Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#4376 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CaneBos »

E hvala, vidim ja da to nije originalna Macadamia,

thnx,
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#4377 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by avaOshea »

CaneBos wrote:HITNO zene!

Trazim Macadamia masku za kosu, ali ne znam gdje je ima kupiti u Sarajevu?
U DM-u nema, u CM-u nema, niti mi znaju reci prodavacice?!
U svim malo "boljim" frizerskim salonima. Ja svoju kupujem u frizerskom na Pofalićima maksuz, jer je tamo 40 km, dok u gradu su 45 km :S
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4378 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

Imam napokon pramenove. :D I prezadovoljna sam sa njima.
Eh sada, kad operem kosu tek ću vidjeti kako bi je savladala. Najgori problem su šiške, ne možeš ih lijepiti, ne možeš ih ispraviti...joooj... :-)
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#4379 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by manekenka u penziji »

Pitanje za dame koje se farbaju:
Postoji li kod nas na trzistu kolor sampon?
Je li L'Oréal casting sampon?

Da li postoji mogućnost da se taj sampon ispere ravnomjerno nakon mjesec-dva ili ostaje izrastak?

Hvala!
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#4380 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CaneBos »

avaOshea wrote:
CaneBos wrote:HITNO zene!

Trazim Macadamia masku za kosu, ali ne znam gdje je ima kupiti u Sarajevu?
U DM-u nema, u CM-u nema, niti mi znaju reci prodavacice?!
U svim malo "boljim" frizerskim salonima. Ja svoju kupujem u frizerskom na Pofalićima maksuz, jer je tamo 40 km, dok u gradu su 45 km :S

Na kraju kupim preko interneta 500ml po cijeni po kojoj ovde prodaju 250ml, doduse jedino sto sam cekala 20tak dana dostavu, ali za 50% nizu cijenu se i vise nego isplati!
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4381 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by annoy »

Sta koristite kad peglate kosu? Nesto za bolje ravnanje, zastitu od topline? Ima li sta iz DMa da valja a da nije skupo?'
Ne znam vise sta cu sa svoje kose, od pokusaja da se ukovrca u neki oblik da lici na nesto sam odustala, pa idem u drugom smjeru, pocelo mi se sviđat kako uredno izgleda kad ju opeglam
A opet mi zao ju przit
Ima li sta da minimalizira stetu?
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#4382 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by avaOshea »

CaneBos wrote:
avaOshea wrote:
CaneBos wrote:HITNO zene!

Trazim Macadamia masku za kosu, ali ne znam gdje je ima kupiti u Sarajevu?
U DM-u nema, u CM-u nema, niti mi znaju reci prodavacice?!
U svim malo "boljim" frizerskim salonima. Ja svoju kupujem u frizerskom na Pofalićima maksuz, jer je tamo 40 km, dok u gradu su 45 km :S

Na kraju kupim preko interneta 500ml po cijeni po kojoj ovde prodaju 250ml, doduse jedino sto sam cekala 20tak dana dostavu, ali za 50% nizu cijenu se i vise nego isplati!
Može li na pp odakle si naručila? I jel pričamo o istoj macadamiji? Jer i ja sam guglala po netu sto puta, i uvijek sam nailazila na iste cijene kao i kod nas....
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#4383 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CaneBos »

avaOshea wrote:
CaneBos wrote: Na kraju kupim preko interneta 500ml po cijeni po kojoj ovde prodaju 250ml, doduse jedino sto sam cekala 20tak dana dostavu, ali za 50% nizu cijenu se i vise nego isplati!
Može li na pp odakle si naručila? I jel pričamo o istoj macadamiji? Jer i ja sam guglala po netu sto puta, i uvijek sam nailazila na iste cijene kao i kod nas....
Ja sa ebay direktno..
evo: http://www.ebay.com/itm/191992017200?_t ... EBIDX%3AIT
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#4384 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CaneBos »

Jedino sto te moze zakaciti je carina, a to je vec malo lutrija..iznos je manji od 50KM i ne bi trebalo, ali sa nasima se nikada ne zna.
User avatar
teuta06
Posts: 1596
Joined: 28/03/2018 11:14

#4385 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by teuta06 »

imam tamno smeđu kosu gotovo do pola leđa... kosa je prirodna ravna, ne peglam je često... mozda jednom mjesečno... voljela bih posvjetlit krajeve.... ali skroz blago... vidjela sam ove sprejeve baleine i loreal sunkiss jelly (da li to jos ima)... da li djeluje i na skroz tamnu kosu... je li se kasnije isprere, ne bih voljela da mi budu kasnije narančasti krajevi :(
Romaninka
Posts: 28
Joined: 14/07/2017 19:10

#4386 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Romaninka »

annoy wrote: 26/12/2016 16:37 Sta koristite kad peglate kosu? Nesto za bolje ravnanje, zastitu od topline? Ima li sta iz DMa da valja a da nije skupo?'
Ne znam vise sta cu sa svoje kose, od pokusaja da se ukovrca u neki oblik da lici na nesto sam odustala, pa idem u drugom smjeru, pocelo mi se sviđat kako uredno izgleda kad ju opeglam
A opet mi zao ju przit
Ima li sta da minimalizira stetu?
Koristim Loreal sprej za visoke temperature.Mozda ono nesto pomaze ali ja jedini oporavak vidim nakon šišanja.
Ima jedan proizvod koji je mnogo dobar ali preskup.
Od Schwarzkopfa.Schwarzkopf Professional BC Bonacure Fibre i Clinix Keratin Smooth Booster(to su bila 2 proizvoda,koja su mozda u medjuvremenu objedinili nznm).
Fibre Clinix Masque Tribond Cheveux.
Maska se mijesa sa ovim gore.Maske ide 1 kasika ako se sjecam oko 25g.a Boostera 5g.
Uglavnom kod dobrih frizera se mogu naci i dobri proizvodi.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#4387 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Ramzess Veliki »

annoy wrote: 26/12/2016 16:37 Sta koristite kad peglate kosu? Nesto za bolje ravnanje, zastitu od topline? Ima li sta iz DMa da valja a da nije skupo?'
Ne znam vise sta cu sa svoje kose, od pokusaja da se ukovrca u neki oblik da lici na nesto sam odustala, pa idem u drugom smjeru, pocelo mi se sviđat kako uredno izgleda kad ju opeglam
A opet mi zao ju przit
Ima li sta da minimalizira stetu?
Za ravnanje ...
Image

Za zastitu od topline i sunca ...
Image
Post Reply