FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by drndalo »

To je poseban slucaj, to je razbojnistvo... I to je pokriveno, ne znam kako to regulisu, ali vjerovatno istrazuju i traze svjedoke tako necega... Sustina je vjerovatno u dokumentima, ako me istjeraju iz auta, malo cu tesko stati da im dam i saobracajnu, pored kljuca koji je u bravi...
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#27 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by DoradO »

drzite potvrdu o vlasnistvu vozila kod kuce i nece biti problema pri otudjenju :!:
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#28 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by skuhlo »

Imam jedno pitanjce za cijenjene forumaše (i forumašice, ako se koja pronađe), a kao uvod ću ukratko opisati situaciju. Zatekao sam udareno auto na parkingu, šteta je, brat bratu, milja maraka (u ovlaštenom servisu). Imam kasko (auto je staro godinu dana) međutim ne znam šta je prvi potez? Da zovem policiju ili da idem pravo u servis na procjenu štete s obzirom da, osim na mom autu, nema nikakvih tragova "nasilja" (nije ništa stakleno otišlo). Ima li neko slično iskustvo i ako ima kakav je bio ishod (isplati li se peglati sa osiguranjem ili mi je bolje da opljačkam pumpu :D )
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#29 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by drndalo »

Nazovi svoje osiguranje i pitaj proceduru... Obicno bi trebalo policija da napravi zapisnik o udesu... Posto tvom osiguranju, a ni tebi, nije u cilju da se aktivira tvoja kasko polisa, upitaj da li jos uvijek postoji onaj prijeratni fond za nadoknadu stete od nepoznatih vozaca... Tu su sva osiguranja morala godisnje uplacivati npr. 0.1% premije, od kojih bi se isplacivale takve stete...

Ako ne postoji, oni ce ti reci svoju daljnju proceduru. Za sitnije stvari, tipa razbijeno staklo i tako to, znam da su npr. iz UNIQA-e govorili da ne treba zapisnik, nego samo dodjes da njihov covjek u UNITIC-u slika slucaj... Sva osiguranja prije nego sto su te osigurala imaju slike tvog auta kao novog, a sada ce imati i slike stete na njemu...

Sa srecom, spremi zivce...
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#30 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by holowey »

skuhlo wrote:Imam jedno pitanjce za cijenjene forumaše (i forumašice, ako se koja pronađe), a kao uvod ću ukratko opisati situaciju. Zatekao sam udareno auto na parkingu, šteta je, brat bratu, milja maraka (u ovlaštenom servisu). Imam kasko (auto je staro godinu dana) međutim ne znam šta je prvi potez? Da zovem policiju ili da idem pravo u servis na procjenu štete s obzirom da, osim na mom autu, nema nikakvih tragova "nasilja" (nije ništa stakleno otišlo). Ima li neko slično iskustvo i ako ima kakav je bio ishod (isplati li se peglati sa osiguranjem ili mi je bolje da opljačkam pumpu :D )
imao slican slucaj... jedno jutro otisao na pumpu da natocim goriva i skontam da mi je auto sa desne strane udareno... vjerovatno tokom noci na parkingu neko udario (dan ranije sam prao auto i nije bilo nikakvog ostecenja)... otisao do policije, policija napravila zapisnik, ja otisao do osiguranja da prijavim, uradili oni svoj zapisnik, sacekao par dana da oni dobiju od policije njihov zapisnik, poslali me do servisa, za dva dana otisao po fakture, odnio do osiguranja da ovjere i daju mi potpisan ugovor, sa tim papirima otisao do servisa po popravljeno auto... u pitanju triglav i asa...
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#31 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by skuhlo »

Hvala na odgovorima... Živce sam pripremio, zovnuo policiju i odoh dalje. Postiraću konačni ishod... :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#32 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by Tranquilizer »

Šta god da ti je na autu prvo zoveš muriju, pa onda u osiguranje, pa u servis...

murija napravi zapisnik i slike, osiguranje napravi slike i ceka zapisnik od murije, ti ga popraviš u servisu i platiš od svojih para...tu fakturu onda odneseš u osiguranje i oni ti predlože sumu tj. nadoknadu, imaš opciju da odbiješ, tj. da se cjenkate ili da ih tužiš sudski...ili pak uzmeš lovu i to je to...

u svakom slucaju pegla, žesca 8-)
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by drndalo »

Nista ne placaj sam, nek osiguranje placa servisu direkt... To je bolja i manje sekirli varijanta.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#34 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by holowey »

mene su pokusali nagovoriti da ja platim pa ce oni da refundiraju troskove... reko', ako je to vasa politika, moze li da se dogovorimo da ja za iducu godinu, umjesto unaprijed, platim osiguranje tek kad nastane osigurani slucaj... malo se natezali i ja im fino objasnio da ja ne pokusavam da profitiram i da mene ne interesuje kako ce oni sa servisom da to rijese, koliko ce da plate i slicno, nego da to oni sa servisom sa racuna na racun...

uglavnom, ne popustaj i ne pristaj da ti platis pa da oni refundiraju jer postoji realna sansa da ce reci da se ne slazu sa racunom i ponude ti nizu cifru...
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#35 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by skuhlo »

...
Last edited by skuhlo on 04/03/2013 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#36 Re: FULL KASKO - totalno unisten auto, ukraden... ?

Post by shibonja »

Prije mjesec dana na zadnjoj karambolci sa desne strane vidim ko da se neko naslonio ,valjda dok je izlazio sa parkinga i mozda jedno dvije ogrebotine ,al ono bas spala farba nema udubljenja,auto kasko osigurano staro godinu dana i dva mjeseca,..zovnem osiguranje kazu samo dodji da poslikamo ,reko trebal sta od policije kaze nista ,ok dobro ,dodjem poslikaju ,naprave nekakav zapisnik ,sutra me nazvali i kazu odvuci auto u ovlasteni servis sutra ujutro ,prekosutra popodne podignem auto ,ljudi napravili ko novo ,nit sam zvao policiju niti sam ikakve pare ikome davao ,sve je rijesilo osiguranje direktno sa ovlastenim servisom,znaci primjetio sam ostecenje u ponedeljak u cetvrtak je auto vec bilo sredjeno,super zadovoljan :)
Post Reply