Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#26 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

nemoguce vruce wrote: skijas...
de ti meni navedi dje ja to sirim mrznju prema drugom narodu?

blago receno, podvaljujes, sto je cist bezobrazluk...
Pa citirao sam te.
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#27 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

Halcyon wrote:
Skijaš wrote:
Halcyon wrote:Jedno je stvaranje povjerenja i visok stepen tolerancije, drugo je pljuvat po svome da bi se dodvoravao drugima. Razlika je ogromna. Cijeniti i poštovati svoje ne znači veća prisutnost šovinizma kod Bošnjaka, a to je ono što dosta Bošnjaka očito ne shvata.
najbolje bi bilo da ti navedeš neki primjer da znamo o čemu govoriš
Očit primjer su bošnjački politički predstavnici naspram srpskih. Ne smiju im zucnut jer se boje da će Veliki Brat reć kako narušavaju multietnički karakter države i šire netrepeljivost. Za to vrijeme iz Srpske redovno stiže negiranje države, naroda, genocida, zločina i sl.

Tako ti je i kod običnog naroda. Velik dio Bošnjaka se stidi reći da je Bošnjak jer mu je uvijek na pameti šta će reći komšija. Prosječni Bošnjo konta da će, ako bude ponosan na svoj narod, to automatski značit da je nacionalista (jer mu se takva percepcija usađuje cijeli život). I onda je bolje ić linijom manjeg otpora pa se dodvoravat komšijama, a za to vrijeme komšije bi u slučaju sukoba, k'o i u proteklom ratu, u velikom dijelu isparili sa svojih ognjišta na okolna brda da pucaju po svojim sugrađanima.
izbaciti Bošnjake iz tvog komentara, ubaciti Hrvate i imamo Thompsonov komentar

Zato sam te pitao za primjer i to još čekam.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#28 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Halcyon »

:lol:

Ne izvrći mi komentare. Pogotovo ih ne poredi sa Thompsonom. Ne zanima me što ti je percepcija poprilično loša (namjerno vjerovatno) ali mi ne prišivaj takve stvari. Vrlo dobro znam šta sam napisao i ako ti to nije jasno ne citiraj me.
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#29 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

Halcyon wrote::lol:

Ne izvrći mi komentare. Pogotovo ih ne poredi sa Thompsonom. Ne zanima me što ti je percepcija poprilično loša (namjerno vjerovatno) ali mi ne prišivaj takve stvari. Vrlo dobro znam šta sam napisao i ako ti to nije jasno ne citiraj me.
primjer kolega, primjer. Samo to od tebe tražim.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#30 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by kritichar »

srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#31 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by ProS »

da li bi smetalo farbanje jaja negdje u federaciji u mjestu bosnjacke vecine ili je tema RS? :?

pitam,jer slicne price o ugrozenosti srba i hrvata kod nas (kod mene) takodje ne izazivaju nista osim suzdrzanosti,podsmijeha i nepovjerenja,primjerice - dvije skole pod jednim krovom pravdaju pravom hrvata na svoj jezik,svoju kulturu i historiju, a meni je to cjepidlacenje kao i ovo mrcvarenje od novinarstva u tekstu iznad - "natjerana bosnjacka djeca".. :lol: :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Bosanac sa dna kace »

kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
za tebe je Bosna saamo od Kozje Cuprije do Marin Dvora jelde? :oops:
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#33 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by kritichar »

Bosanac sa dna kace wrote:
kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
za tebe je Bosna saamo od Kozje Cuprije do Marin Dvora jelde? :oops:
ma jok, od Konjuha do Ozrena :mrgreen:
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
SPC je bila SPC i za vrijeme SFRJ, pa to nije bilo problem. Ovdje se radi o činjenici da imamo posla sa jednom zločinačkom ideologijom krvi i tla, otkidanja što većeg dijela teritorije kojeg bi se tretiralo kao ekskluzivno srpsko vlasništvo. A SPC funkcioniše i u Kanadi. Ovdje treba poraziti tu šovinističku tezu da narodi ne mogu živjeti zajedno, a SPC je naša, kao i IZ ili KC.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#35 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Bosanac sa dna kace »

kritichar wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
za tebe je Bosna saamo od Kozje Cuprije do Marin Dvora jelde? :oops:
ma jok, od Konjuha do Ozrena :mrgreen:
BLAGO TEB :oops:
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#36 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by kritichar »

Skijaš wrote:
kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
SPC je bila SPC i za vrijeme SFRJ, pa to nije bilo problem. Ovdje se radi o činjenici da imamo posla sa jednom zločinačkom ideologijom krvi i tla, otkidanja što većeg dijela teritorije kojeg bi se tretiralo kao ekskluzivno srpsko vlasništvo. A SPC funkcioniše i u Kanadi. Ovdje treba poraziti tu šovinističku tezu da narodi ne mogu živjeti zajedno, a SPC je naša, kao i IZ ili KC.
SFRJ je imala drugu taktiku, vjernici nisu bili poželjni

SPC jest naša, kao i RS, kao i Milorad, ali ona sebe ne smatra našom
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#37 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

kritichar wrote:
Skijaš wrote:
kritichar wrote:srpska država ne može biti sekularna, jer im je crkva srpska pravoslavna, religija je nacionalizovana
SPC je bila SPC i za vrijeme SFRJ, pa to nije bilo problem. Ovdje se radi o činjenici da imamo posla sa jednom zločinačkom ideologijom krvi i tla, otkidanja što većeg dijela teritorije kojeg bi se tretiralo kao ekskluzivno srpsko vlasništvo. A SPC funkcioniše i u Kanadi. Ovdje treba poraziti tu šovinističku tezu da narodi ne mogu živjeti zajedno, a SPC je naša, kao i IZ ili KC.
SFRJ je imala drugu taktiku, vjernici nisu bili poželjni

SPC jest naša, kao i RS, kao i Milorad, ali ona sebe ne smatra našom
Pa to što određeni broj ljudi zloupotrebljava mantiju ne bi trebalo utjecati na naš stav prema instituciji. Ja svratim do sarajevske Saborne crkve i lijepo mi bude, niti je ona meni stranac, niti sam ja njoj

http://www.6yka.com/novost/421/vladika- ... ricati-bih
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#38 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by kritichar »

Skijaš wrote: Pa to što određeni broj ljudi zloupotrebljava mantiju ne bi trebalo utjecati na naš stav prema instituciji. Ja svratim do sarajevske Saborne crkve i lijepo mi bude, niti je ona meni stranac, niti sam ja njoj

http://www.6yka.com/novost/421/vladika- ... ricati-bih
zloupotrebljavaju uglavnom oni u vrhu SPC
ili takvi jedino i mogu biti u vrhu
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#39 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

kritichar wrote:
Skijaš wrote: Pa to što određeni broj ljudi zloupotrebljava mantiju ne bi trebalo utjecati na naš stav prema instituciji. Ja svratim do sarajevske Saborne crkve i lijepo mi bude, niti je ona meni stranac, niti sam ja njoj

http://www.6yka.com/novost/421/vladika- ... ricati-bih
zloupotrebljavaju uglavnom oni u vrhu SPC
ili takvi jedino i mogu biti u vrhu
pa sveštenstvo se (u svim vjerskim organizacijama) šlihta uz vlast. Treba slomiti velikosrpsku ideju i Kačavenda će organizovati slet kad Komšić dođe u posjetu Bijeljini
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#40 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Bosanac sa dna kace »

i dje sad Hrizostom da se pokaze odma na djelu da trazi zabranu rada za ucitelja koji je trazio da djeca skupljaju kamneje kojim ce ih druga djeca kamenovat?
ah, da sjetih se to je onaj Hrizostom sto je citavo vrijeme sjedio do karadzica, u cijoj su eparhiji pocinjena strasna djela zlocina kao sto je maskr u Biljanima, Brisevu, Omarska itd...i da onaj Hrizostom koji stoji odma do Irineja na 20. godisnjici Smrdske... :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#41 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

Bosanac sa dna kace wrote:
i dje sad Hrizostom da se pokaze odma na djelu da trazi zabranu rada za ucitelja koji je trazio da djeca skupljaju kamneje kojim ce ih druga djeca kamenovat?
ah, da sjetih se to je onaj Hrizostom sto je citavo vrijeme sjedio do karadzica, u cijoj su eparhiji pocinjena strasna djela zlocina kao sto je maskr u Biljanima, Brisevu, Omarska itd...i da onaj Hrizostom koji stoji odma do Irineja na 20. godisnjici Smrdske... :oops:
meni nije jasno šta ti pokušavaš dokazati ? Da suživot nije moguć ili ?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40679
Joined: 29/06/2011 23:39

#42 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by dječak sa šibicama »

Kako je lako vidjeti trn u tudjem oku, a ne vidjeti balvan u svom.

Bez da podrzavam ili branim ove iz Zvornika, samo cu primjetiti dvostruke standarde, kada nemuslimanska djeca u Sarajevu za vrijeme vjeronauka sjede ko izopcenici i cekaju da se cas vjeronauka zavrsi, onda je to ok jer imaju pravo izbora.

Koliko primjetih, i ova djeca u Zvorniku imaju slicno pravo izbora, ne moraju farbati jaja nego eto, kamenje :-) :-) :-)
nemoguce vruce
Posts: 748
Joined: 13/03/2012 15:41

#43 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by nemoguce vruce »

Skijaš wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
i dje sad Hrizostom da se pokaze odma na djelu da trazi zabranu rada za ucitelja koji je trazio da djeca skupljaju kamneje kojim ce ih druga djeca kamenovat?
ah, da sjetih se to je onaj Hrizostom sto je citavo vrijeme sjedio do karadzica, u cijoj su eparhiji pocinjena strasna djela zlocina kao sto je maskr u Biljanima, Brisevu, Omarska itd...i da onaj Hrizostom koji stoji odma do Irineja na 20. godisnjici Smrdske... :oops:
meni nije jasno šta ti pokušavaš dokazati ? Da suživot nije moguć ili ?
suzivot je moguc i neophodan, medjutim ti kao ne vidis razliku izmedju onih koji jesu za suzivot i onih koji svakodnevno to osporavaju, nijecu, ne dozvoljavaju...cak sta vise, u praksi na najbrutalnije nacine sprovode...
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#44 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

nemoguce vruce wrote:
Skijaš wrote:
meni nije jasno šta ti pokušavaš dokazati ? Da suživot nije moguć ili ?
suzivot je moguc i neophodan, medjutim ti kao ne vidis razliku izmedju onih koji jesu za suzivot i onih koji svakodnevno to osporavaju, nijecu, ne dozvoljavaju...cak sta vise, u praksi na najbrutalnije nacine sprovode...
Vidim ja tu razliku vrlo dobro, štaviše, ja sam taj koji na nju ukazuje boreći se protiv šovinista koji pokušavaju prljati i pljuvati čitave narode. Mi imamo problem s velikosrpskim faktorom i kad ga se porazi, ona izmanipulisana većina srpskog naroda će se vratiti svojoj Bosni i Hercegovini koja je srpska svakim svojim kvadratnim kilometrom
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#45 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by fatamorgana »

User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#46 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

fatamorgana wrote:Ovi izmiču ....

http://www.dw.de/dw/article/0,,15880948,00.html
ako imaš nekih informacija o protivzakonitim aktivnostima, obrati se nadležnoj agenciji
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#47 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by fatamorgana »

Skijaš wrote:
fatamorgana wrote:Ovi izmiču ....

http://www.dw.de/dw/article/0,,15880948,00.html
ako imaš nekih informacija o protivzakonitim aktivnostima, obrati se nadležnoj agenciji
Mislim da nema potrebe, nadležne agencije rade svoj posao ....
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#48 Re: Fundamentalisti bi mogli izmaci kontorli

Post by Skijaš »

fatamorgana wrote:
Skijaš wrote:
fatamorgana wrote:Ovi izmiču ....

http://www.dw.de/dw/article/0,,15880948,00.html
ako imaš nekih informacija o protivzakonitim aktivnostima, obrati se nadležnoj agenciji
Mislim da nema potrebe, nadležne agencije rade svoj posao ....
Ti tvrdiš da ta grupa "izmiče kontroli", a nadležne agencije da se ipak radi o legalnim aktivnostima. Dakle bez razloga dižeš frku.
Locked