Gdje izlaze konkursi za prosvjetne radnike?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
knjizevnica1984

Gdje izlaze konkursi za prosvjetne radnike?

Post by knjizevnica1984 » 24/04/2011 18:32

Dobar dan,

zanima me da li postoji neki časopis / magazin u kojemu izlaze konkursi za prosvjetne radnike Kantona Sarajevo? :? Znam da u Ze-do kantonu postoji nešto takvo, novine, izlaze jedom sedmično, poprilično bezveznog sadržaja, ali ako iko objavi konkurs za posao na području tog kantona - tu ćete ga pronaći, i to mi je super stvar.
Da li postoji nešto slično i za Sarajevo? Ako ne, postoji li neki savjet GDJE bih trebala da tražim? :?:

Hvala!

Šef

Re: Gdje izlaze konkursi za prosvjetne radnike?

Post by Šef » 24/04/2011 18:39

http://portal.monks.ba/start/

Sa desne strane piše "Zadnje novosti iz Ministarstva", tu budu oglasi i konkursi. Ali ne da neće nikoga zapošljavati u dogledno vrijeme nego će i masovno otpuštati. Ovo je iz prve ruke. Bijela kuga vlada u KS-u, profesora puno a djece sve manje.

MajcinaDusica

Post by MajcinaDusica » 24/04/2011 18:55

Kada nekoj školi zatreba novi profesor, ona se obraća PP zavodu koji joj pošalje nastavnika koji je zaposlen ali nema punu normu ili koji je u nekoj školi ostao bez časova (tehnološki višak). Ukoliko za taj predmet nema tehnološkog viška (a za sve predmete ima, jer su generacije sve manje), onda se škola obraća Ministarstvu da joj odobri raspisivanje konkursa. S obzirom na to da mjere štednje koje je Vlada KS morala uvesti podrazumijevaju to da se ne zapošljavaju novi radnici u javnim ustanovama, to je odobrenje teško dobiti.

Osim toga, tražiti posao u školi na samom kraju školske godine je unaprijed izgubljena bitka. Ako ikakvog konkursa bude (nastane neki pomor među nastavnicima) to mogu biti ugovori samo na dva mjeseca. Ozbiljnije šanse se mogu pojaviti tek negdje polovinom avgusta.

knjizevnica1984

Post by knjizevnica1984 » 25/04/2011 21:49

Hvala na svim informacijama.

Post Reply