Gdje kredit uzeti?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

arnelau
Posts: 126
Joined: 15/08/2009 16:32

#51 Re: Gdje kredit uzeti?

Post by arnelau »

Daryl Dixon wrote: 02/05/2018 17:25
probook wrote:
arnelau wrote:Pozdrav za sve forumaše, pošto u narednih mesec va namjeravam kupiti stan (kredit do 50 000 KM, na 15 godina) prikupljam ponude banaka i poredim Tom priliko sam naišla i na ponuu union banke http://www.unionbank.ba/ba/naslovna/2-u ... stiti.html koja m se čini moža i trenutno najpovoljnija. Da li je neko od Vas imao iskustvo sa UNION bankom, koliko je stabilna? Meni se čini da su jedni kriteriji ako ću razmatrati banku u smislu da kod nje štedim novac a sasvim drugi ako od ne uzimam kredit i u ovom drugom smislu UNION banka ima fiksnu kam. stopu čak i do 20 god otplate. Mnogo bi mi pomogli Vaši savjti i sugestije
Uzeo u istoj banci... Doduse duplo veci iznos :-)

Banka ok, nisu puno peglali oko papira ono standardno sto treba. Nemaju dodatnih nameta, daju ti kreditnu karticu na koju nemas nikakvih troskova ako je ne koristis i prekoracrnje po racunu isto bez troskova ako ne koristis. Odrzavanje racuna mislim 2 KM.
Jedino kaskaju u naprednim servisima tipa mobilno bankarstvo i internet bankarstvo, ali to ti sada nije ni bitno. Najvaznije da je kamatna stopa fixna.

Sto se tice toga kakva je banka ja se ne bih zamarao pricama hoce li propasti, jbg moze me sutra kamen u glavu udariti da umrem :mrgreen:
planiram uzeti kredit od nekih 70-80k pa me interesuje sredstvo osiguranja kredita u Union banci, je li bez hipoteke na nekretninu?

ima li neka banka da daje stambeni kredit u ovom iznosu a da nema hipoteke na nekretnini?

hvala
Iz licnog iskustva, kod union banke taj iznos ide hipoteka na nekretninu s tim sto je prednost kod ove banke da odobravaju sredstva za kredit 1:1 u odnosu na procjenu stana koju radi vjestak. Znaci ako vjestak 0rocjeni stan 80000 KM isti toliki kredit mozes trazit
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#52 Re: Gdje kredit uzeti?

Post by Daryl Dixon »

. :bih:
Post Reply