Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

cicos
Posts: 90
Joined: 12/01/2012 19:56

#1 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by cicos »

Optika Oculto ima jako lijepih i kvalitetnih okvirova. Licno sam vec dva okvira kupila kod njih, i prezadovoljna sam kvalitetom. Dobar izbor imaju Salihbegovic i Baros, samo sto je Baros bezobrazno skup, nijedan okvir im nije ispod 250km...
User avatar
magi87
Posts: 188
Joined: 23/07/2011 11:43

#2 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by magi87 »

ja sam skoro uzela u ghetaldusu ray ban model RB5241 250 KM + stakla
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#3 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by le piaf »

Imas ovu novu optiku gdje je bio Central u Strosmayerovoj, pogledaj tamo.
kameni.spavac
Posts: 236
Joined: 16/11/2011 11:08

#4 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kameni.spavac »

Moje su iz optike u okviru Merkura na Otoci i moram reci da ih pravo volim i da mi se pravo svidjaju, ne odaju onaj streber look :D
Cijena sa staklima oko 300 KM-cica... :)
User avatar
King Kenny
Posts: 314
Joined: 05/10/2011 16:01

#5 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by King Kenny »

Imaš dobru radnju kod estrade, tačnije pored hotela Central, pokušaj tu naći nešto :)
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#6 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by bull21 »

Baroš. Okvir nosim već 7 godina i svašta je preživio. Stakla sam mjenjao 2 puta do sada i jesu malo poskupi no isplate se.
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#7 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by shiny »

Pošto pretpostavljam da ćeš samo za čitanje koristiti naočale, onda nije ni bitno da su skupe.
Ja imam isto skroz malu dioptriju, al cilindri mi stvaraju glavobolju kad duže čitam. Ja sam uzela cvike u ono optici u Ferhadiji, kod Tržnice, tačnije, u zgradi na koju naletiš kad izađeš iz parka kod Ekonomije... Nemam pojma kako se zove radnja. Izašlo me je 90 KM sa popustom.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#8 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by sheilak »

Imam i ja kveščn:

Gdje kupiti kod nas kvalitetne sunčane naočale sa dioptrijom? Izgubila svoje, mašala :sad:
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#9 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by cappy_tempo »

i ti ludi ode u corave :mrgreen:

ja sam svoje super,giga,ultra mocne uzeo u uniticu. kad udjes u unitic samo pravo spicis i sa desne strane ima optika. nisu nesto pretjerano skupi mislim,a kvalitetom sam zadovoljan. sve cvike kod njih uzeo isto kao i buraz i stari :D
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#10 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by donja_crtica »

a gdje kupiti skijaške brile, sa umetkom za dioptrijska stakla?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#11 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by cappy_tempo »

lud i ponosan da me jebes ne mogu se sjetiti. mislim da je oko 300KM sve zajedno bilo. tony morgan okvir,gumeni su oni sto idu sa strane,mozes ih savijati :D. meni je sve zivo izdrzo, tekme,biciklo,rad bilo koje vrste,rostilj... :mrgreen:
interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#12 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by interwal »

Ja sam već 2x uzimao u Barošu i nisam se pokajao.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#13 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by cappy_tempo »

Lud i ponosan wrote:
cappy_tempo wrote:lud i ponosan da me jebes ne mogu se sjetiti. mislim da je oko 300KM sve zajedno bilo. tony morgan okvir,gumeni su oni sto idu sa strane,mozes ih savijati :D. meni je sve zivo izdrzo, tekme,biciklo,rad bilo koje vrste,rostilj... :mrgreen:
E cuj rostilj... pa nisi glavom okret'o meso... :oops: :lol:

Vidim Ray B. 250 km + staklo... pogledacu ovih dana, zahvaljujem. :thumbup:
kad gori meso,a nemas cim onda sve dolazi u opticaj :mrgreen: ali i stite od dima isto :mrgreen:
zonasumraka
Posts: 8
Joined: 22/10/2012 22:56

#14 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by zonasumraka »

U Lukavici mozes naci sasvim fin okvir od 50 do 100 km,bila je nekad optika negdje na autobuskoj i u trznom centru Tom.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#15 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kojeime »

"Gdje kupiti kod nas kvalitetne sunčane naočale sa dioptrijom? Izgubila svoje, mašala :sad:"

BIlo gdje. To jeste kupis suncane koje ti se svidjaju, skines stakla, i stavis zatamnjena stakla sa dioptrijom. Naravno, neces ti to uraditi vec opticar. Tako da mozes kupiti naocale u jednoj radnji a u drugoj dati okvir i naruciti im da ti naprave stakla po tvojoj dioptriji. Naravno, mozes sve to uraditi u istoj radnji. Samo, provjeri dioptriju prije toga.

Neko je spomenuo radnu u UNITIC-u. Jednom kupio tamo i nikada vise. Ljubazni su, to stoji, i nisu skupi, ali ono sto su uradili moj djevojci i sa suncanim i sa "obicnim" dioptrijskim je takav fuseraj da je to sramota. Meni su uradili dobro, ali iako tvrde da su stavili stakla sa UV zastitim, ja im, znajuci sta su uradili djevojci, ne vjerujem, mislim da su samo obojili dioptrijska stakla bez UV zastitnog premaza.

Baros i Ghetaldus su standardno dobri ali i skupi. Loris, Maunagic i ostale ne znam. Ona u Merkuru na otoci je radnja koja je prije bila na carsiji, tamo nisam kupovao naocale vec sociva, i bio sam zadovoljan.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#16 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by medjutim »

Oculto,ubjedljivo najbolji i uvijek ima nekih popusta i dobrih cijena za svaciji dzep! Topla preporuka!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#17 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by O'zone »

Ima mala optičarska radnja kod Doma zdravlja Omer Maslić. Tačnije u onome nizu gdje je radnja Top Shop-a, ne znam kako se optičarska radnja zove ali znam da su veoma povoljni jer mi je supruga uzela tamo naočale sa okvirom za nekih 120 KM a i drug mi je oipravio svoje i uzeo još jedne za cca 150 KM. Pa et' vrijedi probati :mrgreen:
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#18 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by medjutim »

Vidio sam danas na onom ekuponu da ima neka ponuda za naocale u Ocultu,za 49 maraka ima 120 km da se iskoristi tako nesto,pa za nas corave dobra varijanta :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#19 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by poznanik »

Lud i ponosan wrote:Kako uskoro planiram uzeti dioptrijske naocale, interesuje me gdje su najpovoljnije cijene u Sarajevu, tj. na koja vrata da zakucam? ...
Optika Pijalović, pod Logavinom.
skioprema
Posts: 2
Joined: 08/12/2012 22:09

#20 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by skioprema »

Ski brile za dioptijske naočale imam nove , BOLLE BOOST OTG over the glases 50KM NOVE, 2013 MODEL
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#21 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by shiny »

skioprema wrote:Ski brile za dioptijske naočale imam nove , BOLLE BOOST OTG over the glases 50KM NOVE, 2013 MODEL
Ne tražim ništa, samo se hvalim? :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#22 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by kokuz_sa »

u Istocom sarajevu..

ja sebi kad sam vadio cvike..trebao mi okvir, stakla i to sve..
odem kod nas ovuda po gradu..najjeftiniji okvir bio 50KM..i stakla, tee neka folija na njima za sunce ili sta vec..ovako sve izadje oko 150KM

odem slucajno dole u tus ili je tom bio ne sjecam s epodavno je bilo..pitam tamo..kaze ona radnica imas li nalaz od doktora ja dao..
pokazal mi sve okvire..
i jedan mi zapeo za oci kod nas okvir sam taj bio 110KM ..a dole me dosao taj okvir, stakla, ta folija i sve to za oko 75KM..jos dobio tvrdu futrolu gratis i krpu za stakla
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#23 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by dzejkej »

cappy_tempo wrote:i ti ludi ode u corave :mrgreen:

ja sam svoje super,giga,ultra mocne uzeo u uniticu. kad udjes u unitic samo pravo spicis i sa desne strane ima optika. nisu nesto pretjerano skupi mislim,a kvalitetom sam zadovoljan. sve cvike kod njih uzeo isto kao i buraz i stari :D
ako govoris o Fox Trade, ja sam kupila kod njih dvoje dioptrijskih na Ilidzi. nedavno su poklonili naocare jednom djecaku za kojeg smo sakupljali novac. mi, tj. roditelji djece koja idu sa njim u razred. izmedju ostalog su mu trebale naocare i ja pitam u Foxu da li bi nam dali popust na cijenu, cisto da nam ostane vise za odjecu i hranu. kad je maleni dosao da izabere naocare oni nisu htjeli nista da naplate, naocare su bile poklon od njih. to mi je bas bio gest za pohvalu :thumbup:

da ne zaboravim :-D
nisam uposlenik spomenute radnje, nisam u rodu niti poznajem nikoga ko radi u radnji niti vlasnika/cu.. mislim, osim onih koje sam vidjela kad sam kupovala cvike i sad kad samo isli sa ovim malenim do radnje.
Sedo88
Posts: 2
Joined: 27/11/2009 10:13

#24 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Sedo88 »

kokuz_sa wrote:u Istocom sarajevu..

ja sebi kad sam vadio cvike..trebao mi okvir, stakla i to sve..
odem kod nas ovuda po gradu..najjeftiniji okvir bio 50KM..i stakla, tee neka folija na njima za sunce ili sta vec..ovako sve izadje oko 150KM

odem slucajno dole u tus ili je tom bio ne sjecam s epodavno je bilo..pitam tamo..kaze ona radnica imas li nalaz od doktora ja dao..
pokazal mi sve okvire..
i jedan mi zapeo za oci kod nas okvir sam taj bio 110KM ..a dole me dosao taj okvir, stakla, ta folija i sve to za oko 75KM..jos dobio tvrdu futrolu gratis i krpu za stakla
Imali jos ta radnja u Tomu ili Tusu?

A gdje se mogu kupit jeftine zastitne cvike za kompijuter a da su jeftine ono studentski?
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#25 Re: Gdje kupiti dioptrijske djozluke u Sarajevu?

Post by Better Man »

kokuz_sa wrote:u Istocom sarajevu..

ja sebi kad sam vadio cvike..trebao mi okvir, stakla i to sve..
odem kod nas ovuda po gradu..najjeftiniji okvir bio 50KM..i stakla, tee neka folija na njima za sunce ili sta vec..ovako sve izadje oko 150KM

odem slucajno dole u tus ili je tom bio ne sjecam s epodavno je bilo..pitam tamo..kaze ona radnica imas li nalaz od doktora ja dao..
pokazal mi sve okvire..
i jedan mi zapeo za oci kod nas okvir sam taj bio 110KM ..a dole me dosao taj okvir, stakla, ta folija i sve to za oko 75KM..jos dobio tvrdu futrolu gratis i krpu za stakla
Kvalitene dioprijske naoćale za 75 KM nema šanse da uzmeš! Sama stakla ako su kvalitetna su skuplja. Ipak to su oči i ne treba se igrati s njima i gledati da što jeftinije prođeš.
Post Reply