gdje donirati odjecu?

Forum za humanitarne akcije.
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#1 gdje donirati odjecu?

Post by rusmir.ba »

generalno spremanje u toku, bit ce kamara odjece koja je viska pa bih je donirao ako postoji nesto slicno u SA.

znaci ustanova i adresa su dobrodosli, ja bih to spakovao u vrece i dostavio za vikend (crveni kriz-polumjesec, merhamet, karitas...)
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#2 Re: gdje donirati odjecu?

Post by Daphna »

Ovdje na forumu imaš neke raje koja to prikuplja pa odnosi mislim u neke ustanove za nezbrinutu djecu, osobe sa posebnim potrebama...

Kontaktiraj Pearl (ona se svakako bavi tim humanitarnim akcijama ovdje na forumu, može i Amazonka) ili Šeherzadu, one će ti to najbolje pojasniti!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3 Re: gdje donirati odjecu?

Post by JThomas »

ljubica ivezić na bjelavama, dom u pazariću za djecu sa posebnim potrebama...
easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#4 Re: gdje donirati odjecu?

Post by easy way »

Ovo sam preuzela sa nekog foruma:


Budi mi drug!!

Dragi naši, još jedna humanitarna akcija je pred nama. Ukoliko u vama postoji mrvica humanosti, osjećaja za drugog i volje da pomognete, znajte da to možete učiniti na nekoliko načina.

U Zavodu je trenutno situacija izuzetno teška, tako da će svaki prilog biti od velikog značaja.

Znači, kao i svaki put, skupljamo odjeću, obuću, igračke i novac kojim kupujemo hranu, higijenske potrepštine, pelene... Svako od nas u ormarima ima nešto što ne nosi, što mu ne treba... Vaš stari džemper, trenerka, hlače ili čizme nekome će jako dobro doći. Neke igračke koje skupljaju prašinu i koje čuvate ni sami ne znajući zašto, izmamit će osmijeh jednog bolesnog djeteta kojem je osmijeh jako potreban.Svaki komad odjeće, svaka marka - znači punije kese i pakete koje vozimo u Zavod. Znači radost 380 štićenika, čija egzistencija zavisi isključivo od ljudi dobre volje i njihove pomoći.

Napomena: mnogi ne znaju da u Zavodu žive osobe od 3 godine, pa nadalje... Što znači da nije nužno donirati samo dječije stvari... Nećete pogriješiti sa odjećom i obućom za sve uzraste.


Date:
Saturday, June 6, 2009
Time:
10:00am - 2:00pm
Location:
Interex Pofalici - 10:00 - skupljanje novca i kupovina
Street:
Most Suade i Olge - 11:00 - skupljanje ostalih donacija
City/Town:
Sarajevo, Bosnia and Herzegovina


Phone:
061390480
Email:
[email protected]

Ove akcije se ponavljaju a imaš i telefon pa se možeš raspitati. :) :)
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#5 Re: gdje donirati odjecu?

Post by rusmir.ba »

OK. u sustini ce otici u prave ruke gdje se god obratim, dok to spakujem i preslozimo sve pa cu pogledati sta je najbolje.

naravno dobrodosli i ostali kontakti i sl, jer ne znam sta ce sve biti, odjeca je mix.
rosegirl
Posts: 159
Joined: 06/09/2008 18:38

#6 Re: gdje donirati odjecu?

Post by rosegirl »

ako imas i odjece za starce koju hoces da doniras, mozes odnijeti u dom za stare i nemocne u nedzaricima (ulica iza studentskih domova). njima stvarno treba svega: odjeca, pidzame, peskiri, posteljina, deke...ima dosta ljudi koji su tu godinama a nemaju nikoga da im nesto donese :(
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#7 Re: gdje donirati odjecu?

Post by rusmir.ba »

Odjeca je za osobe 30tih godina, muska i zenska, valjda nema razlike za sve odrasle. Evo dok spakujemo i odvojimo pa cu vidjeti sta sve ima i kontaktirati nekod od navedenih!
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#8 Re: gdje donirati odjecu?

Post by Šeherzada »

Odjecu zensku mozes odnijeti u Dom za nezbrinute zene.Djeciju u djeciji dom,A za musku zaista ne znam!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9 Re: gdje donirati odjecu?

Post by Pearl »

http://sarajevo.co.ba/akcija-prikupljan ... e-i-obuce/ - akcija traje do 10.7, ali mozda jos primaju .. koliko sam primijetila, dosta cesto mjesne zajednice organizuju ovakve akcije, pa mozes pokusati u svojoj ili nekoj blizu.. oni imaju listu socijalno ugrozenih porodica pa bi mozda mogli uzeti i proslijediti odjecu

zavod pazaric - mozes odnijeti licno, ili se raspitaj kod djevojke koja vodi povremene akcije za Pazaric kad ce oni ici (neko je postavio broj i email adresu, 061390480, [email protected]). oni primaju odjecu svih uzrasta, brojeva i za sva godisnja doba

za dom penzionera ne znam, ali moze biti da i njima treba

Dom Bjelave bolje zaobidji, koliko znam ne primaju ni odjecu ni igracke.. a svakako nema djece od 30 godina...
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#10 Re: gdje donirati odjecu?

Post by rusmir.ba »

OK, hvala svima, prvo cu nazvati ovaj broj da vidim, ako nista ne bude onda u Nedzarice, ja danas to moram rijesiti nekako, i nadam se da ce dobro doci bez obzira kome i gdje ode.

Pozz
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#11 Re: gdje donirati odjecu?

Post by kakav nered »

odjeću možeš odnijeti u karitas.. oni kasnije dijele siromašnima.. i dobrodošla je odjeća za sve uzraste..
User avatar
spanc777
Posts: 109
Joined: 16/06/2008 13:47
Location: Sarajevo

#12 Re: gdje donirati odjecu?

Post by spanc777 »

Odnesi u najblizu mjesnu zajednicu, odakle ce oni preraspodjeliti dalje.
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#13 Re: gdje donirati odjecu?

Post by rusmir.ba »

Iako je bilo planirano drugacije zbog kratkoce vremena sve donirano u staracki dom Nedzarici, sigurno ce im biti od pomoci.
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#14 Re: gdje donirati odjecu?

Post by *miara* »

imam dvije ogromne crne vrece igracaka, uglavnom plisani medici. 5 godina sam se psihicki pripremala da ih poklonim :D:D

dje cu s tim?
vodolija.a
Posts: 44
Joined: 05/07/2009 08:10
Location: Sarajevo

#15 Re: gdje donirati odjecu?

Post by vodolija.a »

*miara* wrote:imam dvije ogromne crne vrece igracaka, uglavnom plisani medici. 5 godina sam se psihicki pripremala da ih poklonim :D:D

dje cu s tim?

Dječici u Zavod u Pazariću :dance: :dance:
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#16 Re: gdje donirati odjecu?

Post by barby02 »

Ima li potrebe da se nekom da krevet sa jogi dusekom i vunenom step dekom i jedna fotelja ? Kome? kako prevesti? to trebam krajem mjeseca. . .
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#17 Re: gdje donirati odjecu?

Post by Skyfox »

rusmir.ba wrote:Iako je bilo planirano drugacije zbog kratkoce vremena sve donirano u staracki dom Nedzarici, sigurno ce im biti od pomoci.
Uradio si pravu stvar, ja im nosim vec godinama. Stvarno im dobro dode pogotovo onima kojji su sami :thumbup:
sunce123
Posts: 3
Joined: 18/07/2013 13:47

#18 Re: gdje donirati odjecu?

Post by sunce123 »

Humanost nas ispunjava iznutra,cini sretnim i nas i one kojima smo pomogli. Dakle visestruka sreca i zadovoljstvo. Ako zelite da pomognete socijalno ugrozenim porodicama u Bosni i Hercegovini pridruzite nam se. Toliko imamo stvari koje i ne koristimo (odjeca,obuca,igracke i sl...) a dobro pomogle bi mnogima u stanju socijalne potrebe i usrecilo mnogu djecu. Ako zelite pomoci to mozete uciniti na slijedeci nacin,slnjem paketa na:
add.Kemala Kapetanovica br.30 71000 Sarajevo
(A.Selimbasic)
sunce123
Posts: 3
Joined: 18/07/2013 13:47

#19 Re: gdje donirati odjecu?

Post by sunce123 »

rusmir.ba wrote:generalno spremanje u toku, bit ce kamara odjece koja je viska pa bih je donirao ako postoji nesto slicno u SA.

znaci ustanova i adresa su dobrodosli, ja bih to spakovao u vrece i dostavio za vikend (crveni kriz-polumjesec, merhamet, karitas...)

Humanost nas ispunjava iznutra,cini sretnim i nas i one kojima smo pomogli. Dakle visestruka sreca i zadovoljstvo. Ako zelite da pomognete socijalno ugrozenim porodicama u Bosni i Hercegovini pridruzite nam se. Toliko imamo stvari koje i ne koristimo (odjeca,obuca,igracke i sl...) a dobro pomogle bi mnogima u stanju socijalne potrebe i usrecilo mnogu djecu. Ako zelite pomoci to mozete uciniti na slijedeci nacin,slnjem paketa na:
add.Kemala Kapetanovica br.30 71000 Sarajevo
(A.Selimbasic)
sunce123
Posts: 3
Joined: 18/07/2013 13:47

#20 Re: gdje donirati odjecu?

Post by sunce123 »

Toliko imamo stvari koje i ne koristimo (odjeca,obuca,igracke i sl...) a dobro pomogle bi mnogima u stanju socijalne potrebe i usrecilo mnogu djecu. Ako zelite pomoci to mozete uciniti na slijedeci nacin,slnjem paketa na:
add.Kemala Kapetanovica br.30 71000 Sarajevo
(A.Selimbasic)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#21 Re: gdje donirati odjecu?

Post by dječak sa šibicama »

Ja jos imam gomilu odjece od pokojne mame, pa jel ima neko, telefon neki, nesto... uvjet je da oni dodju po to, jer ja fakat trenutno nemam mogucnost da to vozim na adresu.
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#22 Re: gdje donirati odjecu?

Post by basicm »

Odnesite u Pazaric, njima treba svega.
User avatar
cehaja
Posts: 186
Joined: 18/06/2012 01:06

#23 Re: gdje donirati odjecu?

Post by cehaja »

Najbolje u Dom za nezbrinutu djecu (odbacenu) ili nesto slicno, mislim da je njima najpotrebnije...
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#24 Re: gdje donirati odjecu?

Post by Oxygenn »

basicm wrote:Odnesite u Pazaric, njima treba svega.
Kome se obratiti vezano za pazaric kontak osoba mail telefon nista nisam nasao preko neta
SARAJKA
Posts: 51
Joined: 03/06/2002 00:00
Contact:

#25 Re: gdje donirati odjecu?

Post by SARAJKA »

Možete odjeću donirati i u udruženje "Ruku na srce", nalazi se na Dobrinji III, čini mi se da je ulica Enesa Pašalića ili već nekako tako. Oni sortiraju i podjele kome je potrebno, imaju evidenciju ugroženih porodica. Ja sam njima nosila.
Post Reply