Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#4301 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

:D :lol: :lol: :lol: :lol: Mogla si vala i svoju grivu uslikat, pa nek ovi forumski stalkeri sastave slike :D
Ja ni ne svratih u Bingo u subotu a bila sam musterija da kupim ovu cetku..
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4302 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#4303 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Isprobano i djeluje
http://labiosthetique.com.au/anti-frizz
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4304 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by [Emma] »

esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Pusti kosu da raste, takva je lakša za održavanje kad je duža bar do grudi. :) Od maski preporučujem više hidratantne, jer ti kosa nije oštećena nego samo suha, jesi probala macadamia masku? Ali nemoj držati 5 minuta kao što piše na pakovanju, nego pola sata ili sat. Za stilizovanje možeš na you tubu potražiti tutoriale za no heat curls ako voliš uvijenu kosu, a za ispravljanje još ni sama ne znam, meni je ova rowenta što smo pisale baš dobre ali mi je štetila kosi jer imam tanku dlaku, peglu nikako ne preporučujem. :)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4305 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

[Emma] wrote:
esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Pusti kosu da raste, takva je lakša za održavanje kad je duža bar do grudi. :) Od maski preporučujem više hidratantne, jer ti kosa nije oštećena nego samo suha, jesi probala macadamia masku? Ali nemoj držati 5 minuta kao što piše na pakovanju, nego pola sata ili sat. Za stilizovanje možeš na you tubu potražiti tutoriale za no heat curls ako voliš uvijenu kosu, a za ispravljanje još ni sama ne znam, meni je ova rowenta što smo pisale baš dobre ali mi je štetila kosi jer imam tanku dlaku, peglu nikako ne preporučujem. :)
U suštini volim ravnu kosu, ali to je samo moguće ako odem kod frizera pa me dobro isfenira.
Što se tiče lokni, možda bi mi i dobro stajale ali bi mi trebalo malo više vremena, jer mi je još uvijek kratka kosa.
S obzirom da mi je ovoliko narasla za godinu dana, načekat ću se...
Ima li maska macadamie da se kupi u dm ili cm-u?
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4306 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by [Emma] »

esmasaric wrote:
U suštini volim ravnu kosu, ali to je samo moguće ako odem kod frizera pa me dobro isfenira.
Što se tiče lokni, možda bi mi i dobro stajale ali bi mi trebalo malo više vremena, jer mi je još uvijek kratka kosa.
S obzirom da mi je ovoliko narasla za godinu dana, načekat ću se...
Ima li maska macadamie da se kupi u dm ili cm-u?
A da probaš neku kremu za kovrče da ti se malo uvije barem? Ima u cm-u poprilično je skupa, uzmi prvu onu malu kesicu ona je 8 KM i dovoljna je za 3 korištenja meni, tebi će možda i za 5 jer ti je kraća kosa. Od hidratantnih koje su dostupne kod nas ta je ja mislim najjača po učinku. Također kad ne koristiš masku, to pranje koristi regenerator, po meni najjači je Garnier Avokado samo i njega malo duže drži na mokroj kosi, njega možeš svugdje kupiti ima čak i u Bingu, cijena je oko 4 KM. Još jedan dobar je balea oil repair iz dm-a :)
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#4307 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by leki hz »

esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Meni je ovo dosta smirilo kosu, stavlja se prije pranja i drži se najmanje sat vremena.
Image
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4308 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

leki hz wrote:
esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Meni je ovo dosta smirilo kosu, stavlja se prije pranja i drži se najmanje sat vremena.
Image
Gdje se može nabaviti?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4309 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

[Emma] wrote:
esmasaric wrote:
U suštini volim ravnu kosu, ali to je samo moguće ako odem kod frizera pa me dobro isfenira.
Što se tiče lokni, možda bi mi i dobro stajale ali bi mi trebalo malo više vremena, jer mi je još uvijek kratka kosa.
S obzirom da mi je ovoliko narasla za godinu dana, načekat ću se...
Ima li maska macadamie da se kupi u dm ili cm-u?
A da probaš neku kremu za kovrče da ti se malo uvije barem? Ima u cm-u poprilično je skupa, uzmi prvu onu malu kesicu ona je 8 KM i dovoljna je za 3 korištenja meni, tebi će možda i za 5 jer ti je kraća kosa. Od hidratantnih koje su dostupne kod nas ta je ja mislim najjača po učinku. Također kad ne koristiš masku, to pranje koristi regenerator, po meni najjači je Garnier Avokado samo i njega malo duže drži na mokroj kosi, njega možeš svugdje kupiti ima čak i u Bingu, cijena je oko 4 KM. Još jedan dobar je balea oil repair iz dm-a :)
Pokušat ću sa regeneratorima. Ne stoji mi baš kovrdžava kosa, mislim skoro mi je ravna osim vrhova koji se razlete na sve strane, a nisu ispucali nego ni tamo ni vamo.
U suštini mi je najveći problem taj "elektricitet", milion malih dlakica na vrh glave kad iskoči hoću da poludim, i ne mogu im ništa sa lakovima, pjenom, kremama...ma užas.

Hvala na savjetu :wink: probam pa javim.
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#4310 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by leki hz »

esmasaric wrote:
leki hz wrote:
esmasaric wrote:E ovako, svi savjeti su dobrodošli, jer bez obzira na sve, šta god pokušavala nikako da smirim svoju kosu, a pokušavala sam dosta toga.

Imam gustu, suhu i naleketrisanu kosu, dužina je par cm iznad ramena, znači ne mogu zavezati rep još uvijek. Imala sam kratku i sada sam rješila da je pustim, da napokon ličim na žensko, što bi moja mama rekla.

Kad odem kod frizera kosa je odlična, čim je operem izgleda kao da sam petardu koristila umjesto šampona. :roll:
Perem je 2 puta sedmično, nekad i jednom, koristim ponekad fen, peglu nikad, ali opet je ne mogu smiriti, ni maskama ni regeneratorima.
Jedno vrijeme sam stavljala i kokosovo ulje, jaje, čak i pivo, opet se vrati na isto.


Pitam se da li postoji nešto za svaki dan, serum, krema, da se smanji taj elektricitet i suhoća, jer se bojim da su maske i regeneratori premalo za ovu moju slamu. A još mi i nije ravna, nego ni tamo ni vamo, više ravna nego valovita, zvrk.... A na vrh svega toga imam i šiške...ma užas.
Meni je ovo dosta smirilo kosu, stavlja se prije pranja i drži se najmanje sat vremena.
Image
Gdje se može nabaviti?
Ja kupila u turskoj prodavnici na Ilidži, a vidjela sam da ima u zlatarskoj ulici, ona prodavnica zdrave hrane.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4311 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

Jučer oprala kosu, napravila sam homemade masku od jaja, limuna i malo meda (pročitala na nekom forumu) rezultat: Ništa.
Držala sam je 2 sata, isto kao i da nisam.

Kupila sam masku sa uljem makadamije pa javljam kako je to prošlo čim probam.

Zanima me samo da li je moguće da ova domaća maska nema nikakvog utjecaja na kosu, da li se to vama dešava? Da samo napomenem, da sam stavila pristojnu količinu maske na kosu.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4312 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by [Emma] »

esmasaric wrote:Jučer oprala kosu, napravila sam homemade masku od jaja, limuna i malo meda (pročitala na nekom forumu) rezultat: Ništa.
Držala sam je 2 sata, isto kao i da nisam.

Kupila sam masku sa uljem makadamije pa javljam kako je to prošlo čim probam.

Zanima me samo da li je moguće da ova domaća maska nema nikakvog utjecaja na kosu, da li se to vama dešava? Da samo napomenem, da sam stavila pristojnu količinu maske na kosu.
Ja to nikad ne mućkam ne pomaže mi. :D Ali čitala sam da kao pomaže kosi koja je zdrava, nije tretirana/uništena, ali eto tvoja je takva pa opet ništa. Mada sve to zavisi od kose do kose, nekome je neki proizvod sveti gral a drugom ne radi ništa. :D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4313 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

[Emma] wrote:
esmasaric wrote:Jučer oprala kosu, napravila sam homemade masku od jaja, limuna i malo meda (pročitala na nekom forumu) rezultat: Ništa.
Držala sam je 2 sata, isto kao i da nisam.

Kupila sam masku sa uljem makadamije pa javljam kako je to prošlo čim probam.

Zanima me samo da li je moguće da ova domaća maska nema nikakvog utjecaja na kosu, da li se to vama dešava? Da samo napomenem, da sam stavila pristojnu količinu maske na kosu.
Ja to nikad ne mućkam ne pomaže mi. :D Ali čitala sam da kao pomaže kosi koja je zdrava, nije tretirana/uništena, ali eto tvoja je takva pa opet ništa. Mada sve to zavisi od kose do kose, nekome je neki proizvod sveti gral a drugom ne radi ništa. :D
Ne mogu da vjerujem da nema rezultata, baš katastrofa. Pitam se hoće li mi ova kupovna onda pomoći, ako već nije domaća mogla.
Imam farbanu kosu, i poprilično je suha....ali ona ništa ne upija, sad me strah ove nove maske, ako ne bude pomogla onda ću zaglaviti sa kapama i šeširima. :P
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4314 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by [Emma] »

Onda sam ja previdjela da si farbana, moguće da zato nije funkcionisala, prirodne maske su ok za prirodnu zdravu nefarbanu kosu, za tretiranu ipak treba hemikalija. :) Makadamiju samo probaj držati duže, stavi peškir na glavu dok držiš, ako ne bude radila to što želiš barem će ti kosa biti mekana i hidrirana. :)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4315 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

[Emma] wrote:Onda sam ja previdjela da si farbana, moguće da zato nije funkcionisala, prirodne maske su ok za prirodnu zdravu nefarbanu kosu, za tretiranu ipak treba hemikalija. :) Makadamiju samo probaj držati duže, stavi peškir na glavu dok držiš, ako ne bude radila to što želiš barem će ti kosa biti mekana i hidrirana. :)
Ma meni je najvažnije da ona upije, automatski će i djelovati zdravije. :D Svakako javim kako je prošlo čim isprobam.
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#4316 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Klotzina »

Zanimljivo :izet: :izet:
Revolucionarni aparat za uklanjanje ispucalih krajeva kose je došao i na naše tržište....

http://friz.ba/split-ender-pro-aparat-z ... ki-svijet/
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4317 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CherryLips »

Koliko placate izvlacenje pramenova? Pitam neki dan u Imidzu,na moju duzinu kose ( pokriva vrat) je 75 KM.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4318 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by [Emma] »

50 KM pramenovi, šišanje i feniranje, kosa do ispod grudi. Ova mi je cijena bila u Deniju na Malti i u onom salonu u robotu na socijalnom kod Armina, ne znam ime salona ali je preko puta solarija na drugom spratu.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4319 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CherryLips »

Pa jesi li bila zadovoljna kako su uradili? To bas ispade povoljno,pogotovo na ovu moju duzinu kose...
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#4320 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by esmasaric »

Samo da javim da mi se kosa malo popravila. Probala sam dosta stvari. Lakša je za održavati.
I dalje je kao naelektrisana, ali ne tako obilno. Uglavnom, kad želim da imam kosu ravnu i sjajnu (kao i sve skoro djevojko što imaju) odem kod frizera da me isfenira.... mada to radim samo za specijalne prilike, možda jednom mjesečno.

Eh, uglavnom, samo da pohvalim Afroditin šampon za kosu od bijelog luka (ne smrdi na luk). Koristila sam ga par puta i mislim da je mnogo utjecao na kvalitet kose, ali i smanjeno mi je opadanje drastično..meni inače kosa zna opadati užasno u proljeće. Eto toliko :D
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#4321 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by avaOshea »

esmasaric wrote:Samo da javim da mi se kosa malo popravila. Probala sam dosta stvari. Lakša je za održavati.
I dalje je kao naelektrisana, ali ne tako obilno. Uglavnom, kad želim da imam kosu ravnu i sjajnu (kao i sve skoro djevojko što imaju) odem kod frizera da me isfenira.... mada to radim samo za specijalne prilike, možda jednom mjesečno.

Eh, uglavnom, samo da pohvalim Afroditin šampon za kosu od bijelog luka (ne smrdi na luk). Koristila sam ga par puta i mislim da je mnogo utjecao na kvalitet kose, ali i smanjeno mi je opadanje drastično..meni inače kosa zna opadati užasno u proljeće. Eto toliko :D

Moja preporuka za takvu kosu je jedino Image . Meni je kosu preporodila, koristim je vec godinu i nešto, i kosa mi je kao u bebe, a "pramenam" je vec 2 godine :D Ali vjeruj već nakon prvog korištenja, kosa će ti biti kao da si tek izašla iz frizerskog salona. Moja preporuka svakoj ženi je ova maska za kosu. Košta 45 km (u centru grada 50 km :D valjda zbog lokacije) , i traje 3-4 mjeseca (najveće pakovanje od 250 ml). :)

I btw, limun nemoj nikada ali nikada stavljati na kosu, kao ni bjelance, jer je samo još više isušiš sa tim. Ako tražiš s vremena na vrijeme neku domaću masku, samo majoneza je dobra za suhu oštećenu kosu. Namažeš kosu , zamotaš folijom ,ostaviš 30 min, ili koliko možeš izdržati....što više to bolje... i to je to. :)
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#4322 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by avaOshea »

CherryLips wrote:Koliko placate izvlacenje pramenova? Pitam neki dan u Imidzu,na moju duzinu kose ( pokriva vrat) je 75 KM.

55 km (moja jedužina ispod grudi), salon Giselle (Azize Šaćirbegovića 84). Ali obzirom da je tebi kraća kosa, vjerovatno bi ti i jeftinije dali.
Ja tamo radim više od godinu, i nikad ljepše pramenove u životu nisam imala :). Da napomenem da rade isključivo sa Macadamia proizvodima, imaju sopstvene talijanske farbe koje se uvoze specijalno, blanševe itd.... Uglavnom čisti kvalitet, i velika preporuka, pogotovo ako prvi put to radiš, prvi pramenovi su po meni najbitniji, za kasnije nadograđivanje :) Stvarno su čisti profesionalci, i ljubaznost i kvalitet dobiješ. I kod njih ćeš sve macadamia proizvode naći povoljnije nego u frizerajima u centru.
Ja ih preporučujem svima jer su mi kosu preporodili u godinu dana.
Nadam se da sam pomogla :)
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4323 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CherryLips »

Hvala za info. Prvi bi put radila pramenove,samo za nijansu,dvije svjetlije. Koliko cesto treba obnavljati pramenove? Pretpostavljam da je ko i kod farbanja...
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#4324 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by avaOshea »

CherryLips wrote:Hvala za info. Prvi bi put radila pramenove,samo za nijansu,dvije svjetlije. Koliko cesto treba obnavljati pramenove? Pretpostavljam da je ko i kod farbanja...

Zavisi sve od tvog tipa kose. Moja prijateljica radi svakih 6 mjeseci jer joj je takva kosa,izdržljiva valjda.....Ja radim svaka 3 mjeseca, i da napomenem da mi kosa "raste kao iz vode" :) Ako ti sporije raste kosa to ces duze moci bez pramenova :) Uglavnom ne smijes ispod 3 mjeseca, jer inace ce ti blans unistiti kosu ako ga cesto upotrebljavas...

I ne sekiraj se, izrastak se pojavljuje tek u tom trećem mjesecu :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#4325 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Cherry-Cherry »

Macadamija je najbolja hidrantna maska, koju sam probala. :) Za uništenu kosu je potrebna još i jaka proteinska maska. Inače, ja ne vjerujem u ove maske iz kućne radinosti, meni nikad pomogle nisu. Posebna ubleha je maslinovo ulje, koje ima krupne molekule i ne ulazi u dlaku, nego je samo zagladi i ništa drugo. Ulja uglavnom ne ulaze u dlaku, djeluju samo spolja. Kad se već koristi ulje bolje prvo staviti neki proizvod koji može ući u dlaku, pa eventualno poslije staviti ulje, inače ulje zatvori dlaku, pa ne ulazi u nju vazduh i onda dlaka puca.
Post Reply