Fudbal, nogomet i još ponešto

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#126 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by SmokingMan »

Artest wrote: Imali smo i najjacu generaciju Nigerije ikad; nema tog lika koji pred zgradom nije izvodio onaj Okochin dribling
Rufai,Babangida,West,Babayaro,Oliseh,Kanu Ikpeba,Amokachi,Finidi i drugi. :D

Sjećam se da sam u Veneciji za vrijeme ekskurzije kupio dres od Oliseha koji je tada igrao u Juventusu.

Kada klepiše špance 3:2....
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#127 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by stakasa »

il dottore wrote:
mousstapha wrote:Ne znam jel nostalgija, ali Talijani kad su nerazumno trosili na transfere nekako su imali vise stila. Danas klubovi napucaju tim novcima od nafte, a on izgleda nekako plasticno. Ne znam, mozda je samo nostalgija. :D
Vlasnici ekipa bili lokalni bossovi, takmicili se izmedju sebe, bankrotirali mnogi
Onaj tekst o 7 donova odlicno opisuje nekadasnju seriu a

Jbt ove sad "velike" klubove pokupovali amerikanci, rusi, arapi... ljudi nemaju veze s fudbalom
.erem im se u klubove i fudbal
Kljucna razlika nije u lokalpatriotizmu nego u tome da su imali dobre domace igrace, cesto okosnicu klubova i onda bi na tu osnovu dovodili po trojicu (kasnije vise ali nikad komplet) vrhunskih stranaca. Englezi jednostavno nemaju svojih igraca
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#128 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Artest »

Najbolji suteri glavom su Bierhoff, Darko Kovacevic, Olaf Marscahll, Shearer, Hakan Šukur...

I naravno, covjek koji je u ligi za sebe, jedan i jedini, Mario Jardel. Ne znam koliko je u svojoj karijeri zabio golova glavom, ali kladio bih se da je vise od pola. Ono sto je on radio u Portu je bolesno.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#129 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mali_milojica »

Dodao bih jos Drogbu :D
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#130 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Artest »

Nije ni Luca Toni za bacit.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#131 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by duminjo »

Point. wrote:Glavom ga je najbolje trpo Oliver Bierhoff. Ne mogu se sjetiti ni jednog njegovog gola nogom. :mrgreen:
Previse ih je, da bi se svakoga sjetio. :thumbup:
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#132 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by aveos »

mali_milojica wrote:Dodao bih jos Drogbu :D
Jan Koller
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#133 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tomahawk11 »

Artest wrote:Najbolji suteri glavom su Bierhoff, Darko Kovacevic, Olaf Marscahll, Shearer, Hakan Šukur...

I naravno, covjek koji je u ligi za sebe, jedan i jedini, Mario Jardel. Ne znam koliko je u svojoj karijeri zabio golova glavom, ali kladio bih se da je vise od pola. Ono sto je on radio u Portu je bolesno.
Gdje ćeš ovog glavonju izostaviti iz tog društva

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#134 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Tomahawk11 »

aveos wrote:
mali_milojica wrote:Dodao bih jos Drogbu :D
Jan Koller
202 :mrgreen:
Fora je bilo uzeti Češku na Play Station i nabacivati na Kollera :lol: :lol:
Bazinga1234
Posts: 7622
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#135 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Bazinga1234 »

Nikola Zigic
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#136 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Artest »

Sad sam ponovo gledao sve golove sa Svjetskog iz 98-e. Skroz zaboravio ovu minijaturu Bergkampa protiv Koreje.

https://www.youtube.com/watch?v=Hncq5k64Blg

Premotat na 24min i 51s. Gospodin na djelu. :mandrak:

jebote, jel frajer zabio loš gol u karijeri!?!


@tomahavk

zato su tri tacke. Dobar je bio i Klojfert, sto bi Hrvati rekli, a meni je jos bolji njegov zemljak van Hoojidonk (samo u pomenutom segmentu...i slobodnjacima, ofkors :D ).
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#138 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by BHF_Manijak »

Artest wrote:Najbolji suteri glavom su Bierhoff, Darko Kovacevic, Olaf Marscahll, Shearer, Hakan Šukur...

I naravno, covjek koji je u ligi za sebe, jedan i jedini, Mario Jardel. Ne znam koliko je u svojoj karijeri zabio golova glavom, ali kladio bih se da je vise od pola. Ono sto je on radio u Portu je bolesno.
Ubjedljivo najjaci, on meni i Bierhoff. Ono sto je meni fascinantno kod JArdela, imas osjecaj led te jeb'o da je frajr 15 sekundi u zraku, svi se spuste, on jos u zraku. :lol: :mrgreen:

Bierhoff je im'o karakteristican udarac potiljkom, cisto ocesce loptu i proslijedi je dalje u gol.

Mislim ove druge sto nabrajaju je cisto zbog visine, medjutim i pored toga ne mogu se poredit u igri glavom s ovom dvojicom gore. Izdvojio bih jos i Drogbu, dobro je neko spomenuo, strasan udarac glavom! :thumbup:


I nije to ba vise pitanje nostaligije, majke mi prije si im'o u svakoj ekipi po nekog koji je karakteristican bio za nju, vise se igraci vezali za timove, im'o si vise jakih i jednakih timova itd...
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#139 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Point. »

Kad se spominju igraci koji su imali dobar udarac glavom, spomenuo bih Marcela Salasa, metar i zilet sto bi se reklo al je imao strasan skok i udarac.

I vazda sam se pito zasto Jardel nije doguro dalje od Porta i Galate?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#140 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by MOSALJOZE »

Čitam danas Crouch ima više asistencija od Skolsa :shock:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#141 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by MOSALJOZE »

Bio u Sportingu i onda nekakvih hejbet klubova,jedan od onih Latinosa kojima godi Portugal i Španija.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#142 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mali_milojica »

Meni je Mario Jardel jedan od najboljih napadaca,trazili su ga Milan i Real,ali neko je pogresio sa njim. Da li Porto,koji je u ta doba trazio za njega 30-35mil $ (Shevchenko je mislim dosao u Milan za 20mil),posao propao pa otisao za dosta manje ili cak djabe u Galatasaray. A mozda su on i menadzer trazili puno para za platu pa su se klubovi hladili od interesovanja
User avatar
ellaxaz
Posts: 2196
Joined: 31/01/2012 09:40

#143 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by ellaxaz »

Point. wrote:Sedam sestara oko 2000 godine. 8-)


ImageImageImageImageImageImageImage
:thumbup:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#144 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by duminjo »

Gledam veceras golove SA svjetskog iz 98-me i pored par Detalja, ovaj me bas probudio :mrgreen:

Image
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#145 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Romanista 101% »

BHF_Manijak wrote:
Artest wrote:

I nije to ba vise pitanje nostaligije, majke mi prije si im'o u svakoj ekipi po nekog koji je karakteristican bio za nju, vise se igraci vezali za timove, im'o si vise jakih i jednakih timova itd...
o ovome sam i ja isto razmisljao, danas klinac 17 godina odigra dvije-tri dobre tekme odma Real, Barca, PSG...nikad mi nije bilo jasno zasto je npr. Alan Smith MORAO da ide iz u ono vrijeme jakog Leedsa u United, znao je i sam da se nece naigrati u prvih 11, ako je vec morao da ide jer je Leeds imao problema i trebale im pare mogao je u neki manji klub gdje bi igrao i nastavio da bude u prvih 11, ili npr. Michael Owen koji je mogao da bude legenda Liverpoola al jok hoce decko u Real pa onda jos gluplji potez iz Reala u United, isto i Cassano iz Rome u Real a mogao je da bude kralj u Romi samo da je bio pametniji i slusao Tottija, i nas Baljic iz Fenera u Real umjesto da je ostao jos par sezona i jos vise napredovao on se zalaetio da samo da bude zapisano da je nekad bio u Realu, to su tako glupi potezi koji za tren uniste karijeru

i onda kad pomislis da je moderni fudbal unistio svaki smisao lojalnosti prema klubu pogledas jednog Darija Srnu, meni je taj igrac fenomen i skidam mu kapu, on je u Shahtaru i vise od legende, ja mislim kad zavrsi karijeru sigurno ce ostati u klubu i dace mi neku funkciju, on je tamo od 2003 god. mogao je da predje u jace klubove i bas sam citao njegov intervju on nije zelio da ide upravo zbog svega sto ima tamo a ima sve i sto bi sve to ostavljao i pocinjao od nule i mozda bi sebi samo gore napravio ali iz respekta prema klubu nije zelio nigdje da ide posebno nakon ovih ratnih desavanja u Ukrajini gdje su mnogi fudbaleri otisli, on je odlucio da ostane :thumbup:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#146 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mousstapha »

Iako se slazem sa vecinom stvari koje si nabrojao, ipak mislim da se prelazak Baljica tesko moze porediti sa Owenom ili Cassanom. Veliki je skok, a i jedinstvena prilika iz Turske preci u najveci klub na svijetu. Na kraju povreda koljena je nesto na sta ne mozes racunati. Owen je u Liverpoolu imao sve i osiguran put u legende. Real u to vrijeme prezasicen igracima u napadu. Sve je to upropastio dolaskom u Manchester. U tom smislu je zabrljao slicno kao Baljic. Nedavno sam upoznao jednog Turcina, navija za Fener i odmah spominje Baljica. Kaze govorio da bi se radje ogrnuo u cefine, nego obukao dres Galate. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#147 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by stakasa »

Point. wrote:Kad se spominju igraci koji su imali dobar udarac glavom, spomenuo bih Marcela Salasa, metar i zilet sto bi se reklo al je imao strasan skok i udarac.

I vazda sam se pito zasto Jardel nije doguro dalje od Porta i Galate?
Zamorano je bio jos bolji u igri glavom. A Sirer je bio bolji i od Bierhofa po meni. Musemic sami vrh
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#148 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by mali_milojica »

stakasa wrote:
Point. wrote:Kad se spominju igraci koji su imali dobar udarac glavom, spomenuo bih Marcela Salasa, metar i zilet sto bi se reklo al je imao strasan skok i udarac.

I vazda sam se pito zasto Jardel nije doguro dalje od Porta i Galate?
Zamorano je bio jos bolji u igri glavom. A Sirer je bio bolji i od Bierhofa po meni. Musemic sami vrh
Rahmetli otac je govorio da nije bilo jaceg napadaca u igri glavom od Vahidina Musemica. Kakav je to skok,trzaj i osjecaj. I u novije vrijeme kad smo gledali,kaze ma kakav ovaj kako je Vahidin igrao :D
A svi za Zelju navijamo :D
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#149 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by vicious »

mali_milojica wrote:
stakasa wrote:
Point. wrote:Kad se spominju igraci koji su imali dobar udarac glavom, spomenuo bih Marcela Salasa, metar i zilet sto bi se reklo al je imao strasan skok i udarac.

I vazda sam se pito zasto Jardel nije doguro dalje od Porta i Galate?
Zamorano je bio jos bolji u igri glavom. A Sirer je bio bolji i od Bierhofa po meni. Musemic sami vrh
Rahmetli otac je govorio da nije bilo jaceg napadaca u igri glavom od Vahidina Musemica. Kakav je to skok,trzaj i osjecaj. I u novije vrijeme kad smo gledali,kaze ma kakav ovaj kako je Vahidin igrao :D
A svi za Zelju navijamo :D
Vahidina se ne sjecam, ali eto i ja sam cuo to.
Samo nikako ne mogu da zamislim kako li je to mogao biti bolji od Husrefa u igri glavom :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#150 Re: Fudbal, nogomet i još ponešto

Post by Muhamed Đakmić »

Artest wrote:Sad sam ponovo gledao sve golove sa Svjetskog iz 98-e. Skroz zaboravio ovu minijaturu Bergkampa protiv Koreje.

https://www.youtube.com/watch?v=Hncq5k64Blg

Premotat na 24min i 51s. Gospodin na djelu. :mandrak:

jebote, jel frajer zabio loš gol u karijeri!?!


@tomahavk

zato su tri tacke. Dobar je bio i Klojfert, sto bi Hrvati rekli, a meni je jos bolji njegov zemljak van Hoojidonk (samo u pomenutom segmentu...i slobodnjacima, ofkors :D ).
Hvala mnogo za ovaj klip, genijalna stvar :thumbup:

Pregledah u cugu i bez da trepnem. Fudbal je prije zaista bio ravnopravniji, kvalitetniji i neizvjesniji.

Btw, na stranu Šukerove majstorije, ali kakvo prvenstvo Christiana Vierija :shock:

I kakav napad Italije, Vieri, Baggio, Del Piero, Chiesa i Inzaghi :-)

Jedan Totti koji je imao odličnu sezonu u Seriji A nije mogao naći mjesto u sastavu.

I porediti sada sa Belottijem, Immobileom, El Shaarawyjem, Zazom, Ederom, Gabbiadinijem :( Pa kad ih sastaviš ne možeš dobiti Chiesu, a da ne govorimo o ostaloj četvorci :D
Post Reply