Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#3026 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by inspire_me »

Slucajno sam naletila na ovaj proizvod i prezadovoljna sam. Za sve zene sa tankom kosom, kojima raznorazni balzami jos vise prilijepe kosu za glavu i ucine ju jos tanjom i svilenkastijom, ovo je pravo rjesenje :thumbup:

Image

Ovaj tretman nije potrebno ispirati, dodaje volumen kosi, preeeeedivno mirise i jos svasta nesto ... Evo i reklame:

User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3027 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by ladyblue18 »

Dje ima ovo i koliko je para. :D

Ko da si mene i moju kosu opisala :lol:
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#3029 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by inspire_me »

Ja sam kupila u frizeraju, 20 KM, ali nisam iz SA. Medjutim, cula sam da se u skoro svim frizerajima (vjerovatno imalo bolje opremljenim) ovaj preparat moze kupiti. Raspitajte se malo u svojim frizerajima, eventualno DM, CM. Ja sam prezadovoljna. Revlon je distributer.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#3030 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by nera18 »

u bilo kojem salonu... ja nisam preezadovoljna al ok je
User avatar
miss_heidi
Posts: 98
Joined: 02/06/2011 11:45

#3031 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by miss_heidi »

nera18 wrote:u bilo kojem salonu... ja nisam preezadovoljna al ok je
koji je to bilo koji :D
u ovim salonima u koje sam ja isla, prodaju goldwell, tigi, davines... nisam ovo cudo vidjela ...
hvala :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3032 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by zamzija »

mystique wrote: htjela sam pitati,jel iko od vas stavljao preljev na kosu?ako jeste,za koliko nijansi ju je moguće potamniti?
Jesam ja stavljala preljev na kosu ali isključivo kod frizera kad sam radila pramenove, i to ti je da ti izjednači izrastak sa ostatkom kose, ništa specijalno, možda prelijev može posvijetliti /potamniti kosu za nijansu, eventualno dvije - i malo ti kosa sjaji :)
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#3033 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by aribes »

Ima li neko da koristi knu, crvenu?

Ja sam, evo vec drugi put stavila crvenu knu. Inace mi je kosa taaamno smedja skoro crna sa crvenim odsjajem. Kna se primila, ali nije mi ispalo crveno onako kako sam htjela. Drzala sam po najlonom kosu skoro 3 sata i jedva da se vidi boja, jedino ako je jako svjetlo ili na prirodnoj svjetlosti ima intenzivan crveni odsjaj, ali i dalje je tamno :?
Ima li neko savjet kako da kosa poprimi crvenu boju!?!
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#3034 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by delirium.sa »

Ne mozes dobiti knom intenzivnu crvenu, samo ako si vec crvena ili plava :)
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#3035 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by WildRedRose »

da li neko zna valjal' sta ona cetka V oblik, (nesto kao pegla za kosu oblik), i tako dok susis, cesljas se ? :D dobro sam zapetljala :-)
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#3036 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by mumy »

WildRedRose wrote:da li neko zna valjal' sta ona cetka V oblik, (nesto kao pegla za kosu oblik), i tako dok susis, cesljas se ? :D dobro sam zapetljala :-)
Kupila je ja,meni ne valja ...doduse zavisi od kose,ako ti je kosa ravnija i teza,moci ces sa njom nesto uraditi.Ja se sa svojim frckicama nisam uspjela izboriti :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#3037 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by LaCici »

A gdje je ima kupiti?
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#3038 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by mumy »

LaCici wrote:A gdje je ima kupiti?
DM,sa popustom preko knjizice
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#3039 SAMO ZA ZENE

Post by Hidden_Reminder »

Cao cure treba mi savjet kako dobiti crvenkastu boju kose ako vam je podloga farbana crna.


Evo slike moje kose Image


a evo i ove koju bi htjela imati.......... Image


Mozda neko zna koja farba, kako sta!??!? U dilemi sam a i strahu da ne unistim poprilicno zdravu kosu.

Hvalaa
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#3040 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Rimljanka »

Dugogodišnja plavusa, u zadnje vrijeme intenzivno razmisljam da pređem u brinete..svjetlo smeđa.. Ima li neko slicno iskustvo???

Bojim se da se ne pokajem... a zelim neku promjenu,a ne bi da se sisam..eh...
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#3041 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by aribes »

delirium.sa wrote:Ne mozes dobiti knom intenzivnu crvenu, samo ako si vec crvena ili plava :)
Ja dobila intenzivno crvenu, oknila se 4 puta i to je to :)
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#3042 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by muhanata »

Rimljanka wrote:Dugogodišnja plavusa, u zadnje vrijeme intenzivno razmisljam da pređem u brinete..svjetlo smeđa.. Ima li neko slicno iskustvo???

Bojim se da se ne pokajem... a zelim neku promjenu,a ne bi da se sisam..eh...
Ta sam :D Bila duuugo plava i nešto mi prevrne da se farbam. Najviše me bilo strah da nije često farbanje razlog opadanju kose, ali i kako sam smeđa opet se pojavilo opadanje. Helem pijem perfectil, ovdje su mi ga preporučile djevojke ( dođem im po čokoladu sa lješnjacima :lol: ) i odličan je, popila sam jednu tablu i definitivno sam primjetila da kad provučem rukom kroz kosu, više mi ne ostaju pramenovi kose u ruci 8-)

A što se smeđe tiče, htjela sam ja sama, ali sam čula da na plavu, vrlo lako mogu postati zelena :lol: (samo mi je još to trebalo :-) )
Otišla sam kod svog frizera, ofarbao me je i super je sve prekrio, odabrao je malo tamniju nijansu od moje prirodne boje. Kroz pranje ta boja svijetli ( radi svijetle podloge ), ali mi se dopada. Znači, ne sama, ipak neka neko stručan to prvo farbanje uradi. Kasnije se kao i ja sama farbaj :thumbup:
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#3043 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Nera_22 »

muhanata wrote:
Rimljanka wrote:Dugogodišnja plavusa, u zadnje vrijeme intenzivno razmisljam da pređem u brinete..svjetlo smeđa.. Ima li neko slicno iskustvo???

Bojim se da se ne pokajem... a zelim neku promjenu,a ne bi da se sisam..eh...
Ta sam :D Bila duuugo plava i nešto mi prevrne da se farbam. Najviše me bilo strah da nije često farbanje razlog opadanju kose, ali i kako sam smeđa opet se pojavilo opadanje. Helem pijem perfectil, ovdje su mi ga preporučile djevojke ( dođem im po čokoladu sa lješnjacima :lol: ) i odličan je, popila sam jednu tablu i definitivno sam primjetila da kad provučem rukom kroz kosu, više mi ne ostaju pramenovi kose u ruci 8-)

A što se smeđe tiče, htjela sam ja sama, ali sam čula da na plavu, vrlo lako mogu postati zelena :lol: (samo mi je još to trebalo :-) )
Otišla sam kod svog frizera, ofarbao me je i super je sve prekrio, odabrao je malo tamniju nijansu od moje prirodne boje. Kroz pranje ta boja svijetli ( radi svijetle podloge ), ali mi se dopada. Znači, ne sama, ipak neka neko stručan to prvo farbanje uradi. Kasnije se kao i ja sama farbaj :thumbup:

Čokalde još čekamo :D Neka malo. Poslije poroda se dovodim u red, pa kad dostignem određenu stepenicu kilaže, počastit ću se tom čokoladom :D
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#3044 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by muhanata »

Nera_22 wrote: Čokalde još čekamo :D Neka malo. Poslije poroda se dovodim u red, pa kad dostignem određenu stepenicu kilaže, počastit ću se tom čokoladom :D
Draga moja da ti nama hairli prođeš sa trudnoćom i porodom i da nam doneseš ako Bog da malu mrvicu na svijet, a od jedne čokolade neće ti biti ništa :D Samo reci kad budeš spremna donijeću ti čokoladu maksuz :-D

@ mima, ladyblue 18, Michun nemojte misliti da sam vas zaboravila, samo nisam imala vremena za net. Kad budete htjele samo recite ;-)

Znači za sve koji imaju problema sa opadanjem kose Perfectil zakon!
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#3045 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Nera_22 »

muhanata wrote:
Nera_22 wrote: Čokalde još čekamo :D Neka malo. Poslije poroda se dovodim u red, pa kad dostignem određenu stepenicu kilaže, počastit ću se tom čokoladom :D
Draga moja da ti nama hairli prođeš sa trudnoćom i porodom i da nam doneseš ako Bog da malu mrvicu na svijet, a od jedne čokolade neće ti biti ništa :D Samo reci kad budeš spremna donijeću ti čokoladu maksuz :-D

@ mima, ladyblue 18, Michun nemojte misliti da sam vas zaboravila, samo nisam imala vremena za net. Kad budete htjele samo recite ;-)

Znači za sve koji imaju problema sa opadanjem kose Perfectil zakon!
Amam porodila sma se prije 9 mjeseci, ali sad trpim posljedice :D
muameraaa
Posts: 2
Joined: 06/11/2012 19:08

#3046 Nadogradnja kose (keratin)

Post by muameraaa »

Eh ovako, imam 15 godina i nedavno sam naručila 100 kom. ekstenzija koje se ljepe (keratin) , pa nisam bas dosta upucena u to tako da se sad poprilicno dvoumim da li da ih stavim jer dosta sam na drugim forumima procitala ..
Neko je imao losa iskustva sa tim a neko i malo bolja, ja znam da koliko u tome ima prednosti ima i mana..
Pa tako ako je neko imao iskustva sa ovim neka napise , molim vas potrban mi je savjet.

Hvala unaprijed. :)
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#3047 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Rimljanka »

muhanata wrote:
Rimljanka wrote:Dugogodišnja plavusa, u zadnje vrijeme intenzivno razmisljam da pređem u brinete..svjetlo smeđa.. Ima li neko slicno iskustvo???

Bojim se da se ne pokajem... a zelim neku promjenu,a ne bi da se sisam..eh...
Ta sam :D Bila duuugo plava i nešto mi prevrne da se farbam. Najviše me bilo strah da nije često farbanje razlog opadanju kose, ali i kako sam smeđa opet se pojavilo opadanje. Helem pijem perfectil, ovdje su mi ga preporučile djevojke ( dođem im po čokoladu sa lješnjacima :lol: ) i odličan je, popila sam jednu tablu i definitivno sam primjetila da kad provučem rukom kroz kosu, više mi ne ostaju pramenovi kose u ruci 8-)

A što se smeđe tiče, htjela sam ja sama, ali sam čula da na plavu, vrlo lako mogu postati zelena :lol: (samo mi je još to trebalo :-) )
Otišla sam kod svog frizera, ofarbao me je i super je sve prekrio, odabrao je malo tamniju nijansu od moje prirodne boje. Kroz pranje ta boja svijetli ( radi svijetle podloge ), ali mi se dopada. Znači, ne sama, ipak neka neko stručan to prvo farbanje uradi. Kasnije se kao i ja sama farbaj :thumbup:

Ma joj nisma ni kontala sama to raditi. Svakako cu frizeru..Ali znas kako..ono godinama plava,e sad najednom smedja :zoka: bojim se toga da mi ne dosadi brzo,pa daj opet vracaj s ena plavu,a to je onda bas muka ziva
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3048 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Michun »

@muhanata, poklanjam ti svoju choks :D iz ljubavi prema sebi :lol:

EDIT: evo nasla sam prodavca na ebay koji kutiju sa postarinom prodaje za 6 funti
http://www.ebay.co.uk/itm/170935790050? ... 1497.l2649
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3049 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, sav

Post by Partizzanka »

za sve one koje se jos nisu ofarbale (niti oknile) a imaju pokoju sijedu ... savejt frizerke (koji ja nisam znala do neki dan)
malo farbe u tvojoj prirodnoj boji ili malo svjetlijoj ili kojoj vec ... namazes tanko na onaj jedan obicni cesljic za kosu i pocesljas se i drzis malo i dobijes nesto ala pramenovi ali to nisu

to je za one koje fakat imaju pokoju sijedu
Lesika_zz
Posts: 18
Joined: 12/10/2012 22:38

#3050 Re: Nadogradnja kose (keratin)

Post by Lesika_zz »

Ja ti mogu samo savjetovat da to ne radis, ipak ti je 15 godina i cuvaj svoju kosu, pusti je neka naraste, gdje ti se zuri :)
Post Reply