Fudbalski kurioziteti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#2376 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Six teams can still win Ligue 2 with one game to go.

They all play simultaneously on Friday night...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6508
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2377 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by perfect_guy »

AmiĐa_Idriz wrote:Six teams can still win Ligue 2 with one game to go.

They all play simultaneously on Friday night...
a 3 neće vidjeti prvu ligu
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#2378 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

Image

Image

Dobri stari golmanski dresovi :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2379 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Grean »

Kad kazu kako neko moze pratiti nasu saban ligu ili odoh ja na Barcu, Romu, United, to je fudbal.

Ovo mi je nekako odgovor na sva ta pitanja i primjer vjernosti fudbalskog fanatika. Rodis se u gradu Bayerna iz Minhena i vas 60. 000 dodje da gleda patnju voljenog kluba i ispadanje u 3 ligu. Ali i dalje ne mijenjaju boju ni utakmicu i nece je promijeniti nikad.

http://m.sportsport.ba/ino_fudbal/tuzan ... ecu/239060
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#2380 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

SKA Khabarovsk have just been promoted to the Russian Premier League. Just the 18,000km round trip across seven time zones for Zenit then...
Image


Hocu ove da izbore Europu iduce sezone :mrgreen: :izet:
User avatar
Laertes
Posts: 4248
Joined: 08/01/2015 18:25

#2381 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Laertes »

AmiĐa_Idriz wrote:
SKA Khabarovsk have just been promoted to the Russian Premier League. Just the 18,000km round trip across seven time zones for Zenit then...
Image


Hocu ove da izbore Europu iduce sezone :mrgreen: :izet:
Fakat bi bilo moćno.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2382 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Logovan »

Ispast će oni odmah iz lige, milom ili silom. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2383 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tomahawk11 »

I da ih mi izvucemo u kakvom pretkolu :skoljka:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#2384 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

Klubovi iz francuski teritorija imaju pravo da igraju u kupu Francuske, pa je ove sezone klub Pau iz Pirineja imao najduze putovanje.

https://goo.gl/maps/JUQ3XBfmiCm
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#2385 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Carlos Henrique; the striker who had a 24 year career & never scored a goal...



Tata igrice.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10292
Joined: 30/09/2011 07:49

#2386 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by TAFKAP »



djiha djiha konjiću... :lol: :lol: :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#2387 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Valbuena na predstavljanju u Feneru.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2388 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Nadzorna_ploca »

TAFKAP wrote:

djiha djiha konjiću... :lol: :lol: :lol:
Karton koje boje bi na kraju.. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2389 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tito_i_Partija »

Jos jedan slucaj kolabiranja na terenu. Momak od 20 godina iz Ajaxa:
The Ajax midfielder Abdelhak Nouri has suffered serious and permanent brain damage after collapsing during a friendly, the club have said.

Nouri required emergency treatment from paramedics on the field and the 20-year-old was eventually airlifted to hospital after collapsing with around 20 minutes remaining against Werder Bremen in Zillertal, Austria, on Saturday
Tuga brate. :( I nazalost se ovakve stvari sve vise desavaju na terenu.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2390 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by cyprus »

Nije neki kuriozitet, ali ukoliko se neko nekad upitao kao izgleda prvenstvena utakmica u Lesotu, evo highlightsi :-D Kick4Life vs Lioli (to im je najjači klub)... Enjoy :mrgreen:

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25761
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2391 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by BHF_Manijak »

Sta je smijesno? Ne razlikuje se mnogo cemu ha gledao ove highlightse ha recimo iz Doboja kod Kaknja ili gradacacke Zvijezde. Od atmosfere i stanja na/pored tribinama, kvalitete terena do igre... :mrgreen: :skoljka: Jedino ovi ljudi izvode nacionalni ples na "tribini", a nasi rostiljaju, cugaju i meze... :mrgreen:
Ovi su jos dobri, rade ozbiljan pregled utakmica, HD kamera ovo ono... 8-) :izet:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#2392 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

Image

Rivaldo + Romario + Zidane = Shearer
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#2393 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Dabome, jel Englez il nije :caocao:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2394 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by bersK »

Sjeća li se neko finala Europa Lige (Kup Uefa), mislim da je te godine HSV igro final i kad je striropor zasmetao igraču kod kornera?
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2395 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Logovan »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2396 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Nadzorna_ploca »

Ma i ovi bi nas razbucali. :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45168
Joined: 29/12/2005 01:20

#2397 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

Ne znam gdje se ovo komentarise. :D Prati li ko ovu upotrebu VAR-a u Njemackoj i Italiji? Ne znam, mozda ima i u Spaniji, nisam jos nista gledao.

Ovo je pravo cudno meni. :-) Prvo, vidim da i nakon pregleda znaju pogrijesiti. Ako se ne varam, jedan gol Lewandowski dao iz ofsajda, ovi ga priznali. I mescini, ne znam sad sta sam gledao, kad su dosudili jedan penal (mescini Juventus drugo kolo), oni pregledali i dosudili penal, ali niko nije vidio da je taj igrac bio u ofsajdu. :-) Pa cemu onda dodatno peglanje? :-)
Drugo, najveci problem u fudbalu, a koji se moze rijesiti kamerom su ofsajdi. Koliko vidim, VAR se ne ukljucuje za preglede ofsajda (osim ako iz njih nije pao gol ili tako nesto), jer kako ce, kad oni ne pregledaju nuzno igru?
Trece, pauze znaju biti i po 2 minute dok se odluce. Znaci ona prica da nece uticati na tok igre ne vazi. (Dobro, mozda dok se uhodaju malo.)
Cetvrto, nekad je nejasno sta se desava na terenu, tj. da li sudija ceka na signal, da li se uopste desava neki ponovni pregled. Par puta se vec desilo da ni komentatori ne mogu skontati.

Ali ono sto je meni najzanimljivije je kako se vec sad vidi da bi ovo moglo promjeniti igru iz temelja. Cijeli osjecaj pracenja utakmice moze biti drukciji. Kad sudija da znak da se pregledava snimak, nastaje prava konfuzija i na terenu i na tribinama. Ono, jedni igraci prave pritisak, drugi zbunjeno gledaju i cekaju na odluku. Publici vec pocinje ici na zivce i u nekim utakmicama salve zvizduka tokom cekanja. Drugi pak navijaju jace, stvarajuci dodatni pritisak na sve. Komentatori opet zbunjeni. Ne znam, nekako antiklimakticno. Na kraju mi je najgluplje sto nakon svega toga ipak sudija ide tamo pored terena da pregleda snimak (odmah mi americki fudbal pada na pamet pa mi nesto lose bude :roll: ). Onda jos, imam osjecaj da se vise penala dosudjuje. Znate i sami koliko se faulova desi u 16ercu koji nisu dosudjeni. Jednostavno sudije ne gledaju na njih isto, mada su takva pravila.
I onda na kraju, produzenja vec u prvom poluvremenu po 4-5 minuta.

Znam da je bilo neke rasprave o ovome tokom nekog kupa konfederacija ili nesto tako, ali nisam gledao te gluposti. :D

Mozda ima negdje drugo rasprava. :? Helem, nisam siguran da mi se svidja ova novotarija. :-? Sta vi mislite?
Emir92
Posts: 303
Joined: 13/01/2011 15:31

#2398 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Emir92 »

jeza u ledja wrote:Ne znam gdje se ovo komentarise. :D Prati li ko ovu upotrebu VAR-a u Njemackoj i Italiji? Ne znam, mozda ima i u Spaniji, nisam jos nista gledao.

Ovo je pravo cudno meni. :-) Prvo, vidim da i nakon pregleda znaju pogrijesiti. Ako se ne varam, jedan gol Lewandowski dao iz ofsajda, ovi ga priznali. I mescini, ne znam sad sta sam gledao, kad su dosudili jedan penal (mescini Juventus drugo kolo), oni pregledali i dosudili penal, ali niko nije vidio da je taj igrac bio u ofsajdu. :-) Pa cemu onda dodatno peglanje? :-)
Drugo, najveci problem u fudbalu, a koji se moze rijesiti kamerom su ofsajdi. Koliko vidim, VAR se ne ukljucuje za preglede ofsajda (osim ako iz njih nije pao gol ili tako nesto), jer kako ce, kad oni ne pregledaju nuzno igru?
Trece, pauze znaju biti i po 2 minute dok se odluce. Znaci ona prica da nece uticati na tok igre ne vazi. (Dobro, mozda dok se uhodaju malo.)
Cetvrto, nekad je nejasno sta se desava na terenu, tj. da li sudija ceka na signal, da li se uopste desava neki ponovni pregled. Par puta se vec desilo da ni komentatori ne mogu skontati.

Ali ono sto je meni najzanimljivije je kako se vec sad vidi da bi ovo moglo promjeniti igru iz temelja. Cijeli osjecaj pracenja utakmice moze biti drukciji. Kad sudija da znak da se pregledava snimak, nastaje prava konfuzija i na terenu i na tribinama. Ono, jedni igraci prave pritisak, drugi zbunjeno gledaju i cekaju na odluku. Publici vec pocinje ici na zivce i u nekim utakmicama salve zvizduka tokom cekanja. Drugi pak navijaju jace, stvarajuci dodatni pritisak na sve. Komentatori opet zbunjeni. Ne znam, nekako antiklimakticno. Na kraju mi je najgluplje sto nakon svega toga ipak sudija ide tamo pored terena da pregleda snimak (odmah mi americki fudbal pada na pamet pa mi nesto lose bude :roll: ). Onda jos, imam osjecaj da se vise penala dosudjuje. Znate i sami koliko se faulova desi u 16ercu koji nisu dosudjeni. Jednostavno sudije ne gledaju na njih isto, mada su takva pravila.
I onda na kraju, produzenja vec u prvom poluvremenu po 4-5 minuta.

Znam da je bilo neke rasprave o ovome tokom nekog kupa konfederacija ili nesto tako, ali nisam gledao te gluposti. :D

Mozda ima negdje drugo rasprava. :? Helem, nisam siguran da mi se svidja ova novotarija. :-? Sta vi mislite?
E ovako sto se tice ove nove tehnologije ona ulazi 1000000 % u fudbal. E sad dok se sudije naviknu, dok se uhodaju ekipe, rjesenje koje ce lagano uvesti je prikaz na ekranu tako da i navijaci i ostali vide . Tako je bilo u odbojci na pocetku po 3-4 min pauza. A sad je sve puno brze i uhodanije max 1min da uzme vremena.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#2399 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by burekodsira »

bio sam na takvoj tekmi gdje je pao go koji je sudija revidirao nakon pregledanog snimka. meni lično, kao i publici oko mene, ostala je gorčina jer nismo mogli vidjeti tu situaciju kao dokaz. siguran sam da će to vremenom promjeniti da bude obavezno prikazivanje na monitoru za publiku u stadionu. oni na tvu ionako dobiju od režije (i studija :D ) reprizu
User avatar
TAFKAP
Posts: 10292
Joined: 30/09/2011 07:49

#2400 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by TAFKAP »

ma to je da izvinete qrc od ovce, gubi se svaki smisao gledanja uživo, ne možeš se ni radovat kad padne gol, nego tek minut dva, kad dobiješ ok od sudije i vice versa... :-)
Post Reply