Gdje izaci u Bihaću???

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

hadis
Posts: 122
Joined: 03/03/2005 15:48

#26

Post by hadis »

E JAZZ iizgleda da nece vise ni raditi!Iskreno da ti kazem i ne znam pravi razlog zatvaranja al moram priznati da je tamo bilo bas DOBRO!!!
Sto se tice nase carsije bilo je lijepo procitati postove oko kafica u nasem gradu al mi je jako cudno da se nigdje ne spominje BLUES koji je iskreno receno jedini kafic gdje mozete cuti bas PRAVI ROCK!Mozda je razlog to sto nije u Centru al nemojte sad reci da niste potegnuli poslje kafice u FLASHU malo do BLUESA???hehee!Ja sam siguran da ste svi dole bili!
Ma TASUN je jako dobar kafic al ona moja ekipa sto je zaduzena za MUZIKU ponekad zna stvarno ubrljati stvari pa nam se desava da cijelo vece slusamo TIFU i MERLINA!Istina je da je to OK al pretjera nam EMIL ponekad!Valjda ga pocne drmati prekomjerna doza PREMSA!hahaaha!
Sto se tice RB-a tu je bar sve jasno!NAJBOLJA KAFA U GRADU!!!hehe!
BLUES TASUN I FLASH su rezervisani za svakodnevne SOU nastupe konobara!heheehee!
Ta KRAJINA kazu da je OK al ono sto sam ja vidio prolazeci pored (jos nisam usao unutra) mi i nije bas nesto!SMINKA BRACO DO PODA!hahaha!
Ma eto ljeta, eto regate eto BETONA eto i INTIME (iako je muzika katastrofalna) al dobro je zato sto je pored UNE pa nije VRUCE!hehee!

Pa ja kad ovo pisem sam sebe demantujem kad kazem da je u BIHACU jako malo mjesta za izlazke!

Uz ovo sve bi KRONERIMA predlozio svima nama poznatu BIRTIJU 35.8!hahaaha!Kad su sitni sati i nist ne radi onda se moze i tamo otici i poslusati koju PIJANSKU PRICU, a skupa s tim i NARODNJAKUSU!heheehe!
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#27

Post by summeja »

japaja wrote:summeja, ide li se za maj :-D biće gužve na metliki kad navale svi bauštelci, i ovi ''turistički'' :-)
hehe..naravno da ide,akoBogda:)
al ja ne idem preko Metlike,več Rijeka...ali svugdje bude gužve...
nema veze,samo da se stigne...i odma u grad:)
neampojma
Posts: 9
Joined: 27/03/2005 21:21

#28

Post by neampojma »

niko ne spominje Piramidu, a taj lokal bas fino radi u zadnje vrijeme kako je opet otvoren. doduse, tu izlaze malo stariji, pa je i muzika prilagodjena tome.
ali piramida je kafic koji jos od prije rata ima svoj image kojeg se drzi. nikad tamo nije bilo hip-hopa ili narodnjaka. :) ko voli nek izvoli!!!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#29

Post by Bumbar »

Krajina je postala ocigledno jako in mjesto... kad sam zadnji put bila (doduse tome ima dosta) bilo je puno...
Ja sam toliko nekako navikla na Flash da mi je tamo haman domaca atmosfera... al me pravo mrzi kad pocne skola pa se sliju djeca...

Intimi samo fali jos malo mjesta :)...

Nitko ne spominje Pivnicu...
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#30

Post by _MaYa_ »

hehehehehehehe
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#31

Post by bosniaque »

pa hajd navratite malo u pallazo u sani, vikendom uvjek live mjuza ali ne ala turbo-folk nego ovako nest ozbiljno! :-D
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#32

Post by summeja »

POZDRAV Biščanima....


evo ide petak...KOONAAAAAAČNOOOOOOOO:)
pa nakon nekoliko mjeseci opet u moj Bihać :)
ustvari Izačić...pa onda pravac grad,hehe...
možda nekog o poznam s ovog foruma,ko če znati :-?
nadam se da če biti lijepo vrijeme,pa da se može vani fino sjesti...

i posmatrati "turiste"hehe:)a Bogami i konobare iz bluea,čardaka, flasha,bondenoa itd. ...:))
ma nema ljepših momaka od Bihačkih,hehe...
musa_2004
Posts: 88
Joined: 17/06/2004 12:10

#33

Post by musa_2004 »

ja sam cuo da se samo u kulen vakufu moze kvalitetno napiti! heheh
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#34

Post by Bumbar »

summeja wrote:POZDRAV Biščanima....

nadam se da i posmatrati "turiste"hehe:)a Bogami i konobare iz bluea,čardaka, flasha,bondenoa itd. ...:))
ma nema ljepših momaka od Bihačkih,hehe...
E sto se Flasha tice i zikanja...izmedju Ade, Sene i Jadre (jel tako ili sam zesce fulala ime :S) ne znam kojeg bi prije ziknula hahaha...

Neso se nekakvi mladi motali tamo kad sam sad kuci bila...hm..doduse onaj jedan u Blue nije los ;)

Dajte rajo malo aktivnosti na ovom podforumu :D
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#35

Post by to_the_roots »

zmijaIzmaj wrote:jel jazz club u midzica mahali jos uvijek ne radi?
e jazz... da, da, dobra stara vremena, kada je bihac jos bio mjesto gdje se imalo gdje izaci... ma izgleda da se i nikad vise nece otvorit taj jazz... :( najgore sto se bihacu moglo desiti je da se zatvore sting i jazz... i DESILO SE! umjetso toga sada imate aci, koks, madonnu i ostala sranja... dajte ljudi, malo ozbiljnosti, malo estetike!!
jacika
Posts: 116
Joined: 16/04/2005 16:55
Location: wien-tz

#36

Post by jacika »

bila sam samo jednom u bihacu i nigdje mi nije bilo ljepse,hem sto je raja super,a sto vole popit:)))pa ona una u brate dragi,svaka vam cast, mislim da cu ove godine doc u bihac bas na odmor :-),veliki topli pozdrav za sve biscane :P
hammerhead
Posts: 153
Joined: 20/05/2005 11:20

#37

Post by hammerhead »

sta je sa drugim gradovima u USK??
Izlasci i to..
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#38

Post by to_the_roots »

standardna mjesta okupljanja bihackih "trendsettera" su svakako flash, gradska pivnica, intima, tasun, pa i blues. gradska pivnica je po meni smjestena na najboljoj lokaciji, ditrektno pored une, lijepo uredjena, fina atmosfera... danju je muzika vrlo raznolika, ali nikada ne izlazi iz okvira kvalitetnoga (najcesce)... pustaju stvarno svasta... hiphop, soul, r&b, crossover, rock, jazz, house, techno... u zadnje vrijeme nocu sve vise prelaze na elektroniku, sto meni licno bas i ne pase, al hajd ok, dok nije onaj tvrdi hardcore techno... :(

intima je ljeti super, lokacija je takodjer odlicna, pored une, a sto se tice muzike... pa ne znam, nekad me iznenade nekim latino ritmima, al inace house...
bistro pusta naravno zadrti techno, narocito od korporacije sa biscani.net koji su uvijek preferirali elektro zvuk...
tasun je ponovo otvorio ljetnu bastu... hm... ok zika, hiphop, r&b... samo ne bi trebali ponavljati toliko cesto pjesme... atmosfera mi se ovdje ipak ne svidja...
flash... mislim standard za prije- i poslijepodnevnu kao i predvecernju kafu... to je polaziste gotovo svih ljudi petkom i subotom... muzika me najcesce uzasno nervira, previse te neke ex-yu rock nostalgije, hajd ok ak se to pusti jednom, al ako se neke pjesme svaki put ponavljaju... sraaanje!!!!

blue je kao lokal jako dobro uredjen, ali nikad nije i nece dostici popularnost flasha... u blues izlazi ne samo SMINKA! bitno je naglasit da se u blue cesto mogu naci i mnogi "putnici"... istina, istina... malo primitivnija atmosfera...
pogy... ko neka sminka, pojma... blues je samo zimi dobar, ljeti tamo ne mozes sresti 3 covjeka...

ma ipak su zakon otoka, dol, pa i stens i sva ostala mjesta u prirodi... sada je i aktuelan onaj americki kutak... meni je najljepse ljeti na otoci ili na "legendarnom", na onom betonskom mosticu kod komrada... zvijezde, una, raja... sta ces vise?? po kaficima mozes hodati i zimi... stoga sada valja iskoristiti LJETOOO i prelijepo vrijeme... dakle, biscani i svi oni koji se zadese ljeti u bihacu... mars van u prirodu :)

cardak, salon, internet (kod sule), itd. ... ne zalazim tamo i ne preporucujem nikome ko ima malo vece zahtjeve... i profinjeniji muzicki ukus...
diskoteka hollywood jest zakon zimi, al mislim da ce se uskoror zatvorit, sad kad ljeto dolazi... diskoteka je u neku ruku i dobra, jer cesto bude stvarno prepuna, ali je muzika blago receno KATASTROFA! uvijek mi pada mrak na oci kada sviraju horoskop... ko vec ta sladunjava sranja zeli slusati? ko ce uz to plesati?? a ako ne svira horoskop, onda neki idiot pusta par tehcno stvari, pa nekoliko komercijalnih hiphop zingalica, pa sve to PONOVI, pa onda pocinju drmagisi... uf... a gdje je ovdje WC?? i svake subote se ponavlja ista muzika! idiotizam na kvadrat... ja da imam lokal, malo bih se potrudila oko atmosfere, muzike, ponude pica... uredila bih neki lijep ambijent, zatim bih odredjenim danima pustala odredjenu ziku (jazz, reggae, soul, ambiental...), pa bih nudila i koktele, neka posebna pica... ma malo KREATIVNOSTI! a ne samo pive, narodnjaka i udri! i dajte rijesite se vec jednom privrzenosti tom glupom turbo folku... dijaspora je ovdje stvarno na samom vrhu ocajnoga muzickoga ukusa, sorry al tako je. nemojte nas pliz brukat, nije ni u bosni sve zlatno, iako biste to mozda zeljeli (a i ja).
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#39

Post by Bumbar »

Kad otvoris lokal odmah nam javi gdje je lociran :-)
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#40

Post by to_the_roots »

budem javila, naravno :P
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#41

Post by Bumbar »

Mogu reci da mi ni Belvedere nije los...dapace gornji sprat je pravo dobar... :D
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#42

Post by eHost »

Belvedere je cool, ali se ipak vodi pod restoran a ne lokal ;) za neku romanticnu vecericu ili jednostavno kaficu u dvoje je super :D

Pozdrav
E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#43

Post by Bumbar »

nda...to jeste...ali opet se moze fino sjesti...


A otkad nisam bila u RB-u... :shock:
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#44

Post by eHost »

pa sta cekas? da te neko sa foruma pozove na kafu :D

Pozdrav

E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#45

Post by Bumbar »

Hahahaha :lol: ...upravo to...hajd zovi :P :D :D
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#46

Post by eHost »

bumbaruuuuuu.. .ooo Bumbaruuuuu.. et zovem a ti nista.... cekaj da okrenem broj... "tuuuuttt".. "please leave a message after the BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEP" .. hehe :D :D :D

ma jedva cekam da se zavalim u paviljon na ljeto ;)

Pozdrav

E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#47

Post by Bumbar »

nagluha sta ces...haha...

Jaoj suti...ja cu imati kratki godisnji i onda nazad u sarajevo...a vruceeeeeeee....a nigdje rijekeeeee :roll:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#48

Post by pitt »

kraj onakve Miljacke ona kaze nema rijeke :D:D
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#49

Post by eHost »

c c c... pa ja sam samo za vikend znao dolaziti u Bihac.. ako je fino vrijeme - uzvancija... kad budes navracala - javi se :D

Pozdrav
E.S.
eHost
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#50

Post by Bumbar »

pitt wrote:kraj onakve Miljacke ona kaze nema rijeke :D:D
:lol: :lol: :lol: ...bilo nekad pa se spominjalo
Post Reply