Galaxy S9 / S9+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#401 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by skafiskafsnjak »

Ne znam jeste li skontali... za ovu tipku home. Koliko god stavim za jacinu pritiska, opet mi treba ista jacina kad je pritiscem. Nema efekta ono u postavkama..
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#402 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Evo prvi leak neke pre-alfa verzije Androida 9 sa Samsung experience 10 :D




Imaju geste, ima nocni mod koji stavi crnu temu, jedine dvije stvari koje su mi falile na ovom tel :D jos je to medju prvim verzijama tako da ce konacna biti dosta bolja i drugacija.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#403 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

Dobro izgleda. :D

Vidim da su i swipe gestures dobro odradjene.
Povuces desno za recent apps, u sredinu za Home i lijevo za back (ili lijevo recent apps a desno za back, zavisi kako ko koristi).

Pored svih novih featuresa nadam se da ce raditi i na fluidnosti samog sistema kao sto je to bio slucaj sa prelazom sa 7.0 na 8.0.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#404 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

exampLe. wrote:Dobro izgleda. :D

Vidim da su i swipe gestures dobro odradjene.
Povuces desno za recent apps, u sredinu za Home i lijevo za back (ili lijevo recent apps a desno za back, zavisi kako ko koristi).

Pored svih novih featuresa nadam se da ce raditi i na fluidnosti samog sistema kao sto je to bio slucaj sa prelazom sa 7.0 na 8.0.
Vec se ovome radujem, sreca pa je ova verzija samo za snapdragon, inace se ne bih mogao suzdrzati da ga ne nabacim iako nije ni blizu dovrsenog :D

A mislim da ce biti tu jos svega pozitivnog ipak se prelazi na Samsung Experience 10.0 pa se nadam bas promjenama i poboljsanjima :D

Najvise se nadam da ce na bateriji poraditi, ako nista da bar imamo detaljniji uvid u koristenje.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#405 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by djama »

ma iskreno samsung mora da poradi na ram managmentu pogotovo sa ovim skinovima i onda ce biti sve na mjestu.

iphone xs sa 4 gb ram ima bolji managment nego note sa 6 gb.
(p.s. fan sam androida da ne bude da hejtam ) :D :D
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#406 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

skafiskafsnjak wrote:Ne znam jeste li skontali... za ovu tipku home. Koliko god stavim za jacinu pritiska, opet mi treba ista jacina kad je pritiscem. Nema efekta ono u postavkama..
Imas pressure test u postavkama, kod mene sve radi kako treba.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#407 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

djama wrote:ma iskreno samsung mora da poradi na ram managmentu pogotovo sa ovim skinovima i onda ce biti sve na mjestu.

iphone xs sa 4 gb ram ima bolji managment nego note sa 6 gb.
(p.s. fan sam androida da ne bude da hejtam ) :D :D
Vjerujem da apple ima bolji ram management, ali ja ne vidim da kod mene (s9+) ima problem. Sve ovo sto koristim ne primjetim da mi se ikada gasi iz pozadine dok ja to rucno ne uradim.

A gledao sam testove usporedne Iphone X i Galaxy S9 (4GB ram) i nisam vidio nikakvu prednost na strani X.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#408 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

exampLe. wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ne znam jeste li skontali... za ovu tipku home. Koliko god stavim za jacinu pritiska, opet mi treba ista jacina kad je pritiscem. Nema efekta ono u postavkama..
Imas pressure test u postavkama, kod mene sve radi kako treba.
I kod mene radi, mozda neki bug.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#409 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

Ja imam ruznu naviku da gasim sve aplikacije manuelno, to sam radio i na Iphoneu (ostavim mozda jednu ili dvije koje najvise koristim, ostalo sve pogasim) tako da i ako ima problem ja ga ne vidim. :D
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#410 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by djama »

arnes_king wrote:
djama wrote:ma iskreno samsung mora da poradi na ram managmentu pogotovo sa ovim skinovima i onda ce biti sve na mjestu.

iphone xs sa 4 gb ram ima bolji managment nego note sa 6 gb.
(p.s. fan sam androida da ne bude da hejtam ) :D :D
Vjerujem da apple ima bolji ram management, ali ja ne vidim da kod mene (s9+) ima problem. Sve ovo sto koristim ne primjetim da mi se ikada gasi iz pozadine dok ja to rucno ne uradim.

A gledao sam testove usporedne Iphone X i Galaxy S9 (4GB ram) i nisam vidio nikakvu prednost na strani X.
Ja sto sam gledao test od 10 pokrenuti aplikacija na note 6 upaljeno dok na xs svih 10. (razlika u 2 gb rama )
nisam ja nigdje spomenuo za x nego za XS.
Sve u svemu sto me je gurnulo da promijenim samsung i predjem na iphone je ram managment i tako ce biti dok samsung ne uradi nesto sa svojim UI i samsung xp da ne jede ram
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#411 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

Koji Iphone imas? :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#412 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by skafiskafsnjak »

arnes_king wrote:
exampLe. wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ne znam jeste li skontali... za ovu tipku home. Koliko god stavim za jacinu pritiska, opet mi treba ista jacina kad je pritiscem. Nema efekta ono u postavkama..
Imas pressure test u postavkama, kod mene sve radi kako treba.
I kod mene radi, mozda neki bug.
Pa u Pressure test je kako treba. Ali ovamo, kada zakljucam, nij3
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#413 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by djama »

exampLe. wrote:Koji Iphone imas? :D
7 plus :D :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#414 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Ja sam sad cisto da testiram usao u task manager i nasao aplikaciju koju sam koristio zadnji put prije 3-4 dana, otvori je tacno tamo gdje sam stao :D a lista u medjuvremenu otvorenih aplikacija je ogromna. Ali moram napomenuti da nema nekih zahtjevnih, igrice npr, jer ne igram na mob.

Jedino sam imao problem jedno vrijeme, ali sam skontao da je bilo do toga sto sam stavio bio sve aplikacije u "Stanje mirovanja" (usteda baterije koja nista ne znaci) pa mi ih je uvijek zatvaralo u pozadini.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#415 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

djama wrote:
exampLe. wrote:Koji Iphone imas? :D
7 plus :D :D
Appleu svaka cast na iOS-u, ali ja se vise nikad ne bi mogao vratiti na punjenje telefona od 3 sata, LCD ekran i da ne pricam o Always on displayu i ostalim stvarima koje ima Samsung. :)
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#416 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by djama »

exampLe. wrote:
djama wrote:
exampLe. wrote:Koji Iphone imas? :D
7 plus :D :D
Appleu svaka cast na iOS-u, ali ja se vise nikad ne bi mogao vratiti na punjenje telefona od 3 sata, LCD ekran i da ne pricam o Always on displayu i ostalim stvarima koje ima Samsung. :)
Ma ja ga imam vec 2 godine i cekam samo da vidim oneplus 6T ili novi pixel, ako nista ne bude valjalo idem na pixel 2 xl.
Opet mi je pref stock android , mada bi iskreno priej uzeo s9+ i stavio na njega stock android :D :D
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#417 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

Meni telefon izdrzi 3 mjeseca i odma mi dosadi, ne bi mogao koristiti jedan 2 godine nema sanse. :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#418 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Bar to nije tesko za odraditi na androidu :D

Ja nisam ljubitelj stock androida, volim da je nadjidjan svime i svacim, ovaj Samsung xp mi je super :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#419 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

exampLe. wrote:Meni telefon izdrzi 3 mjeseca i odma mi dosadi, ne bi mogao koristiti jedan 2 godine nema sanse. :lol:
Meni pocne dosadjivati tek nakon godinu, i to kada izadje novi model, al tad pretezno flashujem PORT rom tog novog modela i budem miran jos godinu hahah

A da imam pare mijenjao bih i ja cesto, ovako uzmem svako 2 godine novi.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#420 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

arnes_king wrote:
exampLe. wrote:Meni telefon izdrzi 3 mjeseca i odma mi dosadi, ne bi mogao koristiti jedan 2 godine nema sanse. :lol:
Meni pocne dosadjivati tek nakon godinu, i to kada izadje novi model, al tad pretezno flashujem PORT rom tog novog modela i budem miran jos godinu hahah

A da imam pare mijenjao bih i ja cesto, ovako uzmem svako 2 godine novi.
A dobro, ja ne pusim i ne pijem tako da uvijek imam love za mijenjanje telefona, iako kad skontam sta sam para na doplate potrosio mogao sam u Dubai otici bez problema. :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#421 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

exampLe. wrote:
arnes_king wrote:
exampLe. wrote:Meni telefon izdrzi 3 mjeseca i odma mi dosadi, ne bi mogao koristiti jedan 2 godine nema sanse. :lol:
Meni pocne dosadjivati tek nakon godinu, i to kada izadje novi model, al tad pretezno flashujem PORT rom tog novog modela i budem miran jos godinu hahah

A da imam pare mijenjao bih i ja cesto, ovako uzmem svako 2 godine novi.
A dobro, ja ne pusim i ne pijem tako da uvijek imam love za mijenjanje telefona, iako kad skontam sta sam para na doplate potrosio mogao sam u Dubai otici bez problema. :D
Ne radim ni ja ni jedno ni drugo, ali zato volim gejmati na PS4 pa i tu ode love :D A hajd dok sam bio sam pa je sve bilo drugacije, sad imam zenu i dijete :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#422 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Rugafet »

arnes_king wrote:Evo prvi leak neke pre-alfa verzije Androida 9 sa Samsung experience 10 :D




Imaju geste, ima nocni mod koji stavi crnu temu, jedine dvije stvari koje su mi falile na ovom tel :D jos je to medju prvim verzijama tako da ce konacna biti dosta bolja i drugacija.
Fenomenalne geste, nocni mod, i jos tonu stvari dobijes sa Nova Launcherom tako da nema potrebe da ti to fali na telefonu
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#423 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Rugafet wrote:
arnes_king wrote:Evo prvi leak neke pre-alfa verzije Androida 9 sa Samsung experience 10 :D




Imaju geste, ima nocni mod koji stavi crnu temu, jedine dvije stvari koje su mi falile na ovom tel :D jos je to medju prvim verzijama tako da ce konacna biti dosta bolja i drugacija.
Fenomenalne geste, nocni mod, i jos tonu stvari dobijes sa Nova Launcherom tako da nema potrebe da ti to fali na telefonu
Ne svidja mi se nova launcher, niti bilo koji drugi pored stock-a.

I znam da se i geste mogu dobiti nekim aplikacijama, ali puno to bolje bude kada je sve to integrisano u stock rom.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#424 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Rugafet »

Ah cuj sto ljudi sto cudi...Nista, onda ti preostaje samo da cekas da to bude integrisano u stock rom, a do tada neka ti to fali
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#425 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by diablobih »

Ne usreci se covjek sa gestures, mi ovamo to imamo duze vec vrijeme, ja jednom upalio i vratio na staro nakon 10 minuta. Opet cu pokusati kada nam dodje ovaj sljedeci update sa android pie, ali ne dajem nesto znacaja.
Post Reply