Galaxy S8 i S8+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Čitajući ovako, i ne čini mi se neki veliki upgrade u odnosu na sedmice, realno ne vidim nijedan valjan razlog zašto bi neko ko ima s7 ili s7 edge uzeo osmicu. Možda griješim al eto to je moje mišljenje...
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by zforumas »

Niko to ne uzima iz potrebe za boljim, nego iz potrebe za furanjem novog modela

btw. ja mislim da temu treba zakljucati :mrgreen:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by avaks »

Jedino što mi se ne sviđa će biti zakrivljen ekran na oba uređaja, nekako mi bolje leži ravni (ili barem kao na s7 onaj 2,5D kako ga već zovu).
Fingerprint iza i nije loše mada i tu ima jedan minus, neće se preko njega moći otključati kada je na stolu :-)
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by AmirBaa »

zasad mi ne izgleda toliko dobar S8, vidjet cemo kad izadje prvi pravi review na youtube-u. S7E imam 2 sedmice i jos uvijek navecer najmanje sat vremena provedem cackajuci i nailazeci na neke nove stvari. A koliko vidim S8 nije toliko noviteta ubacio :D ali ponavljam, nista dok se dobar review ne pogleda/procita
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#5 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by mad_max_ba »

ja mislim da će ova nova nokia 3310 sve stvari uraditi kako treba :D :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#6 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MOSALJOZE »

Ako mi kvazi proda jedan po onim svojim cijenama kupiću :mrgreen:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#7 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by avaks »

A vala ko ima S7 ili S7E i ne isplati se kupovati osim ako ima viška novaca i želi da ima najnovije.
Mislim čak da i pored S6 nemaš razlog da mijenjaš...
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#8 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

Ma smijesno, stavili Iris scanner i to je to. Za ovo dati 1000 eura je preseravanje. Kod nas vjerujem i 1200 eura.
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#9 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Ma nova Nokia 3310 i netreba ti nista vise :mrgreen:
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#10 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Zoya »

Galaxy? Pao si mi u očima :skoljka:
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#11 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Mega Man X »

Jedna velika mana: 5.8 incha i 6.2 incha.

To je jarane veliko. Ovo drugo bukvalno phablet, a sekunda da ispadne iz ruke/džepa. :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10790
Joined: 12/12/2011 11:28

#12 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by ElRe »

Bez obzira na velicinu ekrana, bice manji od S6
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#13 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by aditon »

osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#14 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by azdralovic »

aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
Praviti bolje slike
Pokretati aplikacije brze
Imati vise memorije nego jeftiniji telefon
Kad ti bude potrebno da ti je mobitel reliable (recimo za posao) vidjet ces da ti znaci da je mobitel kvalitetan,brz,sposoban etc...

#samoodgovaram
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#15 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by AmirBaa »

aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
zbog cega nekome treba ikakvo auto osim golfa 2 - i golf 2 te odveze od tacke A do tacke B. Kad skontas odgovor na to pitanje nadoci ce ti i sto neko sebi kupi bolji mobitel, bolji racunar, laptop, auto, stan itd. itd. :thumbup:
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#16 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Mega Man X »

To je isto kad bi neko pito što će mu na računaru više od 2GB RAM-a, a ovamo PC šteka samo tako. Normalno da treba bolji hardver.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#17 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by AmirBaa »

Mega Man X wrote:To je isto kad bi neko pito što će mu na računaru više od 2GB RAM-a, a ovamo PC šteka samo tako. Normalno da treba bolji hardver.
ma drug nije u pitanju samo hardver, mene recimo zanima i bitan mi je izgled. Od izgleda kucista za racunar pa do mobitela. Naspram S7E mi svi mobiteli izgledaju bezveze, previse flat i slicno. Kao sto volim da mi satili jakna fino izgleda, volim i da mi je mobitel lijep, gledam u njega dosta vremena :lol: :lol:
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#18 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Mega Man X »

AmirBaa wrote: ma drug nije u pitanju samo hardver, mene recimo zanima i bitan mi je izgled. Od izgleda kucista za racunar pa do mobitela. Naspram S7E mi svi mobiteli izgledaju bezveze, previse flat i slicno. Kao sto volim da mi satili jakna fino izgleda, volim i da mi je mobitel lijep, gledam u njega dosta vremena :lol: :lol:
Ja samo se nadovezujem na aditon-ovo pitanje.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#19 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MOSALJOZE »

Isto kao da odeš na temu o pivama,i kažeš e što će vama ova može i sarajevska...
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#20 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by aditon »

azdralovic wrote:
aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
Praviti bolje slike
Pokretati aplikacije brze
Imati vise memorije nego jeftiniji telefon
Kad ti bude potrebno da ti je mobitel reliable (recimo za posao) vidjet ces da ti znaci da je mobitel kvalitetan,brz,sposoban etc...

#samoodgovaram
:) znao sam da ću biti neshvaćen. Ok, što se fotografija tiče, meni je to, npr., najbitnije na telefonu, ali ne toliko da kupim telefon od 2000 KM Za te novce mogu kupiti skoro pa profesionalni fotoaparat. Što se tiče otvaranja aplikacija, za to ti ne treba 8 jezgreni procesor i 4 gige rama, fluidnost telefon ima i na duplo slabijim (hardwareski) telefonima. A mamorija? Pa imamo memorijske kartice za to. Kako god, ipak, ljudi ovakve telefone uzimaju ne zbog ovih razloga, već je stvar u prestižu, zar ne? Postavljao sam slično pitanje i na nekim drugim adresama ali nikad niko nije imao adekvatan odgovor na isto. Svi su odgovori bili slični kao i ovaj tvoj.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#21 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by aditon »

AmirBaa wrote:
aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
zbog cega nekome treba ikakvo auto osim golfa 2 - i golf 2 te odveze od tacke A do tacke B. Kad skontas odgovor na to pitanje nadoci ce ti i sto neko sebi kupi bolji mobitel, bolji racunar, laptop, auto, stan itd. itd. :thumbup:
to poređenje baš i nema smisla, previše je pojednostavljeno. Već sam kolegi azdralovic odgovorio na njegovu repliku pa neću da se ponavljam, ali zaista mislim da nikome ne treba telefon od 2000 KM za bilo šta da na njemu radi ili ga koristi. Nije mi ni realno da ovi telefoni imaju jače hardware-ske komponente od prosječnog PC-a. Mislim, čisto pokušavams hvatiti, ne osuđujem nikog jer i sam volim tehniku, ali od sve tehnike danas koju si možemo priuštiti, najgluplje mi je tolike novce izvaliti na telefon.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#22 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by azdralovic »

aditon wrote:
azdralovic wrote:
aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
Praviti bolje slike
Pokretati aplikacije brze
Imati vise memorije nego jeftiniji telefon
Kad ti bude potrebno da ti je mobitel reliable (recimo za posao) vidjet ces da ti znaci da je mobitel kvalitetan,brz,sposoban etc...

#samoodgovaram
:) znao sam da ću biti neshvaćen. Ok, što se fotografija tiče, meni je to, npr., najbitnije na telefonu, ali ne toliko da kupim telefon od 2000 KM Za te novce mogu kupiti skoro pa profesionalni fotoaparat. Što se tiče otvaranja aplikacija, za to ti ne treba 8 jezgreni procesor i 4 gige rama, fluidnost telefon ima i na duplo slabijim (hardwareski) telefonima. A mamorija? Pa imamo memorijske kartice za to. Kako god, ipak, ljudi ovakve telefone uzimaju ne zbog ovih razloga, već je stvar u prestižu, zar ne? Postavljao sam slično pitanje i na nekim drugim adresama ali nikad niko nije imao adekvatan odgovor na isto. Svi su odgovori bili slični kao i ovaj tvoj.
Pa dobro ja sam iphone kupio da se kurcim...
Da krenemo redom, profesionalni aparat ne moze stati u dzep, imam i DSLR i koristim ga iskljucivo kad to isplaniram... ne mogu ga spontano ponijeti na kafu jer jbga ipak je povelik i potezak... da ne govorim o tome da mi je sadrzaj dostupan tek kad dodjem kuci (ili da nosim laptop sa sobom).
Sto se tice otvaranja aplikacija ne znam sta ti koristis, ali postoje aplikacije koje zahtijevaju ipak malo više precessing power kao i ram... Najjednostavniji primjer je bilo koja ozbiljnija navigacija, koja će kalkulisanje rute, pretraživanje baze, i slično mnogo brže raditi na 8 umjesto na 1 ili koliko hoces jezgri (pogotovo ako imas citavu evropu skinutu u memoriju telefona). Pored iphone imam sluzbeni telefon (HTC), i on jeste fluidan dok god vodim racuna da nemam nista pokrenuto u pozadini, onog momenta kada zaboravim task manager u roku od dan ce poceti da steka i zajebava (a na njemu koristim samo poslovne aplikacije citrix mail, notes, office i slicno).
Za memoriju se slazem, postoje kartice, samo i one kostaju right...
Postoji nesto sto se zove osloniti se na mobitel koji koristis. To ukljucuje da sve aplikacije koje zamislis mogu raditi na njemu (pa makar to bio i real racing hocu da znam da ce na mom mobitelu raditi savrseno). Takodjer ukljucuje da gledam u ekran koji ima rezoluciju visu od 300*200. Ukljucuje touch koji je responsive na dasak vjetra a ne da moram cekicem udariti po njemu. Najplasticniji primjer koji ja navodim tima koji postavljaju pitanja kao ti jeste koliko sekundi mi treba da izvadim mobitel i uslikam/snimim momenat koji se desava ispred mene. Trenutno to traje 2 sekunde.

Btw prosle godine sam doplatio za auto cca 7000 maraka. Mogao sam za te pare uzeti jos jedno pa da imam dva. Vozio bi me isto kao i ovaj koji sad imam.
Nista ne prodajem, samo se kurcim :)
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#23 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by klixo »

Meni P9 velik ,a tek ovaj :roll:
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#24 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by CrniSA »

Poslije ovog S7 kupujem Nokia flagship.

Ne treba mi ovaj S8 frankenstein
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

aditon wrote:
azdralovic wrote:
aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
Praviti bolje slike
Pokretati aplikacije brze
Imati vise memorije nego jeftiniji telefon
Kad ti bude potrebno da ti je mobitel reliable (recimo za posao) vidjet ces da ti znaci da je mobitel kvalitetan,brz,sposoban etc...

#samoodgovaram
:) znao sam da ću biti neshvaćen. Ok, što se fotografija tiče, meni je to, npr., najbitnije na telefonu, ali ne toliko da kupim telefon od 2000 KM Za te novce mogu kupiti skoro pa profesionalni fotoaparat. Što se tiče otvaranja aplikacija, za to ti ne treba 8 jezgreni procesor i 4 gige rama, fluidnost telefon ima i na duplo slabijim (hardwareski) telefonima. A mamorija? Pa imamo memorijske kartice za to. Kako god, ipak, ljudi ovakve telefone uzimaju ne zbog ovih razloga, već je stvar u prestižu, zar ne? Postavljao sam slično pitanje i na nekim drugim adresama ali nikad niko nije imao adekvatan odgovor na isto. Svi su odgovori bili slični kao i ovaj tvoj.
Jao koji si ti tip. Sta ti imas ispitivati ljude zasto su oni kupili odredjeni mobitel, to mi samo lici na ljubomoru. A kupim ono sto mi se svidja, iz svojih subjektivnih razloga, sta tu ima dalje nejasno? Sta ti uopste zelis postici svojim postovima? :)

Ko ima pare i kome se svidi zasto bi kupovao onda nesto jeftinije ako mu nije to to. Pa makar to bilo samo radi dizajna, a uvijek ima dosta (opet, subjektivnih) stvari.
Post Reply