FTV -nije prenosila Norveska -Bosna i Hercegovina....sramota

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

skyspy
Posts: 172
Joined: 20/04/2006 14:30
Location: Travnik

#1 FTV -nije prenosila Norveska -Bosna i Hercegovina....sramota

Post by skyspy »

Stvarno je sramota da sinosnju utakmicu ni FTV ni BHT1 nisu prenosili, a kad igra subotom i nedeljo Blackburn, Charlton, Wigan ... nemozes ostat od utakmica, jednom rjecju nacinalni ponos nam je pao k. za usi....
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#2

Post by Vertigo »

Fakat nebuloza, a Caletin OBN ubra poene.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#3

Post by Maksim »

Sramota, ali ionako je komentar na FTV-u za k***c. Morao sam gledati tekmu na OBN-u :sad:
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#4

Post by kicky »

Maksim wrote:Sramota, ali ionako je komentar na FTV-u za k***c. Morao sam gledati tekmu na OBN-u :sad:
Nije to nikakva sramota, to je realnost tržišne utakmice. I u Hrvatskoj u kojoj je javna TV kuća daleko najjača u regiji, komercijalna televizija (RTL), prenosi utakmice koje se igraju vani, dok HTV prenosi domaće utakmice!
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#5

Post by van Basten »

Ne vidim tu nikakvu sramotu... ko ponudi više dobije prava... OBN odmah otkupio prava na naša gostovanja na Malti, Moldaviji i Norveškoj i eto ga. Ne vidim što bi bilo koja tv kuća imala ekskluzivna 'prava prenosa bilo čega bez da to adekvatno plati
strujnik
Posts: 340
Joined: 28/02/2003 00:00

#6

Post by strujnik »

Ma kakva sramota, zbog saveza ne treba ni jednu prenositi.
mawerick
Posts: 215
Joined: 18/08/2004 18:01

#7

Post by mawerick »

Maksim wrote:Sramota, ali ionako je komentar na FTV-u za k***c. Morao sam gledati tekmu na OBN-u :sad:
a, ti zbog komentara na FTV prebacio na OBN???! :lol:
na cemu si ti, jadan???
p.s. eto ona dvojica nepismenih majmuna su "komentatori". ODRON!
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#8

Post by bih_finest »

I meni je pravo krivo hebote...bolja mi je slika na FTV-u :lol: :lol:
Vincent Vega
Posts: 73
Joined: 06/05/2006 01:17

#9

Post by Vincent Vega »

Kao prvo,to i nije posao entitetske televizije.
A kao drugo,sto se tice evropskih okvira,neprenosenje zvanicne utakmice drzavne reprezentacije na drzavnoj televiziji znaci da se radi o banana drzavama(BiH,Makedonija,Hrvatska,Srbija....).
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#10

Post by Tvrtko_I »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#11

Post by DaysleepeR »

Mislim da je u ovom trenutku previranja pametnije da prijenose ne radi drzavna televizija.

Dobar nezavisni medij je puno bolje mjesto da se konacno kazu neke stvari.

Nazalost sinoc OBN nije iskoristio tu prednost.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#12

Post by van Basten »

Nijem iskoristio zato što su nam takvi novinari... za plaćeni put do Osla i natrag i noćenje nahvaliće koga god treba. I onda se još neko pita zašto nam je novinarska profesija degradirana
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#13

Post by DobroJutroKolumbo »

van Basten wrote:Ne vidim tu nikakvu sramotu... ko ponudi više dobije prava... OBN odmah otkupio prava na naša gostovanja na Malti, Moldaviji i Norveškoj i eto ga. Ne vidim što bi bilo koja tv kuća imala ekskluzivna 'prava prenosa bilo čega bez da to adekvatno plati
Nije OBN otkupio prava nase repke , tako nebi mogao dobiti prava ispred drzavnog nam servisa...OBN je otkupio prava za utakmice Norveske reprezentacije :D i tako zajebao nas nam monopolisticki servis!!!! Mangupski nema sta!? :lol: :lol: :lol: Svaka im cast!!! :lol: :lol: :D :D
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#14

Post by Sir Charles »

DobroJutroKolumbo wrote:
van Basten wrote:Ne vidim tu nikakvu sramotu... ko ponudi više dobije prava... OBN odmah otkupio prava na naša gostovanja na Malti, Moldaviji i Norveškoj i eto ga. Ne vidim što bi bilo koja tv kuća imala ekskluzivna 'prava prenosa bilo čega bez da to adekvatno plati
Nije OBN otkupio prava nase repke , tako nebi mogao dobiti prava ispred drzavnog nam servisa...OBN je otkupio prava za utakmice Norveske reprezentacije :D i tako zajebao nas nam monopolisticki servis!!!! Mangupski nema sta!? :lol: :lol: :lol: Svaka im cast!!! :lol: :lol: :D :D
Tacno je da su otkupili prava na prenose Norveske reprezentacije, ali je isto tako tacno da su otkupili prava na sve gostujuce utakmice BiH, dok domace prenosi BHT
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#15

Post by Korisnicko ime »

Vincent Vega wrote:Kao prvo,to i nije posao entitetske televizije.
A kao drugo,sto se tice evropskih okvira,neprenosenje zvanicne utakmice drzavne reprezentacije na drzavnoj televiziji znaci da se radi o banana drzavama(BiH,Makedonija,Hrvatska,Srbija....).
Za ovo o entitetskim televizijama si donekle u pravu...ali ovo drugo nije tacno...npr, i gostujuce tekme Engleske ne prenosi uvijek BBC...cak im je prije par sezona tekme prenosila jedna od kablovskih televizija pa su ljudi koji nisu bili pretplaceni na tu kucu morali ici u pabove da bi mogli pratiti svoju repku...
Cak se i FA (njihov savez) zalio UEFA-i trazeci da FA prodaje prava prenosa gostujucih utakmica Engleske (kao, oni bi ih prodali nekoj od TV kuca koje imaju nacionalnu frekvenciju) ali su ih ovi iz UEFA-e glatko odbili uz obrazlozenje da je to pravo saveza domacina i da je naravno nekim manjim zemljama (savezima) utakmica kao sto su one sa Engleskom, Italijom, Francuskom i slicno, jedina mogucnost da zarade neke znacajnije pare...mislim da se radilo o tekmi sa Gruzijom ili nekom drugom zakavkaskom zemljom u tom slucaju...

Dakle, savez domacin odredjuje kome ce prodati pravo prenosa i taj bi savez bio lud da ne proda za najvecu ponudjenu cijenu...pa tako i OBN-u ako ponudi najvise...

Znaci, nije bruka sto BHT nije prenosila utakmicu...da ne prenosi domace tekme, onda bi bila...
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#16 12

Post by umorni »

Direktor guzi Tinku,nema vremena da se bavi prenosom utakmice..

Tinka kurvo razvaljenja :x
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#17

Post by Hantraga »

Prvo TV kuce nece ici jedna drugoj uz nos, jel ce na taj nacin rascjepiti sponzore...

Zato se TV kuce unapred dogovore, koja ce koju utakmicu porenositi...

Ne vidim cemu frka sto drzavna TV nije prenosila utakmicu...

Mada su i meni isli na zivce ona dva komentatora...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#18 Re: 12

Post by pape »

umorni wrote:Direktor guzi Tinku,nema vremena da se bavi prenosom utakmice..

Tinka kurvo razvaljenja :x
@Umorni, .... a da se malo prinudno odmoris zbog ovakih komentara???
Smatraj se opomenutim.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#19 Re: 12

Post by Better Man »

pape wrote:
umorni wrote:Direktor guzi Tinku,nema vremena da se bavi prenosom utakmice..

Tinka kurvo razvaljenja :x
@Umorni, .... a da se malo prinudno odmoris zbog ovakih komentara???
Smatraj se opomenutim.
Umorni, svoj primitivizam i nekulturu ostavi u svojoj kući i za sebe, jer ovo nijed mjesto da slušamo i čitamo tvoj primitivni rječnik!!!!!!!
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#20

Post by R2D2_SA »

Ma meni su dosadili ovi sa FTV, mislim da su svima ali fazon je da je FTV redovno mezila ove iz saveza i da su zbog toga dali prenose OBN-u, ko je gledao tekmu na OBN nije cuo nista protiv saveza, osim onoga sto su morali reci a to su razlozi za onakvo ponasanje navijaca itd....

Zbog nasde dijaspore je naravno bolje da utakmicu prenosi drzavna televizija i preko satelita ali.... Pametan potez OBN/a u svakom slucaju.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#21

Post by max_power »

Vincent Vega wrote:Kao prvo,to i nije posao entitetske televizije.
A kao drugo,sto se tice evropskih okvira,neprenosenje zvanicne utakmice drzavne reprezentacije na drzavnoj televiziji znaci da se radi o banana drzavama(BiH,Makedonija,Hrvatska,Srbija....).
Drzavna televizija ima prednost pri kupovini prava na prenosenje domacih utakmica, dok su sve tekme na strani po principu "ko vise ponudi" (i ko bude brzi). Tako je u vecini drzava u Evropi, evo jedan primjer. Sutra svedjani igraju u Sj. Irskoj a utakmicu prenosi jedan kanal koji ima samo 60% stanovnika Svedske.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#22

Post by sulesavic »

OBN-ov prijenos mi je otvorio oèi - Baho je kralj, ¹ah, tito, legenda...
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#23

Post by Zavatoni »

sulesavic wrote:OBN-ov prijenos mi je otvorio oči - Baho je kralj, šah, tito, legenda...
Potpisujem.
Poslije onog OBN-ovog prenosa, jasno je da je Baho definitivno najbolje sto imamo na ovom polju. Uz sve svoje fule, covjek je profesionalac i po za ove.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#24 hi

Post by Fiore »

Koliko placate za bahin broj :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#25

Post by van Basten »

I ja sam od nekoga dobio isti ovaj tekst :oops: :D
Zaista što neko reče... nakon ovoga samo reći - Baho je super :lol:
Još 9im je samo nedostajao Mirza Vilić da upotpuni trio fantasticus :D
Post Reply