Game of Thrones knjige

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1 Game of Thrones knjige

Post by liaar »

Pozdrav ko čuo i ne čuo.

Interesuje me, da li je neko kod nas našao, ili zna gdje kod nas ima da se kupe knjige od serijala Game of Thrones, ili tačnije nazvane "A Song of Ice and Fire".
Pregledao sam serijala koliko je izašlo do sada, a znam da uvijek kažu da je knjiga bolja od serija/filma, pa bih želio da se uvjerim, a na kraju krajeva, da sastavim kolekciju tih knjiga.
Dan danas čuvam kolekciju knjiga Harry Pottera, ne kompletnu ali eto, do "Harry Potter and the Order of the Phoenix".

Da napomenem, ove knjige od George R.R Martina, nije mi bitno da li su na engleskom ili našem jeziku.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: Game of Thrones knjige

Post by banjaluka078 »

Ne znam u kojem si gradu, ali u Laguninim knjižarama ih ima. I na knjiga.ba.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#3 Re: Game of Thrones knjige

Post by banjaluka078 »

User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4 Re: Game of Thrones knjige

Post by liaar »

U Sarajevu sam, manje više pokušavam naći orginale na engleskom jeziku.
Nemam ništa protiv prijevoda, osim što pravo loše znaju prevesti u dosta slučajeva.
Ako ne uspijem naći engleski, zadovoljit ću se i naškim
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: Game of Thrones knjige

Post by banjaluka078 »

Nisam u SA, pa ti baš ne mogu pomoći, možda se javi još neko na temu. Ja sam moje primjerke kupila vani, u BL ih nije bilo moguće pronaći.
Možda da pokušaš na sljedećem sajmu knjiga, ako više voliš papirno od digitalnog izdanja.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Game of Thrones knjige

Post by Truba »

ima u knjižari kultura čini mi se i na srpskom i na crnogorskom a u svjetlosti na hrvatskom
također moguće je u istim knjižarama naći na engleskom

ali šta će ti to
kad lik nije završio serijal
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#7 Re: Game of Thrones knjige

Post by pukepuke »

liaar wrote:Pozdrav ko čuo i ne čuo.

Interesuje me, da li je neko kod nas našao, ili zna gdje kod nas ima da se kupe knjige od serijala Game of Thrones, ili tačnije nazvane "A Song of Ice and Fire".
Pregledao sam serijala koliko je izašlo do sada, a znam da uvijek kažu da je knjiga bolja od serija/filma, pa bih želio da se uvjerim, a na kraju krajeva, da sastavim kolekciju tih knjiga.
Dan danas čuvam kolekciju knjiga Harry Pottera, ne kompletnu ali eto, do "Harry Potter and the Order of the Phoenix".

Da napomenem, ove knjige od George R.R Martina, nije mi bitno da li su na engleskom ili našem jeziku.
Knjige su sjajne ali ih serija baš i ne slijedi, izuzev na početku. Koliko znam nije ih problem pronaći, naročito u većim knjižarama.
Post Reply