Galaxy S9 / S9+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1501 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

brazzo19 wrote:Stigao update i samim time i nocni mod :thumbup:
Bio sam se ponadao ali nista od toga da bi mogli ma s9+ ubaciti ko sto ima s10 kada se slika sa fokusom uzivo razlicite efekte zamucivanja da nije samo onaj jedan standardni lada slika da zamuti pozadinu nego da ima vise ko na S10 ali nista eto ...
Imaš to kada već uslikaš sliku pa pod "change background effect". Ako na to misliš uopšte ;-)
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1502 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by brazzo19 »

shalla wrote:
brazzo19 wrote:Stigao update i samim time i nocni mod :thumbup:
Bio sam se ponadao ali nista od toga da bi mogli ma s9+ ubaciti ko sto ima s10 kada se slika sa fokusom uzivo razlicite efekte zamucivanja da nije samo onaj jedan standardni lada slika da zamuti pozadinu nego da ima vise ko na S10 ali nista eto ...
Imaš to kada već uslikaš sliku pa pod "change background effect". Ako na to misliš uopšte ;-)
:thumbup: Evo nasao, extra fazon isto ovako ima na s10 mislim izgleda da ovo nije bilo pa su ubacili .... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

p.s evo to je gore Grom2017 spominjao samo nisam skontao o cemu govori ona zadnja opcija je pravo dobra kada ti slika ostane u boji a sve oko bude crno bijelo .
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1503 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by isx »

Evo ja imam S10 ali toliko mi je to bezveze da nikad nisam slikao tim modom sa blurom u pozadini. Jedino taj fazon nije loš kad je okolina crnobijela a portret u boji.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1504 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

isx wrote:Evo ja imam S10 ali toliko mi je to bezveze da nikad nisam slikao tim modom sa blurom u pozadini. Jedino taj fazon nije loš kad je okolina crnobijela a portret u boji.
Live focus je najbolji mod za slikanje osoba. Skoro svaka slika ispadne fantasticna i kao da je slikana fotoaparatom.
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#1505 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Grom2017 »

Da, da, live focus je top sada. Ubacili malo vise ovih modova kao ajfon sto ima na portret modu kao studijsko svjetlo ili kako vec. Stvarno fantasticne slike ispadnu sa ovim kad je pozadina bez boje. :-D
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1506 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by brazzo19 »

Grom2017 wrote:Da, da, live focus je top sada. Ubacili malo vise ovih modova kao ajfon sto ima na portret modu kao studijsko svjetlo ili kako vec. Stvarno fantasticne slike ispadnu sa ovim kad je pozadina bez boje. :-D
imaju 4 moda i svi su top :D zamuti, zakreni, zumiraj i pozadinska tacka sa bojom ( crna u pozadini) :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#1507 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by valjuga »

Alo ekipa,sutra mi dolazi od rođaka S9+ i on je zaboravio onaj uzorak za otključavanje i pokušavao je 1000 puta i sad hoće da ga ja flešam.
Nisam Samsung flešao još od s4 pa me interesuje imal kakva dobra i provjerena metoda sa xda ili youtube.
Hvala
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1508 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

valjuga wrote:Alo ekipa,sutra mi dolazi od rođaka S9+ i on je zaboravio onaj uzorak za otključavanje i pokušavao je 1000 puta i sad hoće da ga ja flešam.
Nisam Samsung flešao još od s4 pa me interesuje imal kakva dobra i provjerena metoda sa xda ili youtube.
Hvala
https://youtu.be/pn1exuVcpBU

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1509 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Od same nabavke svog S9+ koristim foliju na displeju. Jucer mi se kako sam izvlacio mob iz djepa odlijepi do pola i skinem je skroz. Ostao sam iznenadjen al ono bas. Ne mogu vjerovati kolika je razlika sa folijom i bez. Od bistrine displeja do toga kakav je osjecaj pod rukom. Evo sad koristim bez folije i kada god pogledam u tel tako lijepse izgleda da mi se cini kao da je novi tel :D

Posto je vec godinu i skoro 4 mjeseca kod mene a nema packe na sebi odlucio sam ga nastaviti nositi bez folije. Ignorisat cu mikrookrebotine a paziti na vece da se ne dese.

Nego sad imam drugi, mali problem. Kako ova folija ne pokriva kompletan displej nego ima izrezano na gornjem dijelu gdje su kamere i senzori, sad mi bas na tom mjestu "otisao" oleofobni premaz.

Bilo gdje na telefonu kada dodirnem ne ostane mrlja, tu dodirnem odmah vidljivo. Sto je jos gore tesko za obrisati, samo se razmaze i brzo se opet pojavi.

Sreca pa je samo na tom dijelu a ne negdje na sredini.

Malo sam citao po netu i vidim vani svugdje da uvaze to pod garanciju kada se desi, kod nas nisam siguran da li ce ali cu zvati kim tec a i agram servise pa da vidim sta kazu.

Je li se nekome ovo desavalo da mu na nekom dijelu displeja bas primjetno i vidno ode taj premaz?
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#1510 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by adsubzero »

A daj ba nisi valjda ozbiljan, cuj za trosenje oleofobnog premaza da reklamiras :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1511 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

adsubzero wrote:A daj ba nisi valjda ozbiljan, cuj za trosenje oleofobnog premaza da reklamiras :lol:
Zasto ne bih bio ozbiljan? Imao sam mnogo telefona prije ovog i ni na jednom se to nije desilo cak ni nakon 3+ godine. Svugdje u svijetu je normalno da se to reklamira, zasto ne i kod nas?

A uredjaj sam platio 1800KM i imam garanciju na isti, normalno da cu reklamirati takvo nesto jer je bas primjetno i smeta a nije bas normalno da se za godinu dana desi.
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#1512 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Grom2017 »

Svaki telefon bolje izgleda i bez folije i futrole. Stavio sam foliju tek kad mi je ispao :shock: :lol: kad su se pojavile mikro ogrebotini, narucio neku sa alija i stoji sada vidjecemo do kad. :-D
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#1513 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Quaresma »

arnes_king wrote:
adsubzero wrote:A daj ba nisi valjda ozbiljan, cuj za trosenje oleofobnog premaza da reklamiras :lol:
Zasto ne bih bio ozbiljan? Imao sam mnogo telefona prije ovog i ni na jednom se to nije desilo cak ni nakon 3+ godine. Svugdje u svijetu je normalno da se to reklamira, zasto ne i kod nas?

A uredjaj sam platio 1800KM i imam garanciju na isti, normalno da cu reklamirati takvo nesto jer je bas primjetno i smeta a nije bas normalno da se za godinu dana desi.
A gdje je normalno u svijetu da reklamira oleofobni premaz?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1514 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Quaresma wrote:
arnes_king wrote:
adsubzero wrote:A daj ba nisi valjda ozbiljan, cuj za trosenje oleofobnog premaza da reklamiras :lol:
Zasto ne bih bio ozbiljan? Imao sam mnogo telefona prije ovog i ni na jednom se to nije desilo cak ni nakon 3+ godine. Svugdje u svijetu je normalno da se to reklamira, zasto ne i kod nas?

A uredjaj sam platio 1800KM i imam garanciju na isti, normalno da cu reklamirati takvo nesto jer je bas primjetno i smeta a nije bas normalno da se za godinu dana desi.
A gdje je normalno u svijetu da reklamira oleofobni premaz?
Kako vidim po forumima da raja reklamira i uvaze reklamaciju. Taman i da niko ne reklamira zar nemam pravo reklamirati?

Platio sam uredjaj skupo i nije normalno da nakon godinu dana normalnog koristenja sloj ode toliko da je na tom dijelu displej uvjek bijel i ne moze se nabrisati.

Nigdje se niko ne cudi zbog ovoga sto sam pitao, samo ovdje nase bosnje :-)

Zvao sam cak i servis i rekli mi da donesem da pogledaju prvo ni oni se nista nisu cudili za moj upit.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1515 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Cossack »

arnes_king wrote: Kako vidim po forumima da raja reklamira i uvaze reklamaciju. Taman i da niko ne reklamira zar nemam pravo reklamirati?

Platio sam uredjaj skupo i nije normalno da nakon godinu dana normalnog koristenja sloj ode toliko da je na tom dijelu displej uvjek bijel i ne moze se nabrisati.

Nigdje se niko ne cudi zbog ovoga sto sam pitao, samo ovdje nase bosnje :-)

Zvao sam cak i servis i rekli mi da donesem da pogledaju prvo ni oni se nista nisu cudili za moj upit.
Javi kada odneseš šta su ti rekli.
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#1516 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by adsubzero »

arnes_king wrote: Kako vidim po forumima da raja reklamira i uvaze reklamaciju. Taman i da niko ne reklamira zar nemam pravo reklamirati?

Platio sam uredjaj skupo i nije normalno da nakon godinu dana normalnog koristenja sloj ode toliko da je na tom dijelu displej uvjek bijel i ne moze se nabrisati.

Nigdje se niko ne cudi zbog ovoga sto sam pitao, samo ovdje nase bosnje :-)

Zvao sam cak i servis i rekli mi da donesem da pogledaju prvo ni oni se nista nisu cudili za moj upit.
Ne cudi se niko jer su vjerovatno samo ljubazni s tobom ili te nisu skontali.
Hajde ti prvo fino ocisti alkoholom komplet staklo jer mozda se zaprljalo necim, pa onda vidi sta se se desava. Nemoj bezveze da se provaljujes da nosis telefon na servis za to. I ne znam koliko to cesto diras staklo gore na sicusnom dijelu iznad ekrana pa da se zaprlja toliko da ti strasno smeta.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1517 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

adsubzero wrote:
arnes_king wrote: Kako vidim po forumima da raja reklamira i uvaze reklamaciju. Taman i da niko ne reklamira zar nemam pravo reklamirati?

Platio sam uredjaj skupo i nije normalno da nakon godinu dana normalnog koristenja sloj ode toliko da je na tom dijelu displej uvjek bijel i ne moze se nabrisati.

Nigdje se niko ne cudi zbog ovoga sto sam pitao, samo ovdje nase bosnje :-)

Zvao sam cak i servis i rekli mi da donesem da pogledaju prvo ni oni se nista nisu cudili za moj upit.
Ne cudi se niko jer su vjerovatno samo ljubazni s tobom ili te nisu skontali.
Hajde ti prvo fino ocisti alkoholom komplet staklo jer mozda se zaprljalo necim, pa onda vidi sta se se desava. Nemoj bezveze da se provaljujes da nosis telefon na servis za to. I ne znam koliko to cesto diras staklo gore na sicusnom dijelu iznad ekrana pa da se zaprlja toliko da ti strasno smeta.
Hvala na savjetima ali ipak cu odraditi onako kako sam i planirao. Alkohol samo doprinese da se taj sloj jos prije unisti, a fazon je sto sam imao foliju koja samo taj dio nije pokrivala pa se zbog toga na tom dijelu samo i pojavilo.

Ne treba mi niko davati takve savjete i govoriti da se provaljujem jer nisam budala, a ti ako to nisi vidio i ako ti je cudno sto ljudi to reklamiraju pa ne moras se time zamarati.

Nije se nicim isprljao displej specificnim, obrisem kompletan displej da nema packe na sebi i samo jel dotaknes ili rukom ili ubacim mobitel u djep i izvadim vec na tom dijelu opet tragovi, dok je ostatak displeja onakav kakav bi trebao biti.

Ako nisi vidio kako to izgleda, evo primjer, nije to nista malo niti bezveze i svakako da cu pokusati reklamirati pod garancijom pa kako god bude.

Mozes ovo cistiti i vodom i alkoholom i cime god hoces, ali na dijelovima gdje fali taj sloj je mnogo teze ocistiti a pojave se mrlje brzo ponovo.


P.S. Slika je sa interneta kao primjer, nije ovo moj mobitel. Kod mene je jos vise izrazeno i bude doslovno bijel displej na tom dijelu i tacno se vidi gdje ima sloj a gdje ne.
Image


Kod mene je otprilike ovako, na tom je gornjem dijelu samo sto je jos vise izrazeno tako da je u vecini slucajeva taj dio displeja bijel.

Image


Najlakse je provjeriti da li se istrosio taj sloj tako sto kanes kapljicu npr vode na displej pa ako ta kapljica ostane u tom obliku ima oleofobni sloj, ako se samo razlije i razmrlja onda nema.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#1518 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by exampLe. »

Javi ishod, bas bi volio znati da li ce to ovi nasi uvaziti.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1519 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by shalla »

Ja sam nekidan kanuo nešto drugo, gledao neku xxx stranicu jbg, nije se razlilo istina :skoljka:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1520 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

exampLe. wrote:Javi ishod, bas bi volio znati da li ce to ovi nasi uvaziti.
Javit cu svakako, nista me ne kosta odnijeti i pokusati. A da mi se ovo prosiri i na ostatku displeja vjerovatno bih mijenjao telefon jer se ne isplati placati zamjenu displeja.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1521 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by HardCore »

Samo treba kupovati premium bajo moj
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#1522 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by Cossack »

arnes_king wrote:
exampLe. wrote:Javi ishod, bas bi volio znati da li ce to ovi nasi uvaziti.
Javit cu svakako, nista me ne kosta odnijeti i pokusati. A da mi se ovo prosiri i na ostatku displeja vjerovatno bih mijenjao telefon jer se ne isplati placati zamjenu displeja.
Misliš da bi ga onda neko kupio takvog? :?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1523 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

Cossack wrote:
arnes_king wrote:
exampLe. wrote:Javi ishod, bas bi volio znati da li ce to ovi nasi uvaziti.
Javit cu svakako, nista me ne kosta odnijeti i pokusati. A da mi se ovo prosiri i na ostatku displeja vjerovatno bih mijenjao telefon jer se ne isplati placati zamjenu displeja.
Misliš da bi ga onda neko kupio takvog? :?
Ovdje sta god covjek napise samo neke kontre :lol:

Napisao sam da bih ga mijenjao, prodaju nisam spominjao. Moze se i pokloniti nekome :)

A i za prodaju, zasto ne bi niko kupio? Pa u takvom stanju bi bio sa adekvatno snizenom cijenom. Takodjer znam dosta likova koji se bave prodajom telefona koji bi uzeli bez problema u zamjenu.

Ljudi kupuju i uredjaje sa dosta vecim problemima ako cijena odgovara. A nismo svi ni isti, sto nekome smeta drugome je manje bitno.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1524 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by HardCore »

Platis telefon 1800 i poslje godinu i po ga prodaš za 5 stoja, to se zove pametno ulaganje
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1525 Re: Galaxy S9 / S9+

Post by arnes_king »

HardCore wrote:Platis telefon 1800 i poslje godinu i po ga prodaš za 5 stoja, to se zove pametno ulaganje
Ima se, može se :lol:
Post Reply