Galaxy S9 / S9+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#76 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Lucazode »

Gledajući ovogodišnji model S8+ kao i N8 su po meni best buy.
Nijanse su u pitanju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#77 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by skafiskafsnjak »

HardCore wrote:Jestel vi normalni, xz2 ljep telefon hahahaha odavno u zivotu nisam vidio ruzniji telefon, ova xz2 ko da je proizvedena za 2010 godinu a ne 2018, cak mi je lg g2 ljepsi i moderniji od ovog...
Bukvalno sam sve ovo pomislio kada sam vidio ove Sony :D

Al znas sta, opet su bolji od prethodnika i onog "mesa" naprijed :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#78 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Rugafet »

Ja se dvoumim izmedju S9 i ovoga Sonyja nisam jos pametan od kojeg ringtonove da skinem
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#80 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

Osim kamere, sve ostalo čista kozmetika u odnosu na S8...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#81 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

shalla wrote:Osim kamere, sve ostalo čista kozmetika u odnosu na S8...
Stereo zvucnici!
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#82 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by avaks »

arnes_king wrote:
shalla wrote:Osim kamere, sve ostalo čista kozmetika u odnosu na S8...
Stereo zvucnici!
Fingerprint ljudi, fingerprint na normalnom mjestu.
AKG zvučnici što kolega kaže sa Dolby Atmos (fakat glasniji i kvalitetniji zvuk). + micro sd do 400Giga a imaju već i modele od 256GB.
Da ne spominjemo noviji SOC znači 4 najbitnije stvari riješili u odnosu na S8 što je daleeeeko od kozmetike.

Doduše i cijena je veća ali kada uzmemo sve u obzir definitivno jedna stepenica iznad u odnosu na s8 i to na bolje :thumbup:
Dizajn realno i nisu trebali mijenjati, iako nisam ljubitelj zakrivljenih ekrana jbg.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#83 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Better Man »

Ne znam što ste nezadovoljni gdje je postavljen fingerprint na S8. Meni je ok i ni sekunde mi nije nepraktično.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#84 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by skafiskafsnjak »

Better Man wrote:Ne znam što ste nezadovoljni gdje je postavljen fingerprint na S8. Meni je ok i ni sekunde mi nije nepraktično.
Medju rijetkima si koji to misle. Hah
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#85 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

avaks wrote:
arnes_king wrote:
shalla wrote:Osim kamere, sve ostalo čista kozmetika u odnosu na S8...
Stereo zvucnici!
Fingerprint ljudi, fingerprint na normalnom mjestu.
AKG zvučnici što kolega kaže sa Dolby Atmos (fakat glasniji i kvalitetniji zvuk). + micro sd do 400Giga a imaju već i modele od 256GB.
Da ne spominjemo noviji SOC znači 4 najbitnije stvari riješili u odnosu na S8 što je daleeeeko od kozmetike.

Doduše i cijena je veća ali kada uzmemo sve u obzir definitivno jedna stepenica iznad u odnosu na s8 i to na bolje :thumbup:
Dizajn realno i nisu trebali mijenjati, iako nisam ljubitelj zakrivljenih ekrana jbg.
Ma naravno, S8 naspram S7Edge je bio cista kozmetika, jedina znatna razlika je bio dizajn, a npr bateriju su cak i unazadili. Ovo sada S9/+ prema S8/+ je vec razlika u svemu, osim u dizajnu.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#86 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Capsicum »

skafiskafsnjak wrote:
Better Man wrote:Ne znam što ste nezadovoljni gdje je postavljen fingerprint na S8. Meni je ok i ni sekunde mi nije nepraktično.
Medju rijetkima si koji to misle. Hah
Skeniranje šarenice oka na Oreo radi toliko dobro da apsolutno više ne koristim senzor otiska prsta na s8. A i fakat taj položaj gdje je senzor postavljen uopšte nije toliki problem kad se navikneš.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#87 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Vertig0 »

Ma nije konstantan. Nekad se iznenadim kako mi brzo otkljuca, a nekad mi oci ispadnu od naprezanja :D
U idealnim uslovima je dobar, ali nazalost to nije dovoljno dobro, bar ne za mene. Otisak je jos uvijek sampion i za nadati se da ce svi modeli u buducnosti imati ugradjen otisak u display kao onaj VIVO :D
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#88 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Cupko_ »

Bilo je nagađanja da će S9 imati ugrađen senzor ispod cijelog displaya (što je u suštini realna mogućnost) te da će uređaj tako prepoznavati koristi li ga vlasnik ili netko drugi i po potrebi zaključavati pristup određenim stavkama po želji vlasnika.
Samsung je patentirao tehnologiju senzora ispod displaya nekad u 10. mjesecu prošle godine ako se ne varam, međutim shvatljivo mi je da ga ne žele komercijalizirati dok ne bude 100% optimiziran. Samim tim što se može staviti senzor od cca. 4cm kvadratna i da display funkcionira sasvim normalno, ista je mogućnost i da taj senzor bude preko cijelog displaya (ili recimo samo donje polovine) i to je budućnost kojoj se radujem da će doći uskoro (možda ne na S10 ali već na Note10 bi bilo realno). Za S10 je minimum očekivanja da se taj senzor ugradi u display pa u kojoj god veličini.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#89 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by avaks »

To bi trebalo da zažili već na sljedećoj generaciji...
Evo iz juna prošle godine, potpusno funkcionalan i spreman za masovnu prodaju:


Mada što veliš ovima se i ne žuri i valjda hoće svoju tehnologiju da ispeglaju ili čekaju da ajfon šta izbaci pa da imaju da konkurišu...
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#90 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

Majke mi koliko se drami na taj fingerprint na S8, meni ne otključa iz prve jedino kada trčim na Vilsu pa mi valjda prsti možda malo smrznu šta li, mimo toga NIKAD nisam doživio da me jebe otključavanje. Doduše, uradio sam nešto što sam i ostaloj raji ovdje preporučio (a nije ni to moja pamet naravno već vidio negdje), snimio sam 2x po oba kažiprsta, dakle imam 4 fingerprinta od kojih su dva desni a dva lijevi kažiprst...
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#91 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Cupko_ »

Nije ovo još u rangu senzora koje bi Samsung/Apple/LG i slični ugradili što se tiče brzine skeniranja. Ne bi bilo logike ugraditi ovaj senzor koji je ugradio Vivo (ili nešto tog ranga optimizacije) kojem treba u prosjeku 0.7 sekundi da prepozna otisak a na modelima S7/Edge i S8/+ se taj odziv kretao između 0.2 i 0.5 sekundi, ovisno od kasnijih update-a i sl. Bilo bi bezveze odraditi to samo da bude novitet, a svakako nije novitet kad su ga ovi već ugradili prije.
Na kraju krajeva mora Samsung nešto sačuvati i za naredne modele, na čemu bi inače lovu uzimali :D Vjerujem da će S10 imati ugrađen senzor otiska u display, ali ne mislim da će ga već na tom modelu stavljati ispod cijelog displaya već bi to moglo ići na nekoj idućoj generaciji, a za početak vjerovatno samo u ovaj donji "prirodni" dio za stavljanje prsta.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#92 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Cupko_ »

shalla wrote:Majke mi koliko se drami na taj fingerprint na S8, meni ne otključa iz prve jedino kada trčim na Vilsu pa mi valjda prsti možda malo smrznu šta li, mimo toga NIKAD nisam doživio da me jebe otključavanje. Doduše, uradio sam nešto što sam i ostaloj raji ovdje preporučio (a nije ni to moja pamet naravno već vidio negdje), snimio sam 2x po oba kažiprsta, dakle imam 4 fingerprinta od kojih su dva desni a dva lijevi kažiprst...
Kod mene su otkako sam kupio S7 Edge spremljeni 2x desni palac, 1x ljevi palac i 1x desni kažiprst. Nisam nigdje vidio nego sam jednom slučajno počeo skenirati drugi puta palac i pade mi na pamet da tako i ostane, i stvarno mi se rijetko, ali baš rijetko desi da ne prepozna prst iz prvog pokušaja.
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#93 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by hp_user »

Meni savršeni Samsung izgleda = kućište od S7 sa tvrdom home tipkom kao iPhone 7, snapdragon 845, akg stereo i ostalo od Samsung s9.

S8 i S9 mi izgledaju ko daska za meso ocm.

Sto se tice problema oko fingerprinta, i iPhone i Samsung uce svaki put kada otkljucate telefon, i svaki put skeniraju prst i pamte u memoriju...
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#94 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

hp_user wrote:Meni savršeni Samsung izgleda = kućište od S7 sa tvrdom home tipkom kao iPhone 7, snapdragon 845, akg stereo i ostalo od Samsung s9.

S8 i S9 mi izgledaju ko daska za meso ocm.

Sto se tice problema oko fingerprinta, i iPhone i Samsung uce svaki put kada otkljucate telefon, i svaki put skeniraju prst i pamte u memoriju...
Zanimljivo, ti si vjerojatno prva osoba na svijetu koja je rekla za S8 da je ružan :roll:
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#95 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by hp_user »

Ruzan duguljusat izgled, isto daljinski za TV
Nepotrebna Bixby tipka
Fingerprint unlock negdje u Banovićima
Nema stereo

Ja gledam iz perspektive mobitela, a za sve ostalo laptop. Eh sad ko samo koristi mobitel bez kompjutera, mozda mu dobro dodje taj scifi izgled..

S7 classic je sasvim odlican dizajn, samo da ima pod haubom dijelove od S9 odma bi kupio. Jer ne zelim da nosim lightsaber sa sobom.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#96 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by isx »

S7 naspram S8 izgleda ko dinosaur.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#97 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

hp_user wrote:Ruzan duguljusat izgled, isto daljinski za TV
Nepotrebna Bixby tipka
Fingerprint unlock negdje u Banovićima
Nema stereo

Ja gledam iz perspektive mobitela, a za sve ostalo laptop. Eh sad ko samo koristi mobitel bez kompjutera, mozda mu dobro dodje taj scifi izgled..

S7 classic je sasvim odlican dizajn, samo da ima pod haubom dijelove od S9 odma bi kupio. Jer ne zelim da nosim lightsaber sa sobom.
Poštujem, svako ima pravo na mišljenje. Meni recimo nikad nijedan mobitel nije bolje ležao u ruci od S8 a vjeruj da mi laptop već godinu nisam upalio jer me nešto baterija handri tako da apsolutno sve završavam na mobitelu...
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#98 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Vertig0 »

Fakat prvi put da cujem da se neko zali na izgled i dizajn s8.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#99 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by avaks »

Meni lično samo zakrivljeni ekran smeta, mada vjerujem da bi se čovjek i na to brzo navikao.
Na izgled je još uvijek top telefon tako da nema fule tu.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#100 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Da li kod nas u BIH postoji kod ovlastenih distributera ova pretprodaja? Kod takvih narudzbi se telefon dobije 7 dana prije zvanicnog izlaska, a plus ima mogucnost da se da stari telefon i time ostvari popust na novi.

Zna li se kad je zvanicni release date? EDIT: Vidim da je 16 Mart

Edit2:

https://domod.ba/novosti/pravila-zamjen ... s9-i-s9/27
Post Reply