Fudbal, nogomet i još ponešto

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#826 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Nadzorna_ploca »

Jos samo da G. Neville preuzme nekog premijerligasa. :lol:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#827 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Romanista 101% »

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#828 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tomahawk11 »

Makaay?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#829 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Romanista 101% »

jeste, danas bio oprostaj Dirk Kuyta
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#830 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Logovan »

Gledaj stomačine mašala. :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#831 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

Ko da je suvremenik Alexa Fergusona, a ne Gerrarda :-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#832 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by BHF_Manijak »

Muhamed Đakmić wrote:Ko da je suvremenik Alexa Fergusona, a ne Gerrarda :-)
:lol: :mrgreen:

Ali je "napadacina" bio samo takva, killer pravi. Kad se samo sjetim Bayernovog cigancenja oko stotinjak hiljada eura sunce ti poljubim... :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#833 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Nadzorna_ploca »

I dalje je onaj njegov gol Realu na Hasanovu asistenciju najbrzi u LS.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#834 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tomahawk11 »

Michel Platini priznao: “Namjestili smo finale Svjetskog prvenstva 1998.”

http://radio-krajina.com/michel-platini ... stva-1998/
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#836 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by cyprus »

Tomahawk11 wrote:Michel Platini priznao: “Namjestili smo finale Svjetskog prvenstva 1998.”

http://radio-krajina.com/michel-platini ... stva-1998/
Da novinari nisu bagra, istinit naslov bi trebalo izgledati ovako:

"Namjestili smo da se Brazil (branilac naslova) i Francuska (domaćin) ne mogu sresti prije finala ukoliko završe prvi u svojim grupama" :mrgreen:

Čuj 'namjestili smo finale' :-) :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#837 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tomahawk11 »

cyprus wrote:
Tomahawk11 wrote:Michel Platini priznao: “Namjestili smo finale Svjetskog prvenstva 1998.”

http://radio-krajina.com/michel-platini ... stva-1998/
Da novinari nisu bagra, istinit naslov bi trebalo izgledati ovako:

"Namjestili smo da se Brazil (branilac naslova) i Francuska (domaćin) ne mogu sresti prije finala ukoliko završe prvi u svojim grupama" :mrgreen:

Čuj 'namjestili smo finale' :-) :-)
Što bombastičniji naslov :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#838 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Logovan »

Lionel Messi je jutros postigao hat-trick protiv Haitija i tako stigao do svog 64. gola za reprezentaciju! Legendarni Pele je jedini Južnoamerikanac koji je postigao više golova u nacionalnom dresu.

77 - Pele
64 - Lionel Messi
62 - Ronaldo
55 - Romario
54 - Gabriel Batistuta
53 - Neymar
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#839 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by pizarro »

aww, hetrik protiv haitija <333
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#840 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by SSemir »

vanzemaljac :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#841 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

Prebacujem ovaj post na ovu temu, mislim da je prikladnije da ovdje o tome pisemo nego na Real Madridu :thumbup: :
°u° wrote: Mogao bi Barcu, ili bilo koji drugi tim, poredit s tadašnjim Realom da su pored Maradone doveli još par megazvijezda. Barem 3-4. Pojam galacticos je Real s tom generacijom uveo u moderni fudbal, kao i Bosman pravilo. Prije Reala smo imali slično s Milanom, s holandskim trojcem Gullit, Van Basten i Rijkard. I Inter s njemačkim Mattheus, Klinsmann i Brehme.
Ali Real s nekoliko proglašenih najboljih na svijetu kao Figo, Zidane i Ronaldo, plus superstar Beckham. I nekoliko mega imena kao Raul, Carlos, Casillas... je do tad neviđeno.

Kakav trojac :izet:
Ovo je bilo prije "mog vremena", ali Klismana i Mateusa pamtim vrlo dobro. Bremea bas i ne, on je okacio kopacke o klin bas nekad u periodu kad sam ja poceo pratiti fudbal.

U sjeni su gradskog rivala sa sjajnim holandskim triom, ali itekako su bili mocni i postigli su velike stvari :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40844
Joined: 21/05/2012 22:46

#842 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by AmiĐa_Idriz »





U duhu nadolazećeg karnevala :)
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#843 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by aveos »

Image

N.I.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#844 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Raigor Stonehoof »

Ibrahim Ba :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#845 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Logovan »

Ne znam gdje da postavim. :D

Kakav transfer Marseillea. :skoljka:
Image
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#848 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Bazinga1234 »

User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#849 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Mustang1 »

Postigao vise golova ove sezone od Ronalda, Messija, Dzeke, Aguera, Bale.a, Lukakua, Dybale, Lewandowskog, Neymara, Mbappea, Cavania, Suareza zajedno :D Ne znam sta selektor ceka :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40844
Joined: 21/05/2012 22:46

#850 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by AmiĐa_Idriz »

Image
NAJLIPŠE STVARI U ŽIVOTU SU DŽABE

Svibanj 2001. otac je sjedio pred televizorom.Pred njim dva Kaltenberga i cigarete Croatia. S pepljarom je prekrio listić iz PSK. Tada još Tina Katanić nije bila zaštitno lice. Mirna Berend je bila u najužem izboru.

U sobi iste obiteljske kuće kćer je lijepila postere. Podrapane traper gaće i velika ''Bad Mad'' majica s kapuljačom. Na zidovima tada 13 – godišnjakinje sljedeća postava. Posteri 3-5-2: Justin Timberlake na golu. U obrani: Saša, Tin i Kedžo. U sredini: Malcolm u sredini, Goran Višnjić, Denis Latin, Glup i Gluplji i Steven Gerard. Napad: Melania Trump i Ana Kurnjikova. Trener: Josip Bepo Bajlo. Bulji ona u Bepove brčine i misli si…

''**** te Andy Warhol, Picasso i bakrači - ovo je umjetnost'', divi se tinejdžerka sama sebi. Cijeli je život htjela da joj dojaše neki princ u Lotto Estadio kopačkama na krilima divljih gusaka na centru Parku Prinčeva ili barem Hampden Parka i odjašu u suton na njegovoj mazgi. Jahanje kroz snove prekinuo je glas nervoznog oca.

''Ovaj Gary MacAllister je bio iskusan još kad je Tito umro.''
Liverpool sve teže zauzdava napade momčadi Johana Jordija Cruyffa i Jurice Vučka. I ona se sjela pored oca. No pogled joj seže daleko negdje dalje. Na čarobni broj crne biljarske kugle.

''Pa meni je sladak…''

Otac se prenu. Lupi limenkom o stol i šokirano pogleda kćer.

''Gary MacAllister ti je sladak????''

''Ma ne tata ovaj drugi''

''Danny Murphy? Kćeri moja pa Ljubinko Drulović je ljepši od njega''

''Ma neee tata…ovaj…broj osam.''

''Aha taj…zabio je za 2:0…'' otac stručno podvlači i još jednom baci pogled na hendikep na lisitiću.

Ponovno je na trenutak odlutala. Smješak joj je pobjegao kao Gareth Bale Marcu Bartri.

''Zna i zabijati…'' rekla je to u sebi i sramežljivo podvukla resice podrapanih traperica. Naravno otac to nije smio čuti.

Svibanj 2005. otac je sjedio pred televizorom. Koja sjeda više na
glavi, koje razočaranje više manje u životu. Pred njim dva Kaltenberga i cigarete Pall Mall. Croatia se više ne proizvodi. S pepljarom je prekrio listić iz PSK. Tada još Tina Katanić nije bila zaštitno lice. Mirna Maras je bila u najužem izboru.

Posteri su ostarili neke su se postave promijenile. Justina Timberlakea je zamijenio Boris Mikšić a Sašu, Tina i Kedžu su zamijenili naravno braća Berezucki i Ignjašević. U sredini terena na zidu više nije bilo Denisa Latina. Prešao je u Energie Cottbus. Glup i Gluplji su se oprostili, Goran Višnjić je ostario, Malcolm u sredini se posvađao s navijačima i zamijenio ga je Ferdo Milin. Ostao je jedino Steven Gerrard. U napadu se iskusnoj zabijačici Melaniji Trump pridružila Natali Dizdar umjesto Ane. Trener je naravno ostao Josip Bepo Bajlo.

Kćer je natočila šljivovicu sebi i ocu na poluvremenu. Liverpool gubi 3:0 od Milana.

''Vidio sam ih kako bahato pozdravljaju svoje žene i prijatelje po tribinama kada su ulazili u svlačionicu. Mislio sam si u tom trenutku: **** se'' opisao je godinama kasnije u svojoj biografiji Steven Gerrard najteže trenutke mitskog finala.

''Ovaj Sammy Hyypia je bio iskusan još dok se raspadao Sovjetski savez''

''Meni je on prelijep…''

Otac ponovno skoči kao i prije četiri godine na sve četiri noge lupi limenkom o stol i pogleda zamišljenu kćer.

''Taj Eskim ti je prelijep???''

''Ma ne tata ovaj drugi''

''Jon Arne Riise? Kćeri moja, anđele moj…što je pošlo po zlu''

''Ma neee tata…ovaj broj osam…''

Ponovno je na trenutak odlutala i u glavi vrtila onu uspješnicu Maje Šuput…''17 mi je godina još se nisam ljubila, baš bi probala.'' Smješak joj je pobjegao kao Miralem Sulejmani Joeu Šimuniću. Umalo. Opasne su godine, otac ne smije ništa posumnjat.

Srpanj 2018.

Otac je sjedio pred televizorom i gledao vijesti. Pred njim dva Lowenbrau piva i cigarete Marlboro. Krenulo ga na kladari. Može se, neka. S pepljarom je prekrio listić iz PSK. Sada je Tina zaštitno lice. Žanamari Lalić vreba iz zasjede.

U međuvremenu ''godine su pomele vragove i anđele''. Kćer je porasla, želja je ostala. Bogu je tog dana bilo dosadno jer je završilo Svjetsko nogometno prvenstvo. Papa Franjo je otišao na godišnji pa nije imao s kim gledat ni San Lorenzo.

Ona je i dalje cijeli je život htjela da joj dojaše neki princ u Lotto Estadio kopačkama na krilima divljih gusaka na centru Parku Prinčeva ili barem Hampden Parka i odjašu u suton na njegovoj mazgi. Jahanje kroz snove prekinuo je…ni manje ni više nego tvrdi škotski naglasak glasnogovornika Glasgow Rangersa.

''Press conference is finished. Thank you all see you tommorow after the game.''

Pogledala je prema čovjeku koji silazi s ''press katedre''. Bio je to njezin čarobni broj osam…

Kretao se uspravno, uzdignuto i lordovski priklanjao svakom pažnju približavajući se njoj.

''To je on…'' shvatila je.

''To je ona…cura od oca s PSK listićima…'' shvatio je.
Krenuo je prema njoj kao na krilima divljih gusaka. Prema centru Gradskog vrta. Skoro kao u snovima.

''Prelijep je'' pomislila je. Baš kao i one svibanjske noći 2005.
Jahanje kroz snove prekinuo je…tamnoputi novinar tiražnog Guardiana koji je došao izvještavati o utakmici. Ispala mu je bilježnica i broj osam se poskliznuo na nju.

Smješak joj je pobjegao kao Demba Ba broju osam prije četiri godine na Anfieldu. Steven ''broj osam'' Gerrard se pridignuo, obrisao prašinu sa sebe i prišao djevojci.

''Deja Vu ha? Možda sam tada izgubio trofej ali dobio sam priliku da se slikam s tobom i….''

''Ne brini donijela sam ga…''

Smješak mu je pobjegao kao nama kad smo vidjeli fotografiju. Izvadila je list papira s kojim se želio slikati cijeli život.
A na njemu ''smješak dječarca, duša bećarca''. Moj Stevene, znamo kako ti je.

Odjahali su u suton na njegovoj bijeloj mazgi. I živjeli, zar je bitno…

Ej, Steven Gerrard braćo i sestre! A tebi sestro najveća hvala.
Post Reply