Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25751 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Bazinga1234 wrote:
Edin H. wrote:
Kakva crna katastrofa, precka, stativa, je'l ono Vedo skinu cist gol... :-)
Čitaj Edine H. :D

Citao sam, samp potvrdjujem. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25752 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Bazinga1234 wrote:
spree wrote:Jbg kao licnost nije nesto, ali kao trener realno bolji od ostalih.
Ali Pape nas je odveo na svjetsko :D
Realno imao je Ciro mana, ali završiti utakmicu sa 3 špica u sred Lisabona i ne dozivit katastrofu, te pritom promašiti nekolika zicera je nesto sto će se uvijek pamtit. Nismo imali sreće tada, kao ni prije.

Da je ostao još jedan ciklus, mozda bi nas odveo na EURO. Iako je i Pape odradio taj ciklus odlično.
I dvije godine kasnije sa Papetom izgubismo u Lisabonu sa vrlo slicnim sastavom 6:2 :-)
Bazinga1234
Posts: 7582
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25753 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

hrasno38 wrote: I dvije godine kasnije sa Papetom izgubismo u Lisabonu 6:2 :-)
Tu nas je Lula zajebo, mislim dobiti dva žuta kartona onako, i ostaviti ekipu na cjedilu... :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25754 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Bazinga1234 wrote:
hrasno38 wrote: I dvije godine kasnije sa Papetom izgubismo u Lisabonu 6:2 :-)
Tu nas je Lula zajebo, mislim dobiti dva žuta kartona onako, i ostaviti ekipu na cjedilu... :-)
Pa zajebo je i Salihovic Ciru u Zenici protiv Portugala :-)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#25755 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

spree wrote:Nije ciro napravio igrace, ali je napravio euforiju i solidnu atmosferu. Zvao je najbolje igrace na svojim pozicijama (vecinom, mnogo vise nego oni prije njega) i stavljao ih da igraju na svojim prirodnim pozicijama. Realno najbolji selektor kojeg smo do sada imali.
Kao na primjer sto mu je Ibricic igrao desnog beka i na toj poziciji iznio cijele kvalifikacije pa i tu utakmicu u Portugalu gdje smo zbog toga primili gol?

Da napomenem da taj neki Mujdza dolazi iz NK Zagreb i da ga je tu upravo trenirao taj Ciro a moralo se cekati na Safeta da ga vrbuje.

Safet je bio najbolji jer je imao najbolju igru koja se nije mogla porediti ni po cemu sa Cirinom jer su dvije razlicite filozofije. Bio je mazga jer je tvrdoglavo gurao ofanzivu ali niko mu nista ostavio nije. Kod Cire nikad nismo igrali na posjed i samim tim neuporedivo.

I da napomenem taj famozni Portugal sa Cirom je bio bez CR koji je pola ekipe, da se ne zaboravi.
Bazinga1234
Posts: 7582
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25756 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Grean wrote:
Da napomenem da taj neki Mujdza dolazi iz NK Zagreb i da ga je tu upravo trenirao taj Ciro a moralo se cekati na Safeta da ga vrbuje.
Tada mu je želja bila da igra za Hrvatsku.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25757 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Grean wrote:
spree wrote:Nije ciro napravio igrace, ali je napravio euforiju i solidnu atmosferu. Zvao je najbolje igrace na svojim pozicijama (vecinom, mnogo vise nego oni prije njega) i stavljao ih da igraju na svojim prirodnim pozicijama. Realno najbolji selektor kojeg smo do sada imali.
Kao na primjer sto mu je Ibricic igrao desnog beka i na toj poziciji iznio cijele kvalifikacije pa i tu utakmicu u Portugalu gdje smo zbog toga primili gol?

Da napomenem da taj neki Mujdza dolazi iz NK Zagreb i da ga je tu upravo trenirao taj Ciro a moralo se cekati na Safeta da ga vrbuje.

Safet je bio najbolji jer je imao najbolju igru koja se nije mogla porediti ni po cemu sa Cirinom jer su dvije razlicite filozofije. Bio je mazga jer je tvrdoglavo gurao ofanzivu ali niko mu nista ostavio nije. Kod Cire nikad nismo igrali na posjed i samim tim neuporedivo.

I da napomenem taj famozni Portugal sa Cirom je bio bez CR koji je pola ekipe, da se ne zaboravi.
Prvo vise nego komicno je uporedjivati nekoga ko je sjedio godinu dana na klupi i nekoga ko je sjedio 4. Ako pitas bilo koga ko je direktno involviran u BH fudbal reci ce ti da je Ciro postavio na noge i pokrenuo pobjednicki duh nase selekcije. Ciro je na klupi sjedio 17 utakmica imao 8 pobjeda, dvije nerjesene i 7 poraza a Pape 50 i imao 23 pobjede, 9 nerjesenih i 18 poraza. Cirina reprezentacija je bila u najmanju ruku isto efikasna ako ne i efikasnija od Papetove jer za 17 utakmica su postigli 37 golova a Pape za 50...83 gola. Cirina 2.17 golova po utakmici a Papetova 1.66 ako vec oces detaljno. Ciro je u kvalifikacijama za SP u grupi imao Spaniju, Tursku, Belgiju i otisao u baraz a Pape samo Grcku. To su fakti a ako budemo pricali navijacki onda se druge stvari pocnu pisati.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#25758 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by internazionale »

Hrasno je inace dosljedan u misljenju i stavovima, Pjanica konstantno optuzuje a Misketa velica
S druge strane Ciro mu ispljuv'o Misketa da bojkotuje zato sto je Srbin, na korak smo bili od totalnog unistavanja reprezentacije zbog zastite Cirinih guzova.
Hrasno prelivoda
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25759 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

internazionale wrote:Hrasno je inace dosljedan u misljenju i stavovima, Pjanica konstantno optuzuje a Misketa velica
S druge strane Ciro mu ispljuv'o Misketa da bojkotuje zato sto je Srbin, na korak smo bili od totalnog unistavanja reprezentacije zbog zastite Cirinih guzova.
Hrasno prelivoda
Pjanica i dalje optuzujem da reprezentaciji nije dao nista a Misketa i dalje stavljam poslije Edina na vrh igraca koji su fudbalski zaduzili ovu zemlju bezgranicno. Ajde ti mi dokazi suprotno i ja cu to prihvatiti
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25760 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Ih, bio je Ćiro kritikovan itekako... Ništa manje nego ostali (doduše manje od Papeta, on je najkritikovaniji selektor svih vremena)... Prigovaralo mu se zašto igra u glupoj 3-5-2 formaciji (tad je to zaista rijetko ko igrao), zašto forsira Ibričića, zašto ne zove Štilića, zašto mu je Pjanić na klupi, zašto ne zna puno naših igrača, odakle mu likovi poput Nemanje Supića i Velibora Vasilića, plus ono standardno da je varalica, nula od čovjeka, grijesi iz devedestih, to za Misketa i slično... To je ono čega se ovako na prvu sjećam...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#25761 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Fudo387 »

Bazinga1234 wrote:
hrasno38 wrote: I dvije godine kasnije sa Papetom izgubismo u Lisabonu 6:2 :-)
Tu nas je Lula zajebo, mislim dobiti dva žuta kartona onako, i ostaviti ekipu na cjedilu... :-)
Nije zajebao Lulic koliko onaj direk na golu.
Odakle god su mu je opucali prosla mu kroz usi.
Nani ni danas ne zna kako je ono uslo.
Onaj smoto sam stoji, gleda u nebesa i nesta se ibreti, nije mu jasno gdje se nalazi.
Bolje da smo imali saobracajni znak na golu nego njega.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#25762 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Velkoski »

cyprus wrote:Ih, bio je Ćiro kritikovan itekako... Ništa manje nego ostali (doduše manje od Papeta, on je najkritikovaniji selektor svih vremena)... Prigovaralo mu se zašto igra u glupoj 3-5-2 formaciji (tad je to zaista rijetko ko igrao), zašto forsira Ibričića, zašto ne zove Štilića, zašto mu je Pjanić na klupi, zašto ne zna puno naših igrača, odakle mu likovi poput Nemanje Supića i Velibora Vasilića, plus ono standardno da je varalica, nula od čovjeka, grijesi iz devedestih, to za Misketa i slično... To je ono čega se ovako na prvu sjećam...
Nama je u krvi da svima jebemo mater, tako da... :mrgreen:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25763 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by palermo »

Edin H. wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Toliko je dobar da je optuzio Misimovica da ga bojkotuje jer je Srbin :D
Da je bojkotovao ne vjerujem, da je je lose odigrao u Portugalu jeste.

Onda je izmislio povredu u revansu.
Bolno izreći, ali bojim se istinito...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25764 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by palermo »

cyprus wrote:Ih, bio je Ćiro kritikovan itekako... Ništa manje nego ostali (doduše manje od Papeta, on je najkritikovaniji selektor svih vremena)... Prigovaralo mu se zašto igra u glupoj 3-5-2 formaciji (tad je to zaista rijetko ko igrao), zašto forsira Ibričića, zašto ne zove Štilića, zašto mu je Pjanić na klupi, zašto ne zna puno naših igrača, odakle mu likovi poput Nemanje Supića i Velibora Vasilića, plus ono standardno da je varalica, nula od čovjeka, grijesi iz devedestih, to za Misketa i slično... To je ono čega se ovako na prvu sjećam...
pa sad, malo se u početku kritikovao.....al poslije, bogami se ja i ne sjećam.........ono što je činjenica da je stvorio euforiju koja nas je nosila narednih sedam-osam godina......
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25765 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:Ih, bio je Ćiro kritikovan itekako... Ništa manje nego ostali (doduše manje od Papeta, on je najkritikovaniji selektor svih vremena)... Prigovaralo mu se zašto igra u glupoj 3-5-2 formaciji (tad je to zaista rijetko ko igrao), zašto forsira Ibričića, zašto ne zove Štilića, zašto mu je Pjanić na klupi, zašto ne zna puno naših igrača, odakle mu likovi poput Nemanje Supića i Velibora Vasilića, plus ono standardno da je varalica, nula od čovjeka, grijesi iz devedestih, to za Misketa i slično... To je ono čega se ovako na prvu sjećam...
pa sad, malo se u početku kritikovao.....al poslije, bogami se ja i ne sjećam.........ono što je činjenica da je stvorio euforiju koja nas je nosila narednih sedam-osam godina......
Ako ti nije mrsko, iskopaj temu o njemu i čitaj... Priča je kao i sa svakim selektorom bila... Kad bi pobjedili i/ili odgirali dobro, prigovori bi se stišavali, ali čim odmakne koja sedmica, opet bi se razbuktavali... I tad su bila dva tabora - ovi što brane, i ovi što napadaju :-D

Sve to čeka i Prosinečkog...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25766 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by palermo »

cyprus wrote:
palermo wrote:
cyprus wrote:Ih, bio je Ćiro kritikovan itekako... Ništa manje nego ostali (doduše manje od Papeta, on je najkritikovaniji selektor svih vremena)... Prigovaralo mu se zašto igra u glupoj 3-5-2 formaciji (tad je to zaista rijetko ko igrao), zašto forsira Ibričića, zašto ne zove Štilića, zašto mu je Pjanić na klupi, zašto ne zna puno naših igrača, odakle mu likovi poput Nemanje Supića i Velibora Vasilića, plus ono standardno da je varalica, nula od čovjeka, grijesi iz devedestih, to za Misketa i slično... To je ono čega se ovako na prvu sjećam...
pa sad, malo se u početku kritikovao.....al poslije, bogami se ja i ne sjećam.........ono što je činjenica da je stvorio euforiju koja nas je nosila narednih sedam-osam godina......
Ako ti nije mrsko, iskopaj temu o njemu i čitaj... Priča je kao i sa svakim selektorom bila... Kad bi pobjedili i/ili odgirali dobro, prigovori bi se stišavali, ali čim odmakne koja sedmica, opet bi se razbuktavali... I tad su bila dva tabora - ovi što brane, i ovi što napadaju :-D

Sve to čeka i Prosinečkog...
ali smo uglavnom igrali dobro i pobjeđivali.....zbog toga su kritike bile manje.....i to će isto važiti i za Robija

a da je Ćiro jedan od kreatora one naše čudesne euforije (volio bih je još jednom doživjeti) meni nije uopšte upitno......

A i stručno gledano bio je naš najkvalitetniji selektor.......

Ima još nešto, prošlost je :mrgreen: ne znam otkud uopšte ovdje ova priča i kako ja uletih u nju :mrgreen:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#25767 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Bazinga1234 wrote:
Grean wrote:
Da napomenem da taj neki Mujdza dolazi iz NK Zagreb i da ga je tu upravo trenirao taj Ciro a moralo se cekati na Safeta da ga vrbuje.
Tada mu je želja bila da igra za Hrvatsku.
Nije bas tako.

Prije nego je zaigrao za U21 dosao je sa Ibricicem na okupljanje jos kod Muzurovica, cekao u hotelu dva-tri dana da bi mu na kraju ovi iz saveza rekli da mu ne mogu zavrsiti papire.

Sto se euforije tice, Ciro je dosao za po njega pravi cas. Visegodisnji problemi i vrhunac bojkot. Raja jedva docekala da se nesto pozitivno desi a desilo se da su igraci odlucili da opet zaigraju, svi osim Papca.
Da bi euforije bilo i sa njim i bez njega govori i to da se nastavila nista manjim intenzitetom i u vrijeme Susica i tako sve do odlaska na prvo veliko takmicenje sto je ocekivano dovelo do tog da se sve vrati u neku normalu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#25768 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Joj kud spomenuste prvi baraž prptov Portugala... Muslimovićeva mi stativa još pred očima
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#25769 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

AmiĐa_Idriz wrote:Joj kud spomenuste prvi baraž prptov Portugala... Muslimovićeva mi stativa još pred očima
Kad me nije tad presjeklo, neće nikada. Jebem ti Portugal.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25770 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

AmiĐa_Idriz wrote:Joj kud spomenuste prvi baraž prptov Portugala... Muslimovićeva mi stativa još pred očima
Nikad mi neće biti jasno kako ono nismo zabili :sad: Odmah poslije tog promašaja sam automatski znao da nema ništa od našeg prolaska, tj. da nam nije suđeno... Revanš sam dočekao bez ikakvih očekivanja i nadanja, i usput se ibretio optimističnoj raji... Mislim da me tad zamalo nisu istjerali sa foruma :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#25771 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

cyprus wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Joj kud spomenuste prvi baraž prptov Portugala... Muslimovićeva mi stativa još pred očima
Nikad mi neće biti jasno kako ono nismo zabili :sad: Odmah poslije tog promašaja sam automatski znao da nema ništa od našeg prolaska, tj. da nam nije suđeno... Revanš sam dočekao bez ikakvih očekivanja i nadanja, i usput se ibretio optimističnoj raji... Mislim da me tad zamalo nisu istjerali sa foruma :D
Ma dobro, raja pod brutalnom euforijom bila, ipak je to veliki korak bio :D

A drugi baraž čim sam vidio opet Portugal znao sam da nema od nas ništa.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25772 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

cyprus wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Joj kud spomenuste prvi baraž prptov Portugala... Muslimovićeva mi stativa još pred očima
Nikad mi neće biti jasno kako ono nismo zabili :sad: Odmah poslije tog promašaja sam automatski znao da nema ništa od našeg prolaska, tj. da nam nije suđeno... Revanš sam dočekao bez ikakvih očekivanja i nadanja, i usput se ibretio optimističnoj raji... Mislim da me tad zamalo nisu istjerali sa foruma :D
Revans je izgubljen u Estoniji kad je Spaha prisao Ciri i trazio da naprave zute kartone, a ovaj ga odjebo, nije ni skonto o cemu govori.

I onda naravno u Portugalu u teskoj utakmici Spahic, Rahimic i Muratovic dobiju drugi zuti, uz prznicu Misimovica kojeg je Ciro s pravom nalijepio, a onda ovaj nije htio igrati revans, i dovidjenja.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#25773 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by phillie »

Znao je Ciro o cemu Spaha govori, samo mu njegov ego nije dopustio da se ON Spaniji u Zenici suprostavi sa "B" timom Bosne i Hercegovine. U utakmici koja nam nije nista znacila i u koju smo mogli poslati i juniore. Tu nas je malo jeb'o.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#25774 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Jebem vam sve još jednom
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25775 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Kada ce i nasi do polufinala? :mrgreen:
Post Reply