Galaxy S8 i S8+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#801 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

Better Man wrote:
brazzo19 wrote:Mislim da sam ipak skontao u cemu je "problem" , naime kada slikam sliku uvijek korisim onu opciju na kameri "ukljuci prikaz preko cijelog zaslona" jer mi tako izgleda bolja slika kada slikam tj. popuni mi citav zaslon nekako mi vise "priblizi" sliku i nema onih crnih traka gore i dole kada slikam nego slika bude preko citavog zaslona, medjutim kada se ukjuci ta opcija automatski se smanji tamo u postavkama rezolucija i velicina fotografije tako da ne ide maximalnih 4:3 (12M) 4032 X 3024 nego kada se ukljuci ta opcija autmatski smanji na 18,5:9 (7,9M) 4032 X 1960 i vjerovatno je tu vec slika slabije rezolucije i kvaliteta ( iako se to meni ne cini kada gledam preko moba nego mi izgleda bolja i vise zumirana) i onda je jos dodatno Instagram smanji i onda dobijem gotovo zamucenu sliku na story.u .... Ne znam jedino da li postoji kakva opcija ili nesto da mi bude uljucen ovaj prikaz preko cijelog zaslona a da mi rezolucija i velicina fotografije ostane maximalna tj. na 12M a da ne ide na 7.9M ..... Mislim da je to to nema biti sta drugo ....
Na najvećoj rezoluciji 12mp, format slike je 4:3 i nema načina da ti bude preko čitavog ekrana slika u najvećoj rezoluciji, tj. widescreen. Na šestici je bio format slike widescreen na najvećoj rezoluciji, ali su ga od sedmice ukinuli. Kod widescreen rezolucija kamere može da obuhvati širi prostor, ali visina bude odrezana, dok kod 4:3 formata kamera obuhvata manji, tj. uži prostor, a visina slike bude veća, tj. obuhvati više prostora u visinu.
Uglavnom suma sumarum ( šuma šumarum ) :D bolje slikati i prednjom i zadnjom kamerom bez opcije "ukljucen prikaz preko citavog zaslona" jer je to maximalna i najbolja rezolucija i velicina slike, jest da je malo bezee sto nije slika preko citavog ekrana nego ima crna traka gore i dole al jbg.a bar je bolji kvalitet slike, dok kod ukljucene opcije prikaza preko citavog zaslona slika bude "vise zumirana" i ljepse se cini na telefonu ali je i kvaliteta slike tj. rezolucija dosta slabija jel tako :D Sta vi koristite koju opciju ? :D
GVIP
Posts: 90
Joined: 01/03/2017 22:20

#802 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by GVIP »

Kod mene na LG G6 kad objavim stori kod fotografije se ne primjeti neko umanjenje kvaliteta ali zato video izgleda da je sniman kamerom sa smartphona starog 10 godina to su sigurno neke postavke na instagramu problem
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#803 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Better Man »

brazzo19 wrote:
Better Man wrote:
brazzo19 wrote:Mislim da sam ipak skontao u cemu je "problem" , naime kada slikam sliku uvijek korisim onu opciju na kameri "ukljuci prikaz preko cijelog zaslona" jer mi tako izgleda bolja slika kada slikam tj. popuni mi citav zaslon nekako mi vise "priblizi" sliku i nema onih crnih traka gore i dole kada slikam nego slika bude preko citavog zaslona, medjutim kada se ukjuci ta opcija automatski se smanji tamo u postavkama rezolucija i velicina fotografije tako da ne ide maximalnih 4:3 (12M) 4032 X 3024 nego kada se ukljuci ta opcija autmatski smanji na 18,5:9 (7,9M) 4032 X 1960 i vjerovatno je tu vec slika slabije rezolucije i kvaliteta ( iako se to meni ne cini kada gledam preko moba nego mi izgleda bolja i vise zumirana) i onda je jos dodatno Instagram smanji i onda dobijem gotovo zamucenu sliku na story.u .... Ne znam jedino da li postoji kakva opcija ili nesto da mi bude uljucen ovaj prikaz preko cijelog zaslona a da mi rezolucija i velicina fotografije ostane maximalna tj. na 12M a da ne ide na 7.9M ..... Mislim da je to to nema biti sta drugo ....
Na najvećoj rezoluciji 12mp, format slike je 4:3 i nema načina da ti bude preko čitavog ekrana slika u najvećoj rezoluciji, tj. widescreen. Na šestici je bio format slike widescreen na najvećoj rezoluciji, ali su ga od sedmice ukinuli. Kod widescreen rezolucija kamere može da obuhvati širi prostor, ali visina bude odrezana, dok kod 4:3 formata kamera obuhvata manji, tj. uži prostor, a visina slike bude veća, tj. obuhvati više prostora u visinu.
Uglavnom suma sumarum ( šuma šumarum ) :D bolje slikati i prednjom i zadnjom kamerom bez opcije "ukljucen prikaz preko citavog zaslona" jer je to maximalna i najbolja rezolucija i velicina slike, jest da je malo bezee sto nije slika preko citavog ekrana nego ima crna traka gore i dole al jbg.a bar je bolji kvalitet slike, dok kod ukljucene opcije prikaza preko citavog zaslona slika bude "vise zumirana" i ljepse se cini na telefonu ali je i kvaliteta slike tj. rezolucija dosta slabija jel tako :D Sta vi koristite koju opciju ? :D
Isključivo najveću rezoluciju. Tu drugu opciju samo kad želim wallpaper za mac ili monitor na poslu.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#804 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Better Man »

shalla wrote:Ne može, mora biti sa crnim okvirom ako slikaš 12MP, ako razvučeš na 16:9 odmah ti smanjuje na 9MP. Ali nije ni do toga
Može, jer je slika 4:3 format i prazni prostor je crni okvir.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#805 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

Pa jel moze ili ne moze sada? :D kako napraviti da slika bude maximalne rezolucije i da bude 12MP a da ide u punom ekrani tj. da nema crne strake iznad i ispod slike? :D
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#806 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Ama ne može pobogu :roll:

To go full immersive while taking photos on your S9 or S9+, open the Camera app and choose which camera you want to use. From there, tap on the rectangular button right next to the settings cog to instantly change the picture size from 4:3 to 18.5:9 on either your front camera, rear camera, or both. Tap on the rectangular button at any time to switch back to default.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#807 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Better Man »

Kad sam napisao može, mislio sam na crni okvir koji se pojavljuje na 12mp. Na šestici je moglo, jer je kamera bila 16mp i 16:9 ratio, a od sedmice je 12mp i 4:3 ratio.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72783
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#808 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Velkoski »

GVIP wrote:Kod mene na LG G6 kad objavim stori kod fotografije se ne primjeti neko umanjenje kvaliteta ali zato video izgleda da je sniman kamerom sa smartphona starog 10 godina to su sigurno neke postavke na instagramu problem
stori je loš, ali probaj kameru iz poruka, bolje nego stock :mrgreen:
messilla
Posts: 323
Joined: 27/07/2011 17:15

#809 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by messilla »

Popravila se situacija sa baterijom, već duže vrijeme fercera kako treba. :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#810 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

Ako se neko pita zašto služi ovlašteni servis i prava garancija a ne ona "pisana" evo mu razloga: Nakon godinu i 2-3 mjeseca korištenja telefona isti sam odnio u ovlašteni servis sa reklamacijoma na "burn in" displeja koji je nastao od AOD prilikom korištenja originalne Clear View maske i problema sa zadnjom kamerom - ista se zamuti dok ne kucneš telefon.

Uglavnom 30tak dana kasnije, displej zamijenjen, kamera zamijenjena kao i baterija na koji se nisam ni žalio jer su kao otkrili da je izgubila više nego što smije na kapacitetu - u svakom slučaju sve pohvale za Kim Tec servis
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#811 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

Ubacio u telefon Micro SDXC UHS-i karticu od 64GB klasa 10, znaci nova otpakovana tamo mi u postavkama prikazuje samo 30GB slobodno, pise dostupan prostor 30GB ..... ne kontam ..... znam da svaka kartica nije puno kapacitet recimo imao sam od 16GB i pise dostupan prostor oko 15GB ali ovo mi nekako previse, 64GB kartica samo 30 okruglo prikazuje ...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#812 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

brazzo19 wrote:Ubacio u telefon Micro SDXC UHS-i karticu od 64GB klasa 10, znaci nova otpakovana tamo mi u postavkama prikazuje samo 30GB slobodno, pise dostupan prostor 30GB ..... ne kontam ..... znam da svaka kartica nije puno kapacitet recimo imao sam od 16GB i pise dostupan prostor oko 15GB ali ovo mi nekako previse, 64GB kartica samo 30 okruglo prikazuje ...
formatirao? kineska kartica?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#813 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

VladaFBiH wrote:
brazzo19 wrote:Ubacio u telefon Micro SDXC UHS-i karticu od 64GB klasa 10, znaci nova otpakovana tamo mi u postavkama prikazuje samo 30GB slobodno, pise dostupan prostor 30GB ..... ne kontam ..... znam da svaka kartica nije puno kapacitet recimo imao sam od 16GB i pise dostupan prostor oko 15GB ali ovo mi nekako previse, 64GB kartica samo 30 okruglo prikazuje ...
formatirao? kineska kartica?
Nije kineska nova zapakovana SanDisk klasa 10 dosao uz nju i onaj adapter ima i bar kod i sve.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#814 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by VladaFBiH »

brazzo19 wrote:
VladaFBiH wrote:
brazzo19 wrote:Ubacio u telefon Micro SDXC UHS-i karticu od 64GB klasa 10, znaci nova otpakovana tamo mi u postavkama prikazuje samo 30GB slobodno, pise dostupan prostor 30GB ..... ne kontam ..... znam da svaka kartica nije puno kapacitet recimo imao sam od 16GB i pise dostupan prostor oko 15GB ali ovo mi nekako previse, 64GB kartica samo 30 okruglo prikazuje ...
formatirao? kineska kartica?
Nije kineska nova zapakovana SanDisk klasa 10 dosao uz nju i onaj adapter ima i bar kod i sve.
ako si naručivao s neta može biti "lažnjak" ali pretpostavimo da nije - probaj je formatirati ako isto bude probaj neki drugi uređaj + format jer ne bi trebalo da je do telefona
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#815 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

Evo cackam telefon vec nekih 10.ak dana u mogu reci samo da sam pre pre prezadovolja i da se ni sekunde nisam pokajao sto sam uzeo s8+, cak i u odnosu na s9 ili note 9 nema neke velike razlike da bih zalio sto nisam uzeo jedan od ta dva modela...

imam dva pitanja :D

Prvo, stavio sam tamo u postavkama oavjesti na zakljucanom zaslonu da mi ne prikazuje sadrzaj nego samo da me obavijesti kada dodje viber poruka il ili propusten poziv ili nesto trece, znaci na zakljucanom zaslonu mi samo stoji propusten poziv poruka na viberu ili nesto drugo ali ne pise ni sadrzaj ni nista nego pise sadrzaj skriven a tako i hocu, ali kada me neko zove na viber ne izbaci mi odmah recimo kao na obicnom pozivu ko zove da se odmah mogu javiti nego pise i kod viber poziva sadrzaj skriven i samo mi onaj okvir oko ekrana kao bude bijele boje i onda moram prvo da pritisnem home tipku da bi mi prikazao ko zove pa tek onda da se javim ako me razumijete, da mi dolazni poziv na viberu odmah ide na ekran kao obicni poziv na telefon ?

Drugo, kada se ukljuci always on display i tako radi 24/7 znaci stalno da se nikada ne gasi, utice li i koliko utice na vijek trajanja baterije, na dnevnu potrosnju baterije kao i na sam vijek LCD.a i da li "steti" i u kakvom slucaju samom LCD.u pa onda i bateriji kada radi ?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#816 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

Always on utice na bateriju, tj. praznjenje, ali ne mnogo. I nece ti nastetiti ekranu nista.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#817 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by edys »

diablobih wrote:Always on utice na bateriju, tj. praznjenje, ali ne mnogo. I nece ti nastetiti ekranu nista.
Ako se sjecam dobro negdje sam procitao kao da Always on trosi 1% za 1h...ne znam da li je tacno, al ako jeste to je zanemariv procenat
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#818 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skafiskafsnjak »

edys wrote:
diablobih wrote:Always on utice na bateriju, tj. praznjenje, ali ne mnogo. I nece ti nastetiti ekranu nista.
Ako se sjecam dobro negdje sam procitao kao da Always on trosi 1% za 1h...ne znam da li je tacno, al ako jeste to je zanemariv procenat
U mene na s9+ za 7h40min 5%... 164mah
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#819 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

Zato sam i rekoa da ne trosi puno. Nego odgovorite covjeku za Viber ako neko zna.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#820 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by brazzo19 »

diablobih wrote:Zato sam i rekoa da ne trosi puno. Nego odgovorite covjeku za Viber ako neko zna.
Fakat me nervira pa ako ko zna rijesenje ....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#821 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skafiskafsnjak »

Probaj iskljuciti edge lighting.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#822 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by SONY_91 »

Edge osvjetljenje smeta kao što piše post iznad. Nema rješenja osim da ugasiš edge osvjetljenje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#823 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skafiskafsnjak »

Ali neka ga iskljuci samo za viber. Mislim, ako mu ne fora...nek ga ima na drugim app
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#824 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Nisam ja siguran šta on pita za Viber?

Mislim da je on uključio u notifikacijama da mu ne prikazuje sadržaj prispjele poruke na lockscreenu a to onda nema veze sa edge lightning
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#825 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skafiskafsnjak »

shalla wrote:Nisam ja siguran šta on pita za Viber?

Mislim da je on uključio u notifikacijama da mu ne prikazuje sadržaj prispjele poruke na lockscreenu a to onda nema veze sa edge lightning
znam tacno sta pita . Vec sam jednom to namjestao zeni :D
Kada ga neko zove na viber, ne izbaci mu ono klasicno da se javi na poziv...prakticno, samo mu se upali edge screen, i pise gore da ima poziv...pa bi sad on trebao otkljucati tel , pa se onda javiti :P

Komplikejsn :D
Post Reply