GDJE KUPITI AKUMULATOR

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#26 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by sLLayer »

suljke wrote:Jeste naj jeftiniji
Ali koliko stoji u Peniju
a ko ce ti garantovat da u drugim radnjama ne kupe u peniju i dignu cijenu samo, vidio sam u jednoj isti ovaj 139KM :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#27 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Bobi »

Tesla Brcko, evo vec godinu dana...k`o zmaj, made in BiH :bih:
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#28 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by sorcerer »

u penny-ju je sve kinesko smece tako i kineska varta :lol: :lol: :lol: :lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#29 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by jefferson »

Bobi wrote:Tesla Brcko, evo vec godinu dana...k`o zmaj, made in BiH :bih:
Ljudi nemaju pojma da BH industrija rezervnih djelova ne zaostaje za svjetskom industrijom ni malo.
Jbt, ja sam uvijek kupovao UNICO filtere dok ih MANN nije kupio. Dok sam kupovao UNICO, svi su letjeli za MANN, MAHLE itd. Sad najednom niko nema nista protiv MANN-a iako ej BH proizvod.
U SAD sam X puta vidio bikerske jakne Made in BiH. Skoro sve BMW jakne su napravljene u BiH, a te jakne nije lako napraviti, iance bi ih pravili svugdje kao na traci. U SAD sam x puta kupio MANN filter iz BiH.
Optima ulje zadovoljava najstrozije standarde VW-a, BMW-a i Mercedesa, ali jok, bolje kupiti Castrol upitnog porijekla.
preludezalude
Posts: 5624
Joined: 07/03/2012 00:09

#30 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by preludezalude »

jefferson wrote:
Bobi wrote:Tesla Brcko, evo vec godinu dana...k`o zmaj, made in BiH :bih:
Ljudi nemaju pojma da BH industrija rezervnih djelova ne zaostaje za svjetskom industrijom ni malo.
Jbt, ja sam uvijek kupovao UNICO filtere dok ih MANN nije kupio. Dok sam kupovao UNICO, svi su letjeli za MANN, MAHLE itd. Sad najednom niko nema nista protiv MANN-a iako ej BH proizvod.
U SAD sam X puta vidio bikerske jakne Made in BiH. Skoro sve BMW jakne su napravljene u BiH, a te jakne nije lako napraviti, iance bi ih pravili svugdje kao na traci. U SAD sam x puta kupio MANN filter iz BiH.
Optima ulje zadovoljava najstrozije standarde VW-a, BMW-a i Mercedesa, ali jok, bolje kupiti Castrol upitnog porijekla.
Apsolutno si u pravu. :thumbup:
Krone
Posts: 111
Joined: 23/09/2011 07:30

#31 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Krone »

posao1000 wrote:Zanima me gdje mogu kupiti akumulator povoljno????
u prodavnici :D
User avatar
Hakuna Matata
Posts: 180
Joined: 24/03/2008 23:35

#32 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Hakuna Matata »

Po meni iz iskustva Exide su odlicni ;-)
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#33 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by bogoljub »

Blak Horse je najbolji po sistemu uloženo dobiveno. 4. godina fercera.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#34 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by valter.ba »

Jeste se usaglasili gdje je najjeftinije? Jbg moj definitivno crk'o:sad:. Nisam jos pogledao koji mi treba za 1.9 TDI, zna li neko tacno?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#35 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by sorcerer »

najjeftinije na otpadu, pola marke kila
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#36 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by drug_profi »

valter.ba wrote:Jeste se usaglasili gdje je najjeftinije? Jbg moj definitivno crk'o:sad:. Nisam jos pogledao koji mi treba za 1.9 TDI, zna li neko tacno?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
don džonson wrote:i ja koristim Tesla Brčko, i zadovoljan sam... btw. ako kome treba, prodajem, 90 maraka 66Ah, kupio ga prije par dana, al mi ne paše, nije korišten uopšte, ima račun i garanciju 2 godine...
Meni ide provizija sto sam vas povezao. :D
barca4ever
Posts: 2
Joined: 10/01/2013 15:29

#37 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by barca4ever »

Vesprom u sarajevu nudi sve vrste akumulatora, ja sam uzeo prije 2 mjeseca Energizer predobar je imas garanciju 2 godine ...... cijena je s popustom bila 96 km...... 12V ili 45 A :) etooo nadam se da sam pomogao



Covjek mi je garantovao za ovaj Energizer kaze da je njemacka proizvodnja i da je u rangu s boschom i vartom samo sto ime nije steklo toliku popularnost :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#38 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by goran16v »

barca4ever wrote:Vesprom u sarajevu nudi sve vrste akumulatora, ja sam uzeo prije 2 mjeseca Energizer predobar je imas garanciju 2 godine ...... cijena je s popustom bila 96 km...... 12V ili 45 A :) etooo nadam se da sam pomogao



Covjek mi je garantovao za ovaj Energizer kaze da je njemacka proizvodnja i da je u rangu s boschom i vartom samo sto ime nije steklo toliku popularnost :D
NHF ali kako ces na osnovu 2 mjeseca prakticno bez pravog minusa reci da je akumulator predobar? Toliko ce izdrzati i najgori akumulator na svijetu kupljen nov.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#39 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by valter.ba »

drugi profil wrote:
valter.ba wrote:Jeste se usaglasili gdje je najjeftinije? Jbg moj definitivno crk'o:sad:. Nisam jos pogledao koji mi treba za 1.9 TDI, zna li neko tacno?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
don džonson wrote:i ja koristim Tesla Brčko, i zadovoljan sam... btw. ako kome treba, prodajem, 90 maraka 66Ah, kupio ga prije par dana, al mi ne paše, nije korišten uopšte, ima račun i garanciju 2 godine...
Meni ide provizija sto sam vas povezao. :D
Vidjeo sam donovu ponudu ali nazalost treba mi jaci od toga. Trenutno je 75 Ah i ta amperaza mi treba. Jbg zao mi je trilateralno:lol:

Energizer je 140, Bosch 142, Topla 122 i to sve kada im ostavis stari KUmulator:lol::lol::lol:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#40 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by citroen xm »

Danas svi otkupljuju stare akumulatore i smanjuju cijenu novog. Ako ne otkupljuju oni uvijek se na bilo kom otpadu može prodati stari. A ne vjerujem da su po prodavnicama tolike razlike u cijenama da bi se isplatilo tragati za najpovoljnijim. Ono što ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji. Zato prva prodavnica i kupovina odgovarajućeg akumulatora, ionako ćeš razliku u cijeni ako je ima potrošiti na gorivo dok obiđeš ostale prodavnice.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#41 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by promaha »

jbg sinoc i moj zakaza nakon 4 god :/

100 ampera :/

ko' da gledam žara je sa cijenom :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#42 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by drug_profi »

Baterija je potrosni materijal. Meni je u autu evo treca zima onaj Start iz Sombora 45Ah. 62 marke platio + stari.
Znaci za sad me dodje 20 maraka godisnje, a vjerujem da ce bar jos godinu ostati jer ne pokazuje nikakve znake posustajanja. Bitno je i to sto ja imam solidnu kilometrazu svaki dan, pa se redovno dovoljno dopunjava.
E tad kad sam ga kupovao u nekoj ciči zimi najjeftiniji koji sam nasao u gradu bio 2 KM po Ah. Ovo nadjoh u Lukavici.
Da se razumijemo, nisam hodao okolo, nego listao oglase trgovina na webu pa zvao telefonom.

Dakle vjerujem da ce biti bar jos godinu dana upotrebljiv sto ce znaciti da me je dosao oko 15 maraka godisnje.
U tom slucaju mi izgleda blesavo davati vise love za nekakvu poznatu marku gdje mi na ime uzmu 30-50%. A sluzice u najboljem slucaju 5-6 godina u punom kapacitetu.

Volio bih da neko kaze gdje se mogu nabaviti ovi iz Brckog, jer je to taj cjenovni rang, a vise bih volio da poznanicima mogu preporuciti domaci proizvod.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#43 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by goran16v »

Sve to zavisi, meni je tvornicka GM-ova baterija (bog zna ko je proizvodi za njih) u 1,6 benzincu trajala 9,5 god, nikad raskopcane kleme, nikad prazna i zamjenio sam je pred zimu prevencije radi jer sam osjetio da popusta, a jos uvijek je radila, istovremeno sam na drugim autima zamjenio cak i 2 x baterije od Tople to Varte. Sad mi je u malom benzicu Tesla 45 Ah koja se odrzava stara jedno 6 god i vrti bez problema.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#44 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by drug_profi »

goran16v wrote:Sve to zavisi, meni je tvornicka GM-ova baterija (bog zna ko je proizvodi za njih) u 1,6 benzincu trajala 9,5 god, nikad raskopcane kleme, nikad prazna i zamjenio sam je pred zimu prevencije radi jer sam osjetio da popusta, a jos uvijek je radila, istovremeno sam na drugim autima zamjenio cak i 2 x baterije od Tople to Varte. Sad mi je u malom benzicu Tesla 45 Ah koja se odrzava stara jedno 6 god i vrti bez problema.
I meni je GM izgleda trajao 8 godina. Nisam mogao vjerovati da nije mjenjana, jer sam imao servisnu knjigu prvog vlasnika.
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#45 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by kemalba »

Ja imam neku OEM Die Hard bateriju koja je pala tek nakon 10 godina
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#46 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by johntra »

Gdje dođe najpovoljnije 56 Ah, Varta ili Bosch...i moj se jutros preselio na ahiret...zvao sam ovaj Hondas, kod njih je od 90 pa na gore cijena 56, zavisi od proizvođača...
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#47 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by lavic »

johntra wrote:Gdje dođe najpovoljnije 56 Ah, Varta ili Bosch...i moj se jutros preselio na ahiret...zvao sam ovaj Hondas, kod njih je od 90 pa na gore cijena 56, zavisi od proizvođača...
Jontra,
prosle godine uzeo sam u Unitrade-u Bosch plavi bez odzavanja i nakon 11 mjeseci je trazio punjenje, a prije toga Topla 60 godina i nista.
A imam isti u drugom autu nikad nista, zato sam se i bio ponovo odlucio za Bosch, mislim da je stvar srece.

U unitade je bila akcija ako vratis stari dobijes mislim -15%.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#48 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by johntra »

Ma vidim da je sve stvar sreće, nekome i Black Horse valja, ali eto, uzeo bi Bosch ili Vartu, da se ne peglam opet...Kakvi su ovi Energizer, što ih ima u Vespromu, kakva su iskustva s njima?
mislim da mi je dovolno 56 Ah, iako mi je sad 62 Ah, ipak je benzinac...
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#49 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by lavic »

johntra wrote:Ma vidim da je sve stvar sreće, nekome i Black Horse valja, ali eto, uzeo bi Bosch ili Vartu, da se ne peglam opet...Kakvi su ovi Energizer, što ih ima u Vespromu, kakva su iskustva s njima?
mislim da mi je dovolno 56 Ah, iako mi je sad 62 Ah, ipak je benzinac...
Vjerovatno je i taj OK, ali sam malo pratio neke testove i Austrijski Banner akumulatori su dobro bolji od ostalih.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#50 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by johntra »

Meni je ovaj FIAM-ov izdržao tri i po godine, ali zadnji mjesec nisam nikako svoje auto vozio, ustvari samo jednom, pa mu je vjerovatno to dohakalo...
Post Reply