Gdje iftariti u Sarajevu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#26 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by sadie_forever »

Njanjavi wrote:
agnostic_front wrote:Kakav mukajet? Ili odeš u restoran ili ne odeš. Ako ima neko da plati, platiće, ko nema, ostaće kući.

I najmrže mi je vidjeti kako se on kao brine o iftaru, vjeri, a psuje u istom postu. Baš kao po onim saffovima, bošnjacima i ostalim fb stranicama.
Druze hajd malo realno da sagledamo situaciju.
Prosjecan pemzich che ti sve ispostit, a imas ih mali milion u ovoj zemlji.
Pemzije su im manje od 500 u prosjeku, kome je 500 taj je hadjija haman.
Zamisli koliko tih starijih vjernika imas, samih samcatih, i ti kao ugostitelj imas obraza zacjenit iftar 25 marki.
Jel to drustvena odgovornost i paznja prema sirotinji koju religija propagira.
Na tim iftarima ce bit samo uhljebljena nova elita, da se malo sepure jelde, jer je to sad status i furka vise nego potreba.
Izac malo prodefilovat po iftarima, da se vidi ko je ciji jelte ;-)
Sjecam se prosli bajram na hayatu,stoji voditeljica ispred dzamije i pita prolaznike kako ce provesti bajram,i tako nekog dedicu s francuzicom priupita,on rece sam...a ona glupaca doda "a kako to sam a bajram" i covjek proplaka...kako mi bi tesko
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#27 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

Njanjavi wrote:
agnostic_front wrote:Kakav mukajet? Ili odeš u restoran ili ne odeš. Ako ima neko da plati, platiće, ko nema, ostaće kući.

I najmrže mi je vidjeti kako se on kao brine o iftaru, vjeri, a psuje u istom postu. Baš kao po onim saffovima, bošnjacima i ostalim fb stranicama.
Druze hajd malo realno da sagledamo situaciju.
Prosjecan pemzich che ti sve ispostit, a imas ih mali milion u ovoj zemlji.
Pemzije su im manje od 500 u prosjeku, kome je 500 taj je hadjija haman.
Zamisli koliko tih starijih vjernika imas, samih samcatih, i ti kao ugostitelj imas obraza zacjenit iftar 25 marki.
Jel to drustvena odgovornost i paznja prema sirotinji koju religija propagira.
Na tim iftarima ce bit samo uhljebljena nova elita, da se malo sepure jelde, jer je to sad status i furka vise nego potreba.
Izac malo prodefilovat po iftarima, da se vidi ko je ciji jelte ;-)
Koja glupost.
Ko ima, ići će da jede za 25 KM, ko nema, jest će kao i ostalih 11 mjeseci u godini.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#28 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Njanjavi »

Dobro ba eto ja mahnit sto ocekujem da barem za ramazan vi vjernici imate malo vise drustvene odgovornosti i empatije, a ne gluposti mi spocitavat jer je frapantna cjena za iftarsko jelo od 25 markica kraj ovoliko gladnih u zemlji i pemzicha koji sa 25 marki pregrme 5 obroka.
Ako nista, barem ga onda nazovi elita meni, mojne ono iftarski prishivat :roll:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#29 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by madner »

25 je frapantno, 12.5 je sasvim ok. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Libyano wrote:Za dobru hranu moja preporuka je Mostarlić na mostarskom raskršću.
Jedino se treba najaviti ranije. Iftarski meniji su 10-17 KM
Libyano, ne moze ti se poslati pp, pa samo da te pozdravim ovako. Tad sam pisao pod drugim nickom, a sjecam se dobro teme o nasim ljudima u Libiji (medju kojima je bio moj otac) i koliko si se trudio i zalagao. I hvala ti na tome. Tih dana sam ludio od brige za starim.

Veliki pozdrav druze :thumbup:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#31 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Tesla10 »

Za 5 maraka se mogu kod kuće iftariti. Kupim sebi kifli, jedan jogurt i to je to. Hvala Bogu.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#32 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by agnostic_front »

Njanjavi wrote:Dobro ba eto ja mahnit sto ocekujem da barem za ramazan vi vjernici imate malo vise drustvene odgovornosti i empatije, a ne gluposti mi spocitavat jer je frapantna cjena za iftarsko jelo od 25 markica kraj ovoliko gladnih u zemlji i pemzicha koji sa 25 marki pregrme 5 obroka.
Ako nista, barem ga onda nazovi elita meni, mojne ono iftarski prishivat :roll:
Vjernici imaju empatije, pogotovo za Ramazan, ali restoran nije vjernik, restoran je biznis.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#33 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

sadie_forever wrote: Sjecam se prosli bajram na hayatu,stoji voditeljica ispred dzamije i pita prolaznike kako ce provesti bajram,i tako nekog dedicu s francuzicom priupita,on rece sam...a ona glupaca doda "a kako to sam a bajram" i covjek proplaka...kako mi bi tesko
Hayat je i rodonacelnik tog "elitnog bajramovanja", dovode u studio lopuze i kriminalce, politicare a la Kifla Konakovic ili Bicakcic, njima prave iftare i slicno. Ruganje narodu, ali dok narod trpi, jebo narod.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#34 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by JThomas »

konaković je lik sa najviše preferencijalnih glasova u kantonu sarajevo na zadnjim izborima. tako da narod ne trpi - već aktivno sebi kopa raku...
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#35 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Tesla10 »

A može se i sa vodom iftariti.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#36 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by asurbanipal »

dječak sa šibicama wrote:
sadie_forever wrote: Sjecam se prosli bajram na hayatu,stoji voditeljica ispred dzamije i pita prolaznike kako ce provesti bajram,i tako nekog dedicu s francuzicom priupita,on rece sam...a ona glupaca doda "a kako to sam a bajram" i covjek proplaka...kako mi bi tesko
Hayat je i rodonacelnik tog "elitnog bajramovanja", dovode u studio lopuze i kriminalce, politicare a la Kifla Konakovic ili Bicakcic, njima prave iftare i slicno. Ruganje narodu, ali dok narod trpi, jebo narod.

Slažem se ovo za TV Hayat, ima nekoliko godina kako su mi se ogadili zbog ovog "iftarskog" programa i dovođenja kojekakvih zvijezda i zvijezdica i novopečene elite. Hajde da dovode neke hodže, hadžije, obične ljude iz naroda, dede i nene. Ma jok. Oni udarili po Bičakćiću, Hanki Paldum, Deenu. :lol:


Što se tiče iftara, ko hoće kod mene bujrum, ima besplatno. Doduše nisam u Sarajevu. :mrgreen:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#37 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by asurbanipal »

Tesla10 wrote:A može se i sa vodom iftariti.

Imam domaćeg soka od zove i ruže. I još topa. Tamam.
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#38 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Sunny-7 »

Nista hurma, casa vode? Ccccc...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#39 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Ma njanjavi je u sustini ubo u sridu, danasnji elitni vjernici ne priznaju iftar sto im nece biti zlo od prejedanja.

Kakav je to post, samo oni znaju.

Ja se sjecam nekad, ko dijete, pa one nane... iftari komad somuna, malo supe, corbe neke, tek da nije gladna. Poenta posta je da se procistis, kakvo je to ciscenje organizma ako cekas iftar da pojedes po kile bureka, pola serpe dolme, kilo pecenja, dva hljeba, i jos nastavis jesti cijelu noc.

Ne mozes ni ogladniti sutra, pun si ko brod, eto novog iftara.

Ali hajde, vjernici valjda znaju najbolje sta rade.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#40 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Njanjavi »

asurbanipal wrote:
dječak sa šibicama wrote:
sadie_forever wrote: Sjecam se prosli bajram na hayatu,stoji voditeljica ispred dzamije i pita prolaznike kako ce provesti bajram,i tako nekog dedicu s francuzicom priupita,on rece sam...a ona glupaca doda "a kako to sam a bajram" i covjek proplaka...kako mi bi tesko
Hayat je i rodonacelnik tog "elitnog bajramovanja", dovode u studio lopuze i kriminalce, politicare a la Kifla Konakovic ili Bicakcic, njima prave iftare i slicno. Ruganje narodu, ali dok narod trpi, jebo narod.

Slažem se ovo za TV Hayat, ima nekoliko godina kako su mi se ogadili zbog ovog "iftarskog" programa i dovođenja kojekakvih zvijezda i zvijezdica i novopečene elite. Hajde da dovode neke hodže, hadžije, obične ljude iz naroda, dede i nene. Ma jok. Oni udarili po Bičakćiću, Hanki Paldum, Deenu. :lol:


Što se tiče iftara, ko hoće kod mene bujrum, ima besplatno. Doduše nisam u Sarajevu. :mrgreen:
Da ne zaboravimo koncert, finale zmbt, dok se zemlja raspada od poplava, oni shenluche, to im halalit nikad ne treba, djukele ratnoprofiterske.
A kad skontas, vrati se to sve, eto mu sin ruglo od insana, hem je preglup, ne zna dvi prostoprosirene sastavit, ko mulac kakav kristavi, hem tukne na trandju zesce :lol:
Joj kad se sjetim on i faruk chaluk shatro bajramski neki program, neki gosti nesta, a on hudnjak ne zna sta bi od sebe, skace po studiju ko majmun bez banane, upada u rjec, izvaljuje svaku trecu, ljudi se sablaznjavali u studiju, mosh mislit pred tv ekranima koji je cirkus bio :lol:
Last edited by Njanjavi on 12/06/2015 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
Libyano
Posts: 458
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#41 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Libyano »

_BataZiv_0809 wrote:
Libyano wrote:Za dobru hranu moja preporuka je Mostarlić na mostarskom raskršću.
Jedino se treba najaviti ranije. Iftarski meniji su 10-17 KM
Libyano, ne moze ti se poslati pp, pa samo da te pozdravim ovako. Tad sam pisao pod drugim nickom, a sjecam se dobro teme o nasim ljudima u Libiji (medju kojima je bio moj otac) i koliko si se trudio i zalagao. I hvala ti na tome. Tih dana sam ludio od brige za starim.

Veliki pozdrav druze :thumbup:

Pozdrav i tebi.
Ne znam što ne može pp, nije mi natrpan Inbox kao u vrijeme evakuacije :-D
Libija je sada nažalost samo priča o prošlosti...

Edit: evo sada mogu poruke, nisam ni vidio da je bilo onemogućeno...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#42 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by asurbanipal »

Sunny-7 wrote:Nista hurma, casa vode? Ccccc...

Hurme se obavezno podrazumijevaju. Ja uzimam one iranske, šiitske... :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#43 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Nisrin »

Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#44 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by eeeeeee »

Nisrin wrote:Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D

Bez uvrede ali 30KM ne da je pretjerivanje nego je pravi bezobrazluk, a s druge strane pretjerivanje po islamu nije preporucljivo cak ni dozvoljeno...

- “I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.“ (El-A'raf, 31)
- Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: ‘’Najgora posuda koju čovjek može napuniti je njegov stomak. Nekoliko zalogaja koji mogu čovjeka držati uspravnim su mu dovoljni. Ali, ako on mora jesti više, onda neka napuni jednu trećinu hranom, jednu trećinu vodom, a jednu trećinu neka ostavi za lahko disanje.“
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#45 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Njanjavi »

eeeeeee wrote:
Nisrin wrote:Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D

Bez uvrede ali 30KM ne da je pretjerivanje nego je pravi bezobrazluk, a s druge strane pretjerivanje po islamu to nije preporucljivo cak ni dozvoljeno...

- “I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.“ (El-A'raf, 31)
- Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: ‘’Najgora posuda koju čovjek može napuniti je njegov stomak. Nekoliko zalogaja koji mogu čovjeka držati uspravnim su mu dovoljni. Ali, ako on mora jesti više, onda neka napuni jednu trećinu hranom, jednu trećinu vodom, a jednu trećinu neka ostavi za lahko disanje.“
Ma trola frajer kralju, jako neukusno i pocetnicki.
Pusti djecu nek se igraju, grehota im je kvarit zabavu :roll:
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#46 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by eeeeeee »

Njanjavi wrote:
eeeeeee wrote:
Nisrin wrote:Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D

Bez uvrede ali 30KM ne da je pretjerivanje nego je pravi bezobrazluk, a s druge strane pretjerivanje po islamu to nije preporucljivo cak ni dozvoljeno...

- “I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.“ (El-A'raf, 31)
- Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: ‘’Najgora posuda koju čovjek može napuniti je njegov stomak. Nekoliko zalogaja koji mogu čovjeka držati uspravnim su mu dovoljni. Ali, ako on mora jesti više, onda neka napuni jednu trećinu hranom, jednu trećinu vodom, a jednu trećinu neka ostavi za lahko disanje.“
Ma trola frajer kralju, jako neukusno i pocetnicki.
Pusti djecu nek se igraju, grehota im je kvarit zabavu :roll:

:thumbup: imas pravo al eto nek i djeca znaju :D

Iftar treba da bude skroman kao i postacev post, a pogotovu u ovim ljetnim danima gdje je iftar u pola 9 a sehur u pola 3 pa ako se napucas neces ni vidjeti sehura :D i eto ti problema sutra kako izdrzati :D :D
Last edited by eeeeeee on 12/06/2015 14:04, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#47 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Nisrin »

pa za svoje pare jedem gdje hocu i koliko hocu-..nigdje veze! Mi za iftar uvijek idemo organizovano i tamo nam je odlicna i hrana i ambijent i atmosfera...
sta hoces da jedes za 5 KM? idi i jedi cevape na carsiji...:S
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#48 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by art vandeley »

Nisrin wrote:Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D
onda je tvoje vitre 20+ KM ;-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#49 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Nisrin »

art vandeley wrote:
Nisrin wrote:Kulin dvor je super za iftara, 30 KM po osobi, a ne mozete pojesti koliko dobijete :D
onda je tvoje vitre 20+ KM ;-)
Ma kao da je bitno...bitnije je biti covjek i misliti i na druge, podijeliti kad imas, a kad nemas biti strpljiv!
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#50 Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Njanjavi »

:lol: :lol:
Fino djelis, odes se prezderat u restoran, narucis za 30 markica i pola ne pojedes :lol:
Nova definicija djeljenja ocijumi :lol:
Post Reply