Gamerska konfiguracija

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#26 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Azamo »

Qler wrote:Jarane, jesi li ti mozda vidio datum ovih cijena? 320GB HDD 145KM?!?! Pa 640GB je sad 100KM, i manje se moze naci. Graficka 1000KM? Opet previse, sada je daleko jeftinija, procesor je oko 380KM. Ovo ili Plus dere raju, sto bi se reko ko' majmun bananu, ili im je cjenovnik totalno out of date..
Ovaj disk je ATA i to mu je cijena,a ovoj grafici je skočila cijena u odnosu na period kad je tek izašla,a ja bih u svakom slučaju preporučio nVIDIA GF GTX 460 1GB DDR5 DX11 koja sve živo pokreće a haman je duplo jeftinija.A ovaj gore je nabaco s brda s dola konfiguraciju,može se ona bolje posložiti
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#27 Re: Gamerska konfiguracija

Post by oldschool »

Azamo wrote:
Qler wrote:Jarane, jesi li ti mozda vidio datum ovih cijena? 320GB HDD 145KM?!?! Pa 640GB je sad 100KM, i manje se moze naci. Graficka 1000KM? Opet previse, sada je daleko jeftinija, procesor je oko 380KM. Ovo ili Plus dere raju, sto bi se reko ko' majmun bananu, ili im je cjenovnik totalno out of date..
Ovaj disk je ATA i to mu je cijena,a ovoj grafici je skočila cijena u odnosu na period kad je tek izašla,a ja bih u svakom slučaju preporučio nVIDIA GF GTX 460 1GB DDR5 DX11 koja sve živo pokreće a haman je duplo jeftinija.A ovaj gore je nabaco s brda s dola konfiguraciju,može se ona bolje posložiti
Slažem se, jer 5870 nije toliko bolja koliko je skuplja, samo mora, onda, bolje napajanje i ventilatore uzeti.
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#28 Re: Gamerska konfiguracija

Post by pici »

oldschool wrote:Prvo, ona konfiguracija iz Plusa je preskupa, napajanje preveliko, drugo, u BiH su cijene do dva puta veće od realnih, moja preporuka je da kupiš vani kompjuter, eventualno Srbija i Hrvatska, proći ćeš mnogo jeftinije, ovdje za 1700 km dobiješ smeće, prodaju procesore koje više niko i ne koristi. Pici, ta konfiguracija ne vrijedi toliko, a i grafička je stara, preskupo, to nekom levatu možete prodati. :D Ako imate nekoga vani, javite, pa da se sklopi konfiguracija iz mjesta gdje nekoga imate. :D
ma ne uvaljujem ja al eto ako ima bolje nek nadje....mada za 2500 KM da uzima komp za igranje je čisto bacanje para.....uzet do 1500 a ostatak potrošit na piće ,kocku i ženmske taman mu more bit jedna noć :mrgreen:



eyesburn wrote:
pici wrote:ako budeš zainteresovan dam ti na PP Mobilni od frajera imaš 6 mjeseci garancije i huuuurraaa....ne treba ti ništa bolje....

-INTEL I7 920 ( 8 X 2,66GHZ , 8 MEGA L3 CACHE, NOVI PROCESORI, JEDAN OD NAJBRZI NA SVJETU),
-MATICNA GIGABYTE GA-EX58-UD3R ( triple chanel, intel x 58 cipset, extra),
-6 GB DDR3 KINGSTONE HIPERX 1600 MHZ ( TRIPLE CHANEL KIT, sa hladnjacima),
-HARD DISK WD BLU 1TB 32 MEGE CACHE,
-GRAFICKA MSI NVIDIA 260GTX OC 896MB GDDR3 448BIT ( OVER CLOCKET FABRICKI VERZIJA, JEDNA OD NAJBRZI, SVE IGRE NA HAIGH DETALJIMA),
-DVD-RW PIONEER SATA I DVD-RW LG SATA,
-NAPOJNA GIGABYTE 720WATI ,
-KUCISTE TERMALTAKE.
-VELIKI ULAZNI I IZLAZNI COOLERI , I MNOSTVO OPREME),

2200KM
misliš na pc shoop-a s *** SPAM ***. sve je to ok, ali 6 mjeseci garancije za komponente od kojih većina ima 2 godine garancije je presmiješno. a nije toliko niža cijena u odnosu na recimo plus, imtec, uniexpert i ostale...
ma sve stoji za radnje i treba uzimati s garancijom od dvije godine recimo u plusu za ove ostale ne znam al frajer evo ja uzimam od njega već dvije godine ,nije niti jednom izradio nit mi je šta zaštopalo ...zadnji put uzeo od njega HD WD od 1TB i šljaka ko zuca....
User avatar
Manijakus
Posts: 585
Joined: 19/07/2010 17:09
Location: Rumunija,Stadionul Naţional,2012 godina

#29 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Manijakus »

pici wrote:
oldschool wrote:Prvo, ona konfiguracija iz Plusa je preskupa, napajanje preveliko, drugo, u BiH su cijene do dva puta veće od realnih, moja preporuka je da kupiš vani kompjuter, eventualno Srbija i Hrvatska, proći ćeš mnogo jeftinije, ovdje za 1700 km dobiješ smeće, prodaju procesore koje više niko i ne koristi. Pici, ta konfiguracija ne vrijedi toliko, a i grafička je stara, preskupo, to nekom levatu možete prodati. :D Ako imate nekoga vani, javite, pa da se sklopi konfiguracija iz mjesta gdje nekoga imate. :D
ma ne uvaljujem ja al eto ako ima bolje nek nadje....mada za 2500 KM da uzima komp za igranje je čisto bacanje para.....uzet do 1500 a ostatak potrošit na piće ,kocku i ženmske taman mu more bit jedna noć :mrgreen:



Ko zna zna .. ko ne zna njemu je malo 20.000 € za komp :D :oops: Ako je klinac osnovna moze mu i dvi noci bit ..ako je srednja dosta mu je jedna noc .. :D
User avatar
sarajlija1965
Posts: 133
Joined: 16/06/2009 16:10

#30 Re: Gamerska konfiguracija

Post by sarajlija1965 »

oldschool wrote:
Manijakus wrote:Alienware je alienware ...Ja sam evo sad sastavio zvijer komp za 1.500 KM onako 10 minuta cito po internetu i za 10 minuta odabro komponente

Baš me zanima kakva je to konfiguracija, a što se tiče aliena, to samo za budale, precijenjeno, preskupo, samo na ime i neku estetiku se ljudi zalete, ja tu ne vidim ništa specijalno, osim paprene cijene. :D Sarajlija, reci nam, da li je izbor pao na prodavnice iz BiH?
Jeste. Da ne lazem, placa se sa racuna i zato ce se kupovati u komponentama. :shock: Ali zato moze od vise dobavljaca...
A i treba mi garancija, ako nesto rikne da mogu da zamjenim (ja sam taj koji ce da sarafa).
User avatar
sarajlija1965
Posts: 133
Joined: 16/06/2009 16:10

#31 Re: Gamerska konfiguracija

Post by sarajlija1965 »

Update:

Posto ce se ipak uzeti novi 24'' monitor, cifra je spala na cca. 2.000KM. Eto majstori, nije vise cifra za ibretiti se, pa vas molim za konkretnu preporuku, barem procesora, ploce i graficke...
Hvala!
User avatar
multi_korg
Posts: 29
Joined: 27/08/2008 22:25

#32 Re: Gamerska konfiguracija

Post by multi_korg »

blago malom pa ima tako dobrog ćaleta. Nije ti šala 2,5 glave bubnuti za komp da se mali igra. Svaka čast.

evo šta bih ti ja preporučio na osnov testova koje pročitah na http://www.chip.de i ujedno što sebi planiram da kupim. Jest da su cijene iz njemačkih dućana, ali mislim da ti barem konfiguracija može da posluži.

MB - ASUS Crosshair IV formula motherboard. - ab 179,38 € = (352,-)
procesor - AMD Phenom II X6 1090T Black Edition - 245,90 € - 285,00 (481,-)
graficka karta - Sapphir Radeon HD 5870 1024MB - 337,- eura (660,-)
RAM - Corsair DDR3 4GB XMS3 Dominator GT Kit 1600MHz, PC3-12800, EUR 206,80 (410,-)
Hard disk - HDD Samsung SpinPoint F3 1000 G (HD103SJ) 53,- (100,-)
Kućište - Cooler Master CM 690 II Advanced, 84,90 €- eura
Monitor - LG Flatron W2442PA (24-Zoll-TFT) - 199,00 € - 255,75 € (400,-)

ovo bi ti bilo cca oko 2000,- KM u Njemačkoj s tim da ovu grafičku možeš zamjeniti sa Gigabyte Radeon HD 5750 Silent Cell 1024MB GDDR5 koja je oko 160,- Eura.

a evo ti stranica gdje sam čitao testove matične i procesora:
http://www.guru3d.com/article/asus-cros ... la-review/
http://www.guru3d.com/article/phenom-ii ... 0t-review/

eto, nadam se da će ti bar malo pomoći. :D

pozz
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Qler »

Tu je RAM malo poskup, i ja bi mozda uzeo HAF922 umjesto CM 690 II Advanced, malo je veci.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#34 Re: Gamerska konfiguracija

Post by udrch »

sarajlija1965 wrote:Update:

Posto ce se ipak uzeti novi 24'' monitor, cifra je spala na cca. 2.000KM. Eto majstori, nije vise cifra za ibretiti se, pa vas molim za konkretnu preporuku, barem procesora, ploce i graficke...
Hvala!

Intel Core i7-860 2.80GHz LGA1156 BOX
GIGABYTE MB GA-P55-UD3L 2.0; LGA1156, Intel P55
GIGABYTE VGA GTX460 1GB GDDR5; GV-N460OC-1GI; nVidia
Kingston Hyper-X DDRIII 2GB 1600MHz, KHX1600C9D3/2G - X 2
Seagate HDD 1TB; ST31000528AS; 32MB, SATA2
LG DVD/RW GH22NS50 black SATA
ThermalTake kućište Element T; VK90001N2Z; Midi tower
Fortron napojna jedinica FSP 500W, Active PFC

imtec cijena između 2000 i 2100 KM..provjeri nisam siguran zbog dodatnog rabata..
najlakše mi bilo sa njihovog sajta uzeti, a robu generalno imaju uglavnom i ostali..

Ovo je moj neki izbor, ti opet odluči..ja ti bar nisam predložio PATA diskove i korištene računare..ovo je po meni onako solidno, mislim da bi mali bio više nego zadovoljan..Kućište sam onako ubacio da ima solidno hlađenje, sa dva kulera, ali to možeš i sa izabrati..
AMD ne bih, jer ga se kasnije teško riješiti..iako bi možda cjenovno sad bolje prošao..
User avatar
multi_korg
Posts: 29
Joined: 27/08/2008 22:25

#35 Re: Gamerska konfiguracija

Post by multi_korg »

Qler wrote:Tu je RAM malo poskup, i ja bi mozda uzeo HAF922 umjesto CM 690 II Advanced, malo je veci.
da, u pravu si. Poskup jest ali je zato i klasa. Haf je skuplji cca. 40,- maraka, a jest da je ljepši :d
User avatar
amar007
Posts: 847
Joined: 08/04/2010 00:28

#36 Re: Gamerska konfiguracija

Post by amar007 »

Jasta je, RAM je bas klasa :-) Ako se nekome isplati platiti duplo za ram zbog 5% boljih performansi u sintetickim testovima i 0% u stvarnim aplikacijama, bujrum..

Drugo, za igranje niposto Intel platformu, AMD je jeftiniji a u igrama se nece osjetiti razlika, osim toga AM3 soket ce se i u buducnosti lakse nadograditi, sad uzeti neki cetverojezgras tipa Athlon X4 630 ili 640 poslije se moze uzeti 6 ili 8 jezgara, sada nema potrebe. Jos ubosti GTX 460 1GB ili HD5850 mada bi bolje bilo cekati osvjezavanje AMD ponude kartica, jer ce pasti cjene 5xxx serije.
wizzard
Posts: 512
Joined: 30/12/2005 13:40

#37 Re: Gamerska konfiguracija

Post by wizzard »

Jasta je, RAM je bas klasa Ako se nekome isplati platiti duplo za ram zbog 5% boljih performansi u sintetickim testovima i 0% u stvarnim aplikacijama, bujrum..

Drugo, za igranje niposto Intel platformu, AMD je jeftiniji a u igrama se nece osjetiti razlika, osim toga AM3 soket ce se i u buducnosti lakse nadograditi, sad uzeti neki cetverojezgras tipa Athlon X4 630 ili 640 poslije se moze uzeti 6 ili 8 jezgara, sada nema potrebe. Jos ubosti GTX 460 1GB ili HD5850 mada bi bolje bilo cekati osvjezavanje AMD ponude kartica, jer ce pasti cjene 5xxx serije.
suho zlato!
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#38 Gaming- računari za dobar prikaz igara

Post by dr.gog »

sarajlija1965 wrote:
Manijakus wrote:Meni nikad nisu bili jasni oni sto kazu da im neko preporuci konfiguraciju da pare nisu problem..il ovako ima 2.500 KM i hoce da mu neko sastavi..uzmes najskuplje i cao :D a iako nisam pratio u zadnje vrijeme kretanja komponenti mislim da mozes u bilo koju radnju uc i rec daj mi to to to najskuplje .. :D i mozda ti i ostane para :oops:
Meni nikada nisu bili jasni ovi sto nemaju nista konstruktivno za reci, ali ipak se redovno javljaju...
Djecace, nije isto kupovati serversku konfiguraciju za SAP ERP za 3.500 ljudi na kojoj ce se vrtiti 3-4 virtualke i dopunski DC, a drugo je kupovati gaming kompjuter. Ovo prvo cu ti napraviti za 7 minuta, a za ovo drugo nisam strucan i zato me nije stid pitati ljude koji to znaju.
Ako mislis da u SA mozes kupiti gotovu gaming konf. ljuto se varas. A ako mislis da je 2.500 KM previse za pravi gaming kompjuter, provjeri cijene Alienware-a...
7 godina pratim igre koje su, i tada i danas, veoma zahtjevne glede grafike i mogu ti reći par sitnica:

Većina igara koje su zaista zahtjevne (Crysis serijal, Stalker serijal, Metro, Bioshock i ostala bratija koju sam dakako, preigrao :D ) odlično funkcionišu na konfiguracijama koje su ispod 2.500 KM.

Ono što je smisao kupovanja skupih kompleta je korištenje svih ponuđenih opcija grafike i "pogona" igre, od strane developera i prodavača igre.

Odlikaš neće vidjeti kapi kiše kako se slijevaju niz površinu, niti odsjaje svijetla, dubinu prostora i slične realistične efekte ako se ne uzme odgovarajuća grafička karta- naravno u skladu sa procesorom, matičnom i ostalim.

Zadnje sitnice koje uljepšavaju igru su dx11, te sijaset optičkih efekata koje mogu prikazati samo skuplje grafičke kartice.Te sitnice zahtjevaju grafičku kartu sa tzv. Shaderima 5.0 i snažan procesor koji je besprijekorno hlađen dobrim coolerom..Marka i prozvođač su tu nebitni, jer je to opet stvar reklamnog rata između sajtova kojima je sponzor ili nVidia ili ATI koji proizvode najviše grafike.

Iskreno, ne treba pretjerivati sa opremom, posebno jer je često jedini efekat besmisleno hvalisanje o detaljima koji za igru nisu ni bitni i služe za klinčenje po internetu.Naročito kada trgovci naplaćuju opremu i po 15-20 posto više od njene aktualne cijene( Da ne bude pljuvanje po firmama- ni srpskim i hrvatskim distributerima nije mane kada zavrću)

Osim računara, za Gaming je veoma bitan i monitor uz periferiju.Zadržaću se na monitoru : Osnovna odlika je dobar odziv monitora(response time) i njegova visoka frekvencija osvježavanja slike (refresh rate).
Za relativno skromne novce se već prodaju monitori sa odzivom 2 milisekunde.Preporučujem da monitor bude pažljivo odabran radi očuvanja vida druga odlikaša.

Drugo, na sa-x forumu je uvijek rat kad neko pita "šta da izaberem?" :lol: .Ne pitaj za biciklo, kompjuter i vjeru.
User avatar
sarajlija1965
Posts: 133
Joined: 16/06/2009 16:10

#39 Re: Gaming- računari za dobar prikaz igara

Post by sarajlija1965 »

dr.gog wrote:
7 godina pratim igre koje su, i tada i danas, veoma zahtjevne glede grafike i mogu ti reći par sitnica:

Većina igara koje su zaista zahtjevne (Crysis serijal, Stalker serijal, Metro, Bioshock i ostala bratija koju sam dakako, preigrao :D ) odlično funkcionišu na konfiguracijama koje su ispod 2.500 KM.

Ono što je smisao kupovanja skupih kompleta je korištenje svih ponuđenih opcija grafike i "pogona" igre, od strane developera i prodavača igre.

Odlikaš neće vidjeti kapi kiše kako se slijevaju niz površinu, niti odsjaje svijetla, dubinu prostora i slične realistične efekte ako se ne uzme odgovarajuća grafička karta- naravno u skladu sa procesorom, matičnom i ostalim.

Zadnje sitnice koje uljepšavaju igru su dx11, te sijaset optičkih efekata koje mogu prikazati samo skuplje grafičke kartice.Te sitnice zahtjevaju grafičku kartu sa tzv. Shaderima 5.0 i snažan procesor koji je besprijekorno hlađen dobrim coolerom..Marka i prozvođač su tu nebitni, jer je to opet stvar reklamnog rata između sajtova kojima je sponzor ili nVidia ili ATI koji proizvode najviše grafike.

Iskreno, ne treba pretjerivati sa opremom, posebno jer je često jedini efekat besmisleno hvalisanje o detaljima koji za igru nisu ni bitni i služe za klinčenje po internetu.Naročito kada trgovci naplaćuju opremu i po 15-20 posto više od njene aktualne cijene( Da ne bude pljuvanje po firmama- ni srpskim i hrvatskim distributerima nije mane kada zavrću)

Osim računara, za Gaming je veoma bitan i monitor uz periferiju.Zadržaću se na monitoru : Osnovna odlika je dobar odziv monitora(response time) i njegova visoka frekvencija osvježavanja slike (refresh rate).
Za relativno skromne novce se već prodaju monitori sa odzivom 2 milisekunde.Preporučujem da monitor bude pažljivo odabran radi očuvanja vida druga odlikaša.

Drugo, na sa-x forumu je uvijek rat kad neko pita "šta da izaberem?" :lol: .Ne pitaj za biciklo, kompjuter i vjeru.
Hvala na tipsovima, svjestan sam vaznosti graficke, ali se gubim u pipelineima, Cuda jedinicama i ostalim hardwerskim perverzijama (nije ofirno da sam softveras, jelde?). Ah, lijepa vremena kada kupis Voodoo 2 preko oglasa, pa je spojis VGA kablom na postojecu karticu... A ono Quake3 leti "kano soko sivi". :-D
Ipak, moja inzenjerska cast mi ne dopusta da ne obratim paznju na npr. latenciju memorije, ili brzinu diska (ko je ikada igrao Splinter Cell zna o cemu pricam).
Uglavnom, hajdemo ovako: koju plocu, napajanje i procesor da uzmem uz GTX 460 sa 1Gb memorije? Ili barem plocu, tu sam najtanji (a fakat je bezze komponenta :D )
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#40 Re: Gamerska konfiguracija

Post by dr.gog »

Matična- Ima zaista mnogo, vjerujem da će drugovi forumaši već predložiti nešto kvalitetno :D :evil: .
Ponude na web-siteovima(Plus i ostali) NISu redovito ažurirane, jer i nemaju određenog radnika koji bi to svakodnevno radio(sravnjivanje stanja na skladištu sa ponudom na stranici uzima "prilično vremena" :oops: ).

Najbolja opcija je otići sa nekim od vrlih drugara sa foruma, platiti kafu, i izabrati matičnu ploču direkt u radnji.

gtx 460: Moj prijatelj ,okorjeli gamer, ima verziju gtx 460 FTW EE, za koju se odlučio zbog, kako kaže, boljeg hlađenja, što je JEDINA razlika od klasične verzije FTW.Performanse su iste.
Cijena je paprena, ali šta god da se kaže- isplati se jer si miran idućih 3-4 godine igranja na najvišem nivou.

Kako novac nije problem, začas se može pazariti i odgovarajuća matična po aktualnoj cijeni.Za ostatak novca, onako lično, bih predložio dobru stolicu :wink: što je za žestoke mečeve Call of Dutya ili dugotrajne strategije zaista jako, jako bitno( imam također đaka u kući koji igra Sims,a ponekad s tatom oplete najnovije pucačine :D ).

p.s Pri kupovini grafike ,posebno skuplje, u kutiji uvijek dolazi nova original igrica- ako je nema traži je( i to je 70-100 KM "po ušima")

Toliko od mene :-)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Qler »

multi_korg wrote:
Qler wrote:Tu je RAM malo poskup, i ja bi mozda uzeo HAF922 umjesto CM 690 II Advanced, malo je veci.
da, u pravu si. Poskup jest ali je zato i klasa. Haf je skuplji cca. 40,- maraka, a jest da je ljepši :d

Ja sada sklapam sebi konfu. Posto nemam love da kesiram sve odmah, kupujem dio po dio. Ovih dana odoh da uzmem HAF 922 ili 932. Vjerovatnije 932 :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#42 Re: Gamerska konfiguracija

Post by udrch »

Intel Core i7-860 2.80GHz LGA1156 BOX
GIGABYTE MB GA-P55-UD3L 2.0; LGA1156, Intel P55
GIGABYTE VGA GTX460 1GB GDDR5; GV-N460OC-1GI; nVidia
Kingston Hyper-X DDRIII 2GB 1600MHz, KHX1600C9D3/2G - X 2
Seagate HDD 1TB; ST31000528AS; 32MB, SATA2
LG DVD/RW GH22NS50 black SATA
ThermalTake kućište Element T; VK90001N2Z; Midi tower
Fortron napojna jedinica FSP 500W, Active PFC

Ovo sam ti predložio, bazirano na Intelu, a ako želiš AMD onda uzmeš sljedeći procesor i ploču:

AMD Phenom II X6 1055T Socket AM3 2.8 GHz BOX
GIGABYTE MB GA-870A-UD3 2.1; AM3, AMD 870

Ova kombinacija sa AMD-om će ti biti jeftinija za nekih 150 markica, ali ja i dalje stojim da je bolje uzeti Intel, lakše ga kasnije preprodati..ako uzimaš na duže staze bez da nešto kod njega mijenjaš, onda ti je svejedno..iz mog isjustva Intel je puno tiši pri radu..
Ploča je najvažniji dio računara, priče o procesoru i memoriji kao najvažnijim dijelovima ne stoje, znaju to oni koji uzmu memeoriju na 2000Mhz, a ploču koja podržava memoriju do 1600Mhz..i sa ovim sam se susreto..
U obadva slučaja sam ti predložio dobru ploču, cirka oko 220, 230 KM, sasvim dobra, ali ništa pretjerano, jer ipak je ovo gaming računar, nema potrebe da ideš dalje i da ulažeš u neke detalje..
Memoriju iznad 1600 kod nas se ne isplati kupovati, jer je preskupa, ova na 1600 je sa hladnjacima i sasvim joj je pristojna cijena, a Hyper-X je..naravno uzmi jedno 2 komada..
Disk gledaj obavezno da je ovaj na 7200rpm, većina većih diskova sad pripada green seriji, ali su na 5400 rpm..prepoznaćeš ih pošto imaju navodni prenos 64Mb, ali su puno sporiji od ovih standardnih..
A ako hoćeš baš da igraš i ako si to spreman platiti uzmi SSD disk od 64GB, na njega idi samo instalacije..nijedan dio računara ti neće donijeti toliko vidljivu prednost kao oaj SSD disk..ako uzmeš ovaj SSD onda ti je svejedno za ovaj koji ćeš koristiti za slaganje materijala..

P.S. ovo što sam ti predložio je u biti moj sljedeći računar koji će da legne najkasnije za jedno 2,3 mjeseca, naravno ja ću Intela, ali obavezno sa SSD diskom..s obzirom da moj mali ima samo 5 godina, ne mogu da se čupam na njega, a žena neda opet 2000 milje odjednom..
I ne vidim razlog za ovo odvraćanje da se računar plati 2 do 3 milje, ako se ima, ima se..jebiga, ja ga uvijek platim oko 2 do 2,5 milje..kad bi mogao više, imalo bi se za što..a nisam nikakav gamer, ali brate volim da zviždi :D ..
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#43 Re: Gamerska konfiguracija

Post by dr.gog »

udrch wrote: ali brate volim da zviždi :D ..
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#44 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Quaresma »

Qler wrote:Jarane, jesi li ti mozda vidio datum ovih cijena? 320GB HDD 145KM?!?! Pa 640GB je sad 100KM, i manje se moze naci. Graficka 1000KM? Opet previse, sada je daleko jeftinija, procesor je oko 380KM. Ovo ili Plus dere raju, sto bi se reko ko' majmun bananu, ili im je cjenovnik totalno out of date..
sto je skuplji hdd time je i bolji ebem ga ja, nisam toliko glup da ne znam sta sastavljam.
sta fali ovoj konfiguraciji, nek je uzme kad bude iduci bajram/snizenje. stace njemu 640 GB pa nece pedeset igrica instalirati
kaubojstina wrote:Aaaa pros'o petakom i samo 2500 na racunar? Nemoj mu ga onda ni praviti ako konfiguracija bude ista manje od ove ispod :D :

Intel Core i7-975 Extreme Edition Bloomfield 3.33GHz 4 x 256KB L2 Cache 8MB L3 Cache = $1,039.99
Image

CORSAIR Cooling Hydro Series CWCH50 = $79.99
Image
EVGA 170-BL-E762-A1 = $379.99
Image

CORSAIR DOMINATOR-GT 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 = $229.99
Image
Image

XFX HD-597A-CNB9 Radeon HD 5970 Black Edition 2GB = $714.99
Image

OCZ Z-Drive m84 OCZSSDPCIE-ZDM84512G 512GB = $1,699.00
Image

CORSAIR Professional Series AX1200 1200W = Now: $299.99
Image

COOLER MASTER HAF X RC-942-KKAA00 Black Steel = $399.99
Image
Image

LG WH10LS30K 10X Blu-ray Burner - LightScribe Support = $109.99
Image

Microsoft Windows 7 Ultimate Full = $269.99
Image

Sve ukupno samo: $ 5241.93/ KM 7,850.73

Uzmes mu ovo i bude mu sve dok ne pocne cura trazit... :D ili ne postane ovako k'o ja...besposlen :lol:
hani, polako, ljudi smo, nismo zivotinje :D
User avatar
Manijakus
Posts: 585
Joined: 19/07/2010 17:09
Location: Rumunija,Stadionul Naţional,2012 godina

#45 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Manijakus »

Sad ste i mene nafurali na komp u pm a bio odlucio da uzmem PS3 :D Ode danas po radnjama trazit cijenovnik komponenti da vidim isplatil se :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#46 Re: Gamerska konfiguracija

Post by udrch »

Quaresma wrote:VGA GIGABYTE ATI HD5870 GV-R587UD-1GD 911,40 KM
HDD 320GB WD ATA 8MB 3200AAJB 145,08 KM
MB GIGABYTE GA-790FXTA-UD5;AMD790;RAID;CrossFirex3;DDR3 1866+;1394ax3;USB3&SATA3 367,35KM
AMD Phenom II X4 965 AM3 BOX 3.4GHz 8MB 125W Black Edition 442,68 KM
NAPOJNA JEDINICA COOLER MASTER Silent Pro 850W Modular 304,11 KM
DDR III 2GB 1333MHz KINGSTON 102,30 KM
KUĆIŠTE COOLER MASTER 690 II ADVANCED 225,99 KM
= 2498.91
http://www.Plus.ba

ima sve da tjera na High u naredne dvije godine 8-)

Niko ti nije reko da si glup, ali nakon što drugi put ponavljaš šta fali ovom disku dovodiš u pitanje naše strpljenje, a očito da ne znaš šta ti je čovjek rekao..
Ti si stavio ATA disk, većina današnjih boljih ploča nema ATA priključak, pa ga ne možeš ni prikopčati..
WD Caviar 320GB 3200AAJS SATA disk košta ispod 100 maraka i bolji je od ovog što ti govoriš..
Ovaj koji ti predlažeš je skuplji zato što ga koriste računari kojima je mjesto u muzeju..ja sam računar kupio pred uvođenje PDV-a, a u njemu mi je sistemski SATA disk, drugi od 1TB je takođe SATA, ali njega sam kupio skoro, prije dvije godine..
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#47 Re: Gamerska konfiguracija

Post by JBL »

udrch wrote:
Quaresma wrote:VGA GIGABYTE ATI HD5870 GV-R587UD-1GD 911,40 KM
HDD 320GB WD ATA 8MB 3200AAJB 145,08 KM
MB GIGABYTE GA-790FXTA-UD5;AMD790;RAID;CrossFirex3;DDR3 1866+;1394ax3;USB3&SATA3 367,35KM
AMD Phenom II X4 965 AM3 BOX 3.4GHz 8MB 125W Black Edition 442,68 KM
NAPOJNA JEDINICA COOLER MASTER Silent Pro 850W Modular 304,11 KM
DDR III 2GB 1333MHz KINGSTON 102,30 KM
KUĆIŠTE COOLER MASTER 690 II ADVANCED 225,99 KM
= 2498.91
http://www.Plus.ba

ima sve da tjera na High u naredne dvije godine 8-)

Niko ti nije reko da si glup, ali nakon što drugi put ponavljaš šta fali ovom disku dovodiš u pitanje naše strpljenje, a očito da ne znaš šta ti je čovjek rekao..
Ti si stavio ATA disk, većina današnjih boljih ploča nema ATA priključak, pa ga ne možeš ni prikopčati..
WD Caviar 320GB 3200AAJS SATA disk košta ispod 100 maraka i bolji je od ovog što ti govoriš..
Ovaj koji ti predlažeš je skuplji zato što ga koriste računari kojima je mjesto u muzeju..ja sam računar kupio pred uvođenje PDV-a, a u njemu mi je sistemski SATA disk, drugi od 1TB je takođe SATA, ali njega sam kupio skoro, prije dvije godine..
Ogromna vecina ploca jos uvijek ima konektor, pa i taj sa njegove liste (2 devicea). U svakom slucaju, radi se o starijim 7200rpm (8mb cache) diskovima. Ako vec bira onda bar AAKS 640.
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#48 Re: Gamerska konfiguracija

Post by HAL9000 »

Xbox 360 + 42" Panasonic plasma ~ 1500,00 KM
I jos za milju neki normalan komp za facebooka, net, zadacu i tako to. :D
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#49 Re: Gamerska konfiguracija

Post by plejka2 »

HAL9000 wrote:Xbox 360 + 42" Panasonic plasma ~ 1500,00 KM
I jos za milju neki normalan komp za facebooka, net, zadacu i tako to. :D
Tako je.Za tu milju moze dobar kompjuter uzet da igra nove igre bez problema.
Mislim da se mnogi danas zbog neznanja uvaljuju u nesto sto im bukvalno ne treba ili ako im treba misle da ce davanjem cifre rijesiti svoj problem.Za dosta manje pare i konsultaciju nekog ko se razumije mogu uzeti ono sto ce zadovoljiti njihove potrebe.Ja sam uzeo prije par godina nvidia geforce 8800 gt platio je ravno 200km novu i dan danas gura svaku igru koju ubacim.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#50 Re: Gamerska konfiguracija

Post by Qler »

Ma ovdje je nabacano komponenti, samo da je skupo. Mozes bolji komp sastaviti od pola navedenih ovdje za 1000KM manje. Ali neka, kada sam vidio da naglasava da je disk ATA (kao nesto dobro) odlucio sam da ne diskutujem :D
Post Reply