Galaxy S7

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2526 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Pa i ne kasne puno, ni dva mjeseca :thumbup:
Meni je ok radio, mada mi fingerprint djeluje sporiji na Oreo ili je placeboo :mrgreen:
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2527 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

meni sve za sad djeluje brze nego inace, ugl sad je sve za 10
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#2528 Re: Galaxy S7

Post by tr_ba »

Mes'cini i baterija mu je brza...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2529 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Za korisnike S7 i S8 koji imaju samo po jednu kameru a zele portrait mode (live focus na s9) evo google camera aplikacija.

Samo je instalirate i postavite postavke ovako i radit ce vam portrait mode :D (nekada app crasha ali samo restart app i sve ponovo radi):

Download:
https://drive.google.com/file/d/1zaYbOc ... HBELw/view


Postavke:

Model: Nexus 6
Portrait mode on all models: on
camera.af.debug.show: off
camera.faceboxes: on



https://www.xda-developers.com/google-c ... s7-note-8/

Kada slikate "obicne" slike ovom aplikacijom koristi googleovo procesiranje i HDR+ tako da dobijete dosta drugacije fotografije nego kada slikate sa stok kamerom :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#2530 Re: Galaxy S7

Post by shape of despair »

Isplatili se sad dati oko 600KM za nov S7 obicni(ne edge).
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2531 Re: Galaxy S7

Post by diablobih »

shape of despair wrote:Isplatili se sad dati oko 600KM za nov S7 obicni(ne edge).
Po meni ne.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2532 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

shape of despair wrote:Isplatili se sad dati oko 600KM za nov S7 obicni(ne edge).
Dat cu ti ja s7 edge, nov displej nova baterija, sve stavljeno prije 20ak dana u ovlastenom servisu i jos je pod garancijom :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#2533 Re: Galaxy S7

Post by shape of despair »

Za korisnike koji duze imaju sedmicu. Je li vam se ogulila home tipka.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2534 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

shape of despair wrote:Za korisnike koji duze imaju sedmicu. Je li vam se ogulila home tipka.
Ja sam kupio S7 Edge od prvog dana izlaska i eno ga sad mama koristi tipka i dalje kao nova, a vidjao sam dosta slucajeva gdje se oguli.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2535 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

Kod mene se nije imala kad ogulit hahah vec 2x u garanciji zamjenio display, pa onda mjenjaju sve u kompletu XD
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#2536 Re: Galaxy S7

Post by shape of despair »

Znači kako ga ko cuva ocigledno.
Kupio sam ovaj telefon neki dan. Posto sam uvijek imao telefone nizeg do srednjeg cjenovong razreda ovo mi je sad zvijer.
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#2537 Re: Galaxy S7

Post by Fast Driver »

shape of despair wrote:Za korisnike koji duze imaju sedmicu. Je li vam se ogulila home tipka.
Jeste kod mene, nakon otprilike dvije godine koristenja. Ali to im je generalno boljka. Mislim da se dugme ne moze samo zamjeniti, mora se mjenjati zajedno sa ekranom.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2538 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Da je smeće nije, sada i pripada nekom srednjem rangu i po cijeni i po specifikacijama :thumbup:
Ima Oreo nadogradnju kao i Mate 10 pro.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2539 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

Za mene je smece, s7e koristim skoro 2 godine a 10pro 8 mjeseci, i znam sta govorim :) 2x zamjenjen displey u 20 mjeseci zbog burn in efekta, baterija sranje, otisak prsta spor, cak redmi note 3 pro je brze otkljucavo na otisak prsta a telefon s cjenom oko 150$
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2540 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Pa biće ti i 10 pro smeće za 2 godine po tvojoj priči, naravno da će izaći i brži i bolji telefoni, logično :lol:
S7 je i danas dobra kupovina, ekstra mid range telefon ko nađe dobro očuvan ili nov.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2541 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

HardCore wrote:Za mene je smece, s7e koristim skoro 2 godine a 10pro 8 mjeseci, i znam sta govorim :) 2x zamjenjen displey u 20 mjeseci zbog burn in efekta, baterija sranje, otisak prsta spor, cak redmi note 3 pro je brze otkljucavo na otisak prsta a telefon s cjenom oko 150$
Ja sam ga koristio pune 2 godine, sada ga koristim mama telefon i dalje vrhunski. Niti sam imao problema sa burn in, baterija mi bila odlicna, ali normalno nakon 2+ godine da joj padne kapacitet kao i svakom telefonu, a to da brze otkljucava nesto me cudi, jer je brzina citaca otiska extra dobra, bilo je sporije na starijoj verziji androida.

Kako mi ide na zivce ta djecija prica fanboysa, ono sto ja koristim je najbolje a ostalo sve smece :-) Budi objektivan, a niko te ne tjera da ovdje ljudima spamas temu, koristis huawei, pa onda uzivaj u njemu, ali toliko uzivas da moras ego smiriti time sto ovdje omalovazavas drugi top telefon.

P.S. Pogledaj malo kako huawei vara korisnike reklamama, slikaju dslr aparatom a predstavljaju kao slike sa huawei telefona, benchmark varanje i slicno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2542 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

HardCore wrote:
arnes_king wrote: Ja sam ga koristio pune 2 godine, sada ga koristim mama telefon i dalje vrhunski. Niti sam imao problema sa burn in, baterija mi bila odlicna, ali normalno nakon 2+ godine da joj padne kapacitet kao i svakom telefonu, a to da brze otkljucava nesto me cudi, jer je brzina citaca otiska extra dobra, bilo je sporije na starijoj verziji androida.

Kako mi ide na zivce ta djecija prica fanboysa, ono sto ja koristim je najbolje a ostalo sve smece :-) Budi objektivan, a niko te ne tjera da ovdje ljudima spamas temu, koristis huawei, pa onda uzivaj u njemu, ali toliko uzivas da moras ego smiriti time sto ovdje omalovazavas drugi top telefon.

P.S. Pogledaj malo kako huawei vara korisnike reklamama, slikaju dslr aparatom a predstavljaju kao slike sa huawei telefona, benchmark varanje i slicno.
Tebi je brzina mozda extra dobra jer nisi koristio druge telefone, ja sam licno kupio i koristio xiaomi redmi note 3 pro, placen 144$ prije skoro 2 godine i telefon ima brzi citac a s7edge placen skoro 1400KM, po piku milion s7e sa nekim rozim i slicnim linijma po displeju, nijedan drugi telefon nisam vidio da ima vise belaja s displejom kao sto ima ovaj, isto je radio i samsung za slike i video koristio prof kameru,takodjer i varanje na benchmark, ne branim huawei al nema te kompanije koja nije to radila ;)
Koristio sam mnogo razlicitih telefona izmedju kojih je i jedan redmi note 5 koji je jako dobar telefon ali da je bolji od s7 edge, nije. Niti sam primjetio da mu je brzi citac otiska prsta, a i da jest to bi bile milisekunde koje su nam jako bitne u zivotu, ali opet kazem ,nije.

Nebitno, nisam zelio s tobom raspravljati jer rasprava ne vodi nicemu, pogotovo s takvima, samo kazem da pises gluposti od kojih niko nema koristi.

Tebi iz nekih razloga nije valjao, i nisi jedini, a isto tako ima bezbroj korisnika kojima je telefon bio i cak i dan danas extra.

A to sto se desi neka greska na telefonu, pa s7 edge nije jedini, skoro svaki model svake kompanije ima neki problem po kojem je prepoznatljiv. Ja opet kazem, ja sam svoj koristio 2 godine i danas se koristi i telefon slusa odlicno i nisam jedini.

Ti si dosao na ovu temu i bez razloga poceo blatiti telefon koji je extra i ne vidim svrhu toga. Tebi se ne svidja, pa niko te ne tjera da ga koristis. Koristi huawei i idi na huawei temu uzivati u tel :D

A sad traziti musice, pa ni jedan tel nije savrsen i top u svakom segmentu, svi imaju prednosti i nedostatke a ove vece kompanije ulazu u marketing i dosta toga sto xiaomi ne radi tako da mora biti razlika u cijeni.

Sada koristim s9+ koji je jedan od najkompletnijih telefona na trzistu i uzivam u njemu, ali ne letam po temema drugih mobitela kako bih njih blatio ako nesto nemaju sto moj ima :D
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2543 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

arnes_king wrote: Koristio sam mnogo razlicitih telefona izmedju kojih je i jedan redmi note 5 koji je jako dobar telefon ali da je bolji od s7 edge, nije. Niti sam primjetio da mu je brzi citac otiska prsta, a i da jest to bi bile milisekunde koje su nam jako bitne u zivotu, ali opet kazem ,nije.

Nebitno, nisam zelio s tobom raspravljati jer rasprava ne vodi nicemu, pogotovo s takvima, samo kazem da pises gluposti od kojih niko nema koristi.

Tebi iz nekih razloga nije valjao, i nisi jedini, a isto tako ima bezbroj korisnika kojima je telefon bio i cak i dan danas extra.

A to sto se desi neka greska na telefonu, pa s7 edge nije jedini, skoro svaki model svake kompanije ima neki problem po kojem je prepoznatljiv. Ja opet kazem, ja sam svoj koristio 2 godine i danas se koristi i telefon slusa odlicno i nisam jedini.

Ti si dosao na ovu temu i bez razloga poceo blatiti telefon koji je extra i ne vidim svrhu toga. Tebi se ne svidja, pa niko te ne tjera da ga koristis. Koristi huawei i idi na huawei temu uzivati u tel :D

A sad traziti musice, pa ni jedan tel nije savrsen i top u svakom segmentu, svi imaju prednosti i nedostatke a ove vece kompanije ulazu u marketing i dosta toga sto xiaomi ne radi tako da mora biti razlika u cijeni.

Sada koristim s9+ koji je jedan od najkompletnijih telefona na trzistu i uzivam u njemu, ali ne letam po temema drugih mobitela kako bih njih blatio ako nesto nemaju sto moj ima :D
Ljudino prvo procitaj moje postove, a ne da tu mlatis bezveze, ja nisam rekao da je RN3 bolji od s7e vec da ima brzi citac otiska, kazes meni iz nekog razloga nije valjao s7e i nije napisao sam to vec, 2x mjenjan displej i baterija, oba puta burn in...ja dosao na temu i poceo blatit, pa procitaj par prvih postova s ove stranice i reci mi jesam li "blatio", ako je tebi uzivancija snimati slow mo u 720p na telefonu od 1900KM onda ti svaka cast, ja ti se divim, ja to nebih mogao...



Ovaj video pokazuje koliko je samsung napredovo za 3 godine. 0 bodova
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2544 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Hajd dobro bolan, uredu je :D

Samo se bezveze provaljujes.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#2545 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

arnes_king wrote:Hajd dobro bolan, uredu je :D

Dosao ti da mi kazes kako mi telefon ni prosli ni sadasnji nisu valjali, bas si smijesan :-) Sve mi je jasno dok si takav test postavio i po tome mjeris koji je telefon dobar koji ne :run:

Imao bih ti sta pisati i argumentovati ali nemam kad da gubim vrijeme na ovakvu raspravu s takvim likom.
Pa sta nije uredu s testom? Realno porodjenje telefona, jedan kosta 1600 drugi 600, al sto da ne bolje bacit jos milju pa snimat slow mo 7 dana i vise nikad koristit tu opciju, dok je ovaca bit ce i vune :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2546 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

HardCore wrote:
arnes_king wrote:Hajd dobro bolan, uredu je :D

Dosao ti da mi kazes kako mi telefon ni prosli ni sadasnji nisu valjali, bas si smijesan :-) Sve mi je jasno dok si takav test postavio i po tome mjeris koji je telefon dobar koji ne :run:

Imao bih ti sta pisati i argumentovati ali nemam kad da gubim vrijeme na ovakvu raspravu s takvim likom.
Pa sta nije uredu s testom? Realno porodjenje telefona, jedan kosta 1600 drugi 600, al sto da ne bolje bacit jos milju pa snimat slow mo 7 dana i vise nikad koristit tu opciju, dok je ovaca bit ce i vune :)
Bolan tezak si, uredu je, imas svoje misljenje a ja svoje i to je to. Jedina prednost mog telefona je super slow mo :-) prestani bolan dok nije kasno.

Sto si ti ljubomoran sto ja imam pare da kupim telefon od 1700KM, sto mi se ne svidja neki huawei ili druga marka. Je li ti smeta i sto vozim audia? Hoces me i tu pocet ubjedjivat da kupim neki jeftiniji auto jer sve isto ima :D

Realno, Samsung mi je najvise nudio, i sve ono sto sam zelio, a najvise me privlaci dizajn, tako da mi je to vrijedno bilo tih para a ti crkni od muke :D Bio bolji od toga sto ti poredis ili ne, moje pare, moj zivot, a bolji je :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#2547 Re: Galaxy S7

Post by shape of despair »

Je li fazon da pri jacem svjetlu led jace svijetli i obratno
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2548 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

shape of despair wrote:Je li fazon da pri jacem svjetlu led jace svijetli i obratno
Ne bih rekao, bar nisam primjetio u 2 godine koliko sam ga koristio.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#2549 Re: Galaxy S7

Post by shape of despair »

Fakat mi nije jasno kako jedan najnoviji model, DUPLO slabiji od samusnga s7, kosta vise ili barem isto. I jos gore, raja to kupuje masovno, a za iste pare mogu dobiti jači mobitel. Valjda je problem sto je jedan 2016. godiste a drugi 2018.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2550 Re: Galaxy S7

Post by hekaton »

jel neko mijenjao dispaly za edge 7...koliko para i gdje u sarajevu to odraditi kako treba...
Post Reply