Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#1 Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by saniiado »

Vozdra ljudi...

trenutno ne zivim u SA pa me zivo interesuje GDJE da kupim frizider, sporet, masinu za sudje i mikrovalnu?

Koje su 'marke' najpouzdanije i najkvalitetnije?

Internet stranica? Cijene?

Hvala ljudi!!!
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by HomeArt »

Dobra "marka" je dobra marka svugje, trenutno BEKO ima najbolji omjer cijena - kvalitet. Ima ih na vise mjesta u gradu a jedna od vecih prodavnica je na Grbavici pored Šopinga.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#3 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by LieToMe »

Mi smo nedavno kupili sve u gorenje-u, do duse nismo uzeli frizider, perilicu za sudje i za rublje gorenje nego indesit (gorenje je preuzeo njihov servis) dobili smo popust za kes 13% i besplatan prikljucak rerne i ostalih djidja. Garancija 5 godina, njihov servis.
U periodu dok smo trazili obisli smo od lg-a pa do beka i nekako nam je omjer kvalitete, cijene i servisa daleko bio bolji u gorenju.
Cijena pristojna s obzirom da smo sve u paketu uzeli i plus neki dijelovi su ugradbeni.
Sretno sa kupovinom :wink:
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#4 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by butterfly_01 »

Gorenje - na platou Skenderija. gdje je nekad bio Natuzzi. za 3 kupljena artikla popust 13 %. besplatna ugradnja i unosenje u stan.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#5 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by LieToMe »

butterfly_01 wrote:Gorenje - na platou Skenderija. gdje je nekad bio Natuzzi. za 3 kupljena artikla popust 13 %. besplatna ugradnja i unosenje u stan.
Isto je i u General Servisu na Malti
sabanss
Posts: 4586
Joined: 13/08/2006 11:20

#6 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by sabanss »

BEKO i Gorenje. Zasto? Pa zbog garancije. I jedni i drugi daju 5 godina i imaju maksimalno korektan servis.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by Qler »

Ja sam neki dan uzeo Candy masinu za sudje, 5 godina garancije, a nekako mi je bolja od gorenja i beko. A gledao sam i ugradbenu rernu, vjerovatno ce ici Beko, jer mladoj odgovara dizajn :D Inace, nisam fan Gorenja, prije par dana, mlada da nareze meze na onu masinu, kad puce nosac noza, odskoci noz, sekunda da je posijece. Prepala se pravo. A nije bio neki jeftini, fino je placen. E to se ne bi nikako smjelo desavati.
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#8 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by saniiado »

LieToMe wrote:Mi smo nedavno kupili sve u gorenje-u, do duse nismo uzeli frizider, perilicu za sudje i za rublje gorenje nego indesit (gorenje je preuzeo njihov servis) dobili smo popust za kes 13% i besplatan prikljucak rerne i ostalih djidja. Garancija 5 godina, njihov servis.
U periodu dok smo trazili obisli smo od lg-a pa do beka i nekako nam je omjer kvalitete, cijene i servisa daleko bio bolji u gorenju.
Cijena pristojna s obzirom da smo sve u paketu uzeli i plus neki dijelovi su ugradbeni.
Sretno sa kupovinom :wink:
Pliz.... koliko su kostale te stvari molim te. Treba mi neki 'orjentir' koliko sta kosta, stoga cijene pliz!!!!!
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#9 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by saniiado »

LieToMe wrote:Mi smo nedavno kupili sve u gorenje-u, do duse nismo uzeli frizider, perilicu za sudje i za rublje gorenje nego indesit (gorenje je preuzeo njihov servis) dobili smo popust za kes 13% i besplatan prikljucak rerne i ostalih djidja. Garancija 5 godina, njihov servis.
U periodu dok smo trazili obisli smo od lg-a pa do beka i nekako nam je omjer kvalitete, cijene i servisa daleko bio bolji u gorenju.
Cijena pristojna s obzirom da smo sve u paketu uzeli i plus neki dijelovi su ugradbeni.
Sretno sa kupovinom :wink:

cao 'lie to me',

koliko ste platili frizider, masinu za sudje i ves. Uopste nemam nekog orjentira za cijene bijele tehnike u SA tako da me cijena zivo interesuje. hvala unaprijed!!!
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#10 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by butterfly_01 »

LieToMe wrote:
butterfly_01 wrote:Gorenje - na platou Skenderija. gdje je nekad bio Natuzzi. za 3 kupljena artikla popust 13 %. besplatna ugradnja i unosenje u stan.
Isto je i u General Servisu na Malti
pa ne bih bas rekla, jer je mene doslo oko 150 KM jeftinija kupovina u Gorenju u odnosu na general servis
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#11 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by LieToMe »

saniiado wrote:
LieToMe wrote:Mi smo nedavno kupili sve u gorenje-u, do duse nismo uzeli frizider, perilicu za sudje i za rublje gorenje nego indesit (gorenje je preuzeo njihov servis) dobili smo popust za kes 13% i besplatan prikljucak rerne i ostalih djidja. Garancija 5 godina, njihov servis.
U periodu dok smo trazili obisli smo od lg-a pa do beka i nekako nam je omjer kvalitete, cijene i servisa daleko bio bolji u gorenju.
Cijena pristojna s obzirom da smo sve u paketu uzeli i plus neki dijelovi su ugradbeni.
Sretno sa kupovinom :wink:

cao 'lie to me',

koliko ste platili frizider, masinu za sudje i ves. Uopste nemam nekog orjentira za cijene bijele tehnike u SA tako da me cijena zivo interesuje. hvala unaprijed!!!
tek sad vidjela, sorry, frizider je sa popustom bio oko 790 maraka (indesit) sav u inoxu, masina za ves oko 700, napa koju smo uzeli je bila na akciji te sedmice, tako da smo bolju napu dobili fakticki za cijenu nape koja je dvije klase ispod, rerna (gorenjeova) isto oko 700 znam da je sve trebalo doci oko skoro 4000 (uzeli smo puno toga) ali smo dobili popust pa nas je na kraju doslo oko 3300 KM i dobili smo besplatno prikljucenje (dodju decki i stave uticnicu u struju zbog garancije).
butterfly_01 wrote:
LieToMe wrote:
butterfly_01 wrote:Gorenje - na platou Skenderija. gdje je nekad bio Natuzzi. za 3 kupljena artikla popust 13 %. besplatna ugradnja i unosenje u stan.
Isto je i u General Servisu na Malti
pa ne bih bas rekla, jer je mene doslo oko 150 KM jeftinija kupovina u Gorenju u odnosu na general servis
ja bih bas rekla da je to isto jer je nas u krajnjoj relaciji doslo oko 700 KMova jefitinije tako da smo fakticki dobili masinu za ves gratis. general servis je naziv za servis gorenjea i indesita (ako ne grijesim) a salon im je odma prekoputa, tako da je to isto :wink:
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#12 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by doktor78 »

Treba mi kombinovana masina za pranje i susenje vesa. Dvoumim se izmedju marki Gorenje i Beko, s tim da nigdje na webu ne nadjoh da li Beko uopce ima kombinovanu masinu?
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#13 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by zaluzinna »

i moja preporuka je Indesit :thumbup:
za tri godine dva puta promijenjen grijac zbog kamenca.
svakodnevno je u pogonu.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#14 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by jedna tamo »

danas je sve lutrija, ok gorenje i beko su ok al mi smo imali frižider bira koji su najjeftiniji i trajao nam je 10 godina, radio bez problema, majstor rekao otišao vam motor i mi ga poklonimo, ljudi poprave vrata i frižider i zamrzivač ponovo radi a mi kupimo gorenje i to 700 KM frižider da je led dole a friz gore, eto ne mora ništa više značiti
mislim da se mora "potrefit" dobra serija i to je to
A_man
Posts: 1
Joined: 31/01/2008 11:17
Location: Sarajevo

#15 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by A_man »

Na stranici http://www.kupitehniku.ba Ljudi su specijalizovani za prodaju bijele tehnike i malih kucanskih aparata. Besplatna dostava, prikljucenje i dodatni popust od 5% ako imate stari (ne) ispravan aparat za povrat.
User avatar
van Basten
Posts: 7543
Joined: 21/09/2006 02:59

#16 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by van Basten »

nego, kakva je marka ovaj nekakav Finlux? Vidim neke njegove proizvode u grand centru u onj radnji sa electrolux, aeg, i ostalim markama, ali nikad do sada nisam čuo za njih.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#17 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by male_okice »

van Basten wrote:nego, kakva je marka ovaj nekakav Finlux? Vidim neke njegove proizvode u grand centru u onj radnji sa electrolux, aeg, i ostalim markama, ali nikad do sada nisam čuo za njih.
ja kupila njihov frizider jucer...kako sam skontala iz Finske su...dobila sam 3 godine garancije. Sinoc sam ga upalila i sve izgleda ok...hladi itd...pa vrijeme ce pokazati kakav je. Inace to je mali onaj sa komorom gore za zamrzavanje-mislim 70 i nesto L platila ga 200 KM.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#18 Re: Gdje da kupim u SA - frizider, sporet, masinu za sudje

Post by male_okice »

mali update za finlux frizider-zasad radi jako dobro. Tih je, ne pali se tako cesto, cak ga vecinom i ne cujem kad se upali ako tv radi ili sl. Isto mu radi onaj onaj sistem da se sam zamrzava i odmrzava, znaci komora gore nema vidljivog leda ali je meso i ostalo sve zamrznuto.
Post Reply