Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25601 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

spree wrote:Kad god nije 100% siguran da je prvi golman, on izbjegava doci i glumi zvijezdu. Ok prije je fakat trebao biti prvi golman, ali su kenjali selektori. Međutim sada je tu negdje sa sehom, ako nije i losiji. Hos, nes, ne moras.
A kako je trebao biti prvi golman? Ja napominjem da su problemi sa Begovićem počeli u augustu 2010. godine kada je prvi put odbio poziv na okupljanje.

Tada je on imao ukupno devet nastupa za Portsmouth i kupljen je od strane Stokea u kojem je bio na početku sezone rezerva. Ničim on tad nije zaslužio da se radi njega tek tako makne u stranu standardni i prilično kvalitetni Hasagić (ko se sjeća problema sa Dedićem i Gušom, sjeća se i šta nam je u odnosu na njih značio Hasagić).

I najgore je što se tad stvorila kampanja kao da je Begović u najmanju ruku Kahn, a Hasagić maloumnik koji ne zna izbiti lopte. Realnost je bila dosta drugačija, to su naša dva najbolja golmana u historiji, dijele ih nijanse i ničim Begović nije pokazao u dresu reprezentacije da je toliko bolji golman od Hasagića.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#25602 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Muhamed Đakmić wrote:
spree wrote:Kad god nije 100% siguran da je prvi golman, on izbjegava doci i glumi zvijezdu. Ok prije je fakat trebao biti prvi golman, ali su kenjali selektori. Međutim sada je tu negdje sa sehom, ako nije i losiji. Hos, nes, ne moras.
A kako je trebao biti prvi golman? Ja napominjem da su problemi sa Begovićem počeli u augustu 2010. godine kada je prvi put odbio poziv na okupljanje.

Tada je on imao ukupno devet nastupa za Portsmouth i kupljen je od strane Stokea u kojem je bio na početku sezone rezerva. Ničim on tad nije zaslužio da se radi njega tek tako makne u stranu standardni i prilično kvalitetni Hasagić (ko se sjeća problema sa Dedićem i Gušom, sjeća se i šta nam je u odnosu na njih značio Hasagić).

I najgore je što se tad stvorila kampanja kao da je Begović u najmanju ruku Kahn, a Hasagić maloumnik koji ne zna izbiti lopte. Realnost je bila dosta drugačija, to su naša dva najbolja golmana u historiji, dijele ih nijanse i ničim Begović nije pokazao u dresu reprezentacije da je toliko bolji golman od Hasagića.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25603 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by spree »

Muhamed Đakmić wrote:
spree wrote:Kad god nije 100% siguran da je prvi golman, on izbjegava doci i glumi zvijezdu. Ok prije je fakat trebao biti prvi golman, ali su kenjali selektori. Međutim sada je tu negdje sa sehom, ako nije i losiji. Hos, nes, ne moras.
A kako je trebao biti prvi golman? Ja napominjem da su problemi sa Begovićem počeli u augustu 2010. godine kada je prvi put odbio poziv na okupljanje.

Tada je on imao ukupno devet nastupa za Portsmouth i kupljen je od strane Stokea u kojem je bio na početku sezone rezerva. Ničim on tad nije zaslužio da se radi njega tek tako makne u stranu standardni i prilično kvalitetni Hasagić (ko se sjeća problema sa Dedićem i Gušom, sjeća se i šta nam je u odnosu na njih značio Hasagić).

I najgore je što se tad stvorila kampanja kao da je Begović u najmanju ruku Kahn, a Hasagić maloumnik koji ne zna izbiti lopte. Realnost je bila dosta drugačija, to su naša dva najbolja golmana u historiji, dijele ih nijanse i ničim Begović nije pokazao u dresu reprezentacije da je toliko bolji golman od Hasagića.
Fakat nije nista specijalno branio za reprezentaciju, ali koliko se ja sjecam i kada je dobro branio za klub kod nas je bio rezerva. Hasagic sa povredom ledja je branio na nekim utakmicama, a begovic bio na klupi.
Ovo sa otkazivanjem je fakat previse + svakako mislim da je trenutno sehic bolji golman, tako da ne gubimo previse.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25604 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Muhamed Đakmić wrote:I najgore je što se tad stvorila kampanja kao da je Begović u najmanju ruku Kahn, a Hasagić maloumnik koji ne zna izbiti lopte. Realnost je bila dosta drugačija, to su naša dva najbolja golmana u historiji, dijele ih nijanse i ničim Begović nije pokazao u dresu reprezentacije da je toliko bolji golman od Hasagića.
:thumbup:

Prije nekoliko mjeseci sam izračuno onu osnovnu statistiku (broj primljenih golova, cleen sheetovi i slično) za njih dvojicu u reprezentaciji (postavit ću ako nađem) - i Begović po ničemu nije ispao bolji, čak naprotiv... I to uzmimo u obzir da je roster reprezentacije dok je Hasagić branio bio kudikamo slabiji nego u Begovićev vakat... Kao i to da smo tada imali više jačih protivnika, nego poslije... Osim tog objektivnog kvanitativnog aspekta, i u subjektivnom pogledu mi izgleda da je Hasagić više dao više za reprezentaciju nego Asmir...

I kad iznesoh to - ispadoh blasfemičar :D :oops: Mada nisam nikad sporio da je Begović napravio bolju karijeru... Ali baška to, baška učinak u reprezentaciji... Međutim, dobar dio raje ima percepciju da su njih dvojica nebo i zemlja u reprezentaciji, i to u korist Asmira :-) Valjda sindrom velikih imena...
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#25605 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by SSemir »

Statistika je kurva uvijek bila :)
Nije cudno da je hasahic manje golova primio kad je npr branio u eri sliskovica gdje se gledalo prvo da se ne primi gol pa tek onda da se pokusa sutnuti na tudji gol. Gdje je i barbarez imao ulogu da brani gol.
A ovaj recimo u vrijeme susica gdje su sve karte u napad polagane pa propuh nazad bio.
Ili npr susic igrao prijateljske sa njemackom, svedskom i u takvim utakmicama isprobavao nesto novo.
Ili npr da je hasagic imao ispred sebw konjica i hibica.
Ne kazem da je ovaj ili onaj bolji.
Al jebo statistiku i broj golova ba
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#25606 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Imam i ja svasta reci za Begovica al ce mi opet nalijepiti na celo kako mrzim nase, repku, haman pa drzavu... :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#25607 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by phillie »

Ma ne znam sto su ga i zvali....


:-)
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#25608 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

AmiĐa_Idriz wrote:Imam i ja svasta reci za Begovica al ce mi opet nalijepiti na celo kako mrzim nase, repku, haman pa drzavu... :mrgreen:
Nemoj ni pokusavati,ima da te nema.Dozivio,jedva prezivio :D
User avatar
legionar2010
Posts: 436
Joined: 29/05/2010 22:19

#25609 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by legionar2010 »

Njegovi najbolji prijatelji u repki su bili Mujdza i Medunjanin. Tako da obojica su vec zavrsila sa reprezentativnom karierom uz to mu je Hasagic trener u repki. Nije mu lako. Ali inace mi znamo samo pljuvat pa i nije cudno da uopste ko hoce da igra. Reprezentativce se uvjek pozitovno motivira i kad su slabi i kad su dobri, i kad grijese i kad odrade profesionalno, ne ovako... vec 1000 puta popljuvan, svasta raja se ljeci na takvim ambasadorima BiH. Opet kazem, svasta.
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#25610 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

legionar2010 wrote:Njegovi najbolji prijatelji u repki su bili Mujdza i Medunjanin. Tako da obojica su vec zavrsila sa reprezentativnom karierom uz to mu je Hasagic trener u repki. Nije mu lako. Ali inace mi znamo samo pljuvat pa i nije cudno da uopste ko hoce da igra. Reprezentativce se uvjek pozitovno motivira i kad su slabi i kad su dobri, i kad grijese i kad odrade profesionalno, ne ovako... vec 1000 puta popljuvan, svasta raja se ljeci na takvim ambasadorima BiH. Opet kazem, svasta.
:thumbup: Upravo to,koji to reprezentativac ovdje nije popljuvan o selektorima da ne pricamo.Bar jedan ali ni jedan ,Svi odreda cak mislim od ovih odlazecih Vedo i Spaha najvise.Ali ce zato imati cast da se oproste od reprezentacije pred 5000 navijaca i 5000 sminkera.Savez to radi profesionalno.Prije ove trojke ko da nikad niko nije zaigrao za reprezentaciju i oprostio se ili sam ja prespavao jos neki oprostaj.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#25611 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Nadzorna_ploca »

Ma ima pravo lik da ne dodje. Treba mu naci zamjenu i tomu se prica zavrsava.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#25612 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Raigor Stonehoof »

dajte ba, kakav crni hasagic, mi goreg golmana nismo niti cemo imati. i piplica je casillas za njega. od njegovog driblanja sam sijede poceo dobivati, a kad god treba izbit loptu u halu sam morao trcat.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#25613 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kinaski »

Skratio mi je bar godinu zivota sa onim driblanjem, ubio se za kakvog seoskog fudbala.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#25614 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mustang1 »

Kada bih sutra imao sina koji moze birati izmedju reprezentacije BiH i Zimbabwea, nikad mu ne bih rekao da izabere BiH.
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#25615 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by luckylaka »

Mustang1 wrote:Kada bih sutra imao sina koji moze birati izmedju reprezentacije BiH i Zimbabwea, nikad mu ne bih rekao da izabere BiH.
Zato i neces imati sina sve ce ti biti cerke i nemoj dzaba ganjati :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#25616 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Lako je iz dijaspore biti patriota.
Ja lično, popišam se na ovu zemlju i na sve koji ovdje žive. Stoka obična.
Ali protiv emocija ne mogu i i dalje navijam za našu reprezentaciju.
A djecu tjeram odavde.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25617 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Hasagic je u dresu reprezentacije u pet deka bio sa Begovicem, svidjelo se to nekome ili ne.

A evo ovaj propusta drugo okupljanje zaredom na koje je mogao doci. Sto to ne rade Dzeko ili Pjanic? Nece valjda ovakvim glupostima dopustiti sebi da ga skine Sehic s gola.

I sad je jos pljuvanje po njemu sto se pocne govoriti o cinjenicama, i odmah se prica da smo kao narod stoka. Nismo, ja ne vidim da je kritika necijeg ponasanja=pljuvanje.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#25618 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by phillie »

A da je dosao, onda se Hasagic ne bi ni spominjao...Dajte ba, kakav Hasagic. On je bio upgrade u odnosu na Dedica i Gusu i to je to.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25619 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

phillie wrote:A da je dosao, onda se Hasagic ne bi ni spominjao...Dajte ba, kakav Hasagic. On je bio upgrade u odnosu na Dedica i Gusu i to je to.
Pa Hasagic je zapravo poslije dugo vremena bio pravi golman reprezentacije, a Begovic je drugi koji je dosao da spada u tu kategoriju. Njih dvojica su jedina dva prava golmana koje smo imali, ostali su bili epizodisti.

I uopste razlika izmedju njih nije drasticna kakvom se pokusava prikazati, ni po kojem parametru. Opet napominjem da govorim samo o dresu reprezentacije.

Nebitan je Hasagic, poenta je da je Hasagic uopste dobijao sansu jer je Begovic eskivirao prijateljske dok je bio rezerva Stokea i dok nije bilo naznaka da bi mogao postati standardan golman u Premiershipu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#25620 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Ukoliko se Sehic i u ovim tekmama dobro pokaze, bez razmisljanja ga prekomandovati na br. 1 i u ozbiljnijim tekmama.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25621 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Evo nađoh onaj post gdje sam ovo pitanje šire elaborirao...
cyprus wrote:
Edin H. wrote:Latentno guranje jarana Hasagica of strane Dzeke i Spahe u odnosu na to vrijeme suverenog Begovica i Safetovo nezainteresovanost i nesnalazenje da se tome odupre nas je kostalo plasmana na Evropsko prvenstvo - Albanija na strani, Francuska, Rumunija... :roll:
To nas koštalo? E jebiga :-)

Albanija na strani - onaj gol je samo djelomično Hasagićeva greška - daleko od toga da je on krivac zašto tu nismo pobijedili...
Francuska - ma daj... Jel to ona priča - Pape potrošio izmjenu na Hasagića, pa nas je to koštalo pobjede? :D
Rumunija... Tu je cijela ekipa bila za qrac... A znam, ovdje je ova priča - Hasagić samo nabijo lopte, pa se zato nismo mogli sa njom sastavit :D

Kontam da trolaš, pa zato ti neću uzet za veliku glupost :-D
Korisničkoime wrote:Ne shvatam sta si htjeo da kazes, da je Spahic nasatao u PL-u ili sta, pa vise je Modric vremena proveo u PL-u od Spahica, ono u cemu je poenta spominjanja Saphica jer Spahic ima veze s PL-om kao ti i ja.
Sto se tice Begovica i Hasagica @Edin.H ti je pojasnio, ne ponese raju nista, sta je mjerilo kvalitete igraca, vlastita subjektivna ocjena, tvoja ocjena, moja, kako se mjeri onda kvalitet igraca jer ispade da klubovi u kojima je igrao, lige u kojima je igrao da to haman nista ne znaci, cuj raju ponese klupska karijera jok eto to nije nikakav pokazatelj nego je tvoje ili moje misljenje pokazatelj kvalitete.
Bicakcic je doktor fudbala za Sunjica i Vranjesa.
Nasu reprezentaciju godinama nose igraci koje je neko vani naucio da igraju lopte to je sustina, na zalost jos malo pa je tih igraca nestalo, kada spademo samo na talente iz PL vidit cemo gdje ce repka biti.
Za Spahića sam htio reći da je poziv u reprezentaciju dobio kao član osrednjeg HNLigaša, te da uopšte nije u tom periodu značajno odskakao od nivoa BHPL... A činjenica da je prethodno bio član Čelika i dubrovačkog niželigaša to samo i potvrđuju... Da je bio neki drugi selektor u pitanju, a ne Baka koji je imao veliki afinitet prema igračima iz HNL-a, ko zna da li bi Spahić uopšte dobio priliku da se iskaže u državnom dresu... A državni dres mu je kasnije pomogao da postepeno postane ono što je postao - štoper vrhunske klase, koji je bez obzira na sve kikseve i mrlje ipak dao neporecivo veliki doprinos razvoju ove selekcije... Dakle, primjer Spahića koji se naveo se baš i ne uklapa u tvoju priču - baš suprotno...

O Begoviću i Hasagiću... Eto ostavimo tvoj, moj i Edinov subjektivni dojam po strani... Da vidimo šta kaže dostupna statistika... Hasagić je u 30 takmičarskih utakmica primio isto toliko golova... Za golmana jedne prosječne evropske selekcije kakvi smo tada realno bili, prosjek od jednog primljenog gola po utakmici je dosta solidna brojka... Begović je sa druge strane u 42 utakmice primio 45 golova (1,07 po utakmici)... Begović je u čak šest utakmica primio tri ili više golova (14% svojih utakmica), a Hasagić samo triput (10% njegovih utakmica)... Što se tiče clean sheetova, obojica su tu na oko 40% utakmica bez primljenog gola, s tim što treba uzeti u obzir da smo u Hasagićevo vrijeme kotirali slabije nego u Begovićevo, pa smo imali i više ozbiljnijih protivnika... Dakle, to je kad se brojevi stave na papir... Procenat odbranjenih šuteva i još neke konkretnije pokazatelje nemam, ali ne sumnjam da bi i oni bili bar malo na strani Hasagića...

Dakle, da li je to statistika koja govori da je Begović mnogo bolje branio za reprezentaciju nego Hasagić? Bojim se da nije... Po ko zna koji put moram i ovo crtati - ovim ne tvrdim da je Hasagić bio bolji golman od Begovića... Ni izbliza... Naravno da je Begović bolji golman... Njihove klupske karijere se ne mogu ni porediti... Ali tvrdim da tu razliku u kvaliteti Begović još uvijek nije materijalizirao na golu reprezentacije... Ja ga zaista ne vidim kao neki napredak u odnosu na Hasagića... Srećom ima još vremena da se to ispravi...

Dalje, Bičakčić doktor fudbala za Vranješa i Šunjića? Bojim se da također neće biti... Ako gledamo samo partije u reprezentaciji, Bičakčić apsolutno ništa više nije pokazao od ove dvojice... Pogotovo ne od Šunjića... Za razliku od Bičakčića, Šunjić je imao nekoliko utakmica gdje je baš briljirao... Opet, ako se klupske karijere uporede, složit ću se da tu Bičakčić bez sumnje bolje kotira, ali šta nam to vrijedi kad u reprezentaciji dosad i nije pokazao Bogznašta... Što se tiče Šunjića, on je bio u kontinuiranom trendu rasta i razvoja do prije dvije godine, i od tad je počeo padati... Da li to znači da je dostigao limit i da je njegovo najbolje prošlo, ostaje da se vidi... Vranješ je imao dosta oscilacija, ni njegove partije u reprezentaciji nisu baš sjajne, ali opet kažem - ništa gori nije bio od Bičakčića...

Ti upravo demonstriraš kako funkcioniše iskrivljena percepcija mnogih navijača reprezentacije, koja vrlo često nema uporište u realnom stanju stvari... To je ono - igra solidno u solidnom klubu - ti odmah pomisliš: pa mora da je solidan i u reprezentaciji... Nerijetko to i ne bude baš tako... A imaš i ovo: kad neki od reprezentativaca baš i ne igra u nekom spektakularnom klubu - onda te tvoja pristrasnost tjera da mu tražiš dlake u jajetu i jednostavno zanemariš sve dobro što je uradio na terenu...
Dakle, postavljam i sada pitanje: da li je ovo gore statistika koja govori da njih dvojica u reprezentaciji nisu bili u pet deka (Hasagić čak i nešto bolji)? Ali nije u pitanju samo statistika... Ko god hoće objektivno sagledat reprezentativi učinak njih dvojice, bez predrasuda baziranih na njihovim klupskim karijerama, vidjet će da Asmir zaista nije značajno (ili čak uopšte) odskočio od Kenana... To što mnogi ovdje Kenanu traže dlaku u jajetu, a Asmiru se dugo gledalo kroz prste na svašta nešto (ranije sam dosta pisao i o tom fenomenu), to je druga stvar...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#25623 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Nadzorna_ploca »

Ni po cemu se Asmir ne tretira kao neka sveta krava niti je blizu toga. Dzeki bi se mozda moglo i progledati kroz prste ovome ne. Od onog gola Ronalda sa 30 metara pa do sijaset nekih primljenih golova koje je mogao skinuti. Uostalom, ne moze se reci da se jednom gledalo kroz prste drugom nije. Koji je to uzorak napravljen, koje ispitivanje!? Selektor odredjuje ko ce braniti. Uostalom Kenan Hasagic je proslo vrijeme. A vrlo brzo bi mogao biti i Asmir Begovic. Imamo li alternativu osim Sehica? Izgleda da nemamo.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25624 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Nadzorna_ploca wrote:Ni po cemu se Asmir ne tretira kao neka sveta krava niti je blizu toga. Dzeki bi se mozda moglo i progledati kroz prste ovome ne. Od onog gola Ronalda sa 30 metara pa do sijaset nekih primljenih golova koje je mogao skinuti. Uostalom, ne moze se reci da se jednom gledalo kroz prste drugom nije. Koji je to uzorak napravljen, koje ispitivanje!? Selektor odredjuje ko ce braniti. Uostalom Kenan Hasagic je proslo vrijeme. A vrlo brzo bi mogao biti i Asmir Begovic. Imamo li alternativu osim Sehica? Izgleda da nemamo.
Pa sad se ne tretira, jer je nabro već dosta negativnih bodova... Dva ne baš sjajna kvalifikacijska ciklusa su iza njega... Ali je ranije imao nevjerovatno velik kredit, i to samo na konto činjenice da brani u Engleskoj... Spominješ taj gol od Portugala (na toj utakmici je primio i još jedan iz slobodnjaka)... Sjećam se koliko je forumaša na mene skočilo da ga brani kad sam konstatovao jednostavnu činjenicu da je ono njegovi golovi... I bilo je još masu primjera gdje nisi smio reć da je on nešto skrivio, da je mogao bolje, ili da gluho bilo i nije baš sama svjetska krema među golmanima...

Još ga ja nisam naročito ni kritikovao - ja i dalje smatram da je on naš najbolji golman (bolji od Šehe), nego samo želim da se stvari posmatraju realno... Primijetio sam i sljedeći fenomen - igrači iz dijaspore imaju mnogo veći kredit i bolje kotiraju među rajom, od ovih koji su ponikli ovdje, čak i kad ne pokazuju ništa posebno... Ako je iko zaslužio enorman kredit, to je onda Džeko, a po njemu se znalo puno više udarat nego po nekima čini se doprinos ne može mjeriti...
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25625 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Pa Sehic svakako nije produžio ugovor sa Qarabagom tako da će preći u neki jaci klub. Iskreno drag mi je Asmir, ali ako stvarno namjerno izbjegava okupljanja, nek Šeha bude prvi golman.
Btw Cyprus, dobra statistika, ali opet nije isto ako je stoperski par ispred tebe Hibic - Konjic, ili npr Bicakcic - Sunjic.
Post Reply