English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25957
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#58626 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

LSD wrote: 11/05/2024 16:08
BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 15:41
LSD wrote: 11/05/2024 15:35

Cuj ko je kriv drugima sto ne rade isto :mrgreen: pa drugi nemaju šeika i para da kupuju bekove po 50 miliona :per:
Chelsea, United da. Bruka je sta su s ulozenim parama "postigli".
S druge strane siguran sam da je Klopp imao Pepov budzet, imao bi 2-3 trofeja vise.

Kombinacija znanja, sposobnosti, ulaganja. Treba ti sve troje.
Klopp je pored Citya izvukao sta je mogao u ligi.
Kad vec pomenu Kloppa...otkako je dosao u ligu:

Image

Sa tendencijom da City osvoji jos dva trofeja u ovoj tekucoj sezoni.
Jest da je bilo tesko i da se borio protiv Voldemorta, ali niko nije branio FC Liverpoolu da i oni jace ulazu u kadar...niko im nije to branio ;-) jok, lakse kukati na one koji ulazu i cekati presude 115 tacki :mrgreen:

Ovo malo za Vaucera :pliska:
Pa jebi ga razlicito razmisljaju vlasnici, sta ja znam sto nisu ulagali, ako je iko za to prozivao Liverpool, onda sam to ja.
Isto da kazem sto Barca ne ulaze isto k'o Real.
Doduse nije bas 1/1 primjer, nema klasicnih vlasnika u Spaniji, ali eto.
LSD
Posts: 27420
Joined: 24/07/2007 08:26

#58627 Re: English Premier League

Post by LSD »

BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:05
Isto da kazem sto Barca ne ulaze isto k'o Real.
Doduse nije bas 1/1 primjer, nema klasicnih vlasnika u Spaniji, ali eto.
Pa ulagala je u u kadar u jednim momentu i vise od Reala, samo sto su ta ulaganja bila redom promasaji.
Skoro 400 milona su spichkali samo na 3 klauna (Dembela, Coutinha i Griezmanna)...zato se sad nalaze pred finansijskim kolapsom i sad mogu dovoditi igracine poput Romeua, besplatno naravno :mrgreen: Livrerpool nije ni blizu tome, imaju para ne moze ih krava pojesti, vec su skrti firauni :D

Promasen primjer.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14029
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58628 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:05
LSD wrote: 11/05/2024 16:08
BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 15:41

Chelsea, United da. Bruka je sta su s ulozenim parama "postigli".
S druge strane siguran sam da je Klopp imao Pepov budzet, imao bi 2-3 trofeja vise.

Kombinacija znanja, sposobnosti, ulaganja. Treba ti sve troje.
Klopp je pored Citya izvukao sta je mogao u ligi.
Kad vec pomenu Kloppa...otkako je dosao u ligu:

Image

Sa tendencijom da City osvoji jos dva trofeja u ovoj tekucoj sezoni.
Jest da je bilo tesko i da se borio protiv Voldemorta, ali niko nije branio FC Liverpoolu da i oni jace ulazu u kadar...niko im nije to branio ;-) jok, lakse kukati na one koji ulazu i cekati presude 115 tacki :mrgreen:

Ovo malo za Vaucera :pliska:
Pa jebi ga razlicito razmisljaju vlasnici, sta ja znam sto nisu ulagali, ako je iko za to prozivao Liverpool, onda sam to ja.
Isto da kazem sto Barca ne ulaze isto k'o Real.
Doduse nije bas 1/1 primjer, nema klasicnih vlasnika u Spaniji, ali eto.
U zadnjih deset godina, Barcelona je potrošila skoro 400 milijuna eura više od Reala :D

https://m.allfootballapp.com/news/All/R ... 14/1061347
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25957
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#58629 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

LSD wrote: 11/05/2024 17:21
BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:05
Isto da kazem sto Barca ne ulaze isto k'o Real.
Doduse nije bas 1/1 primjer, nema klasicnih vlasnika u Spaniji, ali eto.
Pa ulagala je u u kadar u jednim momentu i vise od Reala, samo sto su ta ulaganja bila redom promasaji.
Skoro 400 milona su spichkali samo na 3 klauna (Dembela, Coutinha i Griezmanna)...zato se sad nalaze pred finansijskim kolapsom i sad mogu dovoditi igracine poput Romeua, besplatno naravno :mrgreen: Livrerpool nije ni blizu tome, imaju para ne moze ih krava pojesti, vec su skrti firauni :D

Promasen primjer.
Znaci oni haman k'o Cheleea. :mrgreen:
LSD
Posts: 27420
Joined: 24/07/2007 08:26

#58630 Re: English Premier League

Post by LSD »

BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:41
LSD wrote: 11/05/2024 17:21
BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:05
Isto da kazem sto Barca ne ulaze isto k'o Real.
Doduse nije bas 1/1 primjer, nema klasicnih vlasnika u Spaniji, ali eto.
Pa ulagala je u u kadar u jednim momentu i vise od Reala, samo sto su ta ulaganja bila redom promasaji.
Skoro 400 milona su spichkali samo na 3 klauna (Dembela, Coutinha i Griezmanna)...zato se sad nalaze pred finansijskim kolapsom i sad mogu dovoditi igracine poput Romeua, besplatno naravno :mrgreen: Livrerpool nije ni blizu tome, imaju para ne moze ih krava pojesti, vec su skrti firauni :D

Promasen primjer.
Znaci oni haman k'o Cheleea. :mrgreen:
Pa mislim, sam si napisao neke istine. Za uspjeh ti trebaju "kombinacija znanja, sposobnosti, ulaganja. Treba ti sve troje."
Slazem se, u pravu si, ali Liverpool nema tu kombinaciju, bar ne do kraja....u prevodu - neces da ulozis pare u ekipu, neces da se takmicis sa najjacim, neces da se bodes sa rogatima, evo ti onda qrc da izbijes sebi oci :izet: al nemoj kasnije cviliti o drugima, niko ti nije kriv :mrgreen: ...to je to u sustini :wink: realan budi.
Osmi Socrates
Posts: 8350
Joined: 19/10/2020 15:33

#58631 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Isp'o Burnley. Luton još nije, al' k'o da jeste. Ako Palmer uvali 10 komada Forestu moglo bi biti zanimljivo u zadnjem kolu.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25957
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#58632 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

LSD wrote: 11/05/2024 17:57
BHF_Manijak wrote: 11/05/2024 17:41
LSD wrote: 11/05/2024 17:21

Pa ulagala je u u kadar u jednim momentu i vise od Reala, samo sto su ta ulaganja bila redom promasaji.
Skoro 400 milona su spichkali samo na 3 klauna (Dembela, Coutinha i Griezmanna)...zato se sad nalaze pred finansijskim kolapsom i sad mogu dovoditi igracine poput Romeua, besplatno naravno :mrgreen: Livrerpool nije ni blizu tome, imaju para ne moze ih krava pojesti, vec su skrti firauni :D

Promasen primjer.
Znaci oni haman k'o Cheleea. :mrgreen:
Pa mislim, sam si napisao neke istine. Za uspjeh ti trebaju "kombinacija znanja, sposobnosti, ulaganja. Treba ti sve troje."
Slazem se, u pravu si, ali Liverpool nema tu kombinaciju, bar ne do kraja....u prevodu - neces da ulozis pare u ekipu, neces da se takmicis sa najjacim, neces da se bodes sa rogatima, evo ti onda qrc da izbijes sebi oci :izet: al nemoj kasnije cviliti o drugima, niko ti nije kriv :mrgreen: ...to je to u sustini :wink: realan budi.
Naravno, apsolutno se slazem.
Opet ti kazem, ako je iko srao godinama na Liverpoolovoj temi o skrtosti vlasnika, onda sam to ja.
tuitamo
Posts: 513
Joined: 14/04/2013 00:35

#58633 Re: English Premier League

Post by tuitamo »

Mitomanija je vjerovati da ako uložiš više osvojiš više. Upravo to stoji na ovom prikazu osvojenih trofeja i net spenda.
Da je ta logika tačna United bi imao najviše trofeja. Ali nema.

Prema tome….

Postavlja se pitanje kako je Klopp osvojio samo jednu titulu a oborio rekorde u transferima golmana i štopera. Uz njih imao i najboljeg igrača decenije u napadu. Slabo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#58634 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Arsenal je u net spendu toliko najviše zbog loše uprave prije Artete, Edua i onog Indijca.
Dopustili su masi igrača da im isteknu ugovori bez da zarade na prodaji istih. Katastrofalno vođenje transfer politike skoro deceniju. Inače bi bilo znatno niže, ali tako je kako je. Jedna od najvećih gluposti je kako su pustili Arona Ramseya, a i onaj trade Sanchez-Mikitharyan uz 20m doplate je isto bio užasan. Samo za Sancheza smo mogli uzeti preko 50m.
Neće više praviti tu grešku i to su i sami rekli i obećali. Sad imamo minimum 3 igrača koji su oko 100m vrijednosti i preko.
LSD
Posts: 27420
Joined: 24/07/2007 08:26

#58635 Re: English Premier League

Post by LSD »

tuitamo wrote: 11/05/2024 18:38 Mitomanija je vjerovati da ako uložiš više osvojiš više. Upravo to stoji na ovom prikazu osvojenih trofeja i net spenda.
Da je ta logika tačna United bi imao najviše trofeja. Ali nema.


Prema tome….

Postavlja se pitanje kako je Klopp osvojio samo jednu titulu a oborio rekorde u transferima golmana i štopera. Uz njih imao i najboljeg igrača decenije u napadu. Slabo.
:thumbup: i to je tacno.

Ali Klopp je osvojio bar jednu titulu. Jedini koji je izbio titulu Pepu, koji je ekspert za osvajanje prvenstava. Par puta se tackao sa njima do samog kraja, do 100 bodova se ganjali. On se moze javiti i reci nesto po tom pitanju.
A sta su radili ostalih 18 klubova sa svim svojim trenerima ? sa svojim ulaganjima ? sa svojim silnim transferima ? nigdje ih nije bilo, nigdje ni jednog na mapi, po 20 bodova kaskali, a neki su ulagali vise od Citya ;-) izuzimam Artetu u zadnje dvije sezone, njemu isto svaka cast.
Pep je obesmislio ovu ligu, napravio Bundesligu od nje. Mada ovako nije dominirao ni u Španiji ni u Njemačkoj. To su cinjenice.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14029
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58636 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

Pep je u Španjolskoj imao protiv sebe jedan od najjačih Reala ikad s Mourinhom u prajmu. Možemo misliti o Mourinhu što hoćemo, ali tih desetak godina od 2004 pa do negdje 2013-14 je bio uz Pepa najbolji trener na svijetu. Tako da natjecao se i protiv jačeg kluba i protiv jačeg trenera nego zadnjih 5-6 godina.
Doduše, Pep je tad vodio jednu od najjačih ekipa svih vremena, sigurno dosta jaču od današnjeg Cityja, koji je po meni i lošiji nego lani (što samo daje na značaju Pepu i mašineriji koju je stvorio za EPL)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#58637 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

JohnnyS wrote: 11/05/2024 15:10
MarlboroGold wrote: 10/05/2024 09:53 Eh et da li bi Fulham sutra mogao Cityu otkinuti bodove... ja više njima dajem šansu nego Tottenhamu sa ovakvom formom.
Fulham je solidan ove sezone i nisu nikome jednostavan protivnik iako su trinaesti na tabeli.
Bilo je lijepo dok je trajalo... :D

Imam ja u jednoj grupi dva Arsenalovca, oni se nisu nadali ničem od nove godine valjda :D
A jbg tako je kako je.
Ipak je ovo pozitivna sezona gledajući evoluciju ove ekipe. Bolji smo i stabilniji nego prošle, a i ekipa je sve zrelija.
Samo Burnley i Čelzi imaju mlađu ekipu od naše. Mislim da će veći trofej doći kad tad ako ovako nastavimo.
Arteta je genije šta je napravio od Arsenala... jbt do prije par godina nama su Mustafi i Sokratis bili štoperi :-)
User avatar
vaučer
Posts: 9431
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#58638 Re: English Premier League

Post by vaučer »

tuitamo wrote: 11/05/2024 18:38 Mitomanija je vjerovati da ako uložiš više osvojiš više. Upravo to stoji na ovom prikazu osvojenih trofeja i net spenda.
Da je ta logika tačna United bi imao najviše trofeja. Ali nema.

Prema tome….

Postavlja se pitanje kako je Klopp osvojio samo jednu titulu a oborio rekorde u transferima golmana i štopera. Uz njih imao i najboljeg igrača decenije u napadu. Slabo.
Po sto miliona i pedeseti put, nije do trošenja nego koje pare trošiš. To pitanje i odgovor na isto je razlog zašto je City pod istragom a United i Liverpool nisu. To pitanje i odgovor je razlog zašto Liverpool ne troši koliko City.

Jer rade po pravilima i usput ne idu u dug. United ide u dug. City boli kurac i za dug i za pravila i za sve. Troše dok ne ubodu.

Koliko god vi whataboutali o trošenju drugih klubova ne mjenja činjenice. Jedno je Guardiola i njegov uspijeh, nešto sasvim drugo da sve to počiva na sistemskom kršenju pravila koja drugi poštuju. Jesu li pravila dobra? Mogu li biti bolja? Treba li ih uopće imati? Nebitno je. Jer potpisali su da će ih poštovati, i popišali se po tom.

Volio bih da mi argumentirate kako klub i dalje nastupa u ligi s kojom odbija već 6 godina surađivati i dati dokumente na uvid? Mislim, nevini su, to su rekli? Čemu onda odbijanje suradnje?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45711
Joined: 29/12/2005 01:20

#58639 Re: English Premier League

Post by jeza u ledja »

Josep Gvardiol donjeo titulu Jošku Guardioli.
Osmi Socrates
Posts: 8350
Joined: 19/10/2020 15:33

#58640 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Još to nije gotovo. Ima se igrati fudbala.

Još par ključnih utakmica. Ako Liverpool ne dobije Aston Villu, mi nemamo za šta igrati. Skoro niko nas ne može prestići.

Ne da je Citiju važno išta u svemu tome. Po svim rezonima, trebali bi nas pregaziti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45711
Joined: 29/12/2005 01:20

#58641 Re: English Premier League

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 11/05/2024 19:37 Još to nije gotovo. Ima se igrati fudbala.

Još par ključnih utakmica. Ako Liverpool ne dobije Aston Villu, mi nemamo za šta igrati. Skoro niko nas ne može prestići.

Ne da je Citiju važno išta u svemu tome. Po svim rezonima, trebali bi nas pregaziti.
Eto vidis da su Englezi ista bolji u Evropi vi bi isli u UCL sljedece godine. :D
Osmi Socrates
Posts: 8350
Joined: 19/10/2020 15:33

#58642 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Kad su kilavci ove sezone igrali u Evropi. :D
Osmi Socrates
Posts: 8350
Joined: 19/10/2020 15:33

#58643 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Šta promašiše ovi likovi iz Foresta. :lol:

Skoro gore nego ono što je Johnson danas promašio protiv Burnleya. :-)
User avatar
vaučer
Posts: 9431
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#58644 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Osmi Socrates wrote: 11/05/2024 19:47 Kad su kilavci ove sezone igrali u Evropi. :D
😬🫣
Osmi Socrates
Posts: 8350
Joined: 19/10/2020 15:33

#58645 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Gibbs - White I Hudson - Odoi ubiše Chelsea čitavo poslijepodne.

2:1 Forest.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#58646 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Gibbs-White je odličan. Čisto sumnjam da će ostati u Forrestu nakon ove sezone.
Čak je i Arsenal zainteresovan da ga dovede da bude druga opcija iza Sake.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21753
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#58647 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

:-)

Bome Čelzi će u Evropu. Preći će i Newcastle na kraju.
tuitamo
Posts: 513
Joined: 14/04/2013 00:35

#58648 Re: English Premier League

Post by tuitamo »

vaučer wrote: 11/05/2024 19:29
tuitamo wrote: 11/05/2024 18:38 Mitomanija je vjerovati da ako uložiš više osvojiš više. Upravo to stoji na ovom prikazu osvojenih trofeja i net spenda.
Da je ta logika tačna United bi imao najviše trofeja. Ali nema.

Prema tome….

Postavlja se pitanje kako je Klopp osvojio samo jednu titulu a oborio rekorde u transferima golmana i štopera. Uz njih imao i najboljeg igrača decenije u napadu. Slabo.
Po sto miliona i pedeseti put, nije do trošenja nego koje pare trošiš. To pitanje i odgovor na isto je razlog zašto je City pod istragom a United i Liverpool nisu. To pitanje i odgovor je razlog zašto Liverpool ne troši koliko City.

Jer rade po pravilima i usput ne idu u dug. United ide u dug. City boli kurac i za dug i za pravila i za sve. Troše dok ne ubodu.

Koliko god vi whataboutali o trošenju drugih klubova ne mjenja činjenice. Jedno je Guardiola i njegov uspijeh, nešto sasvim drugo da sve to počiva na sistemskom kršenju pravila koja drugi poštuju. Jesu li pravila dobra? Mogu li biti bolja? Treba li ih uopće imati? Nebitno je. Jer potpisali su da će ih poštovati, i popišali se po tom.

Volio bih da mi argumentirate kako klub i dalje nastupa u ligi s kojom odbija već 6 godina surađivati i dati dokumente na uvid? Mislim, nevini su, to su rekli? Čemu onda odbijanje suradnje?
Nema zdrave diskusije s tobom. Subjektivno gledaš. Ako miliš da projekt Man City ne pravi pare onda si u zabludi. Evo samo jedan fakt:
2019
Image

2023
Image
User avatar
vaučer
Posts: 9431
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#58649 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Vidim odgovorio si na pitanje. :zzzz:

Postavi možda ugovore s Abu Dhabi sponzorima koje su potpisivali u periodu 2008-2016. :D Naravno da zarađuju. Danas pogotovo. Gdje sam pisao suprotno?

PS - ta tablica ti nema smisla. Liverpool npr ima nizak fiksni ugovor ali uzima profit na prodani dres. Zarađuju više od Citya godišnje jer su u vrhu po prodaji dresova, City ni u top 10.
Tromblon
Posts: 2242
Joined: 18/01/2015 19:37

#58650 Re: English Premier League

Post by Tromblon »

Osmi Socrates wrote: 11/05/2024 20:08 Gibbs - White I Hudson - Odoi ubiše Chelsea čitavo poslijepodne.

2:1 Forest.
Ubiše, ubiše i popušiše. Kakva borba i preokret na legendarnom stadionu.
Post Reply