Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#28601 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blitz1 »

Vico će dovesti ovu reprezentaciju i stvari oko nje u red u rekordnom roku.
Dosta je bilo nerada i javašluka. :bih:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#28602 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by kiligonzales »

Ludzak wrote: 06/06/2021 20:01 Pa dobro. Ne treba se Petev kriviti. Čovjek isprobava. To što nemamo kvalitetnih igraca nije do njega.
Ne bih se slozio sa tobom. Ima igraca, nemamo selektora. Od Robija ide srozavanje.

Mi se nekada odreknemo lako igraca koji u svojim klubovima nemaju minutazu jer eto to je navodno znak da je igrac u losoj formi, a uopste nuzno ne mora biti tako. Nazubi ga trener i rekao bi covjek on nece pruziti partije u reprezentaciji i onda vidimo kako jedan Dzeko u nemilosti Souse, u reprezentaciji opet zabije go i odigra korektno, Pjanic u nemilosti Kumana isto tako, Krunic u nemilosti Piolija i tako dalje.

Uvjeren sam i sada da je najveci problem nase reprezentacije priprema meceva i motivacija i ta bezidejnost u igri bi se razbila uz bolju postavku igre.

Na kraju ne sjecam se kada smo zadnji put kao u eri Cire ili Sliskovica, bili pakao u prekidima za druge repezentacije, kada smo dali kakav go iz slobodnjaka, izvodjenjem kornera ili u kakvoj kontri i brzoj tranziciji lopte prema naprijed.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#28603 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by kiligonzales »

Blitz1 wrote: 06/06/2021 20:14 Vico će dovesti ovu reprezentaciju i stvari oko nje u red u rekordnom roku.
Dosta je bilo nerada i javašluka. :bih:
:lol: :lol: :lol:

Taj bi nam samo mogo u drzavni tim dovesti 5 igraca Borca
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#28604 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Dead Man Walking »

Ja nisam toliko razocaran danasnjom utakmicom, sveukupno stanje u savezu je odron svakako, ali ovo danas je u skladu sa mogucnostima. Danska u top formi, spremni za EP, strasni igraci i strasni rezultati u zadnje vrijeme. Mi izasli sa ekipom od 22 god u prosjeku, cak smo i stvorili par finih napada. Od ove ekipe danas tek za 3-4 godine bi nesto ozbiljnije bilo, mada cemo mi to naravno razyebati jos 3-4 puta u tom periodu. Meni ovaj Bugarin nije bio ni blizu prvog izbora, ali mi se cini da covjek nije los uopste, i da ostane 2-3 godine vjerujem sa bi stvorio solidnu ekipu. Cinjenica ostaje da nemamo vise svjetske zvijezde kao nekad, pa cak ni neku B ili C kategoriju zvijezda kad zbogom kazu Dzeko i Pjanic. Nama je veci problem od igrackog kadra to sto je sa Brazilom umro i kult reprezentacije, sto kita boli i navijace i uopstenu sviju, pa se to prenese i na igrace (od kojih vecina nikad nije ni imala taj nacionalni naboj svakako), i tako dobijemo da se 2-3 dana pred utakmicu maltene ne zna ni da igramo.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28605 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

nosara wrote: 06/06/2021 19:57
Grean wrote: 06/06/2021 19:55
nosara wrote: 06/06/2021 19:51

Zbog politike iz Zenice.
Kako zbog politike iz Zenice?

Da se prestanemo praviti ludi, zna se ko je i kako glasao u komisiji i ko je preglasan. Nema Zenica sa tim veze.
Pa prestani, bas si pretjerao. Kako nema veze jos se za vratove cupaju.

Pise sve u obrazlozenju. A sto bi jedna komponenta da uvijek bude kako ona hoce, to je nesto drugo.
Bas se pravis lud, neumorno. Kad je to toj komponenti ikad ista proslo?

Sto se razloga tice zasto bi trebalo, vjerovatno zbog tog sto ta komponenta cini 50% stanovnista a komisije su sastavljene po dejtonskom principu 33/33/33 ali odluke prolaze prostom vecinom. I taj dio ti je u redu pretpostavljam.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#28606 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by nosara »

Grean wrote: 06/06/2021 20:33
nosara wrote: 06/06/2021 19:57
Grean wrote: 06/06/2021 19:55

Kako zbog politike iz Zenice?

Da se prestanemo praviti ludi, zna se ko je i kako glasao u komisiji i ko je preglasan. Nema Zenica sa tim veze.
Pa prestani, bas si pretjerao. Kako nema veze jos se za vratove cupaju.

Pise sve u obrazlozenju. A sto bi jedna komponenta da uvijek bude kako ona hoce, to je nesto drugo.
Bas se pravis lud, neumorno. Kad je to toj komponenti ikad ista proslo?

Sto se razloga tice zasto bi trebalo, vjerovatno zbog tog sto ta komponenta cini 50% stanovnista a komisije su sastavljene po dejtonskom principu 33/33/33 ali odluke prolaze prostom vecinom. I taj dio ti je u redu pretpostavljam.
Da. Tako je dogovoreno. Bas kako treba. :bih:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#28607 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Van Halen »

Blitz1 wrote: 06/06/2021 20:04
Iker C wrote: 06/06/2021 20:02
markomilanov wrote: 06/06/2021 19:57 Zašto nema Stojana najboljeg igrača premier lige.
Najvece zvijezde preskacu junski termin, Vranjes , Dzeko i Pjanic su dobili postedu.
Izostanak Pidre je presudio meč
:thumbup:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#28608 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Van Halen »

Misli li vise ikad zvati Đurića iz Salernitane?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#28609 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

Dead Man Walking wrote: 06/06/2021 20:26 Ja nisam toliko razocaran danasnjom utakmicom, sveukupno stanje u savezu je odron svakako, ali ovo danas je u skladu sa mogucnostima. Danska u top formi, spremni za EP, strasni igraci i strasni rezultati u zadnje vrijeme. Mi izasli sa ekipom od 22 god u prosjeku, cak smo i stvorili par finih napada. Od ove ekipe danas tek za 3-4 godine bi nesto ozbiljnije bilo, mada cemo mi to naravno razyebati jos 3-4 puta u tom periodu. Meni ovaj Bugarin nije bio ni blizu prvog izbora, ali mi se cini da covjek nije los uopste, i da ostane 2-3 godine vjerujem sa bi stvorio solidnu ekipu. Cinjenica ostaje da nemamo vise svjetske zvijezde kao nekad, pa cak ni neku B ili C kategoriju zvijezda kad zbogom kazu Dzeko i Pjanic. Nama je veci problem od igrackog kadra to sto je sa Brazilom umro i kult reprezentacije, sto kita boli i navijace i uopstenu sviju, pa se to prenese i na igrace (od kojih vecina nikad nije ni imala taj nacionalni naboj svakako), i tako dobijemo da se 2-3 dana pred utakmicu maltene ne zna ni da igramo.
Upravo tako :thumbup:
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#28610 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by turbofolk »

Malo smo lošiji od Njemačke. Oni jedva remizirali kod kuće, mi izgubili u gostima. :D
Žao mi momka koji izvrnu zglob, al ono stvarno nije bilo namjere. Nadam se da će se do prvenstva oporaviti. Počeli smo opasno ulijetat klizeće pred kraj utakmice. U jednom momentu, kad je na semaforu bilo 89 minuta i nešto sekundi, selektor Danske signalizira sudiji da svira kraj.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#28611 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

turbofolk wrote: 06/06/2021 21:49 Malo smo lošiji od Njemačke. Oni jedva remizirali kod kuće, mi izgubili u gostima. :D
Žao mi momka koji izvrnu zglob, al ono stvarno nije bilo namjere. Nadam se da će se do prvenstva oporaviti. Počeli smo opasno ulijetat klizeće pred kraj utakmice. U jednom momentu, kad je na semaforu bilo 89 minuta i nešto sekundi, selektor Danske signalizira sudiji da svira kraj.
https://sportsport.ba/fudbal/kasper-hju ... kic/400913
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#28612 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Van Halen »

Đe će papak iz okoline Tuzle bit bezobrazan, seljacine
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#28613 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by N.N. »

Realnost nasa.
Danci u top fazi pripreme sa EU, a kod nas Sanicanin sa top BG potpisa :mrgreen:

Od ovih sadanjih momaka mozes nesto 'mozda' i ocekivati tek za 3, 4 godine. I to zavisno kako se koji razvije pa da kazes, e sada imamo ekipu i idemooo.

Da li ce ovi stoperi uzeti kakve jace klubove pa se tu jos izgraditi (Hadzikadunic i Ahmethodzic) i da imamo dole stub odbrane, vidjet cemo.

Napad, Demirovic, Prevljak, Nalic...hoce li koji izrasti u kakvog kvalitenog spica, cemo da vidimo...

I td td.

Edin i Pjanic svakako odose, ha sutra ha za godinu, ali je tu kraj.

Nama ostaje sjecanje na neke prosle generacije i to nam je to.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#28614 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

Danska - Bosna i Hercegovina 0:2
Kopenhagen, 2. april 2003
31.000 gledalaca

Image





Bosna i Hercegovina - Danska 1:1
Sarajevo, 11. oktobar 2003
35.000 gledalaca

Image






Nekad bilo a danas se spominjalo ..
Zalosno, ali poslije 26 godina mi vise nemamo reprezentaciju.

Danas imamo neke nove klince iz domace kukuruz lige ..
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#28615 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Iker C »

Ja mislim da cemo u buducnosti slaviti svaki gol reprezentacije. Ja ne vidim nacin na koji mi mozemo nekome postici pogodak.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#28616 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Zeleni most »

Image

Sljedeca protiv Francuske, pa onda 5 historijskih utakmica ..





Zadnja pobjeda 18.11.2019

Image
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#28617 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Piaty »

Ne misli. On ne moze igrati ni za Salernitanu
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#28618 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by kiligonzales »

Piaty wrote: 06/06/2021 23:04 Ne misli. On ne moze igrati ni za Salernitanu
Salernitana je usla u Seriju A. U ovoj sezoni igrao 35 utakmica u Seriji B je ove godine dao 5 golova i upisao 3 asistencije. Nama svakako u toj skok igri jos jedan igrac pored Dzeke u prekidima znacio mnogo. U reprezentaciji rijetko je bio los.

Dulja, Rahmanovic i Tatar su kadar bolji od njega za reprezentaciju. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#28619 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Jest baš je pod moranje da se Đurić pozove, to je rješenje da zabijemo ponekad neki gol, nema nam druge. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28620 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Dajte Linhenstajn da se igramo :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#28621 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

He ovdje podosta forumasa ima pamcenje ko zlatne ribice....masa ih je prizivala bruku ovih igraca koji su danas igrali ovdje po forumu i kritikovala bivse selektore sto ih ne poziva i sad kad ih selektor pozove bruku ne valja. Ne kontam kako je neko mogao i dda pomisli da mi imamo ikve sanse protiv komletne Danske i jos vise da mi mozemo imati igru sa 10 igraca u polju koji nikada prije nisu skupa igrali. Trazili ste Hadzikadunica, Nalica, Ahmethodzica, Demirovica, Prevljaka i vecina se vas smijala pojedinim forumasima koji odvano vec pisu da ni jedan napadac nije ni do koljena Edinu a ni jedan veznjak do koljena Pjanicu ma koliko da u reprezentacije igra lose. Dok je igrao Miske ovdje se pljuvalo po njemu u smislu da on smeta Pjanicu, da Pjanic od njega nema slobodu igranja itd itd a danas slucajni naletim na utakmicu BiH:Turska 3:2 pod vodstvom Muzurovica koji nije bio kalkulant kad je u pitanje reprezentacija kao Pape i dvije fantasicne asistenicje Misketa. Kad imamo igrace onda pojedinci seru po njima i u biti uvijek se sere po igracima, selektorima itd itd. Pa eto Pape napravi iskorak i na pravom posrtanju je pocelo pisanje po njemu.
Ovo sto je do sada radio Petev meni ima i te kako smisla. Odigrali smo dvije dobre utakmice kvalifikacija u zeli bod Finskoj u gostima a da je bilo VAR-a bjerovatno bi i Francuskoj. Ove prijateljske odlicno dosle da se pozove i Kunto i Panto pa da vidimo sta jos imamo.
Adobeg
Posts: 747
Joined: 24/02/2020 18:20

#28622 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Adobeg »

Ljudi moramo biti strpljivi stvara se nova repka,trebace vremena da dodjemo do nekog nivoa ovo danas ipak nije toliko bilo lose,momci su se borili koliko su mogli. :bih:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#28623 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by LBVIEW »

nosara wrote: 06/06/2021 20:39
Grean wrote: 06/06/2021 20:33
nosara wrote: 06/06/2021 19:57

Pa prestani, bas si pretjerao. Kako nema veze jos se za vratove cupaju.

Pise sve u obrazlozenju. A sto bi jedna komponenta da uvijek bude kako ona hoce, to je nesto drugo.
Bas se pravis lud, neumorno. Kad je to toj komponenti ikad ista proslo?

Sto se razloga tice zasto bi trebalo, vjerovatno zbog tog sto ta komponenta cini 50% stanovnista a komisije su sastavljene po dejtonskom principu 33/33/33 ali odluke prolaze prostom vecinom. I taj dio ti je u redu pretpostavljam.
Da. Tako je dogovoreno. Bas kako treba. :bih:
Bit ce vama, samo lakapo. :wink:
Pa da vidimo hoces lii se i tad kleberiti. :izet:
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#28624 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hatemondays »

hrasno38 wrote: 06/06/2021 23:52 He ovdje podosta forumasa ima pamcenje ko zlatne ribice....masa ih je prizivala bruku ovih igraca koji su danas igrali ovdje po forumu i kritikovala bivse selektore sto ih ne poziva i sad kad ih selektor pozove bruku ne valja. Ne kontam kako je neko mogao i dda pomisli da mi imamo ikve sanse protiv komletne Danske i jos vise da mi mozemo imati igru sa 10 igraca u polju koji nikada prije nisu skupa igrali. Trazili ste Hadzikadunica, Nalica, Ahmethodzica, Demirovica, Prevljaka i vecina se vas smijala pojedinim forumasima koji odvano vec pisu da ni jedan napadac nije ni do koljena Edinu a ni jedan veznjak do koljena Pjanicu ma koliko da u reprezentacije igra lose. Dok je igrao Miske ovdje se pljuvalo po njemu u smislu da on smeta Pjanicu, da Pjanic od njega nema slobodu igranja itd itd a danas slucajni naletim na utakmicu BiH:Turska 3:2 pod vodstvom Muzurovica koji nije bio kalkulant kad je u pitanje reprezentacija kao Pape i dvije fantasicne asistenicje Misketa. Kad imamo igrace onda pojedinci seru po njima i u biti uvijek se sere po igracima, selektorima itd itd. Pa eto Pape napravi iskorak i na pravom posrtanju je pocelo pisanje po njemu.
Ovo sto je do sada radio Petev meni ima i te kako smisla. Odigrali smo dvije dobre utakmice kvalifikacija u zeli bod Finskoj u gostima a da je bilo VAR-a bjerovatno bi i Francuskoj. Ove prijateljske odlicno dosle da se pozove i Kunto i Panto pa da vidimo sta jos imamo.
Sve ok u pravu si, nego probudim se ko sejtan u 3 ujutro rekoh da pogledam makar drugo poluvrijeme. Nema hljeba u ovim igracima nazalost, onda u tamo u 80 i nekoj minutu izbacise statistiku na i fino pise tacna dodavanja Danska 520, Bosna 214 korneri 9:1 za Dansku.Onda skontam pa mi ne mozemo 3 dodavanja napraviti po minuti i sva suplja pada u vodu. Ovi koji se nadaju mladi su napravice nesto ovo su tekme kojima se pokusava dici moral za vazne tekme umjesto toga jos jedan poraz.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#28625 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hrasno38 »

hatemondays wrote: 07/06/2021 00:07
hrasno38 wrote: 06/06/2021 23:52 He ovdje podosta forumasa ima pamcenje ko zlatne ribice....masa ih je prizivala bruku ovih igraca koji su danas igrali ovdje po forumu i kritikovala bivse selektore sto ih ne poziva i sad kad ih selektor pozove bruku ne valja. Ne kontam kako je neko mogao i dda pomisli da mi imamo ikve sanse protiv komletne Danske i jos vise da mi mozemo imati igru sa 10 igraca u polju koji nikada prije nisu skupa igrali. Trazili ste Hadzikadunica, Nalica, Ahmethodzica, Demirovica, Prevljaka i vecina se vas smijala pojedinim forumasima koji odvano vec pisu da ni jedan napadac nije ni do koljena Edinu a ni jedan veznjak do koljena Pjanicu ma koliko da u reprezentacije igra lose. Dok je igrao Miske ovdje se pljuvalo po njemu u smislu da on smeta Pjanicu, da Pjanic od njega nema slobodu igranja itd itd a danas slucajni naletim na utakmicu BiH:Turska 3:2 pod vodstvom Muzurovica koji nije bio kalkulant kad je u pitanje reprezentacija kao Pape i dvije fantasicne asistenicje Misketa. Kad imamo igrace onda pojedinci seru po njima i u biti uvijek se sere po igracima, selektorima itd itd. Pa eto Pape napravi iskorak i na pravom posrtanju je pocelo pisanje po njemu.
Ovo sto je do sada radio Petev meni ima i te kako smisla. Odigrali smo dvije dobre utakmice kvalifikacija u zeli bod Finskoj u gostima a da je bilo VAR-a bjerovatno bi i Francuskoj. Ove prijateljske odlicno dosle da se pozove i Kunto i Panto pa da vidimo sta jos imamo.
Sve ok u pravu si, nego probudim se ko sejtan u 3 ujutro rekoh da pogledam makar drugo poluvrijeme. Nema hljeba u ovim igracima nazalost, onda u tamo u 80 i nekoj minutu izbacise statistiku na i fino pise tacna dodavanja Danska 520, Bosna 214 korneri 9:1 za Dansku.Onda skontam pa mi ne mozemo 3 dodavanja napraviti po minuti i sva suplja pada u vodu. Ovi koji se nadaju mladi su napravice nesto ovo su tekme kojima se pokusava dici moral za vazne tekme umjesto toga jos jedan poraz.
Pa stavi nasu mladu reprezentaciju protiv kompletne A reprezentacije pa ces vidjeti koliko ce imati dodavanja, suteva na gol, posjed lopte i kornera. Pa ovo sto smo mi izveli protiv Danske je malo starije od U21. Svi se ibrete kako nismo mogli dobiti CG a oni dosli skoro kompletni i opet smo imali par sjajnih akcija. Ne moze mijenjati ekipu zi temelja i ocekivati pobjedu protiv komletne reprezentacije koja je 15-ta u Evropi i koja se plasirala na EP i sada bi trebalo da se nalazi u zavidnoj formi i uigranosti.
Post Reply