Galaxy S9 / S9+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#226 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by sve_ovo_ja »

Ma pazit ces klinac sa ovim novim dizajnima. Kod mene je s8 (lošiji položaj fingerprinta nego na s9), dok nisam uzeo maskicu (Spigen Neo Hybrid) nisam se urahatio, a beton izgleda i sa maskom :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#227 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

sve_ovo_ja wrote:Ma pazit ces klinac sa ovim novim dizajnima. Kod mene je s8 (lošiji položaj fingerprinta nego na s9), dok nisam uzeo maskicu (Spigen Neo Hybrid) nisam se urahatio, a beton izgleda i sa maskom :)
Ma moze se, ja od kada sam nabavio S7 Edge dobro sam se navikao da gledam kako i u kojim situacijama vadim mob iz djepa i nisam imao problema. S7 Edge mi nije nikada ispao pravo, a evo trudim se i s ovim isto da bude. Nosio prvih par dana sa gumenom zastitom, al nije mi to to, sad samo folija i lagano.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#228 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Better Man »

arnes_king wrote:
Better Man wrote:Jedina prava zaštita je kožna futrola Suncase kakvu ja koristim za svoj S8. Ima jezičak koji se povuće da se telefon izvadi iz futrole kad ga koristite. Telefon je potpuno zaštičen. I prednja i zadnja strana, tako da mi ne trebaju nikakve zaštite za display od pada i grebanja. Plaćena je 14 Eura i proizvod je Made in Germany. Ti bumperi i slične slikonske gluposti nikad ne bi uzeo, jer telefon čine debljim i ružnijim i štite samo jedan dio telefona.
Slazem se da je to najbolja zastita, ali i to ti cini jos debljim i jos ruznijim telefon. Najbolje je bez icega i malo vise paziti, samo folija protiv ogrebotina.
Ne čini, jer to mu je futrola u kojoj boravi kad se ne koristi. Kad se koristi ima jezičak koji se potegne da izađe telefon i koristiš ga bez futrole. Futrola je maksimalno tanka i pravo lijepo izgleda i baš je dobra zaštita. Inače, uvijek mi je u tašni, odnosno torbi, nikad telefon ne nosim u džepu od hlača ili jakne.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#229 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Mozes li mi poslati link sa slikama i gdje mogu naruciti takvu? Da pogledam moglo bi mi se svidjeti.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#230 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by alipasijaner »

Telefon vise nije samo telefon, telefoni su sada postali investicija koju valja cuvati, isto k'o da kupis novog Golfa i bez zastite sa kljucem u bravi ga ostavis na Brusu s nadom da ces ga ujutro zatec'...
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#231 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Better Man »

arnes_king wrote:Mozes li mi poslati link sa slikama i gdje mogu naruciti takvu? Da pogledam moglo bi mi se svidjeti.
Evo Ti link Njemačkog Amazona, jer se u Njemačkoj proizvodi. Ovo je za plus verziju. Nešto mi neće da kompletan link bude plav, pa da otvoriš direktno stranicu.

https://www.amazon.de/Suncase-Handytasc ... xy+s9+plus
Last edited by Better Man on 17/05/2018 22:10, edited 4 times in total.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#232 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Evo malo zezancije neki dan sto sam snimio sa svojim S9+

[youtube]https://youtu.be/WA4Y_eUC2_Q[/youtube]

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#233 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Sto se to slabo pise na ovoj temi? :D Moram napomenuti da mi se vala ne da cekati BHT sa azuriranjima da kasne po pola godine pa sam neki dan "nabacio" zadnji BTU firmware.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#234 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by alipasijaner »

Better Man wrote:Jedina prava zaštita je kožna futrola Suncase kakvu ja koristim za svoj S8. Ima jezičak koji se povuće da se telefon izvadi iz futrole kad ga koristite. Telefon je potpuno zaštičen. I prednja i zadnja strana, tako da mi ne trebaju nikakve zaštite za display od pada i grebanja. Plaćena je 14 Eura i proizvod je Made in Germany. Ti bumperi i slične slikonske gluposti nikad ne bi uzeo, jer telefon čine debljim i ružnijim i štite samo jedan dio telefona.
http://goo.gl/KoDvL2

Dakle i oni su svjesni da im sa tom futrolom, bar sto se s9+ tice, treba Additional Bumper Frame Case
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#235 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Better Man »

alipasijaner wrote:
Better Man wrote:Jedina prava zaštita je kožna futrola Suncase kakvu ja koristim za svoj S8. Ima jezičak koji se povuće da se telefon izvadi iz futrole kad ga koristite. Telefon je potpuno zaštičen. I prednja i zadnja strana, tako da mi ne trebaju nikakve zaštite za display od pada i grebanja. Plaćena je 14 Eura i proizvod je Made in Germany. Ti bumperi i slične slikonske gluposti nikad ne bi uzeo, jer telefon čine debljim i ružnijim i štite samo jedan dio telefona.
http://goo.gl/KoDvL2

Dakle i oni su svjesni da im sa tom futrolom, bar sto se s9+ tice, treba Additional Bumper Frame Case
Vidi kod mene je verzija bez tog dodatnog Bumpera. Kad sam naručivao prošle godine za svoj S8 tu futrolu, bile su dvije verzije. Ta koju si ti postavio i obična bez dodatnog bumpera.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#236 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by alipasijaner »

Better Man wrote:
alipasijaner wrote:
Better Man wrote:Jedina prava zaštita je kožna futrola Suncase kakvu ja koristim za svoj S8. Ima jezičak koji se povuće da se telefon izvadi iz futrole kad ga koristite. Telefon je potpuno zaštičen. I prednja i zadnja strana, tako da mi ne trebaju nikakve zaštite za display od pada i grebanja. Plaćena je 14 Eura i proizvod je Made in Germany. Ti bumperi i slične slikonske gluposti nikad ne bi uzeo, jer telefon čine debljim i ružnijim i štite samo jedan dio telefona.
http://goo.gl/KoDvL2

Dakle i oni su svjesni da im sa tom futrolom, bar sto se s9+ tice, treba Additional Bumper Frame Case
Vidi kod mene je verzija bez tog dodatnog Bumpera. Kad sam naručivao prošle godine za svoj S8 tu futrolu, bile su dvije verzije. Ta koju si ti postavio i obična bez dodatnog bumpera.
Ma sve ok, imam prijatelja koji mijenja slicne futrole od kad je kupio prvi smartphone i on se kune u takve ... meni opet ne bi znacila nista jer bi popizdio da svako malo, jer non stop komuniciram, telefon vadim iz futrole i vracam u istu sto bi direktno dovelo do toga da telefon drzim izvan futrole tj. za dva dana bi bilo isto kao da je i nemam..
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#237 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Better Man »

alipasijaner wrote:
Ma sve ok, imam prijatelja koji mijenja slicne futrole od kad je kupio prvi smartphone i on se kune u takve ... meni opet ne bi znacila nista jer bi popizdio da svako malo, jer non stop komuniciram, telefon vadim iz futrole i vracam u istu sto bi direktno dovelo do toga da telefon drzim izvan futrole tj. za dva dana bi bilo isto kao da je i nemam..
Ja svoj držim u futroli kad sam u pokretu. Na poslu i kući je izvan futrole na stolu.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#238 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

Za 1500 maraka kvalitet snimka me uopste ne odusevljava.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#239 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

radiša wrote:Za 1500 maraka kvalitet snimka me uopste ne odusevljava.
240 FPS snima na 1080p a 960 FPS na 720p. Uzmi u obzir da program kojim obradjuje umanji kvalitet, te dodatno YouTube kompresuje. Originalni snimci su bolji za klasu.

Dodatna stvar, u video sam koristio po jedan snimak, i po 2 gifa, a u gifova je jos losiji kvalitet.

Meni je zadovoljavajuce uzimajuci u obzir da je mobitel i da su to stvari koje do prije par godina ni skupi foto aparati nisu mogli, super za svoje potrebe taman.

Snimio sam jos nesto, video je u obradi:

Image

Image
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#240 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

E onda je do tih programa sto umanjuju kvalitet,jer komentarisem po snimcima koje si pravio.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#241 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by hekaton »

najbolje da se postovi sa ove teme maknu u onu balkanski jutuber a ova lijepo zakljuca
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#242 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by alipasijaner »

radiša wrote:Za 1500 maraka kvalitet snimka me uopste ne odusevljava.
Kvalitet snimke je takav da je bolji nego na pola "HD" kanala..
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#243 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

Ako neko moze od vas onda da ga negdje okaci bez ikakvih ubijanja snimka, kojekakvim programima, pa da vidimo stvarni kvalitet
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#244 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

radiša wrote:Ako neko moze od vas onda da ga negdje okaci bez ikakvih ubijanja snimka, kojekakvim programima, pa da vidimo stvarni kvalitet
Pa daj neki servis gdje mogu uploadovati a da ne kvari i rado cu. Opet napominjem, 240 fps je u FHD 1080p, a 960 fps je u HD 720p.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#245 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

Pa okaci na dropbox
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#246 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by isx »

arnes_king wrote:Evo malo zezancije neki dan sto sam snimio sa svojim S9+

[youtube]https://youtu.be/WA4Y_eUC2_Q[/youtube]

Ismijah se pošteno. :D Nego što ne zbavište kakav tripod da ne bježite od petardi.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#247 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

Sega klip ko da pucaju bombe a ne petardice-pikavci :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#248 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Ma frcaju na glavu petarde :D a planirao sam uskoro tripod nabaviti pa ce se to moci jos bolje uraditi :-D hvala vam na pozitivnim komentarima!

Ako vam se svidja, mozete i na YouTube like i komentar baciti, meni znaci, a trudim se da bude jos zabavnih stvari (ima vec) :-D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#249 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Samo da javim situaciju nakon sto sam imao katastrofalnu bateriju, ukupno 16 sati sa 2-4 sata SOT max, ako i to izvucem. Od kad i kad sam pokusavao to da rijesim, gasio sve zivo u postavkama iako to nikad ranije nisam radio jer kupim mobitel radi tih funkcija, ali bio sam primoran, trazio po netu sve metode koje sam nasao isprobao i nista nije pomoglo.

Preko noci mi znalo svuci za 6 ipo sati 10%. Na kraju flashujem zadnji BTU firmware i opalim ga na tvornicke postavke. Nisam htio nikakve backupe povlaciti niti importovati da bih bio siguran da je sve cisto.

Evo sada baterija bez problema preko 24 sata, sa 6 sati SOT i to 5 sati igranja igrica :)
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#250 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by radiša »

sto klip ne okaci da vidimo kvalitet kamere?
Post Reply