FTV - POŠTENO

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#1 FTV - POŠTENO

Post by enes59 »

Želim da voditelj postavi pitanje svakom gostu za uslov nastupanja u emisiji da odgovori koliki su porezi na
LD i tko mu isti finansira , iz jednog osnovnog razloga što vecina vaših gostiju , ne zna ili ne želi reci koliko
je 2+2. Možda dolaze iz svemira? Obrazlažem:
Sav sunovrat BiH je u pogrešnoj vođenoj ekonomiji tj BENEFICIJE u državnim,kantonalnim,opcinskim
službama do svih javnih preduzeca.NPR /REGRESI; TOPLI OBROCI;PREVOZI;RAZNE NAKNADE NA OVO SE
NE PLACAJU DOPRINOSi pitanje tko je NAJVECI LOPOVI/ te PRECIJENJENOJ RADNOJ SNAZI U LD.
Stvarna cijena radne snage "MRAVA" je u privatnom sektoru i to je naša REALNOST,iza te cijene može se
stvarati neka AKUMULACIJA.Svu tu jadnu akumulacija uništava aparat praveci INFLACIJU sa precijenjenom
radnom snagom,izmišljenim sistematizacijama radnih mjesta te cinovnickim visokim spremama cije poslove
mogu obavljati osnovci, za brojnost uposlenika gdje od 5 mogu obavljati 2 i td,td.
Nažalost vecina cuva npr. telekom,elektroprivredu iz osnovnog razloga što vecina vaših gostiju smjesti svoje
najbližnje u te firme, te clanstva u upravnim odborima bez uložene 1KM .Za sve te manjke država diže kredite
narodno receno zaceplja rupe. Zato smo došli do 20 mjesta al od pozadi još malo doci ce kreditori te ovo što
je ostalo zaplijeniti i prodati htjeli mi to ili ne.Što budemo više odugovlacili samo cemo biti još veca SIROTINJA
te cemo startati sa niže pozicije.
Znaci jedino RJEŠENJE i SPAS BiH je u TOTALNOJ PRIVATIZACIJI /za živu paru/sve što se zove javno i
državno. Na tim osnovama uspostaviti realan poreski sistem i tek tada naša BIH može NAPRIJED!
Isto tako uvu DOSADAŠNJU PRIVATIZACIJU obavezno PREKONTROLISATI jer pored kupovine ugovorene
su OBAVEZE, hoceli ikada vidjeti svjetlo dana ko šta potpisa.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: FTV - POŠTENO

Post by karanana »

hvala na vasem komentaru koji cemo uvaziti od sljedece emisije.

gledajte nas i dalje.

vasa

duska j.
dek
Posts: 541
Joined: 28/02/2005 23:53

#3 Re: FTV - POŠTENO

Post by dek »

karanana wrote:hvala na vasem komentaru koji cemo uvaziti od sljedece emisije.

gledajte nas i dalje.

vasa

duska j.
:lol: :lol: :lol: :lol:
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#4 Re: FTV - POŠTENO

Post by enes59 »

VECINA LJUDI IMA MALO ZNANJA; A VELIKA OcEKIVANJA.
ONI CE ZATO OPTUŽIVATI JUCE;
ZA ONO ŠTO CE SE DESITI SUTRA.
AKO ME NE RAZUMIJEŠ TI MOŽDA CE OD TVOGA SINA SIN.

djeluješ isto kao malo dijete kome daš boje i papir da nešto crta , međutim ono kradom uzme novu KNJIGU
te po njoj šara.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#5 Re: FTV - POŠTENO

Post by dustaban »

Duška se Duška da ja volim Suška...

:-) :lol: :mrgreen:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#6 Re: FTV - POŠTENO

Post by Area_51 »

Duska je jedna nepismeni novinar, koji je svojim vodjenjem emisija uspjela sinoc iritirati i ona tri profesora, koji sa najboljim namjerama dodju u njenu emisiju. Iako se nekad s njima ne slazem, volim ih svu trojicu poslusati, ali ono sto svojom agresijom radi Duska je totalna katastrofa.

Njena nepismenost, ogleda se u tome da se lose pripremi. Evo primjer, nema presude Sejdic-Finci, jer Evropski sud za ljudska prava ne presudjuje, radi nesto sasvim drugo i akt koji je donio nije presuda. Originalni akt ima na njihovoj stranici, samo je na engleskom, koji Duska ili ne zna ili se pravi luda. Kako sam siguran iz svih njenih nastupa da ona nikad nije procitala taj akt, onda bi znala na sta se on konkretno odnosi, sta se tacno od nase zemlje trazi, pa ne bi lupala toliku kolicinu gluposti.

Rukovodstvu FTV svaka cast na poglupljivanju te televizije.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7 Re: FTV - POŠTENO

Post by It_is_a_Leclerc »

Area_51 wrote:Duska je jedna nepismeni novinar, koji je svojim vodjenjem emisija uspjela sinoc iritirati i ona tri profesora, koji sa najboljim namjerama dodju u njenu emisiju. Iako se nekad s njima ne slazem, volim ih svu trojicu poslusati, ali ono sto svojom agresijom radi Duska je totalna katastrofa.

Njena nepismenost, ogleda se u tome da se lose pripremi. Evo primjer, nema presude Sejdic-Finci, jer Evropski sud za ljudska prava ne presudjuje, radi nesto sasvim drugo i akt koji je donio nije presuda. Originalni akt ima na njihovoj stranici, samo je na engleskom, koji Duska ili ne zna ili se pravi luda. Kako sam siguran iz svih njenih nastupa da ona nikad nije procitala taj akt, onda bi znala na sta se on konkretno odnosi, sta se tacno od nase zemlje trazi, pa ne bi lupala toliku kolicinu gluposti.

Rukovodstvu FTV svaka cast na poglupljivanju te televizije.
Inače, Duška je jedina koja koristi termin presuda u našem medijskom prostoru ! Shame on her !

Duška je prvoklasni novinar. :thumbup:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#8 Re: FTV - POŠTENO

Post by Area_51 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Area_51 wrote:Duska je jedna nepismeni novinar, koji je svojim vodjenjem emisija uspjela sinoc iritirati i ona tri profesora, koji sa najboljim namjerama dodju u njenu emisiju. Iako se nekad s njima ne slazem, volim ih svu trojicu poslusati, ali ono sto svojom agresijom radi Duska je totalna katastrofa.

Njena nepismenost, ogleda se u tome da se lose pripremi. Evo primjer, nema presude Sejdic-Finci, jer Evropski sud za ljudska prava ne presudjuje, radi nesto sasvim drugo i akt koji je donio nije presuda. Originalni akt ima na njihovoj stranici, samo je na engleskom, koji Duska ili ne zna ili se pravi luda. Kako sam siguran iz svih njenih nastupa da ona nikad nije procitala taj akt, onda bi znala na sta se on konkretno odnosi, sta se tacno od nase zemlje trazi, pa ne bi lupala toliku kolicinu gluposti.

Rukovodstvu FTV svaka cast na poglupljivanju te televizije.
Inače, Duška je jedina koja koristi termin presuda u našem medijskom prostoru ! Shame on her !

Duška je prvoklasni novinar. :thumbup:
To je upravo ono sto sam zelio reci. Svi oni koji zele biti prvoklasni novinari, kao recimo Duska, koja to zasigurno nije, tada bi morala znati koji je akt donio Evropski sud za ljudska prava i na sta se on konkretno odnosi. Na kantone nimalo, entitete nimalo, ostalo nek istrazi Duska.

Ovi ostali, recimo politicari, da uzmemo divan primjer Lidija Korac »vrsna« pravnica, takodjer govori presuda, sto mi ukazuje da ni ona nije vidjela akt o kojem prica. Hocete jos, Oslobodjenje svi redom kazu presuda, jedino Fahro Radoncic i Jakica Finci znaju o cemu govore, tacno definiraju akt.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#9 Re: FTV - POŠTENO

Post by dustaban »

Covjek fino, kulturno rece da ce objasniti nesta ako mu dadne dvije minute, ona ga pusti, pa ga na drugoj rijeci prekide!
Ja novinara i gowana!
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#10 Re: FTV - POŠTENO

Post by akcid »

Area_51 wrote:Duska je jedna nepismeni novinar...Njena nepismenost, ogleda se u tome da se lose pripremi. Evo primjer, nema presude Sejdic-Finci, jer Evropski sud za ljudska prava ne presudjuje, radi nesto sasvim drugo i akt koji je donio nije presuda. Originalni akt ima na njihovoj stranici, samo je na engleskom, koji Duska ili ne zna ili se pravi luda. Kako sam siguran iz svih njenih nastupa da ona nikad nije procitala taj akt, onda bi znala na sta se on konkretno odnosi, sta se tacno od nase zemlje trazi, pa ne bi lupala toliku kolicinu gluposti...
Možda žena čita i prenosi akte države BiH: http://www.mhrr.gov.ba/ured_zastupnika/ ... gTag=bs-BA
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#11 Re: FTV - POŠTENO

Post by VjecitiStudent »

Area_51 wrote: To je upravo ono sto sam zelio reci. Svi oni koji zele biti prvoklasni novinari, kao recimo Duska, koja to zasigurno nije, tada bi morala znati koji je akt donio Evropski sud za ljudska prava i na sta se on konkretno odnosi. Na kantone nimalo, entitete nimalo, ostalo nek istrazi Duska.

Ovi ostali, recimo politicari, da uzmemo divan primjer Lidija Korac »vrsna« pravnica, takodjer govori presuda, sto mi ukazuje da ni ona nije vidjela akt o kojem prica. Hocete jos, Oslobodjenje svi redom kazu presuda, jedino Fahro Radoncic i Jakica Finci znaju o cemu govore, tacno definiraju akt.
Kako u originalu glasi taj "akt"?
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#12 Re: FTV - POŠTENO

Post by Area_51 »

Originalni je naziv Judgement, sto bi se u pravnoj terminologiji prevodilo kao Misljenje ili Odluka.

Engleska rijec koja oznacava presudu je Verdict. Losi prevodioci rade po tim stranim organizacijama. Nema veze, neka Duska to zove kako hoce, samo je jasno da postoji manjak znanja sta je taj akt donio, cime se bavio i sta je nasa obaveza. Recimo uvodjenje Ostalih u kantone, svakako nije, jer se Ostali mogu kandidirati i biti izabrani. Sad ono praviti Klub Ostalih u okviru posrednog izbora ili uvodjenje dodatne etnicke diverzifikacije u politickom smislu, ne znam koliko je pametno.

Ono sto mora biti, to je da se svaki gradjanin, ma kako se ona ili on zvao, treba imati mogucnost da se kandidira. Zavrsena prica.
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#13 Re: FTV - POŠTENO

Post by akcid »

Area_51 wrote:Originalni je naziv Judgement, sto bi se u pravnoj terminologiji prevodilo kao Misljenje ili Odluka.

Engleska rijec koja oznacava presudu je Verdict. Losi prevodioci rade po tim stranim organizacijama. Nema veze, neka Duska to zove kako hoce, samo je jasno da postoji manjak znanja sta je taj akt donio, cime se bavio i sta je nasa obaveza. Recimo uvodjenje Ostalih u kantone, svakako nije, jer se Ostali mogu kandidirati i biti izabrani. Sad ono praviti Klub Ostalih u okviru posrednog izbora ili uvodjenje dodatne etnicke diverzifikacije u politickom smislu, ne znam koliko je pametno.

Ono sto mora biti, to je da se svaki gradjanin, ma kako se ona ili on zvao, treba imati mogucnost da se kandidira. Zavrsena prica.
Koliko je meni poznato, Evropski sud za ljudska prava donosi "presudu" i "obrazloženu odluku", koja se donosi kad mu je upućeno pitanje o kojem je on već odlučivao, odnosno, kada je lako donijeti zaključak na temelju ranijih odluka, kad je odgovor jasan i nedvojben.

Po pitanju Sejdić-Finci, nisam siguran da je Sud već prije odlučivao.

Ustavom BiH, svaki građanim BiH ima pravo izborima steći političku poziciju na bilo kojem nivou vlasti, a od Od 2003. godine, to pravo imaju i pripadnici nacionalnih manjina u BiH.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#14 Re: FTV - POŠTENO

Post by Area_51 »

Osim za Predsjednistvo Bosne i Hercegovine gdje pise eksplicitno da se biraju dva clana iz Federacije Bosne i Hercegovine iz reda Bosnjackog i Hrvatskog naroda, odnosno jedan iz Republike Srpske iz reda Srpskog naroda. Tu ima vidan problem diskriminacije.

Drugo je pitanje, dvodomnog uredjenja, gdje u Domu naroda Bosne i Hercegovine psotoje tri kluba, Bosnjacki, Srpski i Hrvatski, gdje je opet problem diskriminacije gradjana koji se izjasnjavaju kao ostali.

To je Odluka Evropskog suda za ljudska prava i jedino rekla.

Evropski sud za ljudska prava odlucuje po apelaciji, ne presudjuje, jer je proces donosenja presuda uvijek dvostepen, poseban i tice se jasno definirane procedure. Sa stanovista pravne snage je svejedno, jer je svaka odluka obavezujuca, iako ima jako mnogo primjera zapadnih zemalja, koji bas i ne provode odluke Evropskog suda za ljudska prava. O Rusiji i zemljama nekadasnjeg SSSR-a, da ne pricamo.
Post Reply