FTV - Paralele

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#51 Re: FTV - Paralele

Post by novi.dan.nova.nafaka »

karanana wrote:pa naravno da hoce naftu i nek je uzmu. nece je dzaba nositi. i sadam je prodavao naftu i njima i izraelu i evropi.... nafta ne postoji da se gleda i da se slika sa njom nego da se prodaje i koristi. a siguran sam da ce narod iraka imati vise koristi od bureta nafte prodanog za 5 dolara manje nego od bureta nafte koji je sadam prodavo za vecu cijenu da bi pravio zlatne chenife i kalashnjikove sebi i sinovima.
:shock:
Ali, to je IRAČKA nafta.
A kažem ti, sigurnosna, ekonomska, politička i svaka druga situacija u Iraku gora nego prije Sadama - ljudi se ubijaju, rat je praktično tamo. Ti dokaži suprotno...
byron
Posts: 47
Joined: 23/09/2011 18:51

#52 Re: FTV - Paralele

Post by byron »

Adriatic ti si tako neinformisan da je to cudo. Cuj Amerima trebamo biti zahvalni? Pa sta su radili 4 godine dok su ubijali nas narod?? Sto su zaustavili 5.korpus i HV pred BL??
Ne lupetaj sviju ti...
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#53 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

byron wrote:Adriatic ti si tako neinformisan da je to cudo. Cuj Amerima trebamo biti zahvalni? Pa sta su radili 4 godine dok su ubijali nas narod?? Sto su zaustavili 5.korpus i HV pred BL??
Ne lupetaj sviju ti...
Prvo pripazi na riječnik.
Čuj šta su radili oni?
Pa jesi li ti birao amerikance na izborima 1990 godine?
Pa da od njih zahtijevaš da te spašavaju?
A šta misliš kako je 5 korpus došao do Banjaluke?
Sjećaš li se ti uopšte tih događaja ili si samo čitao o tome?
Kome Hrvatska treba da zahvali za akcije Oluja i Bljesak a da Beograd nije mrdnuo prstom?
I tako dalje i tome slično.
No vratimo se temi a ona je iživljavanje jednog novinarskog amatera tolike godine putem jedne emisije koju bi trebao voditi novinar sa višegodišnjim iskustvom i bar elementarnim znanjem o spoljnoj politici.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#54 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Adriatic wrote:

Kakav dečko? Jel ti to ta kultura dijaloga?
Pogledaj šta je tema i ne skreći.
Amerikancima trebaš biti zahvalan što ovo pišeš, naravno ako si bio ovdje za vrijeme rata.
A Irak je daleko.
Tema su TV emisija paralele i ono što MM priča protiv amera.
Dakle, na čemu iračani na primjer mogu zahvaliti USA ?
Nisu tema ni ameri ni Irak.
Tema je diletantsko vođenje emisije koje traje godinama.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: FTV - Paralele

Post by karanana »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
karanana wrote:pa naravno da hoce naftu i nek je uzmu. nece je dzaba nositi. i sadam je prodavao naftu i njima i izraelu i evropi.... nafta ne postoji da se gleda i da se slika sa njom nego da se prodaje i koristi. a siguran sam da ce narod iraka imati vise koristi od bureta nafte prodanog za 5 dolara manje nego od bureta nafte koji je sadam prodavo za vecu cijenu da bi pravio zlatne chenife i kalashnjikove sebi i sinovima.
:shock:
Ali, to je IRAČKA nafta.
A kažem ti, sigurnosna, ekonomska, politička i svaka druga situacija u Iraku gora nego prije Sadama - ljudi se ubijaju, rat je praktično tamo. Ti dokaži suprotno...
pa to i kazem, nafta jeste iracka, ali sta ce iracani s njom? nece se slikati nego ce je prodavati, isto ko sto je to sadam radio. i ako ce je prodavati amerima radje nego kinezima ili evropljanima, mislim da to ne predstavlja neko nazadovanje ili neprofitnu eksploataciju irackih prirodnih resursa. pare ce dobiti ja od kineskih, ja od holandskih ja od americkih naftnih kompanija. nafta se nece dzaba odvoziti.

ja nemam materijalni dokaz da je iracanima bolje sada nego kada je tu bio sadam, ali nemam ni dokaz da im je gore. dobro, pukne bomba raznese 50 ljudi, to jeste gore. imam osjecaj da se ovi dogadjaji malo stisavaju, mada opet ne znam jer nisam bio tamo. ali imas li ti neku anketu ili misljenja iz prve ruke koja jebu amerima sve po spisku jer su dosli i "oslobodili" ih tiranina?
dragonz
Posts: 1772
Joined: 20/09/2008 13:12

#56 Re: FTV - Paralele

Post by dragonz »

Kad ne bude Saddama neće biti ludih krava, neće biti enrona, neće biti zemljotresa u japanu itd.
Kad ne bude Gadafija----------------------- sve isto što i nakon Saddama -------------------------------




pa neka adriatic posjeti ovoga čovjeka gore jer on ima svo znanje za fantastično vođenje emisije paralele
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#57 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

Kad se ti oduševljavaš čovjekom koji vodi emisiju tako što 10 rečenica uzastopno počne sa "Kad ne bude..." onda to dovoljno govori o tebi.
Iza voditeljevog jeftinog politikantstva za mase, krije se raskošno neznanje.
I to je poenta.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#58 Re: FTV - Paralele

Post by mrtva kokoš »

ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
byron
Posts: 47
Joined: 23/09/2011 18:51

#59 Re: FTV - Paralele

Post by byron »

Adriatic wrote:
byron wrote:Adriatic ti si tako neinformisan da je to cudo. Cuj Amerima trebamo biti zahvalni? Pa sta su radili 4 godine dok su ubijali nas narod?? Sto su zaustavili 5.korpus i HV pred BL??
Ne lupetaj sviju ti...
Prvo pripazi na riječnik.
Čuj šta su radili oni?
Pa jesi li ti birao amerikance na izborima 1990 godine?
Pa da od njih zahtijevaš da te spašavaju?
A šta misliš kako je 5 korpus došao do Banjaluke?
Sjećaš li se ti uopšte tih događaja ili si samo čitao o tome?
Kome Hrvatska treba da zahvali za akcije Oluja i Bljesak a da Beograd nije mrdnuo prstom?
I tako dalje i tome slično.
No vratimo se temi a ona je iživljavanje jednog novinarskog amatera tolike godine putem jedne emisije koju bi trebao voditi novinar sa višegodišnjim iskustvom i bar elementarnim znanjem o spoljnoj politici.
Ti sad mangup pa trebam pripaziti na rijecnik ili...? Neinformisan si i tacka, ovaj tvoj zadnji post to vjerodostojno i dokazuje. Ko je Hrv pomogao u Bljesku i Oluji? Cim si to napisao vidi se da dodvoljno ne poznajes pozadinu materije. Ako te to sto sam rekao da si neinformisan vrijedja prijavi administraciji ;-)
byron
Posts: 47
Joined: 23/09/2011 18:51

#60 Re: FTV - Paralele

Post by byron »

šime.sparina wrote:ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
Adriatic garant se uhljebio u americkoj ambasadi :lol: :lol:
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#61 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

byron wrote:
šime.sparina wrote:ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
Adriatic garant se uhljebio u americkoj ambasadi :lol: :lol:
I to je sve što si imao reći?
Fali ti još ono"Joj Hamo vidi mu gloove"
Last edited by Adriatic on 26/10/2011 11:34, edited 1 time in total.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#62 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

šime.sparina wrote:ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
Kad nemaš šta reći a ti onda na ličnu ravan.
Klasika.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#63 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

byron wrote:
Adriatic wrote:
byron wrote:Adriatic ti si tako neinformisan da je to cudo. Cuj Amerima trebamo biti zahvalni? Pa sta su radili 4 godine dok su ubijali nas narod?? Sto su zaustavili 5.korpus i HV pred BL??
Ne lupetaj sviju ti...
Prvo pripazi na riječnik.
Čuj šta su radili oni?
Pa jesi li ti birao amerikance na izborima 1990 godine?
Pa da od njih zahtijevaš da te spašavaju?
A šta misliš kako je 5 korpus došao do Banjaluke?
Sjećaš li se ti uopšte tih događaja ili si samo čitao o tome?
Kome Hrvatska treba da zahvali za akcije Oluja i Bljesak a da Beograd nije mrdnuo prstom?
I tako dalje i tome slično.
No vratimo se temi a ona je iživljavanje jednog novinarskog amatera tolike godine putem jedne emisije koju bi trebao voditi novinar sa višegodišnjim iskustvom i bar elementarnim znanjem o spoljnoj politici.
Ti sad mangup pa trebam pripaziti na rijecnik ili...? Neinformisan si i tacka, ovaj tvoj zadnji post to vjerodostojno i dokazuje. Ko je Hrv pomogao u Bljesku i Oluji? Cim si to napisao vidi se da dodvoljno ne poznajes pozadinu materije. Ako te to sto sam rekao da si neinformisan vrijedja prijavi administraciji ;-)
Kome si rekao "ne lupetaj" ili ne čitaš ono što napišeš?
Očito je da ti ne poznaješ dovoljno materiju, jer bi znao da su manje više svi gradovi u tom području bili iseljeni dva dana ranije.
Ili možda misliš da Amerika nije imala veze s tim?
Ali trebalo bi malo o temi.
Tako kažu.
dragonz
Posts: 1772
Joined: 20/09/2008 13:12

#64 Re: FTV - Paralele

Post by dragonz »

Adriatic wrote:Kad se ti oduševljavaš čovjekom koji vodi emisiju tako što 10 rečenica uzastopno počne sa "Kad ne bude..." onda to dovoljno govori o tebi.
Iza voditeljevog jeftinog politikantstva za mase, krije se raskošno neznanje.
I to je poenta.
još malo pa će opet neko radi tebe biti banovan
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#65 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

dragonz wrote:
Adriatic wrote:Kad se ti oduševljavaš čovjekom koji vodi emisiju tako što 10 rečenica uzastopno počne sa "Kad ne bude..." onda to dovoljno govori o tebi.
Iza voditeljevog jeftinog politikantstva za mase, krije se raskošno neznanje.
I to je poenta.
još malo pa će opet neko radi tebe biti banovan
Ne boj se, samo hrabro.
Drž se teme, ne vrijeđaj i biće sve dobro.
byron
Posts: 47
Joined: 23/09/2011 18:51

#66 Re: FTV - Paralele

Post by byron »

Adriatic ok, svi smo te razumjenli ovdje...nemoj vise ziv bio ;-) Vratimo se temi...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#67 Re: FTV - Paralele

Post by mrtva kokoš »

byron wrote:
šime.sparina wrote:ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
Adriatic garant se uhljebio u americkoj ambasadi :lol: :lol:
ili barem u nekoj njihovoj organizaciji, jedino objasnjenje koje bih mogao prihvatiti. :-)

@Adriatic, mislim sta ti zelis, da ja izgubim citav dan kako bih napisao esej kojim bih ti argumentovano i teorijski predocio da si u krivu. da bi mi ti odgovorio jednom recenicom, no way. takvi se radovi i odgovori placaju :-)

naravno da udaram na licnu ravan, logicno da to treba da i ocekujes cim si se otvoreno stavio na stranu odredjene politike i sistema. tvoj nacin pisanja ima idealisticku pozadinu i previse si "zadrt" braneci odredjenu politiku i pored konkretnih pro argumenata i cinjenica. ja sam politicki nepristrasan, bar se trudim biti, tako da svaka kritika koju neko iznese na racun bilo kakvog mog misljenja ne moze poljuljati moj licni integritet za razliku npr. tebe koji "ostajes slijep i pored ociju" i koji napad na "nesto" dozivljavas kao napad na sebe.

mladen maric i onakav kakav je sad, sigurno je jedan od boljih novinara koji radi na ftv-u. ako nista bar se nikome ne prodaje sa saku $, za razliku od mnogih kolega u istoj kuci.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#68 Re: FTV - Paralele

Post by novi.dan.nova.nafaka »

šime.sparina wrote:mladen maric i onakav kakav je sad, sigurno je jedan od boljih novinara koji radi na ftv-u. ako nista bar se nikome ne prodaje sa saku $, za razliku od mnogih kolega u istoj kuci.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#69 Re: FTV - Paralele

Post by karanana »

toliko pljuje na ameriku i njihov utjecaj u svijetu a non stop je u videoteci gizmo bosmal i uzima americke filmove i iz njih vadi materijale za teorije zavjere o kojima bunca na ftv-u.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#70 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

šime.sparina wrote:
byron wrote:
šime.sparina wrote:ne kontam, pa sto ti ne unovcis to svoje znanje, kad si vec tako dobro upoznat sa politikom realizma i medjunarodnim odnosima u svijetu :-)
Adriatic garant se uhljebio u americkoj ambasadi :lol: :lol:
ili barem u nekoj njihovoj organizaciji, jedino objasnjenje koje bih mogao prihvatiti. :-)

@Adriatic, mislim sta ti zelis, da ja izgubim citav dan kako bih napisao esej kojim bih ti argumentovano i teorijski predocio da si u krivu. da bi mi ti odgovorio jednom recenicom, no way. takvi se radovi i odgovori placaju :-)

naravno da udaram na licnu ravan, logicno da to treba da i ocekujes cim si se otvoreno stavio na stranu odredjene politike i sistema. tvoj nacin pisanja ima idealisticku pozadinu i previse si "zadrt" braneci odredjenu politiku i pored konkretnih pro argumenata i cinjenica. ja sam politicki nepristrasan, bar se trudim biti, tako da svaka kritika koju neko iznese na racun bilo kakvog mog misljenja ne moze poljuljati moj licni integritet za razliku npr. tebe koji "ostajes slijep i pored ociju" i koji napad na "nesto" dozivljavas kao napad na sebe.

mladen maric i onakav kakav je sad, sigurno je jedan od boljih novinara koji radi na ftv-u. ako nista bar se nikome ne prodaje sa saku $, za razliku od mnogih kolega u istoj kuci.
Ti si se toliko nalupao u ovom postu da s tobom ne vrijedi više ni slova.
Čuj "zadrt" , logično da se ide na ličnu ravan"....
ccccccc
Pametni ljudi kad nemaju šta reći, oni šute.
I zaista, Mladen Marić je baš novinar po tvojoj mjeri.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#71 Re: FTV - Paralele

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/03/2016 18:00, edited 1 time in total.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#72 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

CVIKERASH wrote:@adriatic,,hajde reci,matere ti,,ko je tebi to najbolji voditelj?
Ne može se govoriti o najboljem nego o najmanje lošem.
Rekoh da je napr. Mufid Memija za ovog doktor, iako se davno prodao ovoj naci bagri.
Ali kod Mufida nikad nije bilo prisutno ovakvo jeftino politikantstvo.
U svakom njegovom prilogu se vidjelo da covjek dobro prouči materiju a vanjska politika je zahtjevna oblast i ne trpi diletante.
Bio je još jedan, mislim da se zvao Alija Nuhbegović.
Ali je otišao u penziju.
Last edited by Adriatic on 26/10/2011 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#73 Re: FTV - Paralele

Post by Adriatic »

...
dragonz
Posts: 1772
Joined: 20/09/2008 13:12

#74 Re: FTV - Paralele

Post by dragonz »

Hadžija Alija Nuhbegović je rahmetli već skoro pa godina dana inače on se nije bavio vanjskom politikom gdje je ciljao da razotkrije licemjerstva stranih i domaći političkih poltrona on je više gledao na ljudske tragedije koje je stavljao u prvi plan.

Mufid Memija školovan i iskusan novinar koji puno ispriča tako da se običnom i ne baš načitanom bosancu ne mili gledati njegove emisije i priloge jer teško da može sve pohvatati u pola sata koilko traje njegova emisija.

Mladen Marić kratko jasno razotkriva i ogoljeva međunarodnu politiku koja je toliko prosta, crno bijelo obojena koju malo načitaniji novinari žele da predstave kao višu matematiku da se običan narod ne bi toliko interesovao za nju, samim time lakše je manipulirati dešavanjima preko TV ekrana kao npr. zločini gadafijeve vlast gdje je nabrojano hiljade leševa a da ni jednom nisu prikazali ni jedan makar zamagljen leš; agresija na libiju uz pomoć francuske i drugih NATO zemalja prikazana kao oslobodilački rat...itd.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40380
Joined: 29/06/2011 23:39

#75 Re: FTV - Paralele

Post by dječak sa šibicama »

showman wrote:Meni je ono totalno neozbiljna emisija. Nekako mahalski, kao kad sjede dva jarana i uz pivu pričaju o vanjskoj politici. MM mi je nekako bahat, neugledan, neozbiljan... ma nije mi uopšte za emisiju tog kalibra. On je zabavan i treba ga staviti u neku emisiju zabavno-revijalnog karaktera, vanjska politika je ipak ozbiljna stvar.
Gdje nije bahat, pa jel vidio ko novi djingl-najavu za emisiju? ako nije zajebancija, covjek je opasno skrenuo sa pamecu.

Cuj "razotkrivam svjetske zavjere i ne bojim se svjetskih mocnika". Eto, u Bijeloj kuci neki dan odrzali hitan sastanak na temu kako zaustaviti Mladena Marica. CIA i FBI se svadjaju ko ce ga "odraditi".
Post Reply