Galaxy S8 i S8+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#876 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by febo_acm »

shalla wrote:
Quaresma wrote:nek si se ti roki za foruma sredio
Brate ovo mi je svakodnevica, zbog posla sam ovako obučen 10h dnevno jbg...

Ti si Man in black? :D
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#877 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

Osvjetljenje izmedju 50 i 55% i izgura izmedju 5 i 6 sati "screen on.a" .... zadovoljan sam sa baterijom :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#878 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skafiskafsnjak »

ja vala stavim na automatski...nek izgura koliko hoce.
Ne da mi se pojacavati svjetlost ako sam vani na suncu ...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#879 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Velkoski »

je l' iko mijenj'o display? kol'ko košta i gdje :mrgreen:
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#880 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by exampLe. »

Velkoski wrote:je l' iko mijenj'o display? kol'ko košta i gdje :mrgreen:
Nije ispod 500KM, bilo gdje. :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#881 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Velkoski »

Ovo po Piku scam/fuš? :D
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#882 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by edys »

jutros stigao update, jel neko isprobao ovaj super slowmo kako radi
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#883 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

edys wrote:jutros stigao update, jel neko isprobao ovaj super slowmo kako radi
Jbt sta je ovo, uradio na zeninom s8+ update sa kojim je i taj mobitel dobio super usporeni snimak.

Udjem da uporedim sa svojim s9+ kad na moje iznenadjenje bolje uradjeno na s8+ :O

Slika na s8 jeste bocu tamnija, ali je zato dosta cisca, ne primjete se pixeli kao kod mene a na mom npr kada udjem u super slow motion automatski zumira sliku a kod nje to ne radi....

Nadam se da ce to rijesiti sa android 9 na s9 i da ce nam ubaciti mogucnost 0.4 sekundi snimanje kao sto moze note 9.

EDIT: kazu na xda da je u s8 super slow motion na 480fps a ne 960fps a ako je tako to je onda razlog za iznad navedeno.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#884 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by edys »

Ja nikako da uhvatim vremena da isprobam kako radi...
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#885 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by luxferre »

Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
User avatar
SONY_91
Posts: 1839
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#886 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by SONY_91 »

luxferre wrote:Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
Burn Screen ili ti ga 'zagorio' ekran, nemoguće riješiti. Imao sam i ja istu situaciju i na S6, S7 i S8.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#887 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

luxferre wrote:Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
Moze se rijesiti samo zamjenom displeja. Ja sam imao s4, s5, s7 edge i sada s9+ a zena imala s6 edge i sad s8+ i ni na jednom nismo imali taj problem.

Vjerujem da si bas bas dugo vremena provodio u igri i da ti je svjetlina displeja bila jako pojacana cim ti se pojavilo.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#888 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

luxferre wrote:Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
ako je pod garancijom najvjerovatnije da će ti priznati garanciju i zamijeniti displej a ako je kupljen "na divljaka" onda mrka kapa...
Last edited by VladaFBiH on 15/10/2018 11:56, edited 1 time in total.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#889 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

arnes_king wrote:
luxferre wrote:Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
Moze se rijesiti samo zamjenom displeja. Ja sam imao s4, s5, s7 edge i sada s9+ a zena imala s6 edge i sad s8+ i ni na jednom nismo imali taj problem.

Vjerujem da si bas bas dugo vremena provodio u igri i da ti je svjetlina displeja bila jako pojacana cim ti se pojavilo.
ne mora značiti - meni se pojavio burn-in od originalne Clear View maske :)
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#890 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by luxferre »

ma jasta je gospodin je strastveni pokeras......iz aviona se vidi burned pink pečat slova "STOP" :)
Planira prodat i doplatit za neki drugi, preporucite neki koji nema ovaj problem jer ovaj gospodin igra sve vrste mogucin i nemogucih slot mašina na telefonu. Moze i pp posto je tema s8
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#891 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

luxferre wrote:ma jasta je gospodin je strastveni pokeras......iz aviona se vidi burned pink pečat slova "STOP" :)
Planira prodat i doplatit za neki drugi, preporucite neki koji nema ovaj problem jer ovaj gospodin igra sve vrste mogucin i nemogucih slot mašina na telefonu. Moze i pp posto je tema s8
Onda treba traziti bilo koji tel koji nema LED, AMOLED, OLED displej, to jest treba mu sa TFT, LCD ili bilo koji drugi. A naravno da to garancija pokriva, barem kod ovlastenog servisa.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#892 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

VladaFBiH wrote:
arnes_king wrote:
luxferre wrote:Od silnog igranja vockica i poker igrica na s8 pojavila su mi se pink pečati tastera iz igre na telefonu sa lijeve strane od vrha do dna.
Postoji li mogučnost da se rijesi ovaj problem. Imao sam jednom s7 i ista situacija je bila a sad i sa s8 ponovo isto.
Tel nije moj. Dali da idemo sa opcijom na neki drugi ekran pošto je ovaj čiji je tel. strastveni igrač poker mašina i svih slotomania.....
Moze se rijesiti samo zamjenom displeja. Ja sam imao s4, s5, s7 edge i sada s9+ a zena imala s6 edge i sad s8+ i ni na jednom nismo imali taj problem.

Vjerujem da si bas bas dugo vremena provodio u igri i da ti je svjetlina displeja bila jako pojacana cim ti se pojavilo.
ne mora značiti - meni se pojavio burn-in od originalne Clear View maske :)
Svasta, zaboravili da stave da se mice kao kod AOD. A to i da nemas garanciju mozes kontaktirati direktno Samsung i dobre su sanse da ti zamijene jer je problem sa njihovom maskom.

Znam da je bila situacija na s6 sa tim clear view maskama gdje su se ljudima parali displeji radi njih (valjda udje prasine izmedju maske i displeja pa grebe) pa su svima koji su prilozili dokaz da je originalna maska mijenjali cini mi se displeje besplatno.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#893 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

arnes_king wrote:
VladaFBiH wrote: ne mora značiti - meni se pojavio burn-in od originalne Clear View maske :)
Svasta, zaboravili da stave da se mice kao kod AOD. A to i da nemas garanciju mozes kontaktirati direktno Samsung i dobre su sanse da ti zamijene jer je problem sa njihovom maskom.

Znam da je bila situacija na s6 sa tim clear view maskama gdje su se ljudima parali displeji radi njih (valjda udje prasine izmedju maske i displeja pa grebe) pa su svima koji su prilozili dokaz da je originalna maska mijenjali cini mi se displeje besplatno.
mislim da su ovo popravili u nekoj od nadogradnji AOD-a jer se sada sve "pomjera" ali u startu nije :)
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#894 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

luxferre wrote:ma jasta je gospodin je strastveni pokeras......iz aviona se vidi burned pink pečat slova "STOP" :)
Planira prodat i doplatit za neki drugi, preporucite neki koji nema ovaj problem jer ovaj gospodin igra sve vrste mogucin i nemogucih slot mašina na telefonu. Moze i pp posto je tema s8
Posto zeli brz mobitel, Pocophone F1.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#895 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Ubija ti ovaj link rezoluciju pa ti ne mogu baš reći 100% da kontam o čemu pričaš :lol:
Ali realno, model, kao i sama slika, su veri najs :thumbup:
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#896 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by edys »

Za prednju kameru definitivno koristiti gcam, dosta je bolja od stock
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#897 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Quaresma »

sherbett wrote:
shalla wrote: Dis iz hu aj em]
Skoro zaboravila al nisam izrada :mrgreen:
Dobra je prednja iako nekako tako uveca kao da je ekran plazma.. ne znam jel do postavki.. al ispadne ok osoba s prednjom jedino ako je udaljen mob.. po mraku i nije nesto al hajd ima blic pa je ok

https://ibb.co/n5W1xf
najs, pazi se na kompoziciju, rule of thirds :D
brazzo19
Posts: 3143
Joined: 25/09/2008 13:43

#898 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

sherbett wrote:
shalla wrote: Dis iz hu aj em]
Skoro zaboravila al nisam izrada :mrgreen:
Dobra je prednja iako nekako tako uveca kao da je ekran plazma.. ne znam jel do postavki.. al ispadne ok osoba s prednjom jedino ako je udaljen mob.. po mraku i nije nesto al hajd ima blic pa je ok

https://ibb.co/n5W1xf
That page doesn't exist
The requested page was not found.
:(
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#899 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by edys »

obicni s8 star 18 mjeseci, al baterija idalje gura dobro :D
Image
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#900 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

@edys

Odlicno, samo sto ce sad doci oneplus korisnici i pisati kako to ne valja :lol:
Post Reply