, doktorica je preporucila neke kapi, "vjestacke suze", kao i antirefleksivna stakla, tako da sam odlucio to da uzmem i otklonim poteskocu sa kojom se svakodnevno borim...

Koliko se krecu brendirane marke (ray ban konkretno), a koliko manje poznate? Koliko novca moram izdvojiti? I kakve su vase preporuke/iskustva?

Hvala unaprijed.

A sto ti ne bi uzeo sociva ako ti je tako mala dioptrija, jest da bi ti malo bila peglancija sa stavljanjem i skidanjem ali usao bi u fazon. Za takvu dioptriju ne bi bila ni skupa.
Ako ces naocale koristiti samo za kompjutera i citanja onda uzmi neki lagani "no name" okvir, sto da dajes neke 2 ili 3 stoje za okvir koji neces toliko koristit.
ILi ako vec hoces da pljunes lovu imas kod barosa silluette okvire, lagani ko pero, titanijum, cijena sitinca 400KM
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#43 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Qler »

Sociva meni nikako nisu odgovarala, nikad se nisam mogao navici na njih, i znam dosta ljudi koji isto tako ne mogu sociva, tako da ima i do toga sto se raspituje za naocale...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#44 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by rudy81 »

mali_balon wrote:
Lud i ponosan wrote:Draga i stovana forumska maso,

Kako uskoro planiram uzeti dioptrijske naocale, interesuje me gdje su najpovoljnije cijene u Sarajevu, tj. na koja vrata da zakucam? :-D Nije u pitanju velika dioptrija (jedno oko 0,5, a drugo 0), no oci su mi nakon pola sata rada na racunaru (ili citanja, bilo kakvog naprezanja) poprilicno crvene i peku me. Elem, doktorica je preporucila neke kapi, "vjestacke suze", kao i antirefleksivna stakla, tako da sam odlucio to da uzmem i otklonim poteskocu sa kojom se svakodnevno borim...

Koliko se krecu brendirane marke (ray ban konkretno), a koliko manje poznate? Koliko novca moram izdvojiti? I kakve su vase preporuke/iskustva?

Hvala unaprijed.

A sto ti ne bi uzeo sociva ako ti je tako mala dioptrija, jest da bi ti malo bila peglancija sa stavljanjem i skidanjem ali usao bi u fazon. Za takvu dioptriju ne bi bila ni skupa.
Ako ces naocale koristiti samo za kompjutera i citanja onda uzmi neki lagani "no name" okvir, sto da dajes neke 2 ili 3 stoje za okvir koji neces toliko koristit.
ILi ako vec hoces da pljunes lovu imas kod barosa silluette okvire, lagani ko pero, titanijum, cijena sitinca 400KM
nijedan doktor mu nece preporuciti sociva za ovako malu , gotovo nepostojecu dioptriju. plus, koliko sam shvatila kod @Lud i ponosan je veci problem osjetljivosti, tako da mu prventsveno trebaju tzv. zastitne naocale odnosno naocale s anti-refleksnim staklima, koje treba nositi dok radi na kompu.
i da, cijena sociva je ista bez obzira na visinu dioptrije...ona varira jedino u odnosu na vrstu sociva, jesu li meka, tvrda, toricna, u boji, itd.

@Lud i ponosan, brendirani okviri kostaju manje vise isto u svim radnjama, pokusaj ganjati snizenja....npr Loris je imao do 50% nekad u januaru, vidim cesto izlaze na ovim ekuponima i kojekakvim stranicama neke optike pa probaj i tu proci jeftinije... uglavnom gledaj da ti budu udobnije, nista gore od okvira od kojih te haman glava zaboli :)
nervoza
Posts: 80
Joined: 12/02/2009 00:19

#45 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by nervoza »

Questio wrote:Trebam da kupim po prvi put djozluke :D, pa me zanima zna li neko kakva su ova fotosenzibilna stakla, prednosti, mane ? Raspitao sam se imaju neka nova kostaju oko 190km + okvir, sta kako :D ? Hvala

da li si dobio dijagnozu da ti trebaju stakla sa foto zastitom (sto bi znacilo da su ti oci osjetljive na svjetlo...)?
ako nisi onda nemoj kupovati na svoju ruku, uzmi suncane, ljepse izgleda :)
ja sam prije tri sedmice dobio tu dijagnozu, imam nekih 10ak naocale sa fotozastitom, stakla sam platio po 110km, znaci 220 ukupno, njemacka stakla, u minkenu se proizvode i ok mi je...
planiram u buducnosti uzeti suncane sa dioptrijom, isti je efekat, ali mi je nekako bilo logicnije da prvo uzmem dioptrijske...
da ne zaboravim, uzeo sam u strosmajerovoj, u optic centru, ona nova radnja, covjek mi je mjerio 20 minuta dioptriju, nije im bilo mrsko da cekaju 40ak min dok se odlucim oko ovira (mnogo sam ih probao :D ), ja planiram tu opet svratiti pa zato i preporucujem...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#46 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by bull21 »

Koliko vidim u Optic Centru radi onaj lik (ovaj sa naočalama) iz Baroša tj. što je prije radio u Barošu? Znam da mi je uvijek prodavao vodu za sočiva :D
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#47 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kockica_kockica »

Questio wrote:Trebam da kupim po prvi put djozluke :D, pa me zanima zna li neko kakva su ova fotosenzibilna stakla, prednosti, mane ? Raspitao sam se imaju neka nova kostaju oko 190km + okvir, sta kako :D ? Hvala
Ja imam fotosenzibilna stakla na jednim naocalama... One su super uglavnom, medjutim, ja imam problem kad idem na put s autom... kad udjem u tunel stakla nemaju tako brzu moc vracanja na prozirno odnosno onaj tamni sloj ostaje na naocalama sto mi smanjuje vidljivost... zato sam napravila jos jedan okvir koji nema fotosenzibilna stakla pa kad vozim dalje od grada stavim njih...
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#48 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Qler »

Meni nikada nisu toliko potamnila u autu da i primjetim a ne da mi smetaju u tunelu. Cim udjem u auto, postanu normalna stakla. Jedino ako sam u cabrio ili ako je siber otvoren, pa mi onda samo jedno staklo potamni :D
zbunjendecko
Posts: 9
Joined: 02/03/2013 19:40

#49 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by zbunjendecko »

koliko se krece cijena sociva ? mjesecna godisnja
User avatar
ljevoruki
Posts: 4746
Joined: 20/05/2011 22:49

#50 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by ljevoruki »

Valjda mi moderacija nece zamjeriti:
http://www.zennioptical.com

Ja ovdje kupujem moje naocale. :D
Samo ne znam da li je moguce u BiH naruciti preko ovog site
Vrlo jefino i kvalitet zadovoljavajuci.
Nikad mi nece biti jasno zasto su cijene komada metala i plastike tako skupe.
Post Reply