Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#19626 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tovarish »

AleksoMKD wrote:
tovarish wrote:
Lijepa jeste,al ne sad prelijepa.

A navijao sam za Starkove,tako da mi je drago sto ju je Jon rokno.

Ona Crvova robinja je meni favorit,Mirsandei.

A zasto sam pomislio na osvetu,a ne ludost je upravo taj problem sto su svi iznijeli,da taj prelaz u ludost nije dobro objasnjen.
Tocno, prebrzo je skrenula mada je bilo hintova od samog pocetka.
Ja ih nisam primjetio,osim cinjenice da joj je porodicna loza puna ludjaka.Ne znam sad jel i cinjenicu da se nazivala majkom zmajeva smatras hintom.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19627 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tovarish wrote:
Ja ih nisam primjetio,osim cinjenice da joj je porodicna loza puna ludjaka.Ne znam sad jel i cinjenicu da se nazivala majkom zmajeva smatras hintom.

Fire and blod.
Drogo urlice kako ce silovati zene Westerosa i prodati njihovu decu u roblje a Deni se smeje i vlazi.
Malo malo pa "spalicu njihove gradove u prah i pepeo" pa je smiruju savetnici.
Vidi Dotrakije pa "poklacemo ljude u cekicnim kosuljama, srusiti im kamene kuce" i slicne vesele stvari.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#19628 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bunk »

A ybt majka zmajeva zato sto su zmajevi rodjeni iz jaja u plamenu vatre koja je trebala nju da ubije a ta zmajeva jaja da spali..
Danerys nije bila luda kad ju je izdajnik ubio.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#19629 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tovarish »

AleksoMKD wrote:
tovarish wrote:
Ja ih nisam primjetio,osim cinjenice da joj je porodicna loza puna ludjaka.Ne znam sad jel i cinjenicu da se nazivala majkom zmajeva smatras hintom.

Fire and blod.
Drogo urlice kako ce silovati zene Westerosa i prodati njihovu decu u roblje a Deni se smeje i vlazi.
Malo malo pa "spalicu njihove gradove u prah i pepeo" pa je smiruju savetnici.
Vidi Dotrakije pa "poklacemo ljude u cekicnim kosuljama, srusiti im kamene kuce" i slicne vesele stvari.
Prošlo nezabilježeno kod mene.Hvala :thumbup:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19630 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tovarish wrote:
Prošlo nezabilježeno kod mene.Hvala :thumbup:
Reko ja da zelis da je spavas :D pa selektivno pamtis. :kiss:

Zezam se, serija je snimljena tako da se veca paznja dat njenom oslobadjanju robova i onom "breaking the wheel" a manje ispadima. U knjizi je bolje dolovljeno.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#19631 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tovarish »

AleksoMKD wrote:
tovarish wrote:
Prošlo nezabilježeno kod mene.Hvala :thumbup:
Reko ja da zelis da je spavas :D pa selektivno pamtis. :kiss:

Zezam se, serija je snimljena tako da se veca paznja dat njenom oslobadjanju robova i onom "breaking the wheel" a manje ispadima. U knjizi je bolje dolovljeno.
Morat ću i te knjige jednom pročitati. Samo što hoću da sve izađu, pa onda odjednom da to sve pročitam.

I seriju nisam htio gledati epizodu po epizodu, već sve odjednom kad se sezona završi.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19632 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tovarish wrote: Morat ću i te knjige jednom pročitati. Samo što hoću da sve izađu, pa onda odjednom da to sve pročitam.

I seriju nisam htio gledati epizodu po epizodu, već sve odjednom kad se sezona završi.
To ti je najbolje, ja se sjebo pa sam cekao sezonu po sezonu.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#19633 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Sto puta receno.Hint i character development nisu iste stvari.Oni su ovo napravili jako glupo.Ispalo je isto kao da je npr. neko jednom prije 5-6g u bijesu rekao jaranu da bi ukrao auto i u narednih 5-6 godina bez da pokaze ikakve naznake kradljivca ili neko ponasanje koje bi ukazivalo da je covjek lopov,iz cista mira izadje iz kuce i klepi nekom auto nasred ulice :D

Eh oni su sa Daenerys uradili nesto slicno.Citavu seriju prica,nemoj naudit nevinima,zeni i djeci,kaznjava samo one koji to i zasluze tipa onih robovlasnika.Dakle akcijama gradi taj karakter da bi na kraju sve to bilo baceno u vodu,jer je ona kao nekad prije 5g reagovala hladno kad joj je muz ubio nasilnog brata koji je 5min prije toga prijetio da ce joj izvadit dijete iz utrobe :lol: :lol: Ima tu i toga da joj niko u tom momentu kad je Viserys ubijen nije dosao i rekao draga ti si luda sto ne places sad,ubise ti brata.Nego su svi bili okej s tim jer su znali kakav je Viserys da bi poslije 5-6 godina to postao "foreshadowing" za neko ludilo :lol:

No zadnje dvije sezone,a pogotovo ova zadnja su imale jos losih momenata.Taman sam poceo zaborravljat pomalo a ovako pisuci se podsjecam :lol:
Pa sta su uradili Jonu kao liku,lisise ga bukvalno zivotne misije kako bi iznenadili narod :lol: I tacno se vidi sta su uradili u ovoj osmoj sezoni.Uzeli su seriju zakljucno sa sedmom sezonom i bukvalno sve sto je bilo ocekivano i logicno oni su precrtali zarad iznenadjenja kad to i nije bilo potrebno,jer su ljudi ocekivali konkluziju i nemas ti tu vise neke prijeke potrebe da ides protiv svega sto gradis sedam sezona samo da bi iznenadio.

Eto samo uzmite:
-Svi ocekuju da Jon ima faceoff i na kraju ubije NK -oni ubace totalno random lika koji nema veze sa pricom o WW da ubije NK :lol:
-Svi ocekuju Jona na tronu -nije na tronu iz najglupljih razloga
-Svi ocekuju da Daenerys zavrsi u nekom Nissa Nissa fazonu -zavrsi u ludom fazonu
-Svi ocekuju da Jaime il Tyrion ubiju Cersei - cigle ubiju Cersei
-Svi ocekuju da NK bude ozbiljna prijetnja - ubije ga 15godisnja curica koja je prije dvije sedmice cula za WW
-Svi ocekuju da Tyrion i Varys ne glupi - budu glupi
-Svi ocekuju da Jon ima ogromnu ulogu u zadnjoj sezoni - dijalog mu se svede na 3 proste recenice,ko da je NPC lik u nekoj RPG igri
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#19634 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tap3ah75 »

Ček malo.
Je li to knjige po kojima se snimala serija nisu još ni napisane?
:lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19635 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

tap3ah75 wrote:Ček malo.
Je li to knjige po kojima se snimala serija nisu još ni napisane?
:lol:
Par sezona je po knjigama ja mislim do pokolja na vjencanju poslije toga nije dogovorio se debeli martin da ne izbacuje ništa ja licno sam uvjeren da je on završio sve knjige.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19636 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tap3ah75 wrote:Ček malo.
Je li to knjige po kojima se snimala serija nisu još ni napisane?
:lol:
Napisane su negde do kraja 5 sezone. Nadam se da su zavrsene a da debeli oteze sa objavljivanjem.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#19637 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tap3ah75 »

AleksoMKD wrote:
tap3ah75 wrote:Ček malo.
Je li to knjige po kojima se snimala serija nisu još ni napisane?
:lol:
Napisane su negde do kraja 5 sezone. Nadam se da su zavrsene a da debeli oteze sa objavljivanjem.
Pa kako su snimali?
On im prepriča šta će biti?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19638 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tap3ah75 wrote: Pa kako su snimali?
On im prepriča šta će biti?
Otprilike. Debeli im "broadly" objasnio kako ce zavrsiti a ovi snimaju.

Najbolje neko objasni "knjige su prava prica a serija je ono sto ti pijani ujak prepricava na slavi i ubacuje neke svoje elemente a zaboravlje druge".
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#19639 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

Susjedi i dalje zarađuju hrpu love na popularnosti serije.

Split

Image

Image

Image
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#19640 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tap3ah75 »

AleksoMKD wrote:
tap3ah75 wrote: Pa kako su snimali?
On im prepriča šta će biti?
Otprilike. Debeli im "broadly" objasnio kako ce zavrsiti a ovi snimaju.

Najbolje neko objasni "knjige su prava prica a serija je ono sto ti pijani ujak prepricava na slavi i ubacuje neke svoje elemente a zaboravlje druge".
Hvala.
Nisam htio gledati seriju dok nije skroz završila.... tek sam nedavno sve odpočetka pregledao.... a zato nisam ni na ovu temu htio ulaziti.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19641 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

tap3ah75 wrote:
Hvala.
Nisam htio gledati seriju dok nije skroz završila.... tek sam nedavno sve odpočetka pregledao.... a zato nisam ni na ovu temu htio ulaziti.
Najpametnije :thumbup: , a ne ko ja.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#19642 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bunk »

Epizoda vani a ja da cekam.
Nema teorije.
Vrijeme se organizovalo prema planu gledanja svake naredne epizode BB,GOT,The Wire, TWD ili sta je vec bilo na meniju ...
Sad nakon sto se sve sto smo cekali zavrsilo sam na pauzi.
Prvi naredni projekt Spiderman, Far from home i nadam se najava Phase 4 MCU..
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#19643 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

Ja ni sad ne mogu da pogledam red wedding na YT opet, traume jbg
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#19644 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by arzuhal »

Ja poš'o 6. sezonu gledat...

Serija jeste estetski grandiozna, dovoljno složena da nikoga ne ostavi ravnodušnim... Međutim, koliko je raja oduševljeno pričala (ja sam samo prvu sezonu i pola druge odgledao "u vrijeme", poslije me nešto poremetilo i nisam pratio...) u zadnje vrijeme o "najboljoj seriji svih vremena", sasvim sam zadovoljno ustanovio da mi nije uspjela skinuti Breaking Bad s prijestolja :mrgreen: I sad slušam soundtrack...
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#19645 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

djaba lujka od pocetka opicena ko i otac joj, ono sto joj nije otac uradio uradila je ona, spalila je KL od milion ljudi... dronfulja...





i onda tinejdzerice, milface, feministkinje, LGBT i ostala raja pucaju keĆeve sto joj ga Jon zabi :mrgreen:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#19646 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Fino bgm, ovaj video ima citave dvije scene koje bi mogle pokazat da je Daenerys luda i to oba su iz pet epizode osme sezone :lol:

Ni izbliza to nisu postavili kako valja.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#19647 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Zadnje 2-3 sezone jednostavno nisu bile na nivou. Islo se na jeftini shock value umjesto nesto sto ima smisla. Sesta sezona je bila zadnja za koju se barem cinilo da ima normalan pace, a ne neku zbrzanu radnju.

J3bo majku, Jon ispade retard u zadnje dvije sezone, a frajer je sve sem to i u prvih par sezona serija, a i u knjigama. Izgleda da su kreatori serije previse doslovno shvatili ono "you know nothing jon snow" :lol: a ja sam uvijek mislio da je to neki hint na to da on ustvari ne zna sta je i ko je, ko bi mogao bit, a ne da doslovno ne zna nista o bilo cemu :lol: No to na kraju i ne imade veze ionako :D

Daenerys je sve samo ne crno bijeli lik. Nikad ne mozes rec da je ovo njeno ludilo bilo tu od pocetka.Bila je okrutna prema onima koji su to zasluzili, a fer prema onima koji su to zasluzili,bar do ove predzadnje epizode.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19648 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

Eno sad zadnje dvije, tri sezone, a serija savršena bila do ove,
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#19649 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Ma sedma sezona,uostalom kao i ova bi bila odlicna samo da je ista imala 10 epizoda da imaju vremena da ispricaju sve sto hoce.Imala je svojih problema,ali nije isla na to da u roku od jedne il dvije epizode upropaste likove bez pravog setupa.

Image
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#19650 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kome se ne svidja neg mjenja spol... hiruski :mrgreen:
Post Reply