Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#1 Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by apsidejzi »

Ima li neko logicno objasnjenje zasto muslimani kritikuju zapad zbog izraelskog napada na gazu a ne kritikuju arapski svijet. Moj facebook je preplavljen pozivima na pomoc Gazi gdje je uvijek tema kako zapad suti, kako cak pomazu izraelu i sl. Zasto niko ne spiminje da su se danas sastale delegacije Saudije i Izraela da nastave tamo gdje su stali.

Mislim, ako nije rusko spinovanje onda ne znam sta je. Egipat hladno zatvori granice. Bajden ih mora motivisat da otvore. Jordan je svakako izraelski satelit. Niko nista. Ni Iran ni Turska. Al opet Amerika i truhla Evropa ne valjaju. Sto li?
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by Ludzak »

Zato što su Arapi Zapada. Da im nije Zapada, ne bi ni oni sada bili što su.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by broj dva »

Zasto je ovo na temi religija, prebacite na politiku
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by Truba »

općenit je neki narativ da je zapad dužan cijelom svijetu nešto

to je došlo zbog godina i godina spinovanja i lošeg obrazovanja i uopćeno lakše je kritizirati nekog čiji te predstavnik neće zaklati

u kontekstu svete zemlje zapad je kriv jer je podržao stvaranje izraela
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#5 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by Dope_Man »

Zato sto je zapad svima kriv za sve. Kad Kinezi tuku Ujgure.. pljuni zapad. Kad rusi potamane cecene - pljuni zapad. Kad se muslimani na bliskom istoku medjusobno tamane - pljuni zapad.

I sutra plat koliko mozes da te prebace ilegalno na taj mrski zapad.

Zar to nije savrseno logicno?
lorens od arabije
Posts: 56
Joined: 18/07/2013 17:22

#6 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by lorens od arabije »

apsidejzi wrote: 23/10/2023 23:00 Ima li neko logicno objasnjenje zasto muslimani kritikuju zapad zbog izraelskog napada na gazu a ne kritikuju arapski svijet. Moj facebook je preplavljen pozivima na pomoc Gazi gdje je uvijek tema kako zapad suti, kako cak pomazu izraelu i sl. Zasto niko ne spiminje da su se danas sastale delegacije Saudije i Izraela da nastave tamo gdje su stali.

Mislim, ako nije rusko spinovanje onda ne znam sta je. Egipat hladno zatvori granice. Bajden ih mora motivisat da otvore. Jordan je svakako izraelski satelit. Niko nista. Ni Iran ni Turska. Al opet Amerika i truhla Evropa ne valjaju. Sto li?
iz istog razloga što muslimani nisu obraćali pažnju niti ronili suze za stradalim u jemenu, preko 10 000 poginule djece i preko 150 000 odraslih.
niko ništa.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#7 Re: Gaza - kritika zapada, nekritika arapskih zemalja

Post by MehmedPasaMoric »

Zasto od bilo koga ocekivati da reaguje na rat dva semitska plemena? Nije niko reagovao ni na rat Sudana i Juznog Sudana iz istog razloga, zato sto vecina drugih drzava ne poznaje pozadinu tog rata. Jedina razlika je ta sto Juzni Sudan nije cool pa nije bilo potrebe da se kuka po Facebooku i arlauce po ulicama
Post Reply