Galaxy S7

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#76 Re: Galaxy S7

Post by vicious »

Za Edge stoji da nema trenutno na stanju u bhtelecomu... je li ga uopšte bilo, ili su ih odmah sve sklonili za familiju, prijatelje i zemljake? :D
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#77 Re: Galaxy S7

Post by probook »

vicious wrote:Za Edge stoji da nema trenutno na stanju u bhtelecomu... je li ga uopšte bilo, ili su ih odmah sve sklonili za familiju, prijatelje i zemljake? :D
To drugo :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27171
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#78 Re: Galaxy S7

Post by mayab »

Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#79 Re: Galaxy S7

Post by Better Man »

mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#80 Re: Galaxy S7

Post by golfiista »

probook wrote:Imas S5 i pljunes milju ipo za s7 i instalirasi namjestis sve potpuno isto kao na s5 i sam sebe ubjedjujes da je svr mnogo bolje i brze na s7 :-). A tek onaj osjecaj qrcenja :-)

----ukratko opisan profil prosjecnog korisnika high end telefona----
Čovjek sve napisao. Upravo to. Nevjerovatno je šta radi marketing. S5 dok ne izađe s10, pa da možda i ubijedis sebe da nisi bacio 1000 KM.
Btw. iPhone bar drži cijenu iako je i to precijenjeno govno.
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#81 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Better Man wrote:
mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
Kakva je to logika? Koji idiot ce kupiti mobitel za 1 KM i placati mjesecno 150 + pdv?
Postoje ljudi koji trose 100-200-300 KM mjesecno i to je za njih. Nije za fukaru sigurno.
Dakle, taj mobitel kosta 1 KM i tu prica prestaje. Inace bi na svako auto dodavali vrijednost nasutog goriva, za kucanske aparate vrijesnost utrosene el. energije itd... I dobili bi cudne cifre.
Ja konkretno imam toptim 100 i nema mjeseca kada nisam prekoracio tih 100 km... Meni se itekako isplati uzeti takav mobitel za 1 KM.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#82 Re: Galaxy S7

Post by Maharadza »

Better Man wrote:
mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
:lol: :lol: :lol: jao pa neće plaćati telefon nego prije svega USLUGU tj tarifu Moj Mix Vip:
1000 min. prema svim mrežama u BiH,
5000 minuta razgovora prema m:tel fiksnoj i mobilnoj mreži (nakon potrošenih 1000 minuta za pozive prema svim mrežama u BiH), 5000 poruka prema svim mrežama u BiH,
1000 minuta za pozive prema mobilnoj mreži mts Srbija i
20GB brzog interneta :shock:

Pored ovih vrhunskih bonusa, u pretplatu su uključene i dodatne pogodnosti: Moja Roaming tarifa uz posebno kreirane cijene poziva prema inostranstvu.
http://www.mtel.ba/mojjmix-vip

Znači tarifa/USLUGA košta toliko, a telefon za 1KM je samo pogodnost koja dolazi uz tu tarifu (ima izgleda i s7 edge, z5 itd.)! ;-)
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#83 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Ma uvijek ista prica oko cijena u operaterima... Pretplata koja se ionako koristi se uracuna u cijenu mobitela :D
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#84 Re: Galaxy S7

Post by probook »

Better Man wrote:
mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
:lol: :lol: :lol:

Evo ja npr trosim mjesecno minimum 60 KM na tel (pretplata). Ja uzeo - ne uzeo tel za dvije godine potrosim minimum 1440 KM. Znaci tel ako uzmem na pretplatu za 1 KM on me stvarno kosta 1 KM jer bih isto potrosio uzeo ili ne uzeo tel.
Last edited by probook on 20/03/2016 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#85 Re: Galaxy S7

Post by Maharadza »

febo_acm wrote:Ma uvijek ista prica oko cijena u operaterima... Pretplata koja se ionako koristi se uracuna u cijenu mobitela :D
Ma o tome se da raspravljati, ali kao što rekoh, ono je cijena za paket dok je 1KM za telefon pogodnost koja dolazi uz isti! Imaš takvih tarifa i usluga kod svih operatera! ;-)
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#86 Re: Galaxy S7

Post by Better Man »

probook wrote:
Better Man wrote:
mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
:lol: :lol: :lol:

Evo ja npr trosim mjesecno minimum 60 KM na tel (pretplata). Ja uzeo - ne uzeo tel za dvije godine potrosim minimum 1440 KM. Znaci tel ako uzmem na pretplatu za 1 KM on me stvarno kosta 1 KM jer bih isto potrosio uzeo ili ne uzeo tel.
Vidi. On je napisao da će plaćati mjesečno 150 KM plus PDV. E sad ako Ti za te dvije godine potrošiš minimum 1440 KM, onda te telefon nekošta 1 KM, već oko 2560 KM. I reci mi da to nije preplaćeno. I ne znam šta je smiješno. Nisu u MTL naš toliko naivni da ti dadnu telefon za 1 KM. Naplate ti oni to i debelo. Ok za ljude koji baš troše mjesečno tih 150 Km, ali pored besplatnih servisa, moraš biti idiot i trošiti toliku cifru na mobitel mjesečno, osim ako nisi kakv političar na ministarskoj poziciji ili neki super uspješni biznismen.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#87 Re: Galaxy S7

Post by Naslovnica »

febo_acm wrote:
Better Man wrote:
mayab wrote:Evo ga u Mtelu za 1KM uz dvogodisnju tarifu Moj MIX Vip , 150 KM+PDV mjesecno , e samo nemam zivaca porediti ovo sta daje ta tarifa u poredjenju sa nekom BHTelecomovom.....
To za marku je najobičnija navlakuša i prevara. Ako ćeš plaćati tu cijenu koju si naveo plus PDV naredne dvije godine, onda ćeš preplatiti telefon i na kraju ćete koštati oko 4000 KM.
Kakva je to logika? Koji idiot ce kupiti mobitel za 1 KM i placati mjesecno 150 + pdv?
Postoje ljudi koji trose 100-200-300 KM mjesecno i to je za njih. Nije za fukaru sigurno.
Dakle, taj mobitel kosta 1 KM i tu prica prestaje. Inace bi na svako auto dodavali vrijednost nasutog goriva, za kucanske aparate vrijesnost utrosene el. energije itd... I dobili bi cudne cifre.
Ja konkretno imam toptim 100 i nema mjeseca kada nisam prekoracio tih 100 km... Meni se itekako isplati uzeti takav mobitel za 1 KM.
Upravo tako. :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#88 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Jebiga druze ja ne znam gdje ti zivis, ali grijesis mnogo. Nekome je taj mobitel hljeb i bez poziva ga nema nigdje. Ja imam par kolega koji koriste tu Vip tarifu i vjeruj da oni nemaju neke velike plate, ali jednostavno posao ne moze da trpi. Konkretno, jaran mi je vlasnik servisa i taj lik svako dan obavi 20-30 poziva minimalno x 30 dana... Njemu je ova tarifa mnogo valjala i uz njih dobije i najbolji telefon za 1 KM. Na kraju mjeseca kada sve poplaca ne ostanu mu ni dvije prosjecne plate, a lik radi 15h dnevno. Masa je takvih privatnika...

Mobitel je samo bonus na tarifu. Tarifa od 150 KM nije za svakoga i to je to.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#89 Re: Galaxy S7

Post by jahh »

Je li u BHTu Qualcomm ili Exynos varijanta?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#90 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

jahh wrote:Je li u BHTu Qualcomm ili Exynos varijanta?
Exynos octa core
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#91 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Snapdragon je samo za Američko tržište dok je Exynos za Internacionalno. Koliko vidim razlike su minorne, SD je bolji po jezgru (kome to znači, benchmarks) i za nijansu bolja grafička dok je Isocell kamera na Exynost opet za nijansu bolja od Sony na SD (sve minorne razlike).
Jedino šta pravi razliku jeste baterija koja je dosta bolja uz Exynos i što bi prevagnulo u mom slučaju dok će za ROMovoe biti puno lakše sa SD :mrgreen:
U svakodnevnom radu:


http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... -17325.php
http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S ... ce_id79400
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#92 Re: Galaxy S7

Post by MOSALJOZE »

brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#93 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

Isplati li se prelazit za s6 na s7 nije neka "aman zaman" razllika, sta vi mislite vase misljenje ? :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#94 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

brazzo19 wrote:Isplati li se prelazit za s6 na s7 nije neka "aman zaman" razllika, sta vi mislite vase misljenje ? :)

Po meni isplati itekako... MicroSD slot, veca baterija, vodootporan, brzi procesor, vise RAM memorije, bolja kamera...

E sad sa druge strane ti skontaj ima li potrebe za tim i koliko ti ove prednosti znace?!
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#95 Re: Galaxy S7

Post by Maharadza »

brazzo19 wrote:Isplati li se prelazit za s6 na s7 nije neka "aman zaman" razllika, sta vi mislite vase misljenje ? :)


Po meni nećeš pogriješiti kako god odlučiš! :thumbup:

btw. Gledaj što ti je ponuda;

http://tarife.mediamarkt.de/handys/sams ... rifdetails

s7 za 49€ uz ugovor na 24mjeseca; 40€ mjesečno, FLAT (pozivi i poruke) prema svim mrežama u državi, internet 2GB poslije FLAT uz 64kbps...#gdjejaživim :cry:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#96 Re: Galaxy S7

Post by MOSALJOZE »

Što se tiče izgleda,slican je s6,malo su ivice zaobljenije sa zadnje strane.Na kameri ne vidim toliku razliku,osim na fokusu,vidjecemo kako ce se pokazati po mraku.
Odlican telefon :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#97 Re: Galaxy S7

Post by problemnatravunu »

MOSALJOZE wrote:Što se tiče izgleda,slican je s6,malo su ivice zaobljenije sa zadnje strane.Na kameri ne vidim toliku razliku,osim na fokusu,vidjecemo kako ce se pokazati po mraku.
Odlican telefon :thumbup:
Image
Eto, najbolje da za te pare nevalja... :D :D :D

:thumbup:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#98 Re: Galaxy S7

Post by MOSALJOZE »

Imam "problem" sa ovim always on display.Uvijek pomislim da je ekran "aktivan"i krenem da ga zakljucam :-)
Baterija osjetno bolja,ali se i duže puni.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#99 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Nego raja ima li kod od vas ovaj Gear VR, ja ga u telecomu nisam dobio, ali sam ga kupio u Austriji 99€ i nije mi zao ni marke :) Mislim da za to treba cak posebna tema ukoliko nas ima jos?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#100 Re: Galaxy S7

Post by MOSALJOZE »

Nemam,ali da te pitam.Maloprije se telefon ugasi(nije bilo mreže u tom trenutku mozda je do toga :? )i upali se sada radi bez problema.
:?
Post Reply