Gdje jeftino na more ove godine?

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#826 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vjesticanametli »

ama ljudi jeftinije sam prolazila bez rezervacija

u auto cojka, djete i stvari i idemo :D pa gdje stanemo i gdje nam se svidi
uvijek smo nalazili smjestaj i to po finoj cijeni

ove godine planiran pag za kampovanje ali se okrenu situVacija pa cemo na mljet jer je pronaĐŽen apartman po pristojnoj cijeni i ispade dnevni boravak jeftiniji od kampa :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#827 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Dozer »

Evo i frisko iskustvo iz Sarande. Svratih na 3 dana nakon Grcke, cisto da vidim i to o cemu svi nesto pricaju.

Grad kao grad je OK, iako ne bas po mom licnom ukusu. Klasicno primorsko mjesto koje se tek razvija u turistickom smislu. Kako je cijeli grad smjesten ispod planine, tako je i sve up & down, od mora pa prema gore, i obratno. Krcata je ljudima, sto se meni licno ne svidja previse, pa ako niste smjesteni direktno u centru i planirate navecer autom otici do centra tih nekih 2-3km, toplo preporucujem da ipak prosetate - to je samo takav krkljanac...
Inace, moj dozivljaj Sarande je kao da je neko uzeo kutiju lego kockica i samo ih prosuo niz brdo, pa gdje i kako koja stane. Tako izgledaju zgrade - nabacane, jedna na drugoj, a armature strse na svakom koraku jer se i dalje sumanuto gradi. Naravno, kako su novi u svemu tome, u turizmu mislim, i ta gradnja je poprilicno neinventivna, pa kako je objekat naparavio jedan, tako ga onda prave i svi ostali, a samo mu mijenjaju boju i neke vanjske detalje tipa ograda na balkonima i sl.

More je zaista cisto kao suza i prilicno toplo. Nisam uspjeo vidjeti nigdje taj podatak, ali po slobodnoj procjeni temp. mora je 25-26 stepeni, sto je sasvim OK za lijepo kupanje. Plaze u samom gradu su takodjer OK, sitni sljunak, ciste, sa lezaljkama i suncobranima (2-3 EUR za dvije lezaljke i suncobran). Mali problem je sto je lijeva strana grada okrenuta prema otvorenom moru s kojeg uvijek puse vjetar, a samim tim su i valovi konstantni i visoki su 0,5 - 1 m, kako kad i kako gdje, pa ko ne voli ili se boji kupanja u takvom moru... Desni dio grada (centar) je u uvali, pa su tu i valovi nesto manji, ali kako je tu i luka, tako cistoca mora bas nije kao 1-2 km lijevo od centra.

Hrana - slazem se s gornjim navodom da hranu zaista odavde ne treba nositi, osim za puta. Cijene u kaficima/picerijama/restoranima su nize nego kod nas, pa je recimo kafa 1KM, pizza 6-10 (kao i kod nas), domace pivo 0,33 je 0,8 - 1 KM, telece snicle/bifteci s pomfritom 7-9 KM, sokovi 1,5-2 KM, janjetina 13-15KM, itd., a sve je vrlo ukusno i svjeze. U marketima imaju sve sto i mi, pa cak i Argetu, a cijene su nize nego kod nas. Zene ce se posebno obradovati kada vide pakovanja kojekakvih Nivea, Dove i sl. sampona i krema, a i cijene koje su nize nego kod nas, a za veca pakovanja :). Oni su, kao domacini, vrlo uljudni i zaista se vidi da se trude. Medjutim, jednostavno im nedostaje slifa i trebace im sigurno jos 5-10 godina da se ustele u svemu tome.

Put do Sarande od Vlore, i obratno, pravi je dozivljaj. Neko ce ga percipirati kao horor, neko kao prelijep, a meni je svejedno i gledam ga s vozacke strane. Cesta (asfalt) je OK, osim na par kratkih mjesta gdje je nesto malo makadama ili par rupa. Ima i par lezecih policajaca u vidu debele brodske uzadi, ali fino otresu tockove, a i bubrege, ako na njih naletite prebrzo. Ali, taj put ide preko planine visoke nekih skoro 2000m i krcat je serpentinama. Vecina vozaca vozi 30-40km/h cijelim putem, a mjesta za preticanje bas i nema, pa se slobodno pripremite na klackanje do besvijesti. Na vrhu planine postoji restoran-vidikovac, i odatle je pogled zaista fenomenalan. Imam osjecaj da se vidi do Rima :). Naravno, tu i tamo cete naletiti na roj koza, a kazem "roj" je te koze ne pasu cak ni pod rucnom, kako se ovdje kod nas kaze, nego vise na alpinistickim konopcima. Pa skontajte u sta je taj put uklesan (fakat je onaj Hodza bio kompletan kreten...Umjesto da je pravio normalnu magistralu prema Vlori uz obalu, koja ne bi bila duza od 80-ak km, on je strug'o planincugu i taj put napravio u duzini od 130km. Vjerovatno je handrio politicke neistomisljenike, pa njima utrpao tucanje kamena... :D). Ukratko relacija Vlora-Saranda ce vam uzeti oko 3h voznje, pri cemu toplo preporucujem tablete protiv povracanja, i to ne samo za djecu, nego za svakoga ko ima i primisao da bi mogao povracati - na ovoj cesti hoce sigurno, kao i mase koje vidjeh da upravo to rade - i staro i mlado :D .

U okolini, na nekih 5-6km, postoji i par pjescanih plaza, a da ih nadjete preporucujem da svratite u turisticku agenciju u centru gdje ce vam jedna seka lijepo sve to pokazati i objasniti na G-Maps. Svi spominju nekakvu plazu u Ksamilu koji je 6-7 km od Sarande juzno. Ja sam, nazalost prije posjete agenciji, pokusao naci tu ober plazu, ali bezuspjesno. Vidjeli smo masu plazica nakacenih jedna na drugu, ali ni traga toj neoj velikoj pjescanoj. Onda smo u agenciji saznali da ta velika, u stvari, i ne postoji. Taj "hit" u Ksamilu su, u stvari, te male plaze koje su nagurane na 2-3 malecka otocica do kojih vas preveze neki od mase camaca, a na njima se nalazi obavezni bar, lezaljke i suncobrani. Medjutim, i tu je opsti krkljanac tako da sam taj "hit" zaobisao :).

Sve u svemu, Saranda je OK ko voli taj tip mjesta za odmor. Ja cu se, ipak, drzati Grcke. :)
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#828 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by zavrzlama »

33done wrote:Jeli neko bio u Budvi kakve su cijene? i kakav je put?
bio prije mjesec dana...put katastrofa....cijene variraju ,ako trazite apartman,ne uzimati prvi na koji naletite nego bar 10 njih uzeti u obzir razlika i po 20 eura ...preporucuje se znanje ruskog jezika....skoro svake noci ulicna pucnjava.... :D
Nikolini
Posts: 174
Joined: 10/11/2012 07:46

#829 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Nikolini »

Zna li neko iz prve ruke situaciju na Makarskoj rivijeri. Ima li smjestaja?
seksan
Posts: 495
Joined: 23/07/2013 13:10

#830 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by seksan »

Tunis!
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#831 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by sLLayer »

zavrzlama wrote:
33done wrote:Jeli neko bio u Budvi kakve su cijene? i kakav je put?
bio prije mjesec dana...put katastrofa....cijene variraju ,ako trazite apartman,ne uzimati prvi na koji naletite nego bar 10 njih uzeti u obzir razlika i po 20 eura ...preporucuje se znanje ruskog jezika....skoro svake noci ulicna pucnjava.... :D
ja isao preko gorazda foce scepan polje niksic, put je odlican samo sto imas jedno 20km loseg puta onde prije granice scepan polja a onda procepi pravac do budve :) ne kontam sto svi govore los put ima losijih 100 puta u bih, nije auto put al je stvarno dobar put i interesantan oko pivskog jezera, imas par visokih mostova al nema razloga to predstavljati problem, i spavanje sam placao 10e u Becicima blizu plaze
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#832 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vjesticanametli »

na mljet sutra :)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#833 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Pitarrr82 »

vjesticanametli wrote:na mljet sutra :)

Prejeftino, a?
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#834 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by damirc_sa »

Jedno pitanje za one upučenije.

Posto planiram veceras na odmor, a poslom moram svratiti do Čapljine, krajnje odredište mi je Zadar. Sada me interesuje da li se na relaciji Čapljina-Ljubuški-Vrgorac može uključiti na autoput koji vodi prema Zadru
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#835 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Dozer »

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#836 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by plain vanilla »

Dozer wrote:Evo i frisko iskustvo iz Sarande. Svratih na 3 dana nakon Grcke, cisto da vidim i to o cemu svi nesto pricaju.

Grad kao grad je OK, iako ne bas po mom licnom ukusu. Klasicno primorsko mjesto koje se tek razvija u turistickom smislu. Kako je cijeli grad smjesten ispod planine, tako je i sve up & down, od mora pa prema gore, i obratno. Krcata je ljudima, sto se meni licno ne svidja previse, pa ako niste smjesteni direktno u centru i planirate navecer autom otici do centra tih nekih 2-3km, toplo preporucujem da ipak prosetate - to je samo takav krkljanac...
Inace, moj dozivljaj Sarande je kao da je neko uzeo kutiju lego kockica i samo ih prosuo niz brdo, pa gdje i kako koja stane. Tako izgledaju zgrade - nabacane, jedna na drugoj, a armature strse na svakom koraku jer se i dalje sumanuto gradi. Naravno, kako su novi u svemu tome, u turizmu mislim, i ta gradnja je poprilicno neinventivna, pa kako je objekat naparavio jedan, tako ga onda prave i svi ostali, a samo mu mijenjaju boju i neke vanjske detalje tipa ograda na balkonima i sl.

More je zaista cisto kao suza i prilicno toplo. Nisam uspjeo vidjeti nigdje taj podatak, ali po slobodnoj procjeni temp. mora je 25-26 stepeni, sto je sasvim OK za lijepo kupanje. Plaze u samom gradu su takodjer OK, sitni sljunak, ciste, sa lezaljkama i suncobranima (2-3 EUR za dvije lezaljke i suncobran). Mali problem je sto je lijeva strana grada okrenuta prema otvorenom moru s kojeg uvijek puse vjetar, a samim tim su i valovi konstantni i visoki su 0,5 - 1 m, kako kad i kako gdje, pa ko ne voli ili se boji kupanja u takvom moru... Desni dio grada (centar) je u uvali, pa su tu i valovi nesto manji, ali kako je tu i luka, tako cistoca mora bas nije kao 1-2 km lijevo od centra.

Hrana - slazem se s gornjim navodom da hranu zaista odavde ne treba nositi, osim za puta. Cijene u kaficima/picerijama/restoranima su nize nego kod nas, pa je recimo kafa 1KM, pizza 6-10 (kao i kod nas), domace pivo 0,33 je 0,8 - 1 KM, telece snicle/bifteci s pomfritom 7-9 KM, sokovi 1,5-2 KM, janjetina 13-15KM, itd., a sve je vrlo ukusno i svjeze. U marketima imaju sve sto i mi, pa cak i Argetu, a cijene su nize nego kod nas. Zene ce se posebno obradovati kada vide pakovanja kojekakvih Nivea, Dove i sl. sampona i krema, a i cijene koje su nize nego kod nas, a za veca pakovanja :). Oni su, kao domacini, vrlo uljudni i zaista se vidi da se trude. Medjutim, jednostavno im nedostaje slifa i trebace im sigurno jos 5-10 godina da se ustele u svemu tome.

Put do Sarande od Vlore, i obratno, pravi je dozivljaj. Neko ce ga percipirati kao horor, neko kao prelijep, a meni je svejedno i gledam ga s vozacke strane. Cesta (asfalt) je OK, osim na par kratkih mjesta gdje je nesto malo makadama ili par rupa. Ima i par lezecih policajaca u vidu debele brodske uzadi, ali fino otresu tockove, a i bubrege, ako na njih naletite prebrzo. Ali, taj put ide preko planine visoke nekih skoro 2000m i krcat je serpentinama. Vecina vozaca vozi 30-40km/h cijelim putem, a mjesta za preticanje bas i nema, pa se slobodno pripremite na klackanje do besvijesti. Na vrhu planine postoji restoran-vidikovac, i odatle je pogled zaista fenomenalan. Imam osjecaj da se vidi do Rima :). Naravno, tu i tamo cete naletiti na roj koza, a kazem "roj" je te koze ne pasu cak ni pod rucnom, kako se ovdje kod nas kaze, nego vise na alpinistickim konopcima. Pa skontajte u sta je taj put uklesan (fakat je onaj Hodza bio kompletan kreten...Umjesto da je pravio normalnu magistralu prema Vlori uz obalu, koja ne bi bila duza od 80-ak km, on je strug'o planincugu i taj put napravio u duzini od 130km. Vjerovatno je handrio politicke neistomisljenike, pa njima utrpao tucanje kamena... :D). Ukratko relacija Vlora-Saranda ce vam uzeti oko 3h voznje, pri cemu toplo preporucujem tablete protiv povracanja, i to ne samo za djecu, nego za svakoga ko ima i primisao da bi mogao povracati - na ovoj cesti hoce sigurno, kao i mase koje vidjeh da upravo to rade - i staro i mlado :D .

U okolini, na nekih 5-6km, postoji i par pjescanih plaza, a da ih nadjete preporucujem da svratite u turisticku agenciju u centru gdje ce vam jedna seka lijepo sve to pokazati i objasniti na G-Maps. Svi spominju nekakvu plazu u Ksamilu koji je 6-7 km od Sarande juzno. Ja sam, nazalost prije posjete agenciji, pokusao naci tu ober plazu, ali bezuspjesno. Vidjeli smo masu plazica nakacenih jedna na drugu, ali ni traga toj neoj velikoj pjescanoj. Onda smo u agenciji saznali da ta velika, u stvari, i ne postoji. Taj "hit" u Ksamilu su, u stvari, te male plaze koje su nagurane na 2-3 malecka otocica do kojih vas preveze neki od mase camaca, a na njima se nalazi obavezni bar, lezaljke i suncobrani. Medjutim, i tu je opsti krkljanac tako da sam taj "hit" zaobisao :).

Sve u svemu, Saranda je OK ko voli taj tip mjesta za odmor. Ja cu se, ipak, drzati Grcke. :)
da upratim
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#837 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by ljuspica »

jel neko bio u nekom jeftinom kampu u Hr. ovog ljeta?
lolol
Posts: 278
Joined: 18/09/2012 16:29

#838 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by lolol »

ljuspica wrote:jel neko bio u nekom jeftinom kampu u Hr. ovog ljeta?
Hej sta je definitivno za prelazak preko granice HR i ono da sa sobom imas određeni iznos novca? Kakva je situacija, nigdje nisam ni makla pa ne znam a planiram pa da znam :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#839 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Ambrozija »

lolol wrote:
ljuspica wrote:jel neko bio u nekom jeftinom kampu u Hr. ovog ljeta?
Hej sta je definitivno za prelazak preko granice HR i ono da sa sobom imas određeni iznos novca? Kakva je situacija, nigdje nisam ni makla pa ne znam a planiram pa da znam :D
Das pasos, ciko ti udari pecat, pozeli sretan put i ti predjes granicu :D Tako je svaki put kad prelazim granicu, nikakvih problema niti provjera. :)
lolol
Posts: 278
Joined: 18/09/2012 16:29

#840 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by lolol »

Ambrozija wrote:
lolol wrote:
ljuspica wrote:jel neko bio u nekom jeftinom kampu u Hr. ovog ljeta?
Hej sta je definitivno za prelazak preko granice HR i ono da sa sobom imas određeni iznos novca? Kakva je situacija, nigdje nisam ni makla pa ne znam a planiram pa da znam :D
Das pasos, ciko ti udari pecat, pozeli sretan put i ti predjes granicu :D Tako je svaki put kad prelazim granicu, nikakvih problema niti provjera. :)
Aa super. A koliko buke i problema oko toga bilo i vidi sad ...cccc.... hvala na inform
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#841 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by BadCopy »

14 dana Turske,5 onih zvijezda all inc. 480 eura

Od zla oca od gore matere
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#842 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by triton »

ljuspica wrote:jel neko bio u nekom jeftinom kampu u Hr. ovog ljeta?
nasao na nekom forumu pa spasio ;)

"Za sve one nevjerne Tome u svezi jeftinog kampiranja u Hr. jedna obavjest iz prve ruke:
Bila sam u kampu "Pod maslinom" Orešac 10 km od Dubrovnika. Kamp cist, wc je star ali uvijek cist, hlada ko u prici. Cijena niska, npr 3 eura za 1 osobu i sator 2,5 eura. Ako zelis struju mjesto za auto naravno dodatno plaćas. Sto se tice plaze mala je, ali ja sam bila zadovoljna.Meni je samo bitan hlad u kampu, da je trgovina bar 20 min (od ovog kampa trgovina je 5 min) i naravno najvaznije da je JEFTIN kako bih mogla ostati sto duze. U Dubrovackoj rivjeri su kampovi jeftini, ali kako rekoh treba paziti na blizinu trgovina (pogotovo oni koji nemaju auto kao ja). Tu je i Trsteno blizu ima kamp i botanicku bastu, kamp je jeftin, ali nema trgovinu, pa to obavezno gledajte jer je opasno ici asfalton, auta pice...Napravila sam par izleta odatle, sto pjeske, sto busem (do Dubrovnika npr) te do ostrva Lopud,Šipan i Koločep. ovog ljeta bih ostala što duze, bar 20 dana, ali pod uslovom da nadjem kammp u Hrvatskoj koji za dvije osobe+ sator iglu kosta 20 minimum 21 KM. Ima jedan u Supetaru pa ne znam da li je iko bio u Supetaru ljeta 2013 da mi kaze dojmove....."
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#843 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by agent_zero »

BadCopy wrote:14 dana Turske,5 onih zvijezda all inc. 480 eura
Gdje, šta, kako? :D
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#844 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Warashii »

agent_zero wrote:
BadCopy wrote:14 dana Turske,5 onih zvijezda all inc. 480 eura
Gdje, šta, kako? :D
Mooooozda ako odes sad ili u 10 mjesecu :) .
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#845 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Felidae »

pratim...ponovo :D
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#846 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Butmiran »

U Tešanj.
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#847 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by tendzera »

Kako đe? u Neum 8-)
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#848 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Warashii »

Hajde de ja se nadam da ce izaci neko sa nekim prihvatljivim prijedlogom , ove godine nisam siguran za svoje standarno mjesto, po mogucnosti i sa dobrom cijenom :) .
I da se razumijemo dobra cijena nije 100 KM dan za smjestaj, mozda nekom jest ali meni nije, mislim da je do nekih 50KM dosta realno :) .
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#849 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by sha_ba »

da i ja upratim :D
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#850 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by CartmanSA »

autostopom i na couchsurfing... bilo gdje :)

jeste da je smjestaj na moru na couchsurfingu malo skakljiv ali ako idete negdje na kopno vjerujem da mozete dobro proci...

moja tura za ovu godinu:
autostopom
sarajevo - zagreb - bratislava - krakow - wroclaw - berlin - i onda polako kuci...

planirao sam 15 dana sa budzetom od 200 - 250 EUR

jeste da nije more ali savrsen godisnji odmor jeste :)
Post Reply