Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#14676 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by al-em »

Ostao tamo preko bare da ocuva mir.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#14677 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

al-em wrote:Ostao tamo preko bare da ocuva mir.
:thumbup:
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14678 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

Ko ce sada preuzeti brigu o Valleyu, vjerovatno Royce. Je li sva vojska iz Valleya stigla na sjever ili sam jedan dio ?
User avatar
Warashii
Posts: 4259
Joined: 13/09/2011 12:55

#14679 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Warashii »

Njanjavi wrote:Druze nisi skontao dilemu djevojke, platila bi Netflix jer salju kazne ako gledas na netu streamove il skidaš djabane preko torenata. Za to rade vpn-ovi ko singerica. Za skidanje i gledanje streamova. Ja ne rekoh da joj treba vpn da gleda netflix, sto ce joj vpn ako plati netflix legalno.
Ko? Šta? Dje? To kod nas u BiH nekoga kaznili? Sorry nisam u toku jbga.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#14680 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ciza_bliza »

bhnapoleon1 wrote:Ko ce sada preuzeti brigu o Valleyu, vjerovatno Royce. Je li sva vojska iz Valleya stigla na sjever ili sam jedan dio ?
Vale ima vjerovatno najmnogobrojniju vojsku u Westerosu jer nisu imali gubitke još od Robertove pobune, i na sjever je stigao samo dio, možda petina...
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14681 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

ciza_bliza wrote:
bhnapoleon1 wrote:Ko ce sada preuzeti brigu o Valleyu, vjerovatno Royce. Je li sva vojska iz Valleya stigla na sjever ili sam jedan dio ?
Vale ima vjerovatno najmnogobrojniju vojsku u Westerosu jer nisu imali gubitke još od Robertove pobune, i na sjever je stigao samo dio, možda petina...
To bi bilo normalno za ocekivati, ali jbt kad Lanisterima koliko god ih ubijes oni imaju 30-40 000, ko da se dijele prostom diobom.

Recimo da ljudi pobjede WW, mogu misliti na sto bi Westeros licio. Pa sjever je vec depopulizovan i na koljenima, uz napad mrtvaca i veliku zimu koja dolazi u bilo kojem slucaju od Sjevera nece ostati nista.
Za Riverrun nemamo pojma ko kontrolise nakon unistenja Freyovih i gdje je onaj Edmur Tully.
Dole izumrli i Tyrelli i Tarly morati ce dobiti novog Wardena.
Martelli zarobljeni, znaci i Dorne bez glave.
Stormlands isto izginuli na sve moguce nacine , postoji Gendry za kojeg niko ne zna.

Mozda jednostavno kraj price bude da ce svih 7 velikih porodica izumrijeti i u slucaju da ljudska rasa pobjedi u sukobu
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14682 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

imam fHiling da ce Dario se pojaviti u westerosu sa golden company... uglavnom 2019 ce mo znati
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14683 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

i ono zar je Jaime morao bas sam krenut, ima valjda dovoljno ime da moze par ljudi ppzvati da idu sa njim
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#14684 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Donnie Smith »

bhnapoleon1 wrote:i ono zar je Jaime morao bas sam krenut, ima valjda dovoljno ime da moze par ljudi ppzvati da idu sa njim
Ma, k'o da neće iz kakvog granja iskočiti onaj Bronn :D
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14685 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ja vjerujem da ce dosta se Lannisterske vojske pridruziti Jaimeu u Riverrunu kao i Edmur Tully sa svojom vojskom... stice na sjever da naprave preokret u bitci ili ce stici kasno i pomoci sjevernjacima da se vrate prema jugu... mislim da ce Winterfell pasti kao i citav sjever... neko dovlacenje placenika iz essosa i kao finalni obracun bi bio bez veze i nidje veze, ako tako bude usra ce seriju i kraj, jedino da debeli prdonja nije tako naveo the end a mislim da nije... prvi i pravi neprijatelji u serijalu su navedeni od pocetka pa bi trebalo sa njima da se i zavrsi... neko podjebavanje oko zeljeznog trona na samom kraju bi bilo bas preseravanje ala tipa cersei i euron sa golden company protiv prezivjelih, e to bi bilo bas ono u MP3...Jaime ubija Cersei 100%
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14686 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

pici wrote:ja vjerujem da ce dosta se Lannisterske vojske pridruziti Jaimeu u Riverrunu kao i Edmur Tully sa svojom vojskom... stice na sjever da naprave preokret u bitci ili ce stici kasno i pomoci sjevernjacima da se vrate prema jugu... mislim da ce Winterfell pasti kao i citav sjever... neko dovlacenje placenika iz essosa i kao finalni obracun bi bio bez veze i nidje veze, ako tako bude usra ce seriju i kraj, jedino da debeli prdonja nije tako naveo the end a mislim da nije... prvi i pravi neprijatelji u serijalu su navedeni od pocetka pa bi trebalo sa njima da se i zavrsi... neko podjebavanje oko zeljeznog trona na samom kraju bi bilo bas preseravanje ala tipa cersei i euron sa golden company protiv prezivjelih, e to bi bilo bas ono u MP3...Jaime ubija Cersei 100%
Ma sjever mora pasti, i bukvalno ce prezivjeti šaka sjevernjaka nista drugo nema smisla. Mozda ce se moci okupiti neke snage kod Moat Cailina. Tu su u blizini i Reedovi, a ona sto je odvela Brana preko zida je bial Reed znaci on bezbeli imaju nekih saznanja sto bi mogla koristiti. Mozda se u mocvarama krije nego od djece šume.

Mozda jednostavno preleti NK do Dubrovnika sve ih zaledi zmajem i dobije jos milion ljudi u vojsku
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#14687 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Donnie Smith »

A ko li će i kad smaknuti onog iritantnog Eurona Greyjoy-a :oops:
Smisliti ga ne mogu. I nešto kontam, previše me likova iritira, tako da je i dobro što glave lete samo tako. :zzzz:
PS. Nešt' mi žao onih seka iz Dornea :cry:
Glupi, glupi Oberyn :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#14688 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Njanjavi »

Warashii wrote:
Njanjavi wrote:Druze nisi skontao dilemu djevojke, platila bi Netflix jer salju kazne ako gledas na netu streamove il skidaš djabane preko torenata. Za to rade vpn-ovi ko singerica. Za skidanje i gledanje streamova. Ja ne rekoh da joj treba vpn da gleda netflix, sto ce joj vpn ako plati netflix legalno.
Ko? Šta? Dje? To kod nas u BiH nekoga kaznili? Sorry nisam u toku jbga.
Cura je vani pretpostavljam, logično.
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14689 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

mislim da kotac koji treba biti slomljen nije tek tako naveden, posto debeli prdonja dosta svoje maste crpi iz istorije pogotovo engleske, sedam kraljevstvi na kraju nece postojat kao ni zeljezni tron nego ujedinjeno kraljestvo pod jednim kraljem ili kraljicom ili oboje... sjebada ce biti ko je to u to sam skoro 100% ubjedjen, neko koga najmanje ocekujemo a svo nam je vrijeme tu pred nosom.Da bi se kotac razbio i Dubrovnik mora pasti
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14691 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ako budu po debelom prdonji radili kraj onda on nece biti djecija bajka... cak sta vise ocekujem pravu klaonicu i sporednih i glavnih likova... kad bi isao na kladenje ko ce prezivjet to bi bilo na prste jedne ruke prebrojat... od Lannistera najvecu sansu da doceka kraj sezone ima po meni Tyrion, od Starkova Arya od Targerijena niko, sporedni likovi dacu sansu Samu, Gili, malom Samu i Bronnu...
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#14692 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

pici wrote:ako budu po debelom prdonji radili kraj onda on nece biti djecija bajka... cak sta vise ocekujem pravu klaonicu i sporednih i glavnih likova... kad bi isao na kladenje ko ce prezivjet to bi bilo na prste jedne ruke prebrojat... od Lannistera najvecu sansu da doceka kraj sezone ima po meni Tyrion, od Starkova Arya od Targerijena niko, sporedni likovi dacu sansu Samu, Gili, malom Samu i Bronnu...
Ma ja imam filing da nece prezivit ovi likovi koji su koristili magiju,ozivljeni magijom ili koji su sami po sebi magicni.Tako da mislim da ce poginut i Jon,Daenerys,pa mozda i Arya.Sve ce se vjerovatno zavrsit potpunim nestankom magije u Planetosu,a to odmah znaci i smrt zmajeva,WW kao i gore pobrojanih likova.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#14695 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

bhnapoleon1 wrote:
pici wrote:ja vjerujem da ce dosta se Lannisterske vojske pridruziti Jaimeu u Riverrunu kao i Edmur Tully sa svojom vojskom... stice na sjever da naprave preokret u bitci ili ce stici kasno i pomoci sjevernjacima da se vrate prema jugu... mislim da ce Winterfell pasti kao i citav sjever... neko dovlacenje placenika iz essosa i kao finalni obracun bi bio bez veze i nidje veze, ako tako bude usra ce seriju i kraj, jedino da debeli prdonja nije tako naveo the end a mislim da nije... prvi i pravi neprijatelji u serijalu su navedeni od pocetka pa bi trebalo sa njima da se i zavrsi... neko podjebavanje oko zeljeznog trona na samom kraju bi bilo bas preseravanje ala tipa cersei i euron sa golden company protiv prezivjelih, e to bi bilo bas ono u MP3...Jaime ubija Cersei 100%
Ma sjever mora pasti, i bukvalno ce prezivjeti šaka sjevernjaka nista drugo nema smisla. Mozda ce se moci okupiti neke snage kod Moat Cailina. Tu su u blizini i Reedovi, a ona sto je odvela Brana preko zida je bial Reed znaci on bezbeli imaju nekih saznanja sto bi mogla koristiti. Mozda se u mocvarama krije nego od djece šume.

Mozda jednostavno preleti NK do Dubrovnika sve ih zaledi zmajem i dobije jos milion ljudi u vojsku
i meni je slicno palo na pamet, vise puta su u seriji naglasili vaznost Moat Cailina, a kontam i da ce WW doci do Dubrovnika, da se ispuni ona vizija sa snijegom u glavnoj dvorani, sto je Dany vidjela

nakon Zida, mislim da su Umberi sljedeci, ili ono sto je ostalo od njih, da ih ono dijete spasava, pa da zajedno pobjegnu u Winterfell, a mozda i Castle Black, tamo ce vjerovatno Tormund i Beric otrcati pa svi zajedno prema jugu
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#14696 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

Da, debeli je još davno rekao da će kraj biti gorko-sladak, jer ne vjeruje u sretne završetke.
pici wrote:ako budu po debelom prdonji radili kraj onda on nece biti djecija bajka... cak sta vise ocekujem pravu klaonicu i sporednih i glavnih likova... kad bi isao na kladenje ko ce prezivjet to bi bilo na prste jedne ruke prebrojat... od Lannistera najvecu sansu da doceka kraj sezone ima po meni Tyrion, od Starkova Arya od Targerijena niko, sporedni likovi dacu sansu Samu, Gili, malom Samu i Bronnu...
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14698 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

Kako su nastajale porodicna mota. Izgleda da se Starkovsko Winter is coming nije odnosilo na ove obicne zime, nego ja na neki nacin predskazanje i sjecanje na ponovni dolazak duge noci i mrtvaca.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7502
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#14699 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

bhnapoleon1 wrote:Kako su nastajale porodicna mota. Izgleda da se Starkovsko Winter is coming nije odnosilo na ove obicne zime, nego ja na neki nacin predskazanje i sjecanje na ponovni dolazak duge noci i mrtvaca.
100% je tocno, barem sto se Starkovih tice. Njihovo moto je jedino koje je upozorenje.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#14700 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Coconut »

drogon2 wrote:
pici wrote:ako budu po debelom prdonji radili kraj onda on nece biti djecija bajka... cak sta vise ocekujem pravu klaonicu i sporednih i glavnih likova... kad bi isao na kladenje ko ce prezivjet to bi bilo na prste jedne ruke prebrojat... od Lannistera najvecu sansu da doceka kraj sezone ima po meni Tyrion, od Starkova Arya od Targerijena niko, sporedni likovi dacu sansu Samu, Gili, malom Samu i Bronnu...
Ma ja imam filing da nece prezivit ovi likovi koji su koristili magiju,ozivljeni magijom ili koji su sami po sebi magicni.Tako da mislim da ce poginut i Jon,Daenerys,pa mozda i Arya.Sve ce se vjerovatno zavrsit potpunim nestankom magije u Planetosu,a to odmah znaci i smrt zmajeva,WW kao i gore pobrojanih likova.
Po toj teoriji obecani princ je Gendry; sto nije iskljuceno. Jedino je on, pored Jona i Deneris dijete kralja.
Post Reply