Fudbal, nogomet i još ponešto

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#626 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Bosanski_kralj »

_BataZiv_0809 wrote:Ko se sjeca 8-)



Kako je Zagreb izgledao taj dan :run:
Koliko patetike kod hrvatskih navijača.

Inače, neshvatljivo mi je da je UEFA dozvolila da se u istoj grupi sastanu Srbija (SRJ) i Hrvatska, tek nešto par godina nakon rata, a i dan danas imamo neke dirigovane žrijebove gdje ne mogu igrati Armenija i Azerbejdžan u istoj grupi.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#627 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by MOSALJOZE »

Bosanski_kralj wrote:
MOSALJOZE wrote:"Maldini je najbolji fudbaler protiv kog sam igrao. Idete na njega i svesni ste da nema prolaza. Radi se o zaista velikom igraču, danas bi trebalo da sastavite 15 fudbalera da biste dobili jednog kao što je on."

- Roberto Baggio
Image
Neshvatljivo da jedna takva fudbalska veličina nije poštovana od strane navijača Milana. :-)
Imali su nekoliko loših rezultata,i on je trazio da ne stvaraju toliki pritisak na ekipu.I optuzio je navijace da su valjda prodavali karte navijačima Liverpula....
Zadnja tekma dio stadiona zviždi....
https://www.thesun.co.uk/sport/football ... tches/amp/
196 mečeva 23 gola :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#628 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

I pet liga prvaka.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#629 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

Samo još jedan pokazatelj koliko je navijački pokret u globalu zatucan. Čuj Maldini ne poštuje navijače Milana, pa trebate padati na koljena svaki put kad ga vidite ako toliko volite Milan :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#630 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mali_milojica »

Kod navijaca Milana je samo jedan Il capitano,a to je Franco Baresi.
Jbg, i ja ih ne razumijem,ali tako je
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#631 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

mali_milojica wrote:Kod navijaca Milana je samo jedan Il capitano,a to je Franco Baresi.
Jbg, i ja ih ne razumijem,ali tako je
Isključivo iz razloga jer su imbecili. Da je Baresi od početka do kraja karijere bilo Maldinijev suvremenik, ne bi ni on bio il capitano. Prije su ljudi normalniji bili, voljeli su klub, navijanje nije bilo furka. Njima neko nešto dužan :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#632 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mali_milojica »

Muhamed Đakmić wrote:
mali_milojica wrote:Kod navijaca Milana je samo jedan Il capitano,a to je Franco Baresi.
Jbg, i ja ih ne razumijem,ali tako je
Isključivo iz razloga jer su imbecili. Da je Baresi od početka do kraja karijere bilo Maldinijev suvremenik, ne bi ni on bio il capitano. Prije su ljudi normalniji bili, voljeli su klub, navijanje nije bilo furka. Njima neko nešto dužan :-)
Pa igrali su zajedno 12-13 sezona.
Mislim oni postuju i vole Maldinija,ali nemoj da neko stavlja bilo koga u ravan sa Baresijem. On je iznad sviju. Na to su alergicni,vjerujem da je to mali dio navijaca,ali onaj glasniji dio i onda ispade da su svi takvi.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#633 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

Pa da, Curva Sud je cijela takva, to su oni što lijepe svima etikete i očekuju da se poštuje njih, a ne Milan :D

Da se Baresi opraštao kad Maldini, vjerujem da bi napravio nešto što se njima ne sviđa.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#634 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote:Samo još jedan pokazatelj koliko je navijački pokret u globalu zatucan. Čuj Maldini ne poštuje navijače Milana, pa trebate padati na koljena svaki put kad ga vidite ako toliko volite Milan :-)
:thumbup:

Svaka cast Baresiju, al' onakav defanzivac i kapiten k'o Maldini se jednom radja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#635 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

Bosanski_kralj wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ko se sjeca 8-)



Kako je Zagreb izgledao taj dan :run:
Koliko patetike kod hrvatskih navijača.

Inače, neshvatljivo mi je da je UEFA dozvolila da se u istoj grupi sastanu Srbija (SRJ) i Hrvatska, tek nešto par godina nakon rata, a i dan danas imamo neke dirigovane žrijebove gdje ne mogu igrati Armenija i Azerbejdžan u istoj grupi.
Samo Sinisa Mihajlovic pjeva Hej Slaveni. Rodjeni Vukovarac u utakmici protiv Hrvatske. Simbolicna scena.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#637 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by cyprus »

Bosanski_kralj wrote:Koliko patetike kod hrvatskih navijača.

Inače, neshvatljivo mi je da je UEFA dozvolila da se u istoj grupi sastanu Srbija (SRJ) i Hrvatska, tek nešto par godina nakon rata, a i dan danas imamo neke dirigovane žrijebove gdje ne mogu igrati Armenija i Azerbejdžan u istoj grupi.
Azeri i Armenci su neka druga dimenzija što se tiče mržnje... Ovo Balkan, Izrael/Palestina, Sjeverna/Južna Koreja djeluje kao mačji kašalj, kad se čuje šta ovi misle jedni o drugima :-) A nisu čak ni imali toliko prolivene krvi, tako da nisam siguran da najbolje razumijem zašto... No, da ne ulazim previše u politiku...

Inače, Azerbejdžan i Armenija su bili dio iste grupe prije nekih 10-tak godina u kvalifikacijama... Međutim, završili su ciklus sa dvije utakmice manje, jer ni jedni, ni drugi nisu htjeli da idu na gostovanje u Baku/Jerevan :-) Od tad ih UEFA i FIFA dirigovano razdvajaju... Samo me zanima šta će sad biti ako jedni i drugi doguraju do finala u svojoj jakosnoj grupi (a obzirom na konkurenciju, nije ni nemoguće) :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#638 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

cyprus wrote:
Bosanski_kralj wrote:Koliko patetike kod hrvatskih navijača.

Inače, neshvatljivo mi je da je UEFA dozvolila da se u istoj grupi sastanu Srbija (SRJ) i Hrvatska, tek nešto par godina nakon rata, a i dan danas imamo neke dirigovane žrijebove gdje ne mogu igrati Armenija i Azerbejdžan u istoj grupi.
Azeri i Armenci su neka druga dimenzija što se tiče mržnje... Ovo Balkan, Izrael/Palestina, Sjeverna/Južna Koreja djeluje kao mačji kašalj, kad se čuje šta ovi misle jedni o drugima :-) A nisu čak ni imali toliko prolivene krvi, tako da nisam siguran da najbolje razumijem zašto... No, da ne ulazim previše u politiku...

Inače, Azerbejdžan i Armenija su bili dio iste grupe prije nekih 10-tak godina u kvalifikacijama... Međutim, završili su ciklus sa dvije utakmice manje, jer ni jedni, ni drugi nisu htjeli da idu na gostovanje u Baku/Jerevan :-) Od tad ih UEFA i FIFA dirigovano razdvajaju... Samo me zanima šta će sad biti ako jedni i drugi doguraju do finala u svojoj jakosnoj grupi (a obzirom na konkurenciju, nije ni nemoguće) :mrgreen:

A utakmica u Beogradu, ona famozna sa nestankom struje :D je odigrana par mjeseci poslije NATO bombardovanja SRJ. Da me jebes to ne moze biti rizicnije od neke mrznje Azera i Armena.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#639 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by supercali »

Ja koliko znam jedino armeni azeri I spanija Gibraltar se ne mogu sastati ostali svi mogu
Zasto recimo nas I srbiju ili hr I Sr nisu nikad odvajali ne bih znao reci
Mozda jer nisu vidjeli rizik sto realno nije ni bilo
Veci je rizik srbija albnija nego srbija bosna/hrvatska cini mi se
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#640 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

Ne možemo se sastati mi i Kosovo i Srbija i Kosovo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#641 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by supercali »

Zaboravio sam da I kosovo ima reprezentaciju
Ajd srbija al zasto mi?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#642 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

Opet ovu utakmicu su izmedju sebe igrali mahom "Zlatni Čileanci".

Nije bilo previše tuče izuzev Jarnija i Bate Mirkovića :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#643 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

supercali wrote:Zaboravio sam da I kosovo ima reprezentaciju
Ajd srbija al zasto mi?
Nismo ih priznali. Znam da su u žrijebu UEFA-ine ženske Lige prvaka prošlog ljeta istakli da se mi ne možemo sastati sa predstavnikom Kosova, te da se ne mogu međusobno sastati predstavnici Srbije i Kosova.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#644 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by supercali »

Muhamed Đakmić wrote:
supercali wrote:Zaboravio sam da I kosovo ima reprezentaciju
Ajd srbija al zasto mi?
Nismo ih priznali. Znam da su u žrijebu UEFA-ine ženske Lige prvaka prošlog ljeta istakli da se mi ne možemo sastati sa predstavnikom Kosova, te da se ne mogu međusobno sastati predstavnici Srbije i Kosova.
Pa koliko znam dosta drzava u europi nije priznalo kosovo (mozda i grijesim) a ne mogu se sastati samo sa nama I srbijom

Ps. Evo sad sam pronasao
Nije ih prizanala spanija rumunija moldavija rusija grcka ukrajina kipar azeri armeni izrael I kazahstan sto se tice europskih drzava s kojima mogu igrati
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#645 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by cyprus »

_BataZiv_0809 wrote:
cyprus wrote:
Bosanski_kralj wrote:Koliko patetike kod hrvatskih navijača.

Inače, neshvatljivo mi je da je UEFA dozvolila da se u istoj grupi sastanu Srbija (SRJ) i Hrvatska, tek nešto par godina nakon rata, a i dan danas imamo neke dirigovane žrijebove gdje ne mogu igrati Armenija i Azerbejdžan u istoj grupi.
Azeri i Armenci su neka druga dimenzija što se tiče mržnje... Ovo Balkan, Izrael/Palestina, Sjeverna/Južna Koreja djeluje kao mačji kašalj, kad se čuje šta ovi misle jedni o drugima :-) A nisu čak ni imali toliko prolivene krvi, tako da nisam siguran da najbolje razumijem zašto... No, da ne ulazim previše u politiku...

Inače, Azerbejdžan i Armenija su bili dio iste grupe prije nekih 10-tak godina u kvalifikacijama... Međutim, završili su ciklus sa dvije utakmice manje, jer ni jedni, ni drugi nisu htjeli da idu na gostovanje u Baku/Jerevan :-) Od tad ih UEFA i FIFA dirigovano razdvajaju... Samo me zanima šta će sad biti ako jedni i drugi doguraju do finala u svojoj jakosnoj grupi (a obzirom na konkurenciju, nije ni nemoguće) :mrgreen:

A utakmica u Beogradu, ona famozna sa nestankom struje :D je odigrana par mjeseci poslije NATO bombardovanja SRJ. Da me jebes to ne moze biti rizicnije od neke mrznje Azera i Armena.
Opet kažem, sve ovo što se kod nas dešava i što se dešavalo, Azeri i Armenci su izdigli na neki viši, čak i nama teško pojmljiv nivo... Recimo, Armencima je zabranjeno da uđu u Azerbejdžan... I to ne samo državljanima Armenije, nego bilo kome ko ima prezime koje završava na -yan... Nisam siguran, ali mislim da važi i obrnuto... U Azerbejdžanu više gotovo da i nema Armenaca... Ona šačica koja je ostala, bukvalno se mora skrivati - uzeli su azerska imena i ne smiju javno govoriti o svom armenskom porijeklu... Isto važi i za šačicu Azera u Armeniji... Dalje, azerbejdžanska vlada je prije nekoliko godina provjeravala ko je iz Azerbejdžana zvao da glasa za Armeniju na Eurosongu i takve pozivala na ispitivanje... U Azerbejdžanu su za nacionalnog heroja proglasili vojnika koji je na nekom međunarodnom vojnom skupu u Mađarskoj ubio armenskog vojnika na spavanju i koji je na suđenju izjavio da mu je žao jedino što nije imao priliku da ubije više Armenaca, jer dok god oni postoje, njegov narod će da pati... Ombudsmen za ljudska prava u Azerbejdžanu je za njega potom mrtav-hladan konstatovao da je on pravi primjer patriotizma za azersku omladinu... Ko ne vjeruje, nek gugla Ramil Safarov...

I btw, ove dvije države su formalno još u ratu - mir nikad nije potpisan, samo primirje...

Dakle, ovo su samo najilustrativniji primjeri, na osnovu kojih ova 'naša' međuetnička mržnja izgleda ko kikiriki... Više je šanse bilo da se u Vukovaru 1991. godine odigra fudbalski meč Srbija - Hrvatska, nego da danas odigraju Azerbejdžan i Armenija...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#646 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by _BataZiv_0809 »

cyprus wrote:
Opet kažem, sve ovo što se kod nas dešava i što se dešavalo, Azeri i Armenci su izdigli na neki viši, čak i nama teško pojmljiv nivo... Recimo, Armencima je zabranjeno da uđu u Azerbejdžan... I to ne samo državljanima Armenije, nego bilo kome ko ima prezime koje završava na -yan... Nisam siguran, ali mislim da važi i obrnuto... U Azerbejdžanu više gotovo da i nema Armenaca... Ona šačica koja je ostala, bukvalno se mora skrivati - uzeli su azerska imena i ne smiju javno govoriti o svom armenskom porijeklu... Isto važi i za šačicu Azera u Armeniji... Dalje, azerbejdžanska vlada je prije nekoliko godina provjeravala ko je iz Azerbejdžana zvao da glasa za Armeniju na Eurosongu i takve pozivala na ispitivanje... U Azerbejdžanu su za nacionalnog heroja proglasili vojnika koji je na nekom međunarodnom vojnom skupu u Mađarskoj ubio armenskog vojnika na spavanju i koji je na suđenju izjavio da mu je žao jedino što nije imao priliku da ubije više Armenaca, jer dok god oni postoje, njegov narod će da pati... Ombudsmen za ljudska prava u Azerbejdžanu je za njega potom mrtav-hladan konstatovao da je on pravi primjer patriotizma za azersku omladinu... Ko ne vjeruje, nek gugla Ramil Safarov...

I btw, ove dvije države su formalno još u ratu - mir nikad nije potpisan, samo primirje...

Dakle, ovo su samo najilustrativniji primjeri, na osnovu kojih ova 'naša' međuetnička mržnja izgleda ko kikiriki... Više je šanse bilo da se u Vukovaru 1991. godine odigra fudbalski meč Srbija - Hrvatska, nego da danas odigraju Azerbejdžan i Armenija...
:shock: :shock:

Pojma nisam imao :shock: Ja mislio da je kuhanje oko Nagorno Karabaha i da je to to :shock: :shock:

Hvala Kipranine :sax:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#647 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Bosanski_kralj »

Koji šokantni podaci. :shock: :shock:

Ne znam za veći primjer mržnje u svijetu.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#648 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by bhnapoleon1 »

Muhamed Đakmić wrote:
supercali wrote:Zaboravio sam da I kosovo ima reprezentaciju
Ajd srbija al zasto mi?
Nismo ih priznali. Znam da su u žrijebu UEFA-ine ženske Lige prvaka prošlog ljeta istakli da se mi ne možemo sastati sa predstavnikom Kosova, te da se ne mogu međusobno sastati predstavnici Srbije i Kosova.
a jbt ako tako nastave nece ni morat radit izvlacenja. dok rasvrstaju ko smije protiv koga mogu komotno grupe napravit.

Znaci kod Azera i Armenaca nema nikakvih pomirljivih tonova, samo u kost.. :-) :-)
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#649 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Point. »

Zar se ne mogu ni Rusija i Ukrajina sastati? Glupo je da se mi sa Kosovom ne mozemo sastati radi 30% sumnjaka a vamo mozemo sa Srbijom a znamo sta je ta drzava radila po BiH.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40846
Joined: 21/05/2012 22:46

#650 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

8-) :izet:
Post Reply