Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14901 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

KB9 wrote:arja do kraja! 8)
fuj
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#14902 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by KB9 »

Hasan006 wrote:
KB9 wrote:arja do kraja! 8)
fuj
pssssssssst
User avatar
Baran
Posts: 190
Joined: 16/04/2017 22:30

#14904 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Baran »

seln wrote:Image
:lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#14905 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Baran wrote:
seln wrote:Image
:lol:
Ned je "priznao" nadajuci se da ce spreciti krvoprolice a i Ariju i Sansu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14906 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

AleksoMKD wrote:
Baran wrote:
seln wrote:Image
:lol:
Ned je "priznao" nadajuci se da ce spreciti krvoprolice a i Ariju i Sansu.
Ma znamo, ovo je zajebancija... :D

Postenijeg i glupljeg lika nije bilo .
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14907 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

seln wrote: Ma znamo, ovo je zajebancija... :D

Postenijeg i glupljeg lika nije bilo .
Mislim da je Ned iz prve sezone jako lose i nerealno napisan karakter, iskoristen samo za taj sok-uvod u ostatak serije. Tip koji je izgubio pola familije na racun Ludog Kralja, koji je ratov'o skoro cijeli zivot i nagled'o se svega, dolazi u King's Landing naivan k'o curica iz prvog razreda osnovne. Ma hajte molim vas.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14908 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
seln wrote: Ma znamo, ovo je zajebancija... :D

Postenijeg i glupljeg lika nije bilo .
Mislim da je Ned iz prve sezone jako lose i nerealno napisan karakter, iskoristen samo za taj sok-uvod u ostatak serije. Tip koji je izgubio pola familije na racun Ludog Kralja, koji je ratov'o skoro cijeli zivot i nagled'o se svega, dolazi u King's Landing naivan k'o curica iz prvog razreda osnovne. Ma hajte molim vas.
Hodi da ti Littlefinger nesto da... :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14909 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

seln wrote:Hodi da ti Littlefinger nesto da... :D
"Ma jest' da ima kupleraje po cijelom Westerosu, al' dobar je ba on u dusi." - Ned

:D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14910 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

"Ma jest' da mi je htjeo ubit' brata u duelu zbog moje zene, al' davno je to bilo, sad je on drugi covjek. Mogu mu vjerovat'" - Ned

:D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#14911 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote:
seln wrote: Ma znamo, ovo je zajebancija... :D

Postenijeg i glupljeg lika nije bilo .
Mislim da je Ned iz prve sezone jako lose i nerealno napisan karakter, iskoristen samo za taj sok-uvod u ostatak serije. Tip koji je izgubio pola familije na racun Ludog Kralja, koji je ratov'o skoro cijeli zivot i nagled'o se svega, dolazi u King's Landing naivan k'o curica iz prvog razreda osnovne. Ma hajte molim vas.
Ja mislim da Ned nije bio toliko naivan kako ga dozivljavaju ljudi.

Njega je sjebalo sto je verovao "prijatelju" svoje zene Baelish-u. Cat je 100% bila ubedena da je Maloprsti njen prijatelj i Ned je poverovao jer je ovaj "pomogao" oko sakrivanja Cat i KL-u kao i informaciji (doduse laznoj) o nozu kojim je napadnut Bran.

Ned je mislio da je Baelish obezbedio goldcloaks-e i zato je i pokusao to sto je pokusao.

Covek je izdan. Da je stvarno imao miliciju na svojoj strani preuzeo bi KL bez vecih problema i sacekao Stanisa (e tek bi tada poceli problemi, narocito ako bi Stanis insistirao na paljenju ljudi)

Da nije Cat dosla u KL ne bi ni Ned poverovao maloprstom (pokusao ga je pridaviti). A krvoprolice je vec pocelo pa je morao hitno reagovati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14912 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Znaci zena opet kriva za sve. :-D



Ne znam, mislim da ipak kad se uzme sve u obzir, jedinu stvar koju Baelish moze da dobije od Neda je mrznja, ili u najmanju ruku intenzivni dislike. A ni Cat nema puno razloga da se druzi sa njim, osim tog nekog sazaljenja sto je popusio u duelu sa Brandonom.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#14913 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Pa Ned je imao odbojnost (u najmanju ruku) prema Maloprstom ali je Cat mislila da su prijatelji jer su zajedno odrasli. Ned se sjebo jer joj je verovao u stilu da je ona sa juga te da zna juznjake a ovo govno joj je drug iz detinjstva.

Meni je najbolji Stark jedan iz one ilustrovane istorije Westerosa koji je "smirio" drzavu posle jednog gradjanskog rata izmedju Trgarijena kada je postao Hand of the King, isti dan osudio vise od dvadesetak lordova na smrt, licno odsekao glave onima koji nisu hteli na zid da sluze sa nocnom strazom i sutradan dao ostavku i vratio se u Winterfel.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14914 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

da su normalni pisac i producenti
ovaj mjesec bismo imali gotovu seriju
a ranije knjigu

pa su se mogli posvetiti drugim djelima iz ovoga GoT svijeta ili nekih drugih projekata
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14915 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Dovoljno je bacit oko na Martinov blog i FB da se dođe do zaključka da ovaj ne kani završavat knjigu do daljnjeg, lik je krajnje nezainteresovan za ASOIAF. A to mi ne ide u glavu, koliko je vremena frajer potrošio u pisanje knjiga i osmišljavanje svih detalja, povezanosti itd. da bi sad sve tek tako odbacio.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#14916 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Ne bi mu bilo prvi put da nesto ne zavrsi
Covjek je ocito los u zavrsavanju :D mislim da sam jednom citala da je sam izjavio tako nesto
S obzirom koliko je to sve zapetljao u zadnje dvije knjige ne znam kako ce uopce otpetljat...


Ned :srce:
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#14917 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

Hasan006 wrote:Dovoljno je bacit oko na Martinov blog i FB da se dođe do zaključka da ovaj ne kani završavat knjigu do daljnjeg, lik je krajnje nezainteresovan za ASOIAF. A to mi ne ide u glavu, koliko je vremena frajer potrošio u pisanje knjiga i osmišljavanje svih detalja, povezanosti itd. da bi sad sve tek tako odbacio.
mislim da je stvar sto je on kao pisac vec dobio kraj i sebe duhovno zadovoljio sad treba taj materijalni dio posla a to mu se ne radi
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14918 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14919 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Idemedosumom »

Ne znam da li bi vrijedilo do Sarajeva otići na sajam knjiga, da potražim ove Martinove novele iz svijeta ASOIAF, kao što su npr: Tales of Dunk and Egg, Dangerous Women, The Rogue Prince, The Sons of the Dragon itd? pošto mene isključivo ingliš verzije zanimaju...
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#14920 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Idemedosumom wrote:Ne znam da li bi vrijedilo do Sarajeva otići na sajam knjiga, da potražim ove Martinove novele iz svijeta ASOIAF, kao što su npr: Tales of Dunk and Egg, Dangerous Women, The Rogue Prince, The Sons of the Dragon itd? pošto mene isključivo ingliš verzije zanimaju...
Nema ništa na engleskom, primjetio sam da samo ima world of ice and fire koji je na srpskom ili hrvatskom :-D
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#14921 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by boogy »

User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14922 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image

nova postava glumaca, izgleda pukla tikva :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :?


https://www.thesun.co.uk/wp-content/upl ... =all&w=569
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14923 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

SPIN-OFF
HBO naručio nastavak serije "Igra prijestolja", objavljeni prvi detalji

HBO je objavio da će serija "Igra prijestoloja" (Game of Thrones) dobiti nastavak čija je radnja smještena u davnu prošlost Westerosa, hiljadama godina prije događaja iz megapopularne serije.
Novu seriju kreiraju autor George RR Martin i scenaristica Jane Goldman, a iz HBO-a kažu da će se ovaj spin-off serije "Igra prijestolja" emitovati tek nakon završetka osme sezone.

"Od užasnih tajni historije Westerosa do pravog porijekla Bijelih hodača, misterija Istoka i Starkovih legendi… To nije priča koju mislimo da znamo", navedeno je u saopćenju HBO-a.


BBC piše da će scenaristica Jane Goldman ujedno imati i funkciju showrunnera i izvršne producentice.

"Igra prijestolja" je napopularnija serija HBO-a do danas. Dobitnica je više Emmy nagrada, a privukla je desetine miliona gledalaca širom svijeta.
:thumbup:

a Amazon otkupio prava Tolkinovog Gospodara prstenova, najavljuju seriju od 5 sezona.... ihhhhh bice svega :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14924 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

joj pa nije nastavak... serija smještena u svijet Game of thrones

nije ni prikvel jer je predaleko

koji likovi :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14925 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Džordž R.R. Martin otkriva detalje o novoj "Igri prestola"
Fanovi knjiga “Pesma leda i vatre” Džordža R.R. Martina moraće još malo da se strpe i pričekaju na novi nastavak, jer se autor “bacio” na razvoj scenarija nove serije. Serije koja se odvija toliko daleko u prošlosti da zmajeva ima svuda.


Naime, dok fanovi širom sveta čekaju da Martin napokon završi svoju narednu knjigu u serijalu “Pesma leda i vatre”, “Vetar i zima”, planovi već debelo napreduju za naredne serije u svetu Vesterosa.

Međutim, čini se da će fanovi morati malo da pričekaju na knjigu, jer se Martin “bacio” na razvoj scenarija za novu seriju. Džejn Goldman piše scenario za seriju koja će se odvijati pre radnje prve serije, prenosi 24sata.hr.

Goldman, koja već ima dosta iskustva, bacila se na posao s Martinom, a Martin je o novoj seriji rekao:

“Da, pišemo novu seriju, ne nastavak. Ni jedan stari lik se neće pojaviti u novoj seriji. Serija se neće odvijati devedeset godina ranije, ili nekoliko vekova ranije, već oko deset hiljada godina pre originalne serije. Razvoj je tek otpočeo, samo je pilot naručen, tako da nemamo ni redatelja, glumce, ili lokaciju niti naslov. Ja bih sve nazvao 'Dugačka noć', ali biću iznenađen ako tako bude. HBO će verojatno da ugura 'Igru prestolja' negde. Saznat ćemo uskoro”.

Koliko će vremena proći dok ne dođe nova serija na male ekrane nije najjasnije jer se još čeka na poslednju sezonu „Igre prijestolja“. Uz to, Martin i dalje mora da završi svoj književni serijal, što je nešto čemu se malo ko više nada.
A kako su svojevremeno i druge serije bile u razvoju, od raznih autora (Max Borenstein, Brian Helgeland, Cary Wray, ili Bryan Cogman), Martin se osvrnuo i na njih te je na sebi svojstven način otkrio kako je barem jedna od tih serija mrtva.

- Što se ostalih serija tiče, znate da smo krenuli s četiri, pa otišli na pet. Jedna od njih je ugašena, a preostale tri nisu mrtve. To su prequeli smješteni u različita vremenska razdoblja, i aktivno ih se razvija. Barem još jedan pilot bi se mogao snimati u narednim godinama. Ipak, imamo cijeli svijet i desetke tisuća godina povijesti za zabavu. Doduše, ovo je televizija, pa ništa nije sigurno - rekao je autor.



Koliko vremena će proći dok ne dođe nova serija na male ekrane nije posve jasno jer nam još nije došla niti posljednja sezona 'Igre prijestolja'. Uz to, Martin i dalje mora završiti svoj književni serijal, što je nešto čemu se malo tko više nada.

iihhhhh bitnuce svega :thumbup:
Post Reply