Gdje donirati?

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#1 Gdje donirati?

Post by Dori »

Evo jedne teme potpuno drugacije od ostalih...
Naime, kao sto sam ranije spomenula radim sa strancima i objavila sa oglas o dedi Mehi. Dosta njih se zainteresovalo (da kucnem u drvo :-D ) i evo ja skupljam pare, pa ce neko od kolega otici i odnijeti licno.

E, danas mi je dosao kontigent Finaca sa pitanjem gdje da doniraju neke stvari, jer idu nazad u Finsku i ne isplati im se da nose sve sa sobom.
Imaju kompjutere, TV, DVD, frizidere i ne znam sta jos.
Ima li neka skola, crveni krst ili neko treci?
Ja stvarno nemam ideju, ali sigurna sam da ce moji forumasi imati pametne i konkretne prijedloge. mIRCerka, npr.? :D
Ja sam im rekla da cu se raspitati, pa cu im se javiti sljedece sedmice.
Ako znate koga ja ovdje imam mail i broj tel., pa ih mogu spojiti.
Oni imaju baze i van Sarajeva, po srednjoj Bosni, tako da i druge lokacije dolaze u obzir.

Hvala puno!

D.

P.S. :sax:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by Lace »

jos uvijek ima kolektivnih naselja gdje zive raseljeni...mozda njima...okolina tuzle...banovici :? :-?
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#3

Post by Dori »

Hvala puno!

Meni su pali napamet oni centri za ovisnike (odnosno odvikavanje), ali ne znam gdje se tacno nalaze? :?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#4

Post by pitt »

Dena wrote:Hvala puno!

Meni su pali napamet oni centri za ovisnike (odnosno odvikavanje), ali ne znam gdje se tacno nalaze? :?
a sta je sa Ljubica Ivezic ili drugim centrima za napustenu djecu? :?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

Jaguar84 wrote:Za jedan racunar bi ti nasao osobu:student 4 godine FPN socijalni rad,podstanar,izbjeglica iz prijedora,mama joj radi kao crnac za lokalne sarajevske gazde.Cura bi voljela racunar ali nema od cega..cak mislim da i nezna da radi na njemu ali ce joj trebati u zivotu.....sevap
Vidis...to je super ideja. :-D :thumbup:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#7

Post by SaraLe »

Sigurno da ima mali milion primjera, kojima bi dobro dosle te stvari :(
Ali imam jedno pitanje za djevojku, koja je otvorila ovu temu
Dali te organizacije zele pokloniti, samo nekim ustanovama ili dolaze u obzir i pojedinci, kao ovi sto su vec navedeni ovdje?
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#8

Post by Ivy »

Osnovati Humanitarnu Organizaciju Sarajevo-x Srcem i polako, iz virtuelnog svijeta u stvarni... uvijek smo pricali i kontali o tome, mozda je vrijeme...
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#9

Post by cnermina »

Eh dragi moji. Prije svega ja sam prije da se te stvari doniraju individualnim slucajevima, ljudima kojima to stvarno treba... A ne institucijama gdje ne znate hoce li to stvarno doci do korisnika ili ce zavrsiti u kuci nekog od radnika ili direktora. Ali ipak imam jednu ideju sto se tice institucija. Dom za djecu bez roditeljskog staranja ''Duga'' u Kulen Vakufu je nedavno izgorio u pozaru. Tu su smjestena djeca od 0 do 6 godina. Pa bi bilo dobro mozda njima dati neke od tih stvari... A ostatak onda individualnim slucajevima. Ali provjerenim slucajevima da se izbjegne zloupotreba... E sad gdje naci te slucajeve? Steta sto nije gotova ova web stranica na kojoj mi radimo, jer bi bas to bila poenta. Da na jednom mjestu budu sve informacije o tome kome treba pomoc, tako da kad se desi ovakva situacija kao sada te stvari lako stignu u prave ruke. Ali eto nadam se da ce to biti brzo gotovo, pa ako te stvari mogu malkice sacekati, pa da prikupimo informacije o onima kojima to bas treba... A sto se tice Sarajevo X Srcem, zasto bi se peglali oko registracije i svega, i zasto se jednostavno ne prikljucite Udruzenju altruista za pomoc marginaliziranim grupama DOBRO. Definitivno nam treba ljudi, pogotovo ljudi sa takvim idejama i takvom voljom...

uh sorry sto je ovo ispalo ovako dugo... :)

N
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10

Post by teAMICA »

ZAVOD ZA ZASTITU DJECE I OMLADINE PAZARIC. Imaju 360 sticenika, svaka pomoc im je dobro dosla.... http://www.zavodpazaric.ba
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#11

Post by teAMICA »

Izvinite sto ovako kratko napisah... Nova sam ovdje, ukljucila sam se jer mi se svidjaju vase HUMANITARNE AKCIJE, mislim da svako od nas moze barem malo pomoci nekome, a vi to ovdje super radite. Gore napisah prijedlog za PAZARIC, znam kakva je situacija tamo, ljudi koji rade su divni i zive za te sticenike. Ja cesto odnesem nesto i znam da se koristi u namjenjene svrhe a ne za "privatne"...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#12

Post by Ivy »

cnermina wrote:Eh dragi moji. Prije svega ja sam prije da se te stvari doniraju individualnim slucajevima, ljudima kojima to stvarno treba... A ne institucijama gdje ne znate hoce li to stvarno doci do korisnika ili ce zavrsiti u kuci nekog od radnika ili direktora. Ali ipak imam jednu ideju sto se tice institucija. Dom za djecu bez roditeljskog staranja ''Duga'' u Kulen Vakufu je nedavno izgorio u pozaru. Tu su smjestena djeca od 0 do 6 godina. Pa bi bilo dobro mozda njima dati neke od tih stvari... A ostatak onda individualnim slucajevima. Ali provjerenim slucajevima da se izbjegne zloupotreba... E sad gdje naci te slucajeve? Steta sto nije gotova ova web stranica na kojoj mi radimo, jer bi bas to bila poenta. Da na jednom mjestu budu sve informacije o tome kome treba pomoc, tako da kad se desi ovakva situacija kao sada te stvari lako stignu u prave ruke. Ali eto nadam se da ce to biti brzo gotovo, pa ako te stvari mogu malkice sacekati, pa da prikupimo informacije o onima kojima to bas treba... A sto se tice Sarajevo X Srcem, zasto bi se peglali oko registracije i svega, i zasto se jednostavno ne prikljucite Udruzenju altruista za pomoc marginaliziranim grupama DOBRO. Definitivno nam treba ljudi, pogotovo ljudi sa takvim idejama i takvom voljom...

uh sorry sto je ovo ispalo ovako dugo... :)

N
pa eto, ne moramo osnivati nista, mozemo udruzziti snage! A to za Kulen Vakuf si skroz upravu :) Pozz imenjakinji!
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#13

Post by Ivy »

teAMICA wrote:Izvinite sto ovako kratko napisah... Nova sam ovdje, ukljucila sam se jer mi se svidjaju vase HUMANITARNE AKCIJE, mislim da svako od nas moze barem malo pomoci nekome, a vi to ovdje super radite. Gore napisah prijedlog za PAZARIC, znam kakva je situacija tamo, ljudi koji rade su divni i zive za te sticenike. Ja cesto odnesem nesto i znam da se koristi u namjenjene svrhe a ne za "privatne"...
Nije da umanjujem potrebu za Pazaric, ali Sax-ovci su aktivno ukljuceni u pomaganje Pazaricu, Mjedenici itd. Pogledaj prijasnje akcije malo pa ces vidjeti! Mozda bi ipak bilo bolje pomoci domu "Duga" koji je izgorio nedavno da se oporavi... Ne znam, just my thoughts!
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#14

Post by cnermina »

Da, i mi smo jako puno radili sa Pazaricem. Bas smo im nedavno nosili neku pomoc. I koliko ja znam njima bas ne trebaju toliko ove stvari koje su navedene... Ali eto. Mozda da ih kontaktirate pa da pitate...

Pozz Ivy ;)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#15

Post by Dori »

@SaraLe:

Nisam sigurna....Oni su mi dosli sa pitanjem kome donirati, ja sam rekla da cu provjeriti, pa im se javim.
Hvala svima na dosadasnjim prijedlozima....
Uglavnom ja cu od ovog napraviti im listu u ponedjeljak, a konacna odluka je njihova....Javim Vam sta su odlucili.
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#16

Post by cnermina »

Frizider treba dedi Mehi. Pa ga dodaj na spisak.

Eto pa javni sta su skontali :)

N
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#17

Post by zena21 »

Ivy wrote:Osnovati Humanitarnu Organizaciju Sarajevo-x Srcem i polako, iz virtuelnog svijeta u stvarni... uvijek smo pricali i kontali o tome, mozda je vrijeme...
Podrzavam 100% :thumbup:
nadia
Posts: 162
Joined: 11/07/2006 13:53

#18

Post by nadia »

Deno kako zavrsi ovo doniranje?
aminaz
Posts: 33
Joined: 29/09/2012 15:17

#19 Re: Gdje donirati?

Post by aminaz »

Apel za pomoć Muratović Almi. Želimo na sve načine spasiti život našoj nastavnici, ona ovih dana bije svoju najtežu bitku. Bitku za život.Liječnici su joj prije dva mjeseca dijagnosticirali cirozu jetre. Spas je čeka u Padovi,u Italiji, ali troškovi transplatacije jetre kojoj se mora podvrgnuti su veliki.Za tu operaciju je potrebno oko 250.000 eura. Molimo vas ukoliko ste u mogucnosti da nam pomognete pozovite ovaj broj:

090-292-020

tim pozivom donirate 3 KM.


detaljnije informacije na:
http://ezoom.ba/vijesti/apel-za-pomoc-muratovic-almi
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#20 Re: Gdje donirati?

Post by lajk »

Raja kako pomoc ovoj djeci sto nemaju ni struje ni vode imal ž. racun ?
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#21 Re: Gdje donirati?

Post by Baby Jane »

Gdje mogu odnijeti par vreca odjece i obuce? Prima li Crveni krst?
damir_xx
Posts: 11
Joined: 05/09/2010 00:17

#22 Re: Gdje donirati?

Post by damir_xx »

Mislim da mozes u svaku opstinsku organizaciju CK (tebi najblizu) odnijeti takvu vrstu donacije!
aqua02
Posts: 2
Joined: 27/06/2012 09:17

#23 Re: Gdje donirati?

Post by aqua02 »

Ocuvana i kvalitetna odjeca se moze donirati za Gugu bazar, nesto vise o tome se moze procitati na: http://www.klix.ba/forum/gugu-aukcije-n ... 00764.html
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#24 Re: Gdje donirati?

Post by relevantan »

Baby Jane wrote:Gdje mogu odnijeti par vreca odjece i obuce? Prima li Crveni krst?

Možeš u Dom za nezbrinutu djecu Bjelave :)
User avatar
dadsprincess
Posts: 50
Joined: 17/09/2012 04:03

#25 Re: Gdje donirati?

Post by dadsprincess »

Voljela bih pokloniti nekom humanitarnom udruženju nakit (naušnice koje sama pravim) koje bi ga prodalo i naravno, sebi novac zadržalo, pa da li neko zna kome bi se to moglo dati. :)
Post Reply