Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25226 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Interesantno...
https://sportsport.ba/fudbal/prosinecki ... vao/270412
Senad me je trebao nazvati kako bismo se našli i razgovarali, ali nije me nazvao. Ne znam šta da kažem i da zaključim nakon toga. Da ima nekih šansi da se vrati u reprezentaciju, on bi se vjerovatno pojavio da razgovaramo, ali opet ne znam. Jedino što mogu reći da nismo razgovarali", rekao je Prosinečki.
Pa onda Lulic...
https://sportsport.ba/fudbal/lulic-ne-b ... nje/270419
"Ja ne znam šta da vam kažem povodom toga. Ne bih sada želio da pravim neki šou oko toga, ali da sam se namjeravao vraćati u reprezentaciju, ne bih se opraštao. Prosinečki je selektor i valjda je logično da bi on trebao zvati mene, a ne ja njega. Ja mogu samo reći da sam spreman za razgovor, uvijek, ali to ne bi ništa promijenilo. Ne da bih se odazvao pozivu selektora, nego bi mi bila čast da razgovaram sa Prosinečkim. Ne bih puno preko medija dizao prašinu oko cijele priče. Čitao sam otprilike u posljednje vrijeme šta se pisalo i da je on trebao doći u Rim da razgovaramo, ali mene niko nije nazvao, niti sam dobio poruku", rekao je Lulić za SportSport.ba i nastavio:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#25227 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Velkoski »

Jebem i njega i rimske klubove, a pogotovo Lazio :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25228 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Pa nije sinoć čovjek bio ni na klupi, šta ti je on kriv :mrgreen:

Inače, treba poštovati odluku, čovjek se oprostio od reprezentacije i to je to.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25229 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Tomahawk11 wrote:Pa nije sinoć čovjek bio ni na klupi, šta ti je on kriv :mrgreen:

Inače, treba poštovati odluku, čovjek se oprostio od reprezentacije i to je to.
Pa kaze Robi da ga je Senad trebao zvati a ovaj govori da je Robi trebao njega. Oprostio se i hvala mu za sve mada bih volio da je povukao odluku al' nema veze.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25230 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Bazinga1234 wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa nije sinoć čovjek bio ni na klupi, šta ti je on kriv :mrgreen:

Inače, treba poštovati odluku, čovjek se oprostio od reprezentacije i to je to.
Pa kaze Robi da ga je Senad trebao zvati a ovaj govori da je Robi trebao njega. Oprostio se i hvala mu za sve mada bih volio da je povukao odluku al' nema veze.
Pa eto, mogao je probati selektor i ako ovaj potvrdi da je gotovo, zahvaliti se i vozi dalje.
A to jeste malo kontradiktorno.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25231 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Asmir Begović (Bournemouth), Ibrahim Šehić (Qarabag), Kenan Pirić (Zrinjski), Ognjen Vranješ (AEK), Toni Šunjić (Dinamo Moskva), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Samir Memišević (Groningen), Sead Kolašinac (Arsenal) Ervin Zukanović (Genoa), Jozo Šimunović (Celtic), Muhamed Bešić (Middlesbrough), Gojko Cimirot (Standard), Miralem Pjanić (Juventus), Haris Duljević (Dynamo Dresden), Kenan Kodro (Grasshoppers), Elvis Sarić (Sarajevo), Goran Zakarić (Željezničar), Haris Medunjanin (Philadelphia Union), Deni Milošević (Konyaspor), Edin Džeko (Roma), Smail Prevljak (Mattersburg), Edin Višća (Basaksehir), Riad Bajić (Basaksehir)
Jedina zamjerka pozivanje Medunjanina, plus je poziv Prevljaku i Miloševiću. Nema ni Krunica ni Prcica.

Btw. Izgleda da je Buric umjesto Begovica!!
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#25232 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

Bega povrijedjen.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25233 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Bazinga1234 wrote:
Asmir Begović (Bournemouth), Ibrahim Šehić (Qarabag), Kenan Pirić (Zrinjski), Ognjen Vranješ (AEK), Toni Šunjić (Dinamo Moskva), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Samir Memišević (Groningen), Sead Kolašinac (Arsenal) Ervin Zukanović (Genoa), Jozo Šimunović (Celtic), Muhamed Bešić (Middlesbrough), Gojko Cimirot (Standard), Miralem Pjanić (Juventus), Haris Duljević (Dynamo Dresden), Kenan Kodro (Grasshoppers), Elvis Sarić (Sarajevo), Goran Zakarić (Željezničar), Haris Medunjanin (Philadelphia Union), Deni Milošević (Konyaspor), Edin Džeko (Roma), Smail Prevljak (Mattersburg), Edin Višća (Basaksehir), Riad Bajić (Basaksehir)
Jedina zamjerka pozivanje Medunjanina, plus je poziv Prevljaku i Miloševiću. Nema ni Krunica ni Prcica.

Btw. Izgleda da je Buric umjesto Begovica!!
A zasto zamjerka pa imao ga je covjek prilike vidjeti u dvije zadnje utakmice i ocito da je zadovoljan njegovom igrom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#25234 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Tomahawk11 wrote: Pa eto, mogao je probati selektor i ako ovaj potvrdi da je gotovo, zahvaliti se i vozi dalje.
A to jeste malo kontradiktorno.
Najgore je kad novinari počnu prepričavati šta je ko rekao i samo zakuhaju više. Robi ako je htio Lulića sigurno nije okolo pitao već ga je bezbeli direktno kontaktirao. Ovaj je bezbeli rekao da neće, pa je onda Robi poslije pokušao preko Dzeke da ga malo pritisnu.
Ako je i tad Senad rekao da neće, onda ne znam šta bi Robi trebao još uraditi. Neće frajer i eto.
ja mislim da je priča ovako tekla, ali ovo nije interesantno kad se ovako ispriča.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25235 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Ima brate izjava Senada Lulića direktno, gdje kaže da ga nije kontaktirao.

Nije više ni bitno, ali pretjeruje se sa pričom da novinari sve moguće izmišljaju. Pa nije niko toliki kreten :D
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25236 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

hrasno38 wrote:]

A zasto zamjerka pa imao ga je covjek prilike vidjeti u dvije zadnje utakmice i ocito da je zadovoljan njegovom igrom.
Pa kralju Harisu je 32 godine. Kad ćeš oprobati mlade igrače ako ne sad. Al' dobro to je samo moje mišljenje.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25237 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Ma šta će mu Zukanović i Medunjanin.

Pirić, Memišević, Duljević, Milošević, Prevljak. :thumbup: :thumbup:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25238 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Čini mi se ovako na prvu da nije izostavio nikoga koga se trebalo pozvati. Solidan spisak, vjerovatno će se ovo još iskristalisati kad se vidi koliko neki od ovih igrača ne znaju i ne mogu.

Da, prvenstveno mislim na Tonija Šunjića.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25239 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Uz dužno poštovanje, ali ne znam što je Sarića zvao.
Čovjek je u katastrofalnoj formi i za uslove naše lige.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#25240 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mali_milojica »

Zakaric je možda malo bolji,ali mišljenja sam da nijedan nije zaslužio poziv.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25241 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Uz dužno poštovanje, ali ne znam što je Sarića zvao.
Čovjek je u katastrofalnoj formi i za uslove naše lige.
Kredit od americke turneje na kojoj je vjerovatno zadovoljio. Veliko je pitanje da li je Saric u losoj formi ili je FK Sarajevo u losoj formi.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#25242 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Koshpa »

Vrancic i Krunic bar igraju u svojim klubovima :( :roll:
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#25243 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bazinga1234 »

Koshpa wrote:Vrancic i Krunic bar igraju u svojim klubovima :( :roll:
Vrancic u zadnje vrijeme nije bas standardan. U posljednjih 7 utakmica jednu je bio u prvih 11.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#25244 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Velkoski »

Čuj Sarić :sad: :lol:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25245 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Ma Sarića i Zakarića valjda niko ne računa ozbiljno.

Iz Premijer lige BiH se mogu eventualno pozivati U-21 igrači ili neko ko bi u dogledno vrijeme mogao dobaciti do nekog solidnog kluba tipa Dine Beširovića iz Radnika. Ovo pozivanje Sarića i Zakarića me podsjeća na Papetove Svraku i Sesara, pozivi reda radi.

Sariću ističe ugovor za 6 mjeseci, smiješi mu se neki Karagandy ili Ordabasy, bio na spisku ili ne bio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#25246 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Muhamed Đakmić wrote:Ima brate izjava Senada Lulića direktno, gdje kaže da ga nije kontaktirao.

Nije više ni bitno, ali pretjeruje se sa pričom da novinari sve moguće izmišljaju. Pa nije niko toliki kreten :D
Dobro znam da ima, ali isto znam da i novinar zna isjeći dio rečenice. Možda je Senad rekao npr: "nije me više kontaktirao" ill sl.
Ja jednostavno ne vjerujem sportskim novinarima koji koketiraju sa žutom štampom.
Jednostavno nema logike da selektor okolo pita po mahali hoce li Senad još igrati, umjesto da nazove Senada i pita ga.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25247 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Gledam ova imena i kontam da smo grohnuli, i to prilično rapidno... Nije davno bilo kad smo imali 15-tak ozbiljnih igrača u ligama petice...

To ne mora značiti ništa, ukoliko se uspostavi adekvatan timski duh, ali bojim se da smo osjetno slabiji nego u prethodnim ciklusima...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#25248 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

cyprus wrote:Gledam ova imena i kontam da smo grohnuli, i to prilično rapidno... Nije davno bilo kad smo imali 15-tak ozbiljnih igrača u ligama petice...

To ne mora značiti ništa, ukoliko se uspostavi adekvatan timski duh, ali bojim se da smo osjetno slabiji nego u prethodnim ciklusima...
Ne bih se ja složio. Ima bar 5-6 igrača koji bi ubrzo mogli potpisati za znatno jače klubove. To je prirodan tok stvari, bolje imati Prevljaka koji vjerovatno uskoro oblači dres Salburga/Leipziga nego npr Zlatana Muslimovića, koji je član Udinesea pro forma.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#25249 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mirza007 »

cyprus wrote:Gledam ova imena i kontam da smo grohnuli, i to prilično rapidno... Nije davno bilo kad smo imali 15-tak ozbiljnih igrača u ligama petice...

To ne mora značiti ništa, ukoliko se uspostavi adekvatan timski duh, ali bojim se da smo osjetno slabiji nego u prethodnim ciklusima...
U odnosu na SP prije 4 godine nema vise Mujdze, Misimovica, Medunjanina, Ibisevica, Lulica i Spahica - preko pola tima (racunam na utakmicu protiv Argentine). Hajrovic je jos aktivan ali kao da nije.
Zamjene za Mujdzu i Misimovica jos nema, ostalo se nekako pokriva - Visca, Kodro, Djumic itd. Ima i par mladih igraca zeljnih dokazivanja.
Obzirom da Prosinecki igra 4:3:3, mozda ona Misketova pozicija nije vise tako bitna u 4:2:3:1. Kvaliteta nije kao ranije ali mislim da ima potencijala.
Sada je dosta i do selektora i kako ce Robi to sve uvezati i kakvu ce sinergiju napraviti.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25250 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by spree »

Cuj ova dvojica iz plbih :-) . Valjda da se zadovolji forma. I ne znam koji ce mu vrag medunjanin. Cudno isto sto nema prcica, koji je koliko sam skontao u dobroj formi.
Post Reply