Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14726 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Naime, prema Kejsiju Blojsu (Casey Bloys), direktoru programa HBO mreže, snimaće se više verzija završetka osme sezone kako bi se izbjeglo “curenje”.

“Znam da će se završetak ‘Igre prijestola’ snimati u više verzija, tako da niko neće znati šta će se zapravo dogoditi. Morate to da uradite kada su u pitanju dugačke serije. Jer, kada nešto snimate, ljudi znaju o čemu se radi. Zato će se snimati više verzija, tako neće postojati pravi, definitivni odgovor na pitanje šta će se desiti – sve do samog kraja”, rekao je Blojs.



Dakle, čak i zvijezde “Igre prijestola” će morati da gledaju konačnu epizodu ove serije, kako bi saznali ko će preživjeti ovaj krvavi blokbaster. Naravno, ovo nije ništa novo, jer su i druge hit serije, uključujući “Breaking Bad” i “The Sopranos”, čuvale svoje konačne rasplete u tajnosti tako što je snimano nekoliko različitih završetka.

Produkcija šest epizoda posljednje sezone “Igre prijestola” počinje u oktobru i mogla bi trajati sve do avgusta 2018. godine. To bi značilo da sezona možda neće početi do 2019. godine. Napomenimo i to da HBO još uvijek nije objavio zvanični datum emitovanja.

ovo je super... treba docekat 2019...
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#14727 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by nelle_tz »

Oficijelna animirana mini serija o tome kako je Aegon osvojio Westeros,45 minuta, ce biti realizirana kao bonus poklon za prenarudzbu Blu-ray sezone 7
See How Aegon Conquered Westeros in Game of Thrones' Official Animated Miniseries
http://www.gizmodo.co.uk/2017/09/see-ho ... modo+UK%29
"There is speculation that Aegon Targaryen’s conquering of Westeros could be one of the prequels HBO is planning after Game of Thrones ends, so this could be HBO testing the waters on whether Aegon’s story could carry an entire series. "
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14728 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Mene iskreno ne bi privukla nikakva serija iz GoT/ASOIAF svijeta osim možda o Robertovoj pobuni. A mislim da bi ta i najbolje prošla kod publike inače jer bi bila puna likova koje smo već upoznali i zavoljeli i raznih bitaka i događaja koji vode do početka radnje GoT-a. Jeste da Aegonov pohod i Duga Noć zvuče zanimljivo prema informacijama koje za sad postoje o njima, ali čisto sumnjam da bi dobro prošli kao serije, pogotovo ovo drugo. Trebali bi napraviti nešto što će biti dobro i kvalitetno i kao samostalno a i kao prequel GoT-u.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14729 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

LSD wrote:Image

Ovo sadisticko đubre se nije smijelo ubijati, ni pod razno...držao je pod gasom citavu seriju.
Ni Prstić se nije smio dirati, kao ni Vrabac , ali debili su i njih uklonili :facepalm: kakve kolosalne greške u procjeni.

Ostali su još samo ćelavi evnuh i trooka vrana (Brandon) koji imaju potencijal za nešto novo...ostalo je otišlo u 3 PM :run:
Sada se sve u seriji svodi na borbu živih i mrtvih, slabo više ima mjesta za sociopate i spletkaroše. Jednostavno se ne bi uklopili u završetak, pogotovo kad se uzme u obzir da već imamo Cersei koja se svim snagama trudi da sjebe cijelu stvar.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#14730 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

Hasan006 wrote:Mene iskreno ne bi privukla nikakva serija iz GoT/ASOIAF svijeta osim možda o Robertovoj pobuni. A mislim da bi ta i najbolje prošla kod publike inače jer bi bila puna likova koje smo već upoznali i zavoljeli i raznih bitaka i događaja koji vode do početka radnje GoT-a. Jeste da Aegonov pohod i Duga Noć zvuče zanimljivo prema informacijama koje za sad postoje o njima, ali čisto sumnjam da bi dobro prošli kao serije, pogotovo ovo drugo. Trebali bi napraviti nešto što će biti dobro i kvalitetno i kao samostalno a i kao prequel GoT-u.
Pitanje je koliko bi bilo zanimljivo gledat kada je vecina upoznata sa 90 % radnje i pogotovo krajem.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14731 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

bhnapoleon1 wrote:
Hasan006 wrote:Mene iskreno ne bi privukla nikakva serija iz GoT/ASOIAF svijeta osim možda o Robertovoj pobuni. A mislim da bi ta i najbolje prošla kod publike inače jer bi bila puna likova koje smo već upoznali i zavoljeli i raznih bitaka i događaja koji vode do početka radnje GoT-a. Jeste da Aegonov pohod i Duga Noć zvuče zanimljivo prema informacijama koje za sad postoje o njima, ali čisto sumnjam da bi dobro prošli kao serije, pogotovo ovo drugo. Trebali bi napraviti nešto što će biti dobro i kvalitetno i kao samostalno a i kao prequel GoT-u.
Pitanje je koliko bi bilo zanimljivo gledat kada je vecina upoznata sa 90 % radnje i pogotovo krajem.
Bilo bi zanimljivo. Nije isto prepričat događaje kao lekciju iz historije i snimit sve u detalje, scenu po scenu, da ljudi vide bitke, dijalog, detaljno upoznaju likove, itd. A i o Aegonovom pohodu već znamo većinu toga, ali meni uopšte ne bi bio zanimljiv koliko i pobuna. A Long Night bolje da ne diraju, to je više kao neka legenda nego pravi canon, bolje da tako i ostane.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14732 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Hasan006 wrote:
bhnapoleon1 wrote:
Hasan006 wrote:Mene iskreno ne bi privukla nikakva serija iz GoT/ASOIAF svijeta osim možda o Robertovoj pobuni. A mislim da bi ta i najbolje prošla kod publike inače jer bi bila puna likova koje smo već upoznali i zavoljeli i raznih bitaka i događaja koji vode do početka radnje GoT-a. Jeste da Aegonov pohod i Duga Noć zvuče zanimljivo prema informacijama koje za sad postoje o njima, ali čisto sumnjam da bi dobro prošli kao serije, pogotovo ovo drugo. Trebali bi napraviti nešto što će biti dobro i kvalitetno i kao samostalno a i kao prequel GoT-u.
Pitanje je koliko bi bilo zanimljivo gledat kada je vecina upoznata sa 90 % radnje i pogotovo krajem.
Bilo bi zanimljivo. Nije isto prepričat događaje kao lekciju iz historije i snimit sve u detalje, scenu po scenu, da ljudi vide bitke, dijalog, detaljno upoznaju likove, itd. A i o Aegonovom pohodu već znamo većinu toga, ali meni uopšte ne bi bio zanimljiv koliko i pobuna. A Long Night bolje da ne diraju, to je više kao neka legenda nego pravi canon, bolje da tako i ostane.
Dunk&Egg.... price su mi se pravo svidjele. Mini serija, 10 epizoda, ne mora kasniju fazu vladavine, vec samo njihova lutanja.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14734 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ovo mi mirise na rat zmajeva ili unutrasnji sukob medju targerima... tu ima dosta materijala i likova kao spletki, uspona, padova itd
NIJEDAN RAT NIJE BIO tako svirep i krvav kao Ples zmajeva, kako su ga prozvali pevači i Mankan. Bila je to najgora vrsta rata – rat među braćom i sestrama, Uprkos nepokolebljivoj podršci koju je Viseris pružao Reniri, princa Egona su majka i Malo veće ubedili da ugrabi krunu čim je Viseris izdahnuo. Kada je Renira, princeza od Zmajkamena, saznala za to, obuzela ju je neizmerna srdžba.
ovo bi bilo idealno, gomila likova, spletki, bitki, zmajeva itd :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14735 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Lista koju je objavio Ured za nacionalnu statistiku pokazuje da popularna kultura ima značajan utjecaj na odabir dječijih imena. Popularna su imena iz filmova "Ratovi zvijezda" Ezra i Finn, dok je među ženskim imenima popularizirano ime Aria po uzoru na lik Aryu iz serije "Igra prijestolja".
Image
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#14737 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Kasnim malo s ovim, ali je vrh :D

User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#14738 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Dr Kova »

Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#14739 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

Game revealed koju emituje HBO svakog ponedjeljka od posljednje epizode: https://www.youtube.com/channel/UCSRT9t ... 5MpBnco3gg
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#14740 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Legenda se vraća :-D

Incredible Director Miguel Sapochnik IS returning to direct S8 of Game Of Thrones

http://watchersonthewall.com/acclaimed- ... -season-8/
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14743 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

"JON SNOW I YGRITTE"
Zaručile se zvijezde hita "Igre prijestolja" Kit Harington i Rose Leslie
Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#14745 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Budzet osme sezone - 90 miliona
budzet zadnje sezone Prijatelja - 108 miliona samo za glumce, i to 2003. godine. Svakom od glumaca milion po epizodi
Jerry Seinfeld je za specijal na Netflixu dobio 100 miliona
Mislim da je Charlie Sheen dobijao milion za svaku epizodu Two and a Half Men

HBO je napravio pravu stvar s ovom serijom, nije toliko skupa koliko im se vraca plus skoro da i ne moraju vise reklamirat seriju. Kome treba reklama za GoT, samo mi daj datum? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14746 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Bolje da je GoT is'o na Netflixu onda. Ako imaju para da dadnu onom polu-smijesnom navikanom komicaru 100 miliona za dva sata posla, onda bi GoT im'o strasno dobar budzet.
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#14747 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Monopol je problem. HBO je prvi otkupio licencu za Martinove knjige i niko im nista ne moze. Isto kao sto CBS tjera Amere da se pretplate na All Acces da gledaju novi Star Trek. Jbg.

Meni je npr. smijesno sto su Prijatelji snimani u dva stana i onom kaficu ispod. To je sve sto vidis u seriji. GoT sniman u nekoliko zemalja, toliki CGI, toliki statisti i opet jeftinije od Prijatelja :D Da ne govorim koliko kvalitetnih, pozorisnih glumaca GoT ima u poredjenju s protuhama kao Chandler i ostali :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14748 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

E jebiga, ne mozes bas poredit' jedan od najpopularnijih family-friendly sitcom-ova koji je is'o na kanalu gdje reklame/sponzori pice svako pet minuta, sa HBO-formatom koji zivi od pretplate u kome je najpopularnija serija sto sadrzi silovanja, deranje koze, rezanje vratova, itd. Nije isto jbg. :D
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#14749 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Warashii »

Uostalom ako neko od likova poželi nešto veći honorar jednostavno ga u seriji smaknu :P
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14750 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

upravo, sad Kit kad bidne trazio milion po epizodi zbog zaruka (zena, dijete, svalerka) ima da mu oderu kozu prve minute u prvoj epizodi a prije toga ga osunete...
Post Reply