Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#15726 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

svaka serija ima svoju unutarnju logiku, neovisnu od nase, vanjske, koja se mora slijediti i postovati. u protivnom nije serija nego obicna safunjara.
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#15727 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

vicious wrote:Ne mogu da se sjetim, je li Jaime uopste znao da je Bran ziv?
Kontam vjerovatno nije, jer da je znao ne bi se onoliko sjebo kad ga je vidio... :D
hocu da kazem da je znao da je ziv. jer ako se sjecam znali su da je ziv kad je gurnut s kule jer su slali i neke ubice da ga dokrajce dok je lezo u krevetu. mozda sam sanjo to o slanju ubica da ga ubiju u postelji.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#15728 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bunk »

karanana wrote:
vicious wrote:Ne mogu da se sjetim, je li Jaime uopste znao da je Bran ziv?
Kontam vjerovatno nije, jer da je znao ne bi se onoliko sjebo kad ga je vidio... :D
hocu da kazem da je znao da je ziv. jer ako se sjecam znali su da je ziv kad je gurnut s kule jer su slali i neke ubice da ga dokrajce dok je lezo u krevetu. mozda sam sanjo to o slanju ubica da ga ubiju u postelji.
Nisi sanjo :mrgreen:
Kod atentatora su pronasli noz i to ako se sjecam dobro noz od Tyriona posebni neki.
Spasio ga je njegov vuk.
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#15729 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

aha, mada se i poslije toga svasta s branom izdogadjalo tako da je mozda jamie i mislio da je mrtav.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#15730 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Lakat Jebić »

omar little wrote:svaka serija ima svoju unutarnju logiku, neovisnu od nase, vanjske, koja se mora slijediti i postovati. u protivnom nije serija nego obicna safunjara.
to je to otprilike. zato mi je besmislen ledeni zmaj, a jos besmisleniji gendrijev trk. posebno jer je ova serija zadala standarde u ovom zanru bas radi postojanja te unutrasnje logike
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15731 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Strpljiva wrote:
tuzlak1212 wrote:
Strpljiva wrote:Kraj za mene bitter end samo ako Snow zagine. Jedini ostao normalan tokom cijele serije. Castan ko Ned Stark, samo pametniji pa prezivio :mrgreen: Ostala braca i sestre, vremenom prolazili svakakve faze i nekakve ih mracne sile formirale u licnosti koje su u 8 sezoni. Sansa pokupila svu pamet svijeta, Arya ne da sebi prici koliko misli da je vjesta, Bran samo o drvetu misli.
Jon je pogino izdajom kao i Ned :D
To sto je ozivljen nije njegova pamet i pitanju :skoljka:
Ne sjecam se kako ga ubise, ali eto recimo vise srece nego pameti :mrgreen:

ubi ga nocna straza,jona
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15732 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

shmizlica wrote:hoćel ovo ići heftično? neće pomjerat zbog uskrsa, ovo ono? :zoka:

prva epizoda ok....malo da se podsjetimo gdje smo stali :)

ide sedmicno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15733 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

omar little wrote:ja da sam martin ja bi sve pobila osim cersei, da planeta kolektivno izgubi pamet od bijesa. :D
:lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15734 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hasan006 wrote:
bunk wrote: Idris Elba kao Gandalf :lol: :lol:
Brie Larson i Melissa McCarthy kao Legolas i Gimli
:lol: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15735 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Concord wrote:
Lakat Jebić wrote: generalno mi je glupst sto NK ima zmaja. besmisleno... Song of Ice and Fire. Zmaj je Vatra, ne može nikako biti Led. Uzmi mu vatru dobijes velikog gustera. I legitimno je pitanje šta sad ledeni zmaj bljuje? Freon?
Jebiga jarane, glupost je i sto imas ledenog baju koji ozivljava mrtve, iz zgloba baca koplje debljine pritke za buraniju koje probija zvucni zid i ubija zmaja (kojeg nije mogao ubiti namjenski konstruisan ultrajaki samostrijel), glupost je demon koji leti i ubija covjeka, glupost je mac koji gori, glupost je gledati kroz gavrana... svasta je nesto glupost, pa i zmajevi sami po sebi, jer je sve to izmisljotina. Citava serija je ispunjena magijom i nestvarnim stvarima tako da ako si poceo gledati onda si pristao na to, nema price normalni zmaj ima logike, ledeni zmaj nema logike.

:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15736 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

bunk wrote:
karanana wrote:
vicious wrote:Ne mogu da se sjetim, je li Jaime uopste znao da je Bran ziv?
Kontam vjerovatno nije, jer da je znao ne bi se onoliko sjebo kad ga je vidio... :D
hocu da kazem da je znao da je ziv. jer ako se sjecam znali su da je ziv kad je gurnut s kule jer su slali i neke ubice da ga dokrajce dok je lezo u krevetu. mozda sam sanjo to o slanju ubica da ga ubiju u postelji.
Nisi sanjo :mrgreen:
Kod atentatora su pronasli noz i to ako se sjecam dobro noz od Tyriona posebni neki.
Spasio ga je njegov vuk.
joooooj :-) jeste zaboravni
nasli fensi smensi bodez, od valirijskog celika za koji je littlefinger rekao da je tyrionov i tu nastaje citav haos jer catlyn ide u king's landing da kaze nedu (ono kad se krije u littlefingerovom bordelu) usput ned istrazivao o djeci koja su navodno robertova bla bla bude sranje starkovi vs lannisteri

fast forward

u sedmoj sezoni zvanicno saznamo da je littlefingerov bodez jer ga daje malom branu i bran mu kaze chaos is a ladder, ovaj se sjebe jer je skont'o da mali zna
pocne okretat' aryu i sansu jednu protiv druge jer je vidio da je najeb'o u suprotnom
bran da bodez aryi i kaze joj sta ce bogalj sa bodezom
arya sva sretna ima fensi smensi bodez od valirijskog celika
bla bla bla
zajebu ga bejbi starkovi (nisu vise tako bejbi) i prikolje ga arya tim istim bodezom
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15737 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

uh,svaka cast na ovome objasnjenju
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15738 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »




evo fino objasnjeno kako je poceo rat pet kraljeva i gdje se ko nalazio od likova... ilustrovana mapa westerosa...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15739 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

e jos bi i ovo trebao uciti ko je ko bio
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#15740 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seoBIH »

Lakat Jebić wrote:
omar little wrote:svaka serija ima svoju unutarnju logiku, neovisnu od nase, vanjske, koja se mora slijediti i postovati. u protivnom nije serija nego obicna safunjara.
to je to otprilike. zato mi je besmislen ledeni zmaj, a jos besmisleniji gendrijev trk. posebno jer je ova serija zadala standarde u ovom zanru bas radi postojanja te unutrasnje logike
Mislili su svi da je mrtav, kada je onaj sto dere kožu zauzeo winterfel.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15741 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kakavdanakneiskustvu wrote:e jos bi i ovo trebao uciti ko je ko bio

netrebas nista uciti jednostavno objasnjeno kroz ilustraciju, pocetak sami prve sezone samo objasnjeno na mapi kako su se radnje likova odigravale, 10 minuta video
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#15742 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

ajd odgledacu,hvala
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15743 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kakavdanakneiskustvu wrote:ajd odgledacu,hvala

pogledaj obavezno evo i ja nisam znao da je robb stark presao twins zamak da bi iznenadio jaimea a boltona rosa poslao na tywina da se obracunaju kod trozupca... i kako su prevarili jamia i zarobili... dobar video, bas lagano te podsjeti kako je sve pocelo od prve sezone
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#15744 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by azurna_obala »

Jebemu, ja zmajeve baš svratit ne mogu :zoka:

Ne mogu im ni kraljicu :run:
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#15745 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by freelancerusk »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Concord wrote:
Lakat Jebić wrote: generalno mi je glupst sto NK ima zmaja. besmisleno... Song of Ice and Fire. Zmaj je Vatra, ne može nikako biti Led. Uzmi mu vatru dobijes velikog gustera. I legitimno je pitanje šta sad ledeni zmaj bljuje? Freon?
Jebiga jarane, glupost je i sto imas ledenog baju koji ozivljava mrtve, iz zgloba baca koplje debljine pritke za buraniju koje probija zvucni zid i ubija zmaja (kojeg nije mogao ubiti namjenski konstruisan ultrajaki samostrijel), glupost je demon koji leti i ubija covjeka, glupost je mac koji gori, glupost je gledati kroz gavrana... svasta je nesto glupost, pa i zmajevi sami po sebi, jer je sve to izmisljotina. Citava serija je ispunjena magijom i nestvarnim stvarima tako da ako si poceo gledati onda si pristao na to, nema price normalni zmaj ima logike, ledeni zmaj nema logike.

:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
:lol: :kiss:

Meni nikako logike nema ona crvenokosa vještica :lol:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15746 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

azurna_obala wrote:Jebemu, ja zmajeve baš svratit ne mogu :zoka:

Ne mogu im ni kraljicu :run:

ja bi zmajeve na rostilj a kraljicu :izet: ... evo me ko remzija :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#15747 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ja e, crvena vjestica....ja i zaboravio na nju otkad sam je u ogledalu vidio.
sta li ce s njom biti? da li ce se pojavljivati. serija je otvorila toliko crvotoka i nekako su na brzinu odlucili zatvoriti pricu tako da neke otvorene price ili zapostavljaju ili na brzinu zavrsavaju i zatvaraju.

zmajeve na rostilj a kraljicu na shish
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#15748 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

freelancerusk wrote:
Meni nikako logike nema ona crvenokosa vještica :lol:
Gledam sad na IMDB listu glumaca kod svakog pise 2010/2011 - 2019


Samo kod Melisandre

Carice van Houten ... Melisandre 28 episodes, 2012-2017

Mozda smo se oprostili od nje.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#15749 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

U zadnjoj sezoni je rekla Varysu da ce otici u Volantis i vratiti se na Westeros, jer joj je sudjeno da umre na toj zemlji, bas kao i Varys (nakon cega on mijenja boju lica)

A mislim da ce se ukazati na IMDB u epizodi u kojoj dodje opet, jer su se svi ovi kojima pise 2019 pojavili u ovpj prvoj
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#15750 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

brain bubbles wrote:U zadnjoj sezoni je rekla Varysu da ce otici u Volantis i vratiti se na Westeros, jer joj je sudjeno da umre na toj zemlji, bas kao i Varys (nakon cega on mijenja boju lica)

A mislim da ce se ukazati na IMDB u epizodi u kojoj dodje opet, jer su se svi ovi kojima pise 2019 pojavili u ovpj prvoj
Pa ne mora joj lik umrijet u radnji vezanoj za seriju, moze imat generalno znacenje da ce nekad kad bude umirala zadesit se na Westerosu :D :lol:
Post Reply