Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.

Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2652 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tomahawk11 »

usret hrvatskih niželigaša NK Postira Sardi i NK Mladosti Proložac koja je završena rezultatom 2:2 privukla je mnogo pažnje regionalnih medija zbog poprilično bogatog zapisnika delegata utakmice.
"Organizacija utakmice prema propozicijama za ovaj rang takmičenja. Sportske iskaznice obje ekipe, kao i licence oba trenera, uredne. Postignuti golovi regularni. Opomene opravdano dodijeljene, kao i isključenja. U 5. minuti teško se povrijedio domaći igrač Joško Radošević (pukla ključna kost). Prekid je trajao pet minuta. U 66. minuti udaren je u lijevo uho drugi pomoćni sudac iz gledališta s nekim predmetom, a povreda nije vidljiva. Nakon prekida u trajanju od osam minuta, pošto se pomoćni sudac nije osjećao spremnim da može nastaviti utakmicu, njegovu dužnost preuzeo je četvrti sudac u 52. minuti :? (kako ako je u 66. minuti pogođen :lol: ). Opravdano je isključen gostujući trener Ante Knezović koji je demonstrativno ušao u igralište, bacio jaknu na travnjak i vrijeđao glavnog suca (j*bem ti Isusa i Gospu) :oops: :mrgreen: nakon čega je otišao u gledalište. U 98. minuti isključen je domaći trener Nenad Bilić zbog vrijeđanja delegata (đubre jedno) i drugog pomoćnog suca (što te nije ubilo to što te pogodilo) :lol: . Poslije utakmice u službenim prostorijama obratio se delegatu s riječima: Pođi u Republiku Srpsku majmune jedan :P :D . U 89. minuti zbog druge javne opomene opravdano je isključen gostujući igrač Mate Grabovac. Utakmica je uredno prijavljena PP Brač i nisu primijećeni cijelu utakmicu da su bili iti minut nazočni :mrgreen: :oops: . Doček i ispraćaj gostiju korektan. O suđenu slijedi izvješće. CD će se dostaviti u utorak u Savez", stoji u izještaju delegata.

AmiĐa_Idriz wrote:

Pa da nije dirao loptu uopste, bio bi go :?

#2656 Re: Fudbalski kurioziteti

In Friday's Bundesliga match between Mainz 05 and RB Leipzig Karim Onisiwo suffered a concussion in the 38th minute. He played on and scored a goal for Mainz 5 minutes later. At half time he couldn't remember that he scored a goal and was subbed off.
User avatar
Tomahawk11

#2657 Re: Fudbalski kurioziteti

Halilhodžić: Uprava mi je radila iza leđa, da li ću ostati u Nantesu zavisi od predsjednika Kite

Post by Logovan »

Neće donijeti pravu odluku jer je kita frajer.

Post by Point. »

Nek ode kod Kurca i preuzme Austriju ako ga kita neće zadovoljiti u Nantu.
User avatar
Point.

#2662 Re: Fudbalski kurioziteti

Jebo ovo i jebo moderni fudbal.

According to The New York Times, leaked UEFA documents show proposed Champions League reforms would turn it into a calcified SuperLeague.

UEFA have so far resisted the plans for a breakaway SuperLeague and offered to change the format of the existing Champions League in order to prevent those clubs creating a rival tournament.

However, the leaked proposals seem to suggest it’s not a world away from that ideal, cutting out most European clubs and with minimal risk of relegation.

“If approved, it would calcify the Champions League into a competition dominated by a small group of elite clubs, and leave as few as four of its 32 places available for teams from Europe’s 55 national leagues,” claims The New York Times.

“The new tournaments would, starting in 2024, allow the top 21 teams in a 32-team Champions League to qualify automatically for the next season’s event, effectively guaranteeing them annual participation and tens of millions of dollars more in broadcasting revenue than their domestic rivals.

“Those rivals would most likely be unable to match the rich clubs’ spending power, and would find it prohibitively difficult to play their way into the Champions League on the field.

“The biggest clubs, notably those from Spain and Italy, are pushing the proposals the hardest, according to people familiar with the discussions. They argue the changes are needed to provide more fiscal certainty year after year.

Post by cyprus »

Slažem se... Jebem im mater ako to prođe...

Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2666 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Pitar sa Kariba »

Kuriozitet je sto je komisija rekla "OK, jeste da nije po pravilima ali daj da ne cackamo".
Ofc nakon "naseg" nacionalnog glasanja (3:3)! :-)

Post by pizarro »

to je taj meksicki fudbal, golman sa brojem 4 i odbrambeni igrac sa brojem 185 :D

Nema teme o fudbalskim pravilima igre, pa ću ovdje pitati:

Golman je dobio crveni karton. Njegov saigrač će ga mijenjati na golu. Obojica skidaju dresove i saigrač navlači golmanov dres i nastavlja braniti.

Da li je saigrač trebao zadržati svoj dres na utakmici, igrom na svom golu kao golman?

User avatar
Logovan

#2672 Re: Fudbalski kurioziteti

high_volume wrote: 28/12/2020 11:42 Nema teme o fudbalskim pravilima igre, pa ću ovdje pitati: