Fudbalski kurioziteti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2576 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tomahawk11 »

Saian wrote:Vidje l' ko sta se Sportingu iz Lisabona desi u zadnjih 10 dana. Evo sad izgubise i kup od Avesa, 13tog na tabeli. Ne znam imaju li u Portugalu koncept turbeta, al boljeg tajminga za ubacit nece docekat.
Znalo se i Benfici desiti da pogubi sve u 10-ak dana, finale Evropa Lige, kupa i domaće prvenstvo izvise na kraju.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2577 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by pirmin »

Becka "Austria" placa jednog od navijaca da ne dodje na stadion gledati BVB, u julu.

https://diepresse.com/home/sport/fussba ... 1527148818
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#2578 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2579 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by manijak1 »

elSaik wrote:Tema je predviđena za sve ono što je vezano za fudbal, a predstavlja nešto smiješno/zanimljivo/nevjerovatno i slično.
Ovo spada u kategoriju značajno :oops: bolno .....kako za koga :D
Upravo dvadeset godina nakon historijske utakmice premijerno će sutra u 22 sata u Cinema Cityju biti prikazan dokumentarni film “Zubandan” koji je režirao Armin Čolaković, a u produkciji Al Jazeera Balkans.

Da utakmica između Sarajeva i Željezničara 5. juna ostane urezana u sjećanje navijača jednog i drugog tima pobrinuo se Hadis Zubanović.

Nakon bolje igre i inicijative ekipe Sarajeva, u posljednjim sekundama utakmice na Koševu sjajan kontranapad odigrali su igrači Željezničara – Pehlivanović, Šopović i Zubanović koji bježi odbrani Sarajeva, zaobilazi golmana Dedića i precizno šalje loptu u praznu mrežu.

Tako je prvu poslijeratnu titulu, pod nadzorom UEFA-e, osvojio Željezničar. I dvadeset godina poslije navijači iz Doline ćupova uvijek se rado sjećaju pobjede na Koševu i danas je i dalje Zubanović idol navijača i jedan od najomiljenijih nogometaša. Upravo to je bio razlog Čolakoviću da napravi ovaj dokumentarni film koji traje 47 minuta.
Premijera dokumentarnog filma Zubandan
+
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66200
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2580 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:
Saian wrote:Vidje l' ko sta se Sportingu iz Lisabona desi u zadnjih 10 dana. Evo sad izgubise i kup od Avesa, 13tog na tabeli. Ne znam imaju li u Portugalu koncept turbeta, al boljeg tajminga za ubacit nece docekat.
Znalo se i Benfici desiti da pogubi sve u 10-ak dana, finale Evropa Lige, kupa i domaće prvenstvo izvise na kraju.
I to ne tako davno. 2013.

Plus imaju prokletstvo Bele Gutmana :brusli:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#2581 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by van Basten »

_BataZiv_0809 wrote:
Tomahawk11 wrote:
Saian wrote:Vidje l' ko sta se Sportingu iz Lisabona desi u zadnjih 10 dana. Evo sad izgubise i kup od Avesa, 13tog na tabeli. Ne znam imaju li u Portugalu koncept turbeta, al boljeg tajminga za ubacit nece docekat.
Znalo se i Benfici desiti da pogubi sve u 10-ak dana, finale Evropa Lige, kupa i domaće prvenstvo izvise na kraju.
I to ne tako davno. 2013.

Plus imaju prokletstvo Bele Gutmana :brusli:
mislim da je to čak uspjelo istom treneru, tj da je Jorge Jesus tad vodio Benficu. Ako nisam pobrkao godine
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66200
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2582 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by _BataZiv_0809 »

van Basten wrote: mislim da je to čak uspjelo istom treneru, tj da je Jorge Jesus tad vodio Benficu. Ako nisam pobrkao godine
Zezus ih je vodio 2013. Sjecas se kad pade na koljena kad primise gol od Porta koji je znacio gubitak titule :(
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#2583 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by van Basten »

_BataZiv_0809 wrote:
van Basten wrote: mislim da je to čak uspjelo istom treneru, tj da je Jorge Jesus tad vodio Benficu. Ako nisam pobrkao godine
Zezus ih je vodio 2013. Sjecas se kad pade na koljena kad primise gol od Porta koji je znacio gubitak titule :(
Ma ja... I meni je ostao u sjecanju kao luzer a eto je sad to i potvrdio
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#2584 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Sin George Weah-a, Timothy, inace mladi napadac PSG-a je prije par sedmica upisao prvi nastup za repku SAD-a
eto sin hem najvece legende hem predsjednika drzave nastupa za drugu zemlju :-)
i plus, njegov stariji sin, George Weah Jr. je takodje nekad nastupao za SAD, ali samo za mladje uzraste, nije bio na babu nesto :D
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#2585 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Saian »

pirmin wrote:Becka "Austria" placa jednog od navijaca da ne dodje na stadion gledati BVB, u julu.

https://diepresse.com/home/sport/fussba ... 1527148818
Es gibt bei gewissen Themen eine Null-Toleranz-Linie und von der weichen wir auch künftig nicht ab.
Melem za oci. Nek' se i ovako nesto zalomi vala.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#2587 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Malo kasnim na temu Sportinga, al šta se tamo sve dešavalo najmanje je do Jesusovog luzerstva.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2588 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by phillie »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#2589 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tvrtko II Kotromanić »

phillie wrote:Valjda moze pod kuriozitet :D

https://sportsport.ba/fudbal/ko-su-ovi- ... tan/288954
slovaci zbog ovih danskih zvijezda smanjili cijene ulaznica (sa 25 i 15) na 1 eur uz vracanje novca onim koji su ulaznice kupili do sada

inace bice prijenos ovog spektakla u 20.45 na sk2 :D
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2590 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Point. »

Zbog čega je uopšte došlo do ove situacije sa dancima?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2591 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by mali_milojica »

Nece zvijezde da se slikaju u Hummel opremi, jer imaju ugovore sa Nike, Adidas... a savez navalio.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2592 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by PeppermintSA »

Point. wrote:Zbog čega je uopšte došlo do ove situacije sa dancima?
Savez, čiji je sponzor Hummel, tražio je od igrača da učestvuju u pun kurac marketinških kampanja za tu kompaniju. Igrači su odbili jer mahom svi imaju potpisane lične ugovore sa drugim proizvođačima sportske opreme. Savez nije htio da odstupi od svog stava, igrači su odbijali da učestvuju u tome i na kraju se uključio sindikat danskih profesionalnih fudbalera. Tekli pregovori, savez forsirao svoje i na kraju je sindikat proglasio štrajk, tako da su svi članovi tog sindikata, odnosno svi danski profesionalni fudbaleri odbili igrati za reprezentaciju. Iz solidarnosti su se štrajku pridružili i poluprofesionalci iz treće lige, a i selektor je odlučio uzeti ''odmor'' dok se stvari ne smire. Novi selektor, koji je inače poštar i niželigaški trener, bio je primoran zvati klasične amatere iz 5. lige, futsal igrače i Youtubere. Recimo, rezervni napadač je redovno igrao amaterske turnire bosanske dijaspore gdje je uglavnom grijao klupu. :lol:

Inače, kako sada stvari stoje, dogovora nema ni iz glave tako da će Danska najvjerovatnije u istom sastavu igrati iduću utakmicu Lige nacija.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#2593 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

To mi zvuči tako balkanski.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2594 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by mali_milojica »

Pa bilo je nešto slično '82 u Spaniji sa YU reprezentacijom pa je sve otišlo u pm na SP :D :lol:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2595 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by PeppermintSA »

Zanimljivo je da je otprilike isti problem bio sa reprezentacijom Jugoslavije na SP '82 u Španiji. Savez imao potpisan ugovor sa Adidasom, dok je pola reprezentacije imalo potpisane lične ugovore sa Pumom. Savez tražio da svi igrači nose Adidasove kopačke i eto belaja.

To je bila najjača reprezentacija bivše nam zemlje, a ispala je u grupi. Mislim da ovi prostori nikad neće dati bolju reprezentaciju. Da se usereš. I dalje znam sastav napamet:

Dragan Pantelić
Ratko Svilar
Ivan Gudelj
Ive Jerolimov
Velimir Zajec
Nenad Stojković
Zlaja Krmpotić
Pižon Petrović
Edhem Šljivo
Zoran Vujović
Zvone Živković
Safet Sušić
Ivan Pudar
Nikola Jovanović
Miloš Hristić
Miloš Šestić
Jurica Jerković
Baka Šlišković
Stjepan Deverić
Vaha Halilhodžić
Ivica Šurjak
Predrag Pašić

Da se zalediš
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#2596 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Laertes »

PeppermintSA wrote:Zanimljivo je da je otprilike isti problem bio sa reprezentacijom Jugoslavije na SP '82 u Španiji. Savez imao potpisan ugovor sa Adidasom, dok je pola reprezentacije imalo potpisane lične ugovore sa Pumom. Savez tražio da svi igrači nose Adidasove kopačke i eto belaja.

To je bila najjača reprezentacija bivše nam zemlje, a ispala je u grupi. Mislim da ovi prostori nikad neće dati bolju reprezentaciju. Da se usereš. I dalje znam sastav napamet:

Dragan Pantelić
Ratko Svilar
Ivan Gudelj
Ive Jerolimov
Velimir Zajec
Nenad Stojković
Zlaja Krmpotić
Pižon Petrović
Edhem Šljivo
Zoran Vujović
Zvone Živković
Safet Sušić
Ivan Pudar
Nikola Jovanović
Miloš Hristić
Miloš Šestić
Jurica Jerković
Baka Šlišković
Stjepan Deverić
Vaha Halilhodžić
Ivica Šurjak
Predrag Pašić

Da se zalediš
I selektor Miljan Miljanić... Moje prvo SP... Sjećam se te frke oko opreme, nisam baš to tada kontao, imao 9 godina.
Ispravi me ako griješim, mislim da smo bili jedina reprezentacija sa samo dva golmana?
Trauma mi ostala onaj penal protiv Španije, metar izvan.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#2597 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by BlueBlood »

Against Modern Football 8-)



Post Reply