Gdje je zapravo problem sa religijom?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#401 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by apsidejzi »

Mislim da je ovdje u jednoj slici objasnjena sustina problema sa religijom. Slika je vezana za islam ali je koncept primjenjiv na sve religije:

Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#402 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by MarlboroGold »

Ovo nije baš problem religije koliko ljudi - kad u svaki mogući događaj prirodne nesreće guraju Božiju volju. Pa kad se desi nešto u zemlji i narodu kojeg ne vole iz ovog ili onog razloga pa viču kažnjava ih Bog, a onda se to isto desi i njima pa kažu šta smo Bogu skrivili.

Tipa zemljotres pogodi Srbiju ili Hrvatsku pa mnogi znaju i navijati, a kad je ovdje onda kuknjava umjesto da shvate i pročitaju zašto se to događa.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#403 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by foxlife »

MarlboroGold wrote: 26/09/2021 21:25 Ovo nije baš problem religije koliko ljudi - kad u svaki mogući događaj prirodne nesreće guraju Božiju volju. Pa kad se desi nešto u zemlji i narodu kojeg ne vole iz ovog ili onog razloga pa viču kažnjava ih Bog, a onda se to isto desi i njima pa kažu šta smo Bogu skrivili.

Tipa zemljotres pogodi Srbiju ili Hrvatsku pa mnogi znaju i navijati, a kad je ovdje onda kuknjava umjesto da shvate i pročitaju zašto se to događa.
ja ovu sliku drugacije vidim od tog tvog opisa
ja licno gledam na ovo kao da je torta sastavljena od bluda alkohola prevare kockanja itd i jedan dio jedenje svinjetine
muslimani ce odvojiti svinjetinu kao porok i lose djelo po religiji al sve ostalo ce uzeti i konzumirati iako je isto kao i jedenje svinjetine

al slazem se da je problem u ljudima ne konkretno u religiji ovdje
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#404 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 28/09/2021 00:42
MarlboroGold wrote: 26/09/2021 21:25 Ovo nije baš problem religije koliko ljudi - kad u svaki mogući događaj prirodne nesreće guraju Božiju volju. Pa kad se desi nešto u zemlji i narodu kojeg ne vole iz ovog ili onog razloga pa viču kažnjava ih Bog, a onda se to isto desi i njima pa kažu šta smo Bogu skrivili.

Tipa zemljotres pogodi Srbiju ili Hrvatsku pa mnogi znaju i navijati, a kad je ovdje onda kuknjava umjesto da shvate i pročitaju zašto se to događa.
ja ovu sliku drugacije vidim od tog tvog opisa
ja licno gledam na ovo kao da je torta sastavljena od bluda alkohola prevare kockanja itd i jedan dio jedenje svinjetine
muslimani ce odvojiti svinjetinu kao porok i lose djelo po religiji al sve ostalo ce uzeti i konzumirati iako je isto kao i jedenje svinjetine

al slazem se da je problem u ljudima ne konkretno u religiji ovdje
Tako sliku i odnos prema grijehovima i ja vidim. Samo svinjetina striktno ne, svi ostali grijehovi nisu problem.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#405 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 28/09/2021 01:08
foxlife wrote: 28/09/2021 00:42

ja ovu sliku drugacije vidim od tog tvog opisa
ja licno gledam na ovo kao da je torta sastavljena od bluda alkohola prevare kockanja itd i jedan dio jedenje svinjetine
muslimani ce odvojiti svinjetinu kao porok i lose djelo po religiji al sve ostalo ce uzeti i konzumirati iako je isto kao i jedenje svinjetine

al slazem se da je problem u ljudima ne konkretno u religiji ovdje
Tako sliku i odnos prema grijehovima i ja vidim. Samo svinjetina striktno ne, svi ostali grijehovi nisu problem.
Bilo bi i tu liberalnije da ih svinjetina ne podsjeća na katolike i pravoslavce u okolini koji su se ogriješili prema BiH i Bošnjacima, pa je i to jedan od razloga tolike averzije prema svinjetini dok alkohol ide laganica. To mogu samo za nas reći, ali ne i za ostale muslimane.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#406 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by broj dva »

Hakiz wrote: 28/09/2021 01:08
foxlife wrote: 28/09/2021 00:42

ja ovu sliku drugacije vidim od tog tvog opisa
ja licno gledam na ovo kao da je torta sastavljena od bluda alkohola prevare kockanja itd i jedan dio jedenje svinjetine
muslimani ce odvojiti svinjetinu kao porok i lose djelo po religiji al sve ostalo ce uzeti i konzumirati iako je isto kao i jedenje svinjetine

al slazem se da je problem u ljudima ne konkretno u religiji ovdje
Tako sliku i odnos prema grijehovima i ja vidim. Samo svinjetina striktno ne, svi ostali grijehovi nisu problem.
Zato sto svinjetina ima zamjene - riba govedo ovca koka...alkohol, sex drugs & rock and roll nemaju
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#407 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Dozer wrote: 20/09/2021 14:20 Moje omiljene teme :D

Gdje je zapravo problem sa religijom?

1. Ne postoje dokazi da bog uopste postoji.
Ne postoje dokazi da vanzemaljci postoje pa si ti svojevremeno ovdje ubjedjivao forumsko pucanstvo da je leteca kesa nlo.
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#408 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Hendrix wrote: 21/09/2021 06:26

Ali ja sam problem sto kao otvoreno se protivim svemu tome. :-)
Kod tebe nije problem religija/ateizam vec ocigledno ne volis svog punca.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#409 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Dozer »

billy organ wrote: 30/09/2021 10:00
Dozer wrote: 20/09/2021 14:20 Moje omiljene teme :D

Gdje je zapravo problem sa religijom?

1. Ne postoje dokazi da bog uopste postoji.
Ne postoje dokazi da vanzemaljci postoje pa si ti svojevremeno ovdje ubjedjivao forumsko pucanstvo da je leteca kesa nlo.
Dokaza o vanzemaljcima imas hiljade. Pratis li ista osim osim Avaza i Foruma... Trenutno ide gomila dokumentaraca i tome, i ti ne samo na NG-u i Discoveryju, nego i na nekim domacim kanalima iz regiona. Dakle, nesto se desava, jer je ta ekspanzija ovih sadrzaja poprilicna.
Drugi par rukava je sto ti to ne vidis. Ili ne zelis da vidis.
"Leteca kesa" nema 5-6m u sebi, nije jajasta/ovalna, i ne odlijece vertikalno u nebo brzinom metka.
Last edited by Dozer on 30/09/2021 17:51, edited 2 times in total.
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#410 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Dozer wrote: 30/09/2021 10:06
billy organ wrote: 30/09/2021 10:00

Ne postoje dokazi da vanzemaljci postoje pa si ti svojevremeno ovdje ubjedjivao forumsko pucanstvo da je leteca kesa nlo.
Dokaza o vanzemaljcima imas hiljade. Drugi par rulava je sto ti to ne vidis. Ili ne zelis da vidis.
"Leteca kesa" nema 5-6m u sebi, nije jajasta/ovalna, i ne odlijece vertikalno u nebo brzinom metka.
Mislim da je neozbiljno pisati na jednoj temi "nema Boga" na drugoj ubjedjivati kako vanzemaljci postoje.


E sad sto se tice, mog licnog misljenja vejrujem da postoje. Neko ih zove dzinima melecima neko vanzemaljcima.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#411 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Dozer »

Sve u skladu s dokazima.
Bilo bi suludo misliti da sno sami u svemiru. I besmisleno.

I vise je nego jasno da su bas ti neki vanzemaljci, vjerovatno razni, oduvijek nasi "bogovi" jer smo ih mi smatrali takvima. Samim tim je jasno da su daleko napredniji od nas.

Zato je osnovni problem s religijama njihova zakucanost u onome sto pise u vjerskim knjigama, a to su samo ljudska znanja, saznanja i shvatanja okruzenja iz datog vremena. Danas su i znanja i shvatanja drasticno drugacija jer su mnoge stvari odavno razjasnjene.
Samim tim je odavno jasno da bog, kakvim ga se opisuje u vjerskim knjigama, zapravo ne postoji.

I ne, ne ubjedjujem ja nikoga u bilo sta. Svako ima vlastiti mozak i slobodu donosenja zakljucaka na osnovu onoga sto smatra relevantnim. Ako je to nekome vjerska knjiga, koju nece preispitivati jer mu ona sama tako nalaze, OK. Njegov izbor.
Moj je drugaciji i preispitujem sve, ukljucujuci i religijske tvrdnje.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#412 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by KraljicaIzJajca »

Dozer wrote: 30/09/2021 10:06
billy organ wrote: 30/09/2021 10:00

Ne postoje dokazi da vanzemaljci postoje pa si ti svojevremeno ovdje ubjedjivao forumsko pucanstvo da je leteca kesa nlo.
Dokaza o vanzemaljcima imas hiljade. Pratis li ista osim osim Avaza i Foruma... Trenutno ude gomila dokumentaraca i tome, i ti ne samo na BG-u i Disciveryju, nego i na nekim domacim kanalima iz regiona. Dakle, nesto se desava, jer je ta ekspanzija ovih sadrzaja poprilicna.
Drugi par rulava je sto ti to ne vidis. Ili ne zelis da vidis.
"Leteca kesa" nema 5-6m u sebi, nije jajasta/ovalna, i ne odlijece vertikalno u nebo brzinom metka.
Nema dokaza, a NLO su dio tajnih programa iz oblasti istraživanja.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#413 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

Dozer wrote: 30/09/2021 10:06
billy organ wrote: 30/09/2021 10:00

Ne postoje dokazi da vanzemaljci postoje pa si ti svojevremeno ovdje ubjedjivao forumsko pucanstvo da je leteca kesa nlo.
Dokaza o vanzemaljcima imas hiljade. Pratis li ista osim osim Avaza i Foruma... Trenutno ude gomila dokumentaraca i tome, i ti ne samo na BG-u i Disciveryju, nego i na nekim domacim kanalima iz regiona. Dakle, nesto se desava, jer je ta ekspanzija ovih sadrzaja poprilicna.
Drugi par rulava je sto ti to ne vidis. Ili ne zelis da vidis.
"Leteca kesa" nema 5-6m u sebi, nije jajasta/ovalna, i ne odlijece vertikalno u nebo brzinom metka.
Nema dokaza. Ima indicija da je na nekim kosmičkim tijelima možda nekad bilo nekih oblika života, ili da je nekad bilo uslova za život (voda itd) kojih odavno nema, ili u najboljem da ima indicija da postoje uslovi za neke jednostavne oblike života koji mogu živjeti u ekstremnim uslovima (kao na Zemlji one razne bakterije i organizmi koji žive u otrovnim sredinama, bez vode, pod velikim pritiskom, ne ekstremnim vrućinama itd).

Ali za postojanje inteligentnog, kompleksnog, a pogotovo tehnološki naprednog oblika života dokaza nema.
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#414 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Dozer wrote: 30/09/2021 10:09 Sve u skladu s dokazima.
Bilo bi suludo misliti da sno sami u svemiru. I besmisleno.

I vise je nego jasno da su bas ti neki vanzemaljci, vjerovatno razni, oduvijek nasi "bogovi" jer smo ih mi smatrali takvima. Samim tim je jasno da su daleko napredniji od nas.

Zato je osnovni problem s religijama njihova zakucanost u onome sto pise u vjerskim knjigama, a to su samo ljudska znanja, saznanja i shvatanja okruzenja iz datog vremena. Danas su i znanja i shvatanja drasticno drugacija jer su mnoge stvari odavno razjasnjene.
Samim tim je odavno jasno da bog, kakvim ga se opisuje u vjerskim knjigama, zapravo ne postoji.

I ne, ne ubjedjujem ja nikoga u bilo sta. Svako ima vlastiti mozak i slobodu donosenja zakljucaka na osnovu onoga sto smatra relevantnim. Ako je to nekome vjerska knjiga, koju nece preispitivati jer mu ona sama tako nalaze, OK. Njegov izbor.
Moj je drugaciji i preispitujem sve, ukljucujuci i religijske tvrdnje.


Te dokumentarne emisije na koje se pozivas pa upravo u njima spominju kako su vjerske knjige upucene od strane "drevnih astronauta". Tako da se pobija ta tvoja tvrdnja da su ljudi ih napisali. Nedavno na Ancient Aliens spominjali su kako je Muhamed dobijao upute od Dzibrila koji prema opisu upucje na njihove tvrdnje o drevnim astronautima. Tvoj problem je sto sam sebi skaces u usta. Prvo tvrdis jedno, onda pozivas se na dokumentarne emisije u kojima upravo pobijaju tvoje razmisljanje. Kao argumente koristis dokaze koji upravo su suprotni od tvojih.

Kzes Bog ne postoji pa onda lupas "I vise je nego jasno da su bas ti neki vanzemaljci, vjerovatno razni, oduvijek nasi "bogovi" jer smo ih mi smatrali takvima. Samim tim je jasno da su daleko napredniji od nas."

Znaci tvrdis da jedan Bog ne postoji ali postoje "bogovi".
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#415 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

billy organ wrote: 30/09/2021 11:01

Kzes Bog ne postoji pa onda lupas "I vise je nego jasno da su bas ti neki vanzemaljci, vjerovatno razni, oduvijek nasi "bogovi" jer smo ih mi smatrali takvima. Samim tim je jasno da su daleko napredniji od nas."

Znaci tvrdis da jedan Bog ne postoji ali postoje "bogovi".
Velika je razlika između apsolutnog boga i boga "za nas".

Pojednostavljeno, svaki zemljotres, vulkan, tornado, cunami itd je nekakav bog za nas jer nam radi šta hoće a ne možemo mu ništa, zavisimo od njegove volje. Sunce je bog za nas jer samo jedna puno jača sunčana oluja ili udar velikog asteroida ili erupcija veličine 5 Krakatoa erupcija znače kraj života na Zemlji. Ili ne mora ni na Zemlji, neka neka dovoljno velika erupcija ili udar asteroida se dese Suncu, biće kraj života na Zemlji.

Abrahamske religije spominju apsolutnog boga. Dakle onog koji upravlja i zemljotresom i sunčanom olujom i tim asteroidom i tom erupcijom.

A taj apsolutni je problematičan.
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#416 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Hakiz wrote: 30/09/2021 11:10
billy organ wrote: 30/09/2021 11:01

Kzes Bog ne postoji pa onda lupas "I vise je nego jasno da su bas ti neki vanzemaljci, vjerovatno razni, oduvijek nasi "bogovi" jer smo ih mi smatrali takvima. Samim tim je jasno da su daleko napredniji od nas."

Znaci tvrdis da jedan Bog ne postoji ali postoje "bogovi".
Velika je razlika između apsolutnog boga i boga "za nas".

Pojednostavljeno, svaki zemljotres, vulkan, tornado, cunami itd je nekakav bog za nas jer nam radi šta hoće a ne možemo mu ništa, zavisimo od njegove volje. Sunce je bog za nas jer samo jedna puno jača sunčana oluja ili udar velikog asteroida ili erupcija veličine 5 Krakatoa erupcija znače kraj života na Zemlji. Ili ne mora ni na Zemlji, neka neka dovoljno velika erupcija ili udar asteroida se dese Suncu, biće kraj života na Zemlji.

Abrahamske religije spominju apsolutnog boga. Dakle onog koji upravlja i zemljotresom i sunčanom olujom i tim asteroidom i tom erupcijom.

A taj apsolutni je problematičan.
Ja sam misljenja da ne mozes za sebe reci da si ateista a onda se pozivati na vanzemaljce. To je poenta mog pisanja na ovoj temi.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#417 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

billy organ wrote: 30/09/2021 11:12
Hakiz wrote: 30/09/2021 11:10

Velika je razlika između apsolutnog boga i boga "za nas".

Pojednostavljeno, svaki zemljotres, vulkan, tornado, cunami itd je nekakav bog za nas jer nam radi šta hoće a ne možemo mu ništa, zavisimo od njegove volje. Sunce je bog za nas jer samo jedna puno jača sunčana oluja ili udar velikog asteroida ili erupcija veličine 5 Krakatoa erupcija znače kraj života na Zemlji. Ili ne mora ni na Zemlji, neka neka dovoljno velika erupcija ili udar asteroida se dese Suncu, biće kraj života na Zemlji.

Abrahamske religije spominju apsolutnog boga. Dakle onog koji upravlja i zemljotresom i sunčanom olujom i tim asteroidom i tom erupcijom.

A taj apsolutni je problematičan.
Ja sam misljenja da ne mozes za sebe reci da si ateista a onda se pozivati na vanzemaljce. To je poenta mog pisanja na ovoj temi.
Možeš. Vanzemaljci mogu biti entiteti kojima ti ne možeš ništa, ali nisu bogovi jer neke druge kosmičke sile, na primjer vrijeme, su jače od njih. I oni stare, eventualno umiru recimo, to ih, koliko god bi bili moćni, sprečava da budu bogovi, pogotovo bogom abrahamskih religija.

Biti ateista znači ne vjerovati u boga/bogove, ne znači ne vjerovati ni u šta.

Pojednostavljeno, možeš vjerovati da ljubav ne postoji u suštini i opet biti ateista.
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#418 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by billy organ »

Ok onda. Ja jos ludji sto ulazim u raspravu sa "ateistima" koji vjeruju u "bogove". Ne u jednog vec u vise njih.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#419 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Impressum »

Bog ne postoji.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#420 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Milenkov buraz »

Krivi odgovor. Problem religija je u isključivosti a svaka isključivost je suprotna prirodi, stvaraocu tj. iz ugla abrahamskih religija Bogu. Svaka od abrahamskih religija za sebe tvrdi da je ona prava, jedini put ka istini, nema spasa izva crkve, samo je islam pravi put, samo je pravoslavlje put spasenje...itd. Dakle odmah u startu nailazimo na isključivost i do teze; moja religija je bolja u odnosu na tvoju, dakle ja sam bolji, moja krv je bolja, moji potomci su bolji, moje vjerovanje je jedino ispravno i tu smo u debelom konfliktu sa samim stvaraocem u koga navodno vjeruju. Na kraju abrahamske religije su strašno zastranile, toliko života radi istih je uništeno, toliko ljudi stradalo i ko zna koliko će ih još stradati zbog tih religija.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#421 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

billy organ wrote: 30/09/2021 11:41 Ok onda. Ja jos ludji sto ulazim u raspravu sa "ateistima" koji vjeruju u "bogove". Ne u jednog vec u vise njih.
Ne vjeruju u bogove. Bog i bogovi su ono šta jesu, neće ih tvoje neprihvatanje definicije promijeniti da to ne budu ili da oni entiteti koji nisu bogovi to postanu.

Vanzemaljci nisu bogovi, vjerovanje u vanzemaljce te ne čini teistom, to jeste ne čini te neateistom. Vjerovanje da su vanzemaljci bogovi te čini teistom.

Ja u vanzemaljsko spuštanje na Zemlju ne vjerujem, ali ne mislim da je Dozer manje ateista od mene jer u to vjeruje.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#422 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Milenkov buraz »

Kada smo već kod toga i vanzemaljaca jedan možda ponajboljih ako ne i najbolji film na tu temu posjete vanzemaljaca zemlji.

KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#423 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 30/09/2021 11:19
billy organ wrote: 30/09/2021 11:12

Ja sam misljenja da ne mozes za sebe reci da si ateista a onda se pozivati na vanzemaljce. To je poenta mog pisanja na ovoj temi.
Možeš. Vanzemaljci mogu biti entiteti kojima ti ne možeš ništa, ali nisu bogovi jer neke druge kosmičke sile, na primjer vrijeme, su jače od njih. I oni stare, eventualno umiru recimo, to ih, koliko god bi bili moćni, sprečava da budu bogovi, pogotovo bogom abrahamskih religija.

Biti ateista znači ne vjerovati u boga/bogove, ne znači ne vjerovati ni u šta.

Pojednostavljeno, možeš vjerovati da ljubav ne postoji u suštini i opet biti ateista.
Ne možeš, jer vjerovanje ateiste u Vanzemaljce je identično vjerovanju vjernika u Boga.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#424 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 30/09/2021 16:13
Hakiz wrote: 30/09/2021 11:19

Možeš. Vanzemaljci mogu biti entiteti kojima ti ne možeš ništa, ali nisu bogovi jer neke druge kosmičke sile, na primjer vrijeme, su jače od njih. I oni stare, eventualno umiru recimo, to ih, koliko god bi bili moćni, sprečava da budu bogovi, pogotovo bogom abrahamskih religija.

Biti ateista znači ne vjerovati u boga/bogove, ne znači ne vjerovati ni u šta.

Pojednostavljeno, možeš vjerovati da ljubav ne postoji u suštini i opet biti ateista.
Ne možeš, jer vjerovanje ateiste u Vanzemaljce je identično vjerovanju vjernika u Boga.
Možeš, jer se teizem i ateizam odnose isključivo na boga, ne na vjerovanja ili nevjerovanja u druge "stvari".
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#425 Re: Gdje je zapravo problem sa religijom?

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 30/09/2021 16:14
KraljicaIzJajca wrote: 30/09/2021 16:13

Ne možeš, jer vjerovanje ateiste u Vanzemaljce je identično vjerovanju vjernika u Boga.
Možeš, jer se teizem i ateizam odnose isključivo na boga, ne na vjerovanja ili nevjerovanja u druge "stvari".
Ne možeš, jer je akcenat da obje strane vjeruju u nešto nedokazano, nije bitno u što se vjeruje.
Post Reply